Ještěřák

Ještěřák

okres Frýdek-Místek
obyčejný chlápek s velkým pérem

homepage

1 2 3 4 5 6 8 15 22 29
    • 10.1.2014  18:50

Jemný film pro jemné diváky... Epesní usměvavá míca z ostravského Cinestaru vpravo uprostřed, které jsem se ptal na volné fleky, nechť se mi s pozvánkou na kafe ozve do profilu, a toho nádheru, co seděl vedle ní, nechá doma!

• 5.1.2014  23:39

Překopíruju, co jsem si poznamenal na Fejsíčku, aby se sociálně-pracovní ex-kolegové mohli nahuběmletím v teoretické rovině předhánět v produkci velkookých řešení. _____ Tak se nám urodil další kontroverzní dokumentární matrošek od jednoho z, řekl bych, nemála "lehce" posedlých českých dokumentaristů, který, pokud jsem to dobře pochopil, v rámci "syrovosti a umění"... Nechal oba protagonisty postupně chcípnout na ulici jako psy - ačkoli měl několikrát možnost ze své pozice nějak intervenovat (naopak jsem pojal podezření, že jim ještě přihoršoval honorářem v podobě vodečky, čůča, či Startek). Smrt dvou wohnoutů je sice furt jenom smrt dvou wohnoutů, a i bez dokumentu by nepožili (o moc) dýl, ale stejně - "kam ta společnost jako spěje, ty krávo?" _____ Autoři museli vědět, že ona umírá na raka, nebo něco takového, že on je v poslední fázi chlastání, a že vzájemným oddělením ztratili oba poslední poutu a vůli k žití - ačkoli bylo v jejich silách znovu je spojit. _____ Pozn. zajímavé, že jim asi vadilo před kamerou šukat, ale už méně vysrat ranní průjem do kýble. _____ Evidentně platí nová rovnice: 2 lidské životy < Český lev. Já nic, já muzikant, já to jenom točím... Nesoudím - jen konstatuji... bez zasraných růžových brejlí. _____ Akademicko-cynicky řečeno, pan autor se zachoval v souladu s evolucí: pro mě sláva, po mě potopa.

• 31.12.2013  14:33

Myslím si o Gagarinovi zhruba to samé, co napsal Gretzky o Treťjakovi: "Larionov a ostatní teď berou v NHL obrovské peníze, kdežto Treťjak, největší sovětský hokejista všech dob, nikdy nevydělal ani niklák." Čili tu máme filmísek o možná největší sovětské bublině všech dob, kdežto Korolev, skutečný génius a pravý strůjce tamnějších spacerace úspěchů, hrdina veřejně pohřbený do útrob Kremelské zdi, upadá pomalu v zapomenutí. Mimochodem, film je velmi průměrnej - ve všech ohledech. Žádná seznace z Rus se nekoná ani přibližně.

• 28.12.2013  23:52

Jemně mi to připomínalo nikoli výpravu nadupaných profíků, ale zájmový výlet zvědavých (byť milutkých) koníčkářů, ulítávajících na objevování hustověcí - to vše se slzou ve voku komentováno Hankovo middle-age-crisis-having British šuknou ze třetí série Calofornicationu. Ale chytlo mě to za žlázy - částečně asi proto, že kulky mé jsou recentně kinematograficky neukojené a tedy plné!

• 7.11.2013  01:15
    Debilní kecy (TV seriál) (2012)

Nejlepším protagonistou je ta okatá micina z Debilních keců holek, která je zároveň i neoddiskutovatelně ošukatelnou záležitostí. A jak je fajně udřistaná !

• 27.9.2013  16:22
    Rivalové (2013)

KROM SMRTI JE VŠECHNO JEN LEHKÝ ZRANĚNÍ. (Mario Andretti) _____ Když Laudovi na JIPce odsávali z plic dehet neboco, a koukal při tom v bedně na Hunta stojícího na bedně, podíval jsem se na Angličana sedícího po mé levici, fňukal. Pak jsem se podíval na puberťáka, sedícího po mé pravici, a ten fňukal taky. A když jsem se bezprostředně po filmu otočil ze sedadla G17 dozadu, viděl jsem v opadající tmě mraky skleněných světýlek. Jelikož toho dne v bijáku nikdo nevypustil slzák, může to znamenat jediné - Ron Howard, v rámci hollywoodských možností, nakroutil dokonalé porno pro chlapy. (Předpremiéra Ostrava 26.9.2013 | 100%)

