Ještěřák

Ještěřák

okres Frýdek-Místek
obyčejný chlápek s velkým pérem

homepage

11 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 18.10.2012  19:57

  Husarský kousek Jong-bin Yuna: natočil 134minutový film o gangsterech jak pojď na mě z boku, který je zároveň koukatelný. Relevantnější by byl název NAMELESS HOCHŠTAPLER, přesně to hlavní hrdina je, a i ti, kteří mu (správně) vyčítají, že je hovno gangster, spíše než hadojedy s bouchačkama připomínají zmatený kontingent studentů na rozlučáku, kteří se právě rozhodli, že zrobí něco crazy. Film je samozřejmě prošpikován spoustou (doufejme) věrohodných korejských kulturních specifik, která jsou sice i zábavná, ale přesto mě to jako Středoevropana donutilo spíš ocenit vynikající kvality CASINA, ve kterém se motají postavy, ze kterých jde SKUTEČNĚ strach, kdežto zde přítomný lidský matrošek jsou spíše takoví kašpárci. Jeden z hrdinů je sice značně kreativní co do rozbíjení netradičních předmětů o cizí hlavu, ale jedna vlaštovka jaro nedělá.

  • 14.10.2012  23:03
  Přátelé (TV seriál) (1994)
  ***

  ČENDLERE, VÍŠ TY VŮBEC NĚCO O KUŘATECH? --- O DRŮBEŽI? NE. O ŽENÁCH?! ...NE. _____ Spousta srandiček, dobroty a přátelství, mrdlá camea a Chandler Bing, jenže taky trapnost a vlezlost, podbízivost, ostrý feminismus, amerikanismus, primitivita a všudypřítomná korektnost a suchopytelnictví. Dohromady to dává pravý pejsko-kočičkovský dort, ze kterého by se jeden posral. ALE první série byly na *****, mimochodem stejně jako moje prvotní hodnocení této humogenózní seriálové mršiny hollywoodského průmyslu. _____ Takový malý postřeh, 2012. V jednom díle CALIFORNICATIONU kritizuje v Hankově semináři studentka dílo nějakého svého spolužáka s tím, že se tam "v jednom kuse mluví o šukání, ale na skutečný sex nedojde". To je přesně případ Přátel. Šukat je sice neuvidíte (asi protože by to zkurvilo rating, čímž by přišli o lví podíl tintil-mantil), zato ale oplzle plkají ostošest (patrně aby to bylo lechtivý a in, nebo co). Joey a ty holky tam jsou přitom, alespoň z náznaků a v prvních sériích, celkem obstojní vobšourníci a roztáhninožky. Výrazné mantinely všeho druhu existovaly v PŘÁTELÍCH napříč všema sezónama, a když v pozdějším období začali vinou scénáristů spíše hloupnout než rozumnět, a úspěšnost řad se hodnitila dle počtu a lesku hvězd zde hostujících, poněkud se to zvrtlo z původní myšlenky osudů šesti mladých lidí ve dvou (třech) bytech, s čímž se mohl kde kdo identifikovat, v něco... neidentifikovatelného. Ve starou dobrou americkou továrnu na prachy - ale celkem koukatelnou:)

  • 12.10.2012  01:40

  Film plný neschopných poldů (springfieldský šerif Wiggum je vedle nich trojnásobný laureát Nobelovy ceny) a nesympatických uňarčených obětí, kterých "má" být člověku líto, ale není. Když se do jejich filmů připletou bengáči, tak to má prozatím vždycky náběh na slušnou sračku. Nevěděl jsem, že i Korejci můžou být takhle obludně vypasený. Doufám, že tímto nestřízlivím z korejského filmového snu!

