Amalberga

okres Brno-venkov

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 6.7.2020  09:21
    Island Nation (TV seriál) (2020)

Hodnotím na základě zhlédnutí první epizody. Určitě je důležité znát historii Taiwanu, jinak nebudete rozumět tomu, co se na obrazovce děje (stejně jako já :D). Herci hrají slušně, ale děj první epizody byl dost zhuštěný, těžko se v něm orientovalo a příliš mě nebavil. Zápletka s novinářkou skoro jako by vypadla z House of Cards.

• 26.6.2020  03:44

Nekoukatelná ptákovina, zasmála jsem se možná tak jednou. Postavy jsou mi nesympatické a rozhodně se s nikým ztotožnit nemůžu.

• 17.6.2020  06:07
    Hunnamjeongeum (TV seriál) (2018)

Dost slabý průměr.Postavy jsou neskutečně otravné (dokonce i na k-drama standardy) a těžko se s nimi můžete ztotožnit nebo jim třeba i fandit, děj není ani trochu inovativní nebo nedejbože vtipný. Počáteční zápletka se seznamovací agenturou je dobrá a dala by se z ní vytěžit spousta vtipných situací, ale bohužel se od ní rychle upouští a místo toho se vše plně soustředí na hlavní dva páry, které v průběhu pár epizod předvedou, jak se to přesně ve vztahu dělat nemá.

• 28.2.2020  06:54
    Oba fensu (2016)

Pomalejší tempo filmu mi vyhovovalo. Práce s kamerou byla dobrá, některé záběry byly přímo kouzelné. Hodně se mi líbilo, že film nebyl přehnaně romantický a přeslazený, na rozdíl od amerických romantických filmů.

• 22.2.2020  15:33

Předtím mi film přišel o ničem, ale po půlroce v Číně se na něj dívám jinak. V cizím kulturně tolik odlišném světě potřebujete člověka, který s vámi bude sdílet samotu.

• 5.2.2020  15:17

Musím říct, že jsem byla velmi příjemně překvapená. Hodně vtipů ve filmu fungovalo, výkon herců byl uspokojivý, zápletka fungovala (až na to, že mi pořád není jasné, proč Božíček předstíral před svým synem, že je mrtvý). Dobře jsem se bavila. Rozhodně se jedná o jednu z lepších komedií z posledních let.

• 15.12.2019  06:25
    Svokra (TV pořad) (2014)

Co slovo, to perla. Paní Giska rozhodně nešetří diváky ani účastníky této poněkud bizarní reality show. Její ostříží komentáře do kamery jsou geniální. Reality show nesluduji, ale Svokra je díky osobnosti paní Gisky koukatelná a pobaví. Procítěná a správně načasovaná pop hudba už jen dokresluje srdcervoucí patálie rodin, které se rozhodly (většinou) ztrapnit v televizi. Nevím, kdo hudbu vybírá, ale když hrály píseň Rehab od Amy Winehouse (Giska zrovna vařila své legendární rizoto ala Giska) a u toho řešili problém alkoholika v rodině, nevěděla jsem, jestli se smát nebo plakat smíchy. P.S. Brala bych pořad Učíme se slovensky s Giskou, protože její průpovídky jsou super.

• 4.12.2019  07:14
    Beauty Hao Lan (TV seriál) (2019)

Haolan stíhá jedno neštěstí za druhým, naštěstí se ze všeho díky své chytrosti vždy vyseká. Jako snad každá hlavní postava v čínském seriálu je neskutečně otravná a uřvaná. Po prvních epizodách už zřejmě došly scénaristům nápady, takže snad každou epizodu se Haolan snaží princi z Qing pomoc utéct, nepovede se jim to a Haolan skončí ve vězení, ze kterého se dostane, aby v něm mohla zase skončit v následující epizodě. Během toho všeho stíhá intrikovat na všechny strany, udivovat všechny svým zpěvem a tancem a mnohem víc.

• 4.12.2019  07:06

Vůbec by nevadilo, kdyby bylo méně písniček a více děje, protože hned od začátku na mě hlavní postavy sypaly jednu písničku za druhou, až jsem ve chvílích, kdy se chvíli nezpívalo, děsila, kdy zase začne nějaká písnička. Žádná z písniček mi nepřišla nějak zvlášť dobrá. Na filmu mi vadilo, že je prvoplánově extrémně politicky korektní.

• 4.12.2019  06:59

Animace je vskutku strhující a překypuje barvami, ale příběh mne příliš neoslovil. Spousta magických postav mě mátla, protože čínskou mytologii neznám.