• 25.9.2013  22:48

Vlhký a lačný zítřejších Rivalů, asmatril jsem na uložto nějaké starší skryté kousky. Zpočátku jsem si naivně představoval nějaký lákavý děj typu, Že Alík jezdí na Ferrari, což je sice bomb on wheels, ale zároveň si tým neví rady s nějakym kostlivcem pod kapotou, takže se do poslední chvíle neví, jestli oslaví titul, nebo se naprudko zabije způsobem na Rogera Williamsona. Prdy starý báby! Film se nečekaně zvrhnul v zasranou červenou knihovnu, navíc plochou jak hrudník osmileté mongoloidní holčičky. Doufám, že zítra ve frontě na lístky nezavadim o tak cáklou rošť, jako zde vyobrazila Marthe Keller. (Film vlastně vůbec není o formulích.)

• 4.9.2013  16:29
    Přemluv bábu (2010)

What a shitloads of fucking horseshit. Mádl společně s Pissovou musí brát fakt top-notch matroš.

• 30.7.2013  15:53
    Bratrstvo neohrožených (TV seriál) (2001)

TAKOVÝHLE REZAVEJ HNŮJ BYCH SI DO BOJE NEVZAL. A VÁS S NÍM DO BOJE TAKY NE! Vskutku jedinečná záležitost o Pirátech z Karahý. Chytlavý je hlavně díl se Sobelem a první seskok, pak to z hlediska thrillu místama trochu vyčichne. Protože je to ale v rámci možností dokumentární záležitost a válka nejsou jenom přestřelky a vejbuchy, nic to na hodnotě díla neubírá.

• 24.5.2013  22:14

Perlička od seňora Ještěřáka: to už teď budeme krom háj-end, jako psí kulky se lesknoucích noťasů s logem slovutné psorky, v emerických bijácích nuceni koukat také na ostentativní srkance z Redbulu? Příště neočekávám nic menšího, než drobné cameo Šebestiána Vettela, vylepující plakáty se Stevem Jobsem! _____ 3,5* a škoda, že se filmu (a šmejdského ťuku v něm po kýblech zobaného) nedožil Elvis the King, naprostý průkopník "medicíny"!

• 9.4.2013  21:29
    Metro (2013)

Musím zkonstatovat, že tohle byl kejček jako bejček a velehumogenózní soudružský patůsek s hroznou Marfušou v jedné z ústředních rolí, která se snad rozváděla hlavně kvůli slevě na balík šamponů, neboco, nejsem si jist, bo titule jsou online jen anglické a ještě k tomu stojí za hovno. Jsou tam sice nějaké mezilidské pasáže, co mě braly, zmatkování, rabování a různé oportunistické zmrďárny, ale většinou film investuje do bullet-tajmu, vejbuchů, autohavárek a průletů hlav tvrzeným sklem. Marně soudruh na poli hororu nahání Hispánce (LA CARA OCULTA), resp. Imperialistu (SINISTER), žádný z Kremlu mráz se vyloženě nekoná, spíš je to takový nevinný váneček od jarní Volhy (50%).

• 7.4.2013  02:22

Jak jsem měl ve škole sklony algebru od sedmé třídy tvrdě mrdat do rekta, tak jsem matice a všelijakým mastným vzorečkům poslední dobou paradoxně přišel na chuť. Takže si pokradmu louskám ve worku Stručnou historii času, z pohledu autora manuál k pochopení vesmíru a všehomíra pro běžné kokoty, z mého pohledu jednu z nejtěžších knih, co jsem kdy četl, a jako malé děcko, jemuž se právě podařilo neprochcat mamince plíny, se veselím nad každou pasáží, kterou se mi podařilo pochopit dokonce napoprvé. Bez hwězdiček, protože jsem látku viděl hlavně v AJ a jen částečně v ČJ, dokumentů bylo vícero a jaksi už nevim, co je co. Vstoupil mi do toho totiž pátý rozměr - Alzheimer.