  • 3.10.2012  00:16

  Jelikož jsem divák skromný jako myš z koncentráku, chci po hororech jediné, racionalitu a vysvětlitelnost. Snímek je spíše sociální drama, nešokuje lekačkama, šokuje lidskou malicherností, hloupostí a krutostí (chronologicky zhruba v tomto pořadí). Řada filmů uvedených s nálepkou "horor" nebo "thriller" vypadá vedle tohodle macínka jako vyblité hranolky s kečupem vedle obědu pro habešského krále o čtyřiceti osmi chodech. Nemluvě o tom, že se ta hnědooká kolumbijská verze Sophie Marceau šmrdolí před kamerou skoro pořád naostro, a rozhodně si nechala připlatit za svůj full frontal. Což je mimochodem to jediné, co zde na ženách uvidíte hezkého. VYNIKAJÍCÍ LÁTKA, KTERÁ DOKONCE MŮŽE DOSTAT KVALITNÍ POKRAČOVÁNÍ A FUNGOVAT JAKO VYMAKANÝ DVOJFILM. "Konverzační" scéna v koupelně je geniální.

  • 1.10.2012  18:53

  Kdyby byla Sophie Schollová uživatelkou ČSFD, bez váhání bych si ji strknul do svých oblíbených uživatelů - a pod gilotinu místo ní poslal toho cypa Verbala:-)

  • 23.9.2012  01:04

  Množí se tu takové dřisty, že Paskal Logié vodí diváka za nos - já bych řek, že vodí diváka přímo za čuráka. Tento film obsahuje nejen klasický zvrat, ale i zvrat zvratu, a dokonce i zvrat zvratu zvratu! Člověk ani vklidu nepřepočítá svoje vlastní maminky, zato chtě nechtě nabyde dojmu, že ten scénář studio schválilo až v momentě, kdy ho autor zašmodrchal jak rumunské kable vysokého napětí. Čímž samozřejmě ztrácí na realitě, ale furt lepší, než když se z toho vyklube zombie gore movie, nebo těžce transcendentní okultní kokotina s biblema, satanama a ohnivou vodou. Nebudu paskudný, na metacritics bych tomu dal plusko, lokalita sychravých americko-sedliackých studenočumákovů je už vlastně taková klasika. Kamera, výprava a brunetky přesně podle mého gusta, okatý tak akorát !

  • 19.9.2012  11:47

  ... A POSLEDNÍ PŮLHODINA, VHODILA MI DEPRESI DO KLÍNA... Exemplární příklad filmu, který se kecům a hvězdám zcela vymyká, nemá hloubku příběhu, má hloubku pocitu. Ještě v půlce filmu, když si na stavební ploše vzájemně skákali do klína a řešili, kde bude obývák a kde hajzl, jsem to chtěl vypnout. Ale pak se TO stalo a najednou bylo jasné, že ani obývák ani hajzl rozhodně nebude. Je to vždycky pěknej průser, když jde takhle mladej život do kopru. O tom ten film právě je. O skutečným průseru. A že to umí Korejci pěkně rozmáznout. Je to opravdu dobrej film. Dokonce tak dobrej, že už ho nikdy nechci vidět.

  • 13.9.2012  00:39

  Grupa chuckonorrisoidních šikmookáčů těžce rokenroluje ve filmu, který má tempo asi jako Quake III. Arena, Autodromo Nazionale di Monza a Sex Pistols dohromady. Jaké překvapení, že se hlavní hrdina ve flashbacích vrací do klína své babymama těhule a zálibně jí škrabká bachorek, aby byl vzápětí laskavě usměrněn do reality dobře mířeným kopancem do nozder! Sofistikovaný film pro jemné lidi s citlivou duší:-)

  • 12.9.2012  15:59
  Prometheus (2012)
  *

  Dvěma slovy - sexy nesmysl.