• 28.10.2019  13:13

Poměrně depresivní film o jedné malé holčičce, která pomalu dospívá a poznává, že život je těžký a plný smutných lidských osudů. Tenhle film rozhodně patří ke klasickým čínským filmům a stojí za to ho vidět.

• 19.10.2019  17:12
    Místo v životě (TV seriál) (2006)

Pro mě obrovské zklamání. Místo nahoře byl na české poměry výtečný seriál, ale Místo v životě je dost nepovedené pokračování. Kamera děs, scénář je dost slabý, není divu, že herci nejak extra nehrají, není co. Mělo mě ihned odradit logo Novy. Dokonce i povedený soundtrack zkazili. Po jedné epizodě přestávám seriál sledovat, nechci si kazit příjemný dojem z jeho první série.

• 11.10.2019  11:11
    Premiér (TV seriál) (2019)

Tohle má dvě procenta? Jak je to možný?! Ani živé vysílání z náměstí Nebeského klidu na 70. výročí založení ČLR nebyla taková sračka.

• 16.8.2019  00:06

Tenkrát v Hollywoodu se vůbec nic nestalo. Pokud nepočítám závěrečnou scénu, před kterou jsem proseděla polovinu filmu uvažováním nad otázkou: Kdy to konečně začne? Nezačalo. Film je slepenina historek a vzpomínek, které jsou pro vyvrcholení často úplně zbytečné, všechny spojuje dojemné vzpomínání na "staré dobré časy", které beztak nikdy nebyly. Samozřejmě, scénář je dobře napsaný, herci hrají na jedna s hvězdou a natočené je to krásně, ale víc než tři hvězdičky tomu nedám. Proč? Protože je to Tarantino. Vsadím se že z důvodu "vždyť je to od Tarantina" většina zdejších uživatelů přivřela oči, zamítla veškeré své pochybnosti a udělila filmu čtyři a více hvězd. Já se jdu radši podívat na Nice Guys.

• 7.8.2019  23:35
    Samotáři (2000)

Film jsem dnes viděla podruhé a úplně jsem na něj změnila názor. Jeho atmosféra je úplně úžasná, sálají z něj pohodový 2000s. Do záběrů je skvěle zapracovaná Praha, vybrané lokality atmosféru skvěle dokreslují. Člověk se musí mezi samotáře tak trochu dostat, aby film více ocenil.

• 7.8.2019  18:19

Hysterická Carrie, která přijede na venkov na šteklích, je neskutečně nesnesitelná.

• 28.7.2019  19:15
    Malý pitaval z velkého města (TV seriál) (1982)

Jak vidím, řada lidí je silně zaujatá proti komunistickým seriálům. Asi nejvíc vtipné mi přijde, že seriál jako celek má hodnocení pod sedmdesát procent, ale jednotlivé díly mají hodnocení vyšší než sedmdesát procent. Přitom řada z nich je skvělá, když vezmeme v úvahu, že skutečné televizní seriály se u nás začaly točit později než v západních zemích a scénáristé měli v cenzurovaném státě těžší práci. Nejvíc ale musím ocenit herce, kteří většinou hrají výborně, s dnešní dobou a dnešními seriály se to srovnat nedá.

• 7.7.2019  22:10

Pořád je to pecka, ale předchozí série byly lepší. Vadí mi, že postavy spolu nejsou schopny komunikovat. To nikomu nepřijde divný, že členové rodiny a kamarádi spolu pomalu od první do poslední epizody nekomunikují? Kdyby se spojili do jedné skupiny a domluvili se, sdíleli spolu informace, místo toho, aby náhodně podnikali riskantní dobrodružství na vlastní pěst, seriál by byl nejméně o dvě epizody kratší. Navíc neustálé omílání vztahů mě taky otravovalo. V mnohých situacích měli prakticky za zadkem příšeru, ale radši řešili, kdo co vlastně ke komu cítí blablabla. Smrt ruského vědce mě docela mrzela, protože tahle postava měla skvělý potenciál. V budoucnu jim mohl být velmi užitečný, znal spoustu informací, taky by byl dobrý na komediální scény, třeba jak se učí anglicky nebo jak se seznamuje s americkou kulturou. Radši bych jeho živého než "Amerikance", který nějak zázračně přežil silný výbuch. P. S. Proč Rusové musí být pořád ti zlí? Proč nezkusí třeba Kubánce, nebo Kanaďany?

• 4.7.2019  23:43
    Sabrina (1954)

Zklamání. Ani dechberoucí Audrey se svojí krásou a hereckým umem nedokázala pozvednout nudný a zdlouhavý scénář. Film má sice přibližně hodinu a tři čtvrtě, ale jeho tempo je tak pomalé, že jsem měla pocit, že má dvě a půl hodiny.