• 1.4.2013  15:42
    Hon (2012)

Významný a strhující film, o jehož kvalitách (skoro) nelze diskutovat. Mads Mikkelsen jako man at the edge absolutně vládne, ačkoli je to samozřejmě bez oskara. Přitom mu měli dát nejmíň dva. Do každého pokoje. Než zažít pedofilní rok Madse Mikkelsena, to bych si raději přitlouk varlata ke kříži 6ti palcovými hřebíky. Američané potřebujou na ty správné emoce atomovou bombu, Dánům stačí tak pět kvalitních herců.

• 25.3.2013  17:20
    Argo (2012)

DĚCKA, POJEDEME LETOS DO TEHERÁNU NA DOVČU? NE. _____ Takhle to mám rád, naprudko a bez loztomilých multikulti sblížení. 3,5 a hwězdičky zaokr. nahoru z rasisticko-politických důvodů ¦-) Herectví zde předvedené mě zas tak moc nebralo, oceňuju spíš syrovej přístup k látce.

• 10.3.2013  05:03

Hlína sezóny, no to mě poser na holý kýty ¦-) Tak předně, kdybych spadl tolikrát do ďury jako Bilbo Pytlík, neidentifikoval by mé rachitické tělíčko ani specialista na tělesné pozůstatky, a kdyby měl ten maník kaskadéra, za každý zbývající zub bych mu věnoval jedno ze svých zánovních červených Ferrari co mám v garáži, pardon vlastně na polici. A to jsem prosím udatný cyp částečně dělnického původu, pocházející z poddolovaného kraje a štíří krajiny! Digitální vesjolyje kartinki z Roklinky jsou sice tuze pěkné, a celá mytologie Středozemě stejně tak; víc než co jiného je film ale okázalý kýč, taková bezzubá pohádka pro prťata, kde všichni všechno přežijou a tak! 50% a Glum s tím schizofrenním brbláním a abstraktníma hádankama fakt rokenroluje.

• 9.2.2013  17:52
    Let (2012)

Zemeckis žije! Tak ho někdo honem dodělejte lopatou! _____ Zpočátku to vypadalo, že půjde o vesele lehkonohý film popkornového ražení - napůl vyholené kundičky, pornáče, prázdné vyslimpané lahve charošej vodki, vypasený starý rokenrolák. Námět veselý v hrdle i rozkroku se však nečekaně zvrhne v těžkonohé morální drama. Prostředek je vyloženě hluchoslepý, zajímal by mě i názor nějakého právníka nebo aviatika (obému rozumím jako koza petrželi). Neboť Denzel moc jako alkáč nevypadá a ta jeho kokainová buchta se zase rozhodně nechová jako fotografka. Takže hvězdičky chtě nechtě zase odplavou.

• 27.1.2013  11:58

PSYCHOPATH NO. 8 (to write down this comment, trololo). Asi jsem old fešnd, neboco, když žádám, aby v pozadí kurewsky crazy filmu tikala nějaká hodnotná nosná myšlenka (jako BELLFLOWER, kde šlo o to, dostat buchty zpátky pod řetěz), a/nebo alespoň rámcově dával smysl již při prvním shlédnutí (jako PULP FICTION; v tomto případě žádné druhé shlédnutí a kdesi cosi nebude). Mě to přišlo, jako kdyby bandička zkouřených studentů z JAMU drápla do ruky kameru a vydala se na Medlánky natočit stominutovou freestyle hurá haluz s kvalitou vyloženě ode zdi ke zdi. Zde bychom to sice neprominuli, ale určitě přinejmenším tolerovali:-) ALE - dědek Christopher Walken jakožto jeden z psychopatů bugruje a řádí jako Clint Eastwood, zdůrazňuji JAKO! Také ta legendárně hloupá scéna na hřbitově je pořádně mastná.

• 13.1.2013  19:39

Kéž by Clint ještě chvíli požil ve zdraví a třeba jednou grcnul i tu stovku! (3,5*)

• 26.12.2012  18:53
    Sinister (2012)

Ethan Hawke je podvyužitej ale dobrej herec a já jsem rád, že mu podobně jako nedávno Jaredu Letovi vyšel projekt, na kterém si mohl snadno rozbít čuňu. Není to sice takový kinematografický rámus s racionálním podhoubím, jako LA CARA OCULTA, ale zpět do pralesa mezi orangutany čmárat své myšlenky vlastním hovnem na list banánovníku autory v tomto komentáři rozhodně nepošlu. Ještě, že se časem zjeví velmi čitelné okultno (hwězdička dolů), které u mě funguje zjevně naopak, než autoři zamýšlejí. Protože jinak režisér, skladatel i střihač vesele hulí motor filmu do červených čísel, a lidský svěrač si vážně neodpočine. Jde o to, že SINISTER disponuje hudbou z hlubin pekla, stvořenou snad kurva naprostým Satanem.