  • 7.9.2012  14:18
  Maratónec (1976)
  ****

  Tadyhle musim zase jednou něco přehodnotit. Jelikož mám poměrně živou vzpomínku na manipulaci s horníma jedničkama, dovedu si představit, že měl študák Dustina Hoffmana o motivaci postaráno. A tu vokatou zrzku ("čím rezavější střecha, tím vlhčí sklep") sbalil přímo lišácky. I když, sbalil, kdoví, jestli:-)

  • 3.9.2012  00:28
  Bělyj tigr (2012)
  ***

  Kurevský průser: ze tří čtvrtin je film, pojednávající o lákavé war urban legend, čiré metalipieklo, které se však zvrhne v nekompromisní lambrusco, a to nikoli v lambrusco rosso, které bychom možná neodpustili, ale přinejmenším pochopili, nýbrž v lambrusco bianco! Ruky, nohy, koule, všechno to scénáristovi a režisérovi urvat a položit pod tank! Vždyť to mohla být prominentní válečná krmě, a hlavní hrdina se moh zařadit po bok takových "válka-mi-vzala-rozum" pošuků, jako je Brando v Apokalypse nebo Dafoe v Četě. Ani pořádnej talent by k tomu nepotřeboval - natolik je téma Belyjeho tigra prazvláštní, neotřelé a silné. A i kdyby - když už nic jiného - pojezdy těžké pásové techniky, které je ve filmu samozřejmě požehnaně, jak známo podporují výskyt vzácné xerotermní bioty vázané na disturbance a narušený drn!

  • 31.8.2012  21:44
  8 MM (1999)
  ***

  Vzpomínám si, že jsme někdy kolem roku 2000 (po nocích, na staré okřápané zďorbo televizi značky Daewoo) s matkou koukali ponejvíce na filmy s Nicolasem Cagem, hercem tou dobou neomylně uprdeleném na hollywoodské špičce ledovce, a Angelinou Jolie, v jejímž případě bylo úplně nejsměrodatnější, jakou velezajímavou část svého těla ukáže. (Pozn. otec zpravidla chodil domů až po filmu, a ne zrovna rovnou z práce, erhm.) K tomuto kousku se matka nějakou nešťastnou náhodou dostala v telce až minulý týden a totálně mi ho - spolu s některými uživateli ČSFD - zprasila a zaspoilerovala, což se asi projevilo na mém hvězdozhodnocení. 8 MM musel přitom vypadat nadupaně už na napíře a takový Fincher by ho asi dostrkal na plátno v ještě drsnější a mastnější podobě, ale o to můžeme po 13 letech leda tak blbě kafrat nad nějakým moc fajn online snuffem:-) Cage je každopádně zvláštní herec a 8MM zvláštní film s fajně znepokojivou páskou ala Kruh a celkovou atmoškou ne nepodobnou "Aktům" nebo "Jehňátkům".

  • 28.8.2012  01:30

  I JUST HAD THREE DEAD BODIES ON THE PAVEMENT, JUSTINE. I'M SORRY YOUR FUCKING CHICKEN IS OVERCOOKED. _____ Vůbec nejlepší výkon Ala Pacina v jednom z pěti nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Lví podíl na tom má opět nadrežisér Michael Mann, autor nejlepší hollywoodské indiánky a teď už i kriminálky. Obávám se, že už nikdo nebude vostřejší a kouzelnější polda, než Al Pacino.

  • 28.8.2012  00:54

  Občas, a nestává se to zrovna často, nějakému po čertech talentovanému herci lehce profesně hrábne a totálně splyne s postavou, kterou hraje. Stalo se to Valu Kilmerovi v DOORS, stalo se to Al Pacinovi v HEAT a podařilo se to i Bruno Ganzovi v DER UNTERGANG. Vzhledem k tomu, kde a za jakých okolností se daná záležitost odehrává, a ostatní herci taktéž nelení (Goebblesovi!), je logickým vyústěním tříhodinové pětihvězdičkové dusno, působící dojmem dokonale naštudované a zpracované látky. Jako by se hitlerovo bunkrem postupně rozlézala tetička metastáze... Němci roku 2004 znovu málem dobyli svět, tentokrát naštěstí ten kinematografický.

  • 28.8.2012  00:37

  JÁ NEJSEM ŽID, JÁ JSEM JENOM V DĚTSTVÍ PRODĚLAL FIMÓZU! _____ Skromné nazi drama, které se nečekaně zvrhlo v těžkou hlínu, aby skončilo jako klasická hollywoodská pičovinka pro hlupé a hlupější. Sečteno podtrženo, brzy ten film čekejte na Nově.