• 3.7.2019  21:28

Vcelku průhledná slátanina a navíc ještě nevtipná. Jen párkrát jsem se zasmála, zbytek filmu mě nudil k smrti. Nechápu ty nadšené reakce, protože tenhle fillm je dost průměrná komedie.

• 3.7.2019  16:00

Jednou jsem se zcela náhodně stala účastníkem podobné společnosti několika přátel. V kavárně si uspořádali jakousi sešlost, recitovali vlastní básně a hráli vlastní písně, tento film mi je připomněl. Je škoda, že poezie v dnešní době nedokáže většinu lidí zaujmout a skoro nikdo ji nečte. Na samotném filmu mi vadil jen závěr, sebevražda mi přišla zbytečně přehnaná. Kdyby chlapec víc mluvil s rodiči, nemuseli by ho poslat na vojenskou akademii. Herectví by se mohl věnovat jako člen amatérského divadla, stejně jen málokdo se dokáže herectvím uživit.

• 29.6.2019  20:43

Tahle země není pro starý? Tahle země není pro nikoho!

• 29.6.2019  14:32
    Story of Yanxi Palace (TV seriál) (2018)

Pokud máte rádi historická čínská dramata, budete spokojeni. Já je nesnáším, proto končím s otravnou přehrávající herečkou a zkusím něco jiného.

• 21.6.2019  18:04

Hezký a pravdivý film o životě a hledání sebe sama. Na Taiwan dobrý.

• 14.6.2019  09:04

Pekelně jsem se nudila. Rebel Wilson je otravná a ostatní postavy mi taky nebyly nějak sympatické. Konec byl vyloženě špatně udělaný. Hlavní poselství filmu: miluj sám sebe Natalie naplňuje tím, že je ještě otravnější než předtím a chová se vyloženě drze a obhrouble ke svým kolegům.

• 19.5.2019  22:55

Musela jsem se na film dívat po kouscích. Naráz to opravdu nešlo. Chvílemi mě dost nudil, ale někdy se na něj určitě podívám znova. Herci hrají znamenitě, hudba je úžasná, hry světel a barev geniální, stejně tak práce s kamerou. Hotový koncert pro oči.

• 14.4.2019  01:06
    Vertigo (1958)

Můj druhý film od Hitchcocka a opět zklamání. Asi první třetina mě bavila, ale bylo mi jasná, že žádné z těch zvláštních jevů nebudou mít nadpřirozené vysvětlení (je to přece Hitchcock, že jo), ale tak blbý konec jsem nečekala. Kamera a hudba šlapou na plné obrátky, děj je jako nějaká brakovka z tenkých sešitků z edice Harlekýn nebo povídky na pokračování v jiném plátku. Herci hrají jako kdyby umírali v křečích (v životě jsem neviděla tak nepřirozené líbací scény, herci vypadali, jako kdyby se sami sobě hnusili a odtahovali se od sebe a zároveň se u toho líbali. A ta lekačka no konci v podobě jeptišky byla pěkně trapná.

• 12.4.2019  23:52

Naprostý nevkus, aneb, pozlacené hovno je pořád hovno.

• 7.4.2019  22:58

Jestli někomu nestačil Twilight, ať se podívá na tohle. Stalo se v těch 123 minutách vůbec něco? Vybavuji si jen sexuální scény s bičíky, u kterých žvýkáte popcorn a čekáte, kdy se vážně něco začne dít, plochost postavy Anastasii, která Belu překonává v tom, že se jakž takž dokáže i usmát a Christian, se kterým je všechno špatně a každá normální holka s trochou sebeúcty by od něj hned utekla. Pan Grey nepůsobí ani trochu šarmatně, jeho jediná přednost jsou peníze. Možná bych dala i odpad, ale část filmu jsem prospala, takže mě ani nějak nenaštval.

• 30.3.2019  00:07
    Absolvent (1967)

Začátek vypadal dost slibně, bylo v něm cosi Kafkovského. Vlastně jsem film hltala do chvíle, kdy Benjamin políbil Elaine, pak to šlo všechno z kopce, o trapném happyendu ani nemluvě. (Vůbec to, že se do sebe tak zamilují po prvním nepodařeném rande, nedává smysl.) Daleko víc by se mi líbilo, kdyby hlavní hrdina dále řešil svou "existenční krizi" a dál se stýkal s paní Robinsonovou, která mi přišla jako daleko zajímavější postava než Elaine, ráda bych znala její příběh. Mám skoro až pocit, že někdo vzal dva odlišné filmy se stejnými herci a slepil je k sobě. Benjamin je navíc na konci velmi otravný, na jeho pronásledování Elaine a hysterickém křiku nevidím nic romantického.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8