• 24.12.2012  17:53
    Atlas mraků (2012)

Můj problém s CLOUD ATLAS je ten samý, co jsem měl před deseti lety s videohrou ELDER SCROLLS III: MORROWIND. Je to tak epické a rozmáchlé, až to není za co chytit. Okay, atlásek nabízí alespoň sexy prvek, prezentovaný nevyzpytatelnou hereckou lištičkou Halle Berry, kdežto Morrowind měl leda tak... bahnoměrky. Ale jinak - efekt pejska, kočičky a jejich pověstného dortu - kdo chce moc, nemá nic.

• 15.12.2012  23:53
    Senna (2010)

LIDÉ U TELEVIZE VÁS MAJÍ ZA VZORY, CHOVEJTE SE NA TRATI PODLE TOHO. NEVÍM, KDE TEN BLBÝ NÁPAD VZALI, ALE TAK TO PROSTĚ JE. _____ Můj původní comment byl pičovina, dílo - záměrně neříkám dokument - bych trefněji definoval asi takhle: ambiciózní polofilm-polodokument mapující Sennu od motokár po poslední okamžiky v zatáčce Tamburello s tyčí zapíchnutou v hlavě; spousta neviděných archivních záběrů; bohužel ve prospěch Senny tradičně tupí Prosta. Viděl jsem to třikrát, až mě to dokopalo ke koupi knihy SENNA VS. PROST, jejímž prostřednictvím horečně suším nit, kterou film na Prostovi nenechal suchou - jinak by to byl pětihvězdičkáč! Nechápejte mě zle, se žádnou složkou Sennovy osobnosti nemám problém; ad jeho kamikaze manýry, takhle se nějakou dobu prostě jezdilo o titul (než to Schumacher, mimochodem o nic horší bandita volantu než Senna, vypiloval ad absurdum, a způsobil tak jakýsi myšlenkový revers pro výklad pravidel), jen co byl závan smrti trochu vyvětrán a kosa zubaté dámy otupena. Ještě pro závodníky z generace Gillese Villeneuvea představovala hlavního nepřítele trať, pro Ayrtona to však již byli lidé z masa a kostí, zatímco dneska už se nenosí ani smrt, ani torpédování nosem monopostu.

• 15.12.2012  23:26
    Looper (2012)

Joseph Gordon-Levitt! Je letos všude (stejně jako Shia LaBlaf). Aktuálně nemůžu tomuto neherci přijít na chuť. Po vidění LOOPERA to zašlo dokonce tak daleko, že se bojím rožnout na hajzlu, aby z mísy náhodou nevykoukl po splachovadle nahoru se drápající Levitt. _____ Tyhlety filmy o podřizování si času, co se s nima v Hollywoodu doslova roztrhl šourek, vypadají jako kinematografický jednovaječný bráchové, a přitom je kroutil pokaždé jiný rejža. Dohromady přitom žádnej rokenrůlek, brzy se zapomene.

• 25.11.2012  03:17

Protentokrát bych se omezil na prohlášení, že v první hodince MOONRISE KINGDOM do sebe nafetujete více lidství, než ve všech letošních čtvrtmiliardových blockbusterech pro paskudné nerdy dohromady. Omamná látka, která se dnes servíruje, nese jméno Kara Hayward, vyplavuje jeden tuze nebezpečný hormon a, pánové uživatelé pozor, do čtyř let bude zcela legální.