  • 21.8.2012  23:31

  Zázraky se asi dějou, jelikož dva noname režiséři vyrukovali do světa s jedním z nejatmosféričtějších filmů své generace. Vystupujou v něm čtyři stěžejní postavy a já si je všechny pamatuju celej život, tak nějak to má podle mě v dobrým filmu vypadat. Zábavnou formou diváka vnoří do základů vývojové psychologie, jednoduše a povrchně, ale víceméně pravdivě, každá z představených "sedmiletek" hrdiny má svoje genius loci. Poprvé jsem ho viděl snad ještě jako teen, když byl relativní novinkou, a dodnes ho nesmírně uznávám. Baví mě každý jeho filmovej úd. (100%)

  • 21.8.2012  12:47

  All-in-one horor, těžká hlína pro geeky. Konec je metal i pieklo, film vyústí ve strašnej bugr. Těžce mastný digitál, nakonec přijde i míca Sigourney. Jazyková ochmatyka s vycpaným vlkem a citově deprivovaná pochodující useknutá ruka znamenají jediné: DREW GODDARD ROKENROLUJE !

  • 5.8.2012  16:18
  Ony (2011)
  *

  CO TO KURWA JEST? ...si říká poměrně velké množství postav ve filmu. Vtipné je, že jsem si jako divák říkal totéž. _____ Vyzobané slunečnici Anně (Juliette Binoche, btw fakt ošklivá) přeroste práce s kurvičkama přes její zcela příšerně učesanou hlavu, jednou nebo dvakrát si vyhoní kundu, pak to najednou skončí a já se necitil o nic osvícenější, než předtím. _____ Nejzábavnější jsou ve filmu nadávky v polštině.

  • 17.7.2012  14:39

  Tři smradi se rozhodnou, že fragnou čtvrtého, bo se zdá mít hubu na špacýře. Nikdo ve filmu mě nebyl sympatický, nelíbil se mi ani kuštíček nizozemské společnosti a etikety zde odprezentovaný, přechod z mindsetu "já se tě bojim" na "chci tvoji krev a chci ji hned" je zde fakt o ničem. PŘESTO SE DOKÁŽE ZAŽRAT POD NEHTY JAK ŠPÍNA Z CHLÍVA, protože se ti kluci i k sobě navzájem chovají neskutečně chladně, a s žádným exekutorem činu nelze v žádném případě sympatizovat - jeden se na to snad i vyloženě těší, aniž by přitom dokázal sáhnout nějaké tenistce ze sousedství na číču, to je velice zajímavé. A poslední věta je pro celý film zhruba tak příznačná, jako Bohúšovo dědické "teď si vás kupim všechny". _____ P.S. dal bych daným frackům z placatozemě vyjet na Ukrajině, Velamosce, či Libertě trasu Hutisko - Soláň - Karlovice, aby přestali mordovat a přišli na jiné myšlenky ,-)

  • 16.7.2012  18:10
  Proč? (1987)
  *****

  JSME TADY JAKO DOBYTEK, VEZOU NÁS NA PORÁŽKU _____ Jeden z nejlepších commie era filmů, mj. díky jakési morální otevřenosti, explicitnosti, naturalismu. Landa s Dejdarem a Langmajerem aj. se hledali, až se našli, začínám mít podezření, že se v tom někteří i trochu realizovali. (Přehrávat v roli rowdies? Ale piču...) Asi nejvyšším vrcholem dekadence je zde Langmajer, mrdající Marcelku ve sparťanské vlajce a na půl žerdi stažených, prochcaných trenkách v kupé, které je taky domrdané, akorat trochu jinačím způsobem, a ve kterém je ponejvíce nachcáno, nasráno a nablito. Film se vyplatí sledovat bez otravných morálních cavyků - co na to Mirek Dušín, Věra Pohlová, nebo sekta sluníčkovatých lidiček, nechci ani vědět. Tu roztomilou scénu s prohmatanýma kozama neznámé osmdesátkové geekyně, která měla tu smůlu, že jela toho večera vlakem na zkoušku, by podle mě nedalo hodně holek ještě dneska :))