• 24.11.2012  21:15

Vlastně nevím, co je na a-bombě horšího, že je schopna dneska, zítra, pozítří zlikvidovat 6.5 miliardy lidí, nebo že figuruje v každém třetím hollywoodském "AAA" scénáři? Tuhle jsem uchem svým šmejdivým zaslechl takové nešťastné odsouzení hudbičky Guns N' Roses jako velké, nabubřelé nic. Osobně si myslim, že tahle definice je příznačná právě pro TDKR. Žádné významné klišé nezůstalo opomenuto, samozřejmě ani pro blockbustery zcela nezbytná duck and cover vložka. To může v příštím díle trumfnout snad jen nějaké loztomilé multikulti sblížení a Chuck Norris. Potenciálně velmi škodlivý film (od 2013 by mohlo být smutným standardem 2+ jaderných vejbuchů), sice mnohem lepší, než poslední X-Men, kde ani smrt nebrala; přesto mám velikou vnitřní chuť ho ostře zpyskovat. Kde jsou ty staré dobré časy, kdy stačilo k budování emocí a napětí v (komerčních) filmech jen pár mrtvých! _____ P.S. rozpočet $250 milionů. Na kterou piču? To je jak HDP celé Tanzanie. Pak že se v EU hážou peníze do Dunaje. Adekvátní reakce - pořídit si film na Rapidshare.

• 19.11.2012  18:46

Ještě nikdy jsem ve filmu neviděl čuráka i s kulkama plovat v zavařovačce:-) Ale to je pohříchu asi tak všechno.

• 14.11.2012  19:56
    Divoši (2012)

Chytlavý začátek, pak se to rozprskne do prostoru jako pan vetřelec v sedmdesátým devátým. Kdybych byl karikaturistou, připodobnil bych SAVAGES ke špičaté pánské botě, kopancem zapíchnuté do dupy úplňkofila Olivera Stonea. Možná bych pak ještě přikreslil jako obvykle velmi výrazného Benicia Del Tora, kterak se snaží baganu z prdele vytáhnout jako Exkalibr z kamene.

• 4.11.2012  23:08
    Konkurenti (1992)

Jak už bývá zvykem, Al Pacino udělal svým výkonem ze všech ostatních herců s výjimkou Jacka Lemmona ochotnické šmíráky a vykecal skrze svou postavu ostatním komparsistům do hlavy díru o velikosti prdelního otvoru pornohereček z různých análních šíleností. Aniž bych se nějak namáhal objasnit význam tohoto slova, je to vážně saďór, když někde vystoupí, nikdo se na něj nechytá. (Alec Baldwin se zlatýma varlatama na těch pět minut taky zaujal.)

• 30.10.2012  14:09

Tetička Sibiř, nepředstavitelný zdroj biodiverzity a nerostného bohatství euroasijského chladného a mírného pásma. Depresivně velká prdel světa - co jen se tam vešlo gulagů a nuclear bombing territories. Žít bych tam nechtěl ani za boha a vidět znova tuhle upranou lyrickou šílenost taky ne.

• 24.10.2012  21:48

Kterak nesympatický suchopytelník (ten herec má fakt šarm dva roky nemytého zcvrklého falusu!) přišel k trhlé, průměrně zajímavé buchtě. Ještě, že jsem si v Kauflandu pořídil pytlík čerimojí a měl tedy co požírat, protože než tohle, to už se budu raději v robotě osm hodin koukat, jak z lisu padají polystyrenové nárazníky asijských vozů.

• 18.10.2012  19:57

Husarský kousek Jong-bin Yuna: natočil 134minutový film o gangsterech jak pojď na mě z boku, který je zároveň koukatelný. Relevantnější by byl název NAMELESS HOCHŠTAPLER, přesně to hlavní hrdina je, a i ti, kteří mu (správně) vyčítají, že je hovno gangster, spíše než hadojedy s bouchačkama připomínají zmatený kontingent studentů na rozlučáku, kteří se právě rozhodli, že zrobí něco crazy. Film je samozřejmě prošpikován spoustou (doufejme) věrohodných korejských kulturních specifik, která jsou sice i zábavná, ale přesto mě to jako Středoevropana donutilo spíš ocenit vynikající kvality CASINA, ve kterém se motají postavy, ze kterých jde SKUTEČNĚ strach, kdežto zde přítomný lidský matrošek jsou spíše takoví kašpárci. Jeden z hrdinů je sice značně kreativní co do rozbíjení netradičních předmětů o cizí hlavu, ale jedna vlaštovka jaro nedělá.

1 2 3 4 5 6 8 15 22 29