  • 15.7.2012  11:42

  Do jednotky těžkooděnců infiltruje praxí a úctou nepolíbený zajíc, který se snaží ve svojí nové jamce všemožně zapadnout, aby nakonec po krysím způsobu vzdoroval určitému myšlenkovému kvasu, který v azurově opřilbených hlavách nebezpečně bují zhruba jako maminovské špeky v pase mých kdysi výstavních spolužaček. Stefano Sollima, a pojďme mu na chvíli slepě věřit, vykresluje Řím, jak ho ze sluníčkovatých turistických kartinek asi neznáte, latentně feministický, bez jasné národní identity, morálně vachrlatý, trochu multikulti. Na základě průsernatých zpráv zevnitř (TV aj. mediální mrdky) i zvenčí (štrapáce jejich rodin) začínají emoce na bengárně bobtnat a vařit jako v papiňáku. O to smutnější je, že film de facto končí v době exploze...

  • 9.6.2012  17:00

  Není nad to, pustit si ve vymrdaném počasí film, který se odehrává ve vymrdaném počasí. _____ Precizní kulisy, rutinní lekačky. Jelikož bydlím v baráku postaveném l. p. 1869, myslím, že by to k zesraným gatím mohlo stačit. _____ Hororem nepolíbení fanoušci Daniela Radcliffea v telecích letech s prozatím čistýma gatěma by měli být uspokojeni, a ani jim nemusí vadit, že Daniela herecky přejel jako palačinku Ciarán Hinds.

  • 14.5.2012  20:51

  Promrdaný potenciál, promrdaný čas.

  • 24.4.2012  20:34
  Ptačí zpěv (TV film) (2012)
  **

  SPOILERY, SPROSŤÁRNY. _____ Filmy, vyznačující se jak kinematografickým masakrem, tak rozpohybovaným hnojem, mám nesmírně rád. Jedná se de facto o Esmeraldu v zákopech. Hlavní hrdina (Briťák) narukuje na frontu do Francie a uprdelí se v rodině chlápka, který není zrovna working class hero, patrně jen proto, aby mu za zvuků špičkového main theme ošukal barák. Briťák v zákopu skoro kantnul, ale promptně maže zpátky, aby znovu viděl svou femme fatale buchtu, kterou ale zpátky dlube v lůně ten původní chlápek. Jeden po druhém mezitím umírají frajeři z roty (pluku, bataliónu, gangzta strýt gangu, whatever), kteří pro Briťáka měli nějakou citovou hodnotu, a to v poměrně velmi zdařilých a realistických scénách (vyjímaje patetické looky a řečičky), a nejraději by z toho natáhl brka . _____ Jmenovat se film po tom, co je v něm nejlepší, máme tu RATSONG, kvůli tunýlkům. Jinak spíš poctivý zvlhčovací materiál pro znuděné a nadržené hospodyňky z Červený Lhoty.

  • 16.4.2012  23:37
  Borgiové (TV seriál) (2011)
  ****

  2012: kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem. 1492: kolik buchet brousíš, tolikrát jsi papežem. _____ THE BORGIAS úspěšně navazují tam, kde skončili THE TUDORS. Jen toho explicitního násilí & sexu je míň (vraždí a šuká tam kámen cihlu, ale na kameře značně ubylo krve a spermatu). Oba seriály přitom jsou (byly) inteligentní a v podstatě historie-milné, zajímavé. HBO v podstatě zkutilo nový subžánr. _____ Česká fansite (ano, moje texty, konec reklamní Always selfpromo vložky).

  • 2.4.2012  01:21

  Bezkoulá doba plodí bezkoulé sráče. Ví to i François Cluzet, který je musí přehazovat vidlema, dokud nenarazí na Omara Sye, démanta nevšednosti. Je to příjemné, this is not fuckin' Hollywood a žvejknout to všichni. A teď mě omluvte, jdu prodat tento vrcholný a nadčasový komentář za jedenáct tisíc éček. (3,5*)

  • 1.4.2012  17:01
  Goon (2011)
  ****

  DNESKA MUSÍŠ ZASTAVIT PUK I SVÝM OBLIČEJEM. (Steve Smith, nápis nad teamovou hajzl-mušlí, Chicago - Pittsburgh 0:3, 1992 Stanley Cup Finals) _____ Sice trošku procházka do světa záchodového humoru, wtz, jinak ale hlína, prča, metalipieklo a rokenrol. Smrdí z toho prochcaný suspiky a vymlácené řezáky, i ta korpulentní šťabajzna byla roztomilá (to čubky bejvaj). Ale hlavně, THIS IS NOT FUCKIN' BASEBALL ! ! ! _____ MOŽNÁ, ŽE SI PŘÍŠTĚ ROZMYSLÍŠ SEKNOUT YZERMANA, KDYŽ VÍŠ, ŽE JOEY (KOCUR) SI TĚ NAJDE. Kritika: 1) konec filmu není žádný kanec. 2) Takhle bitky opravdu nevypadají. Ani nevypadaly. (Bráno od momentu shození rukavic). _____ JÁ TOHO ŠVÉDA OPRAVDU NEMÁM VŮBEC RÁD. PÍCHÁ DO VÁS, KDYŽ SE ROZHODČÍ NEDÍVÁ. KDYŽ JDE DO TUHÉHO, TAK VÍ, ŽE MÁ VE SVÉM TÝMU HRÁČE JAKO TIE DOMI NEBO DIXON WARD, KTEŘÍ HO ZASTOUPÍ, KDYŽ JDE DO TUHÉHO. DNES VEČER JSEM DOSTAL PŘÍLEŽITOST UKÁZAT, CO SI MYSLÍM, A CÍTÍM SE VELICE DOBŘE. (Ray Bourque poté, co dostal přes čumák od Matse Sundina, 90s) Oh, baseball...

  • 27.3.2012  22:29

  PĚKNEJ HNUS. Slovy moderního, osvíceného sociálního pracovníka: zabít toho zmrda. Tohle je jeden z těch případů, kdy ho měl tatíček John z mamičky Tildy vytáhnout podstatně dříve a cáknout to třeba na stehno. _____ Spoilery. Kdo chce mermomocí připravit pětileté děvčátko postupně o osobnost, o voko, a nakonec pro jistotu i o život - inspiraci hledejte zde. WE NEED TO TALK ABOUT KEVIN s chutí poradí. _____ Ze začátku, asi tak hodinu, jsem si říkal, že se u toho můžu leda tak nažrat, aby to nevyznělo jako úplná ztráta času, naneštěstí pořádně ani to ne, bo ten smrad zrovna procházel nějakým análně-grcacím mezidobím. Jenže pak "třetí podoba" Kevina roztočí ve vlastním hauzu takový maso, že člověk chtě nechtě podlehne.

  • 18.3.2012  19:36
  The Artist (2011)
  odpad!

  Všechno, co si na (starém) Hollywoodu tak svinsky hnusim, je odprezentováno v prvních třiadvaceti minutách tohodle filmu.

  • 13.3.2012  23:55

  JÁ CHCI TAKY TAKOVOU ŽIDOBOLŠEVICKOU SUBINKU! ______ Můj dojem je čistý revers dojmu žižkovského čumáčka Enšpígla. Šustivé intelektuální dialogy, lepivé intelektuální šoustačky, ale totálně klišé vizuál, všechno abnormálně čisté jak cyp, asi jako když děláte nějakou nadupanou 3d videohru, ale zakážete grafikům a designérům používat drobky, smítka, či herberk. Nemluvě o tom, že Frojd s Jungem plovou k jakémusi placatému, snad papundeklovému New Yorku. ______ P.S. na anální období a vrstevnice v něm mám ty nejlepší vzpomínky:-)