becki_tu

okres Trutnov
Stigův český bratranec

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40
    • 16.11.2017  23:17

Velkou výhodou je pokud si nepamatujete nebo neznáte pointu z dřívějších adaptací nebo přímo z knihy. Z mého pohledu by filmu celkově slušel více old schoolový přístup místo digitálních sekvencí, ale chápu, že je pořád jednodušší zaplatit trikové studio než mít k dispozici funčkní repliku vlaku a natáčet přímo na kolejích. Poirot v podání Branagha jiný než od Sucheta a místy mi přípomínal svými manýry Downeyho Sherlocka. Velkým lákadlem je samozřejmě i velmi rozmanité herecké obsazení, které měla na svou dobu i adaptace od Lumeta. Vzhledem k veskrze pozitivním dojmům bych byl rád, kdyby se za pár let Branaghův Poirot vrátil k případu, který odjíždí řešit v závěru filmu.

• 4.11.2017  18:34

Chlapec po smrti své matky nemluví. Proč? Má nějaký problém. Co s tím? Pozveme chůvu a ta to pořeší. Ačkoliv má film jen necelou hodinu a půl, tak vleče se jak týden před výplatou a konec je vyloženě haluz. Atmosféra místy fajn, Emilia fajn, ale zbytek nestojí za řeč. O tento film zavadí pravděpodobně jen fanoušci Emilie Clarke, ti ostatní nemají sebemenší důvod na tento film koukat. Slaboučké dvě hvězdy.

• 29.10.2017  22:20
    Auta 3 (2017)

Návrat ke kořenům s důrazem na příběh s nádechem nostalgie. Třetí Auta sice dávkují humor po menších dávkách, ale o to více řeší otázku moderních technologií a dravého mládí v kontrastu se starou školou, což v jistých ohledech řipomíná sérii Rocky. Animace spolu se soundtrackem bere dech, ale to už je tak nějak standardem u Pixaru. Pro mě jednoznačně animák roku a doufám, že Blesk brzo přiveze do kin další pokračování.

• 25.9.2017  23:24
    Megan Leavey (2017)

Nenápadné životopisné drama, které má překvapivý emocionální přesah nad rámec žánru. A to včetně stokrát omílaného amerického patriotismu, který k podobným filmům prostě patří a možná i díky tomuhle filmu někteří pochopí, že to není jen filmové klišé, ale že prostě američané vnímají vojenskou službu a válečné hrdiny jinak než my. Ale to už si zkrátka musí každý divák přebrat sám. Už od úvodního vnitřního monologu hlavní hrdinky jsem začal chápal všechna její následná rozhodnutí, která pramenila především z prožité krize mezilildských vztahů a nespokojenosti se stereotypním a bezvýchodným způsobem života. Citlivě natočené, bez příkras a zbytečného patosu. A všem lidem jako Megan, kteří se navzdory nepřízni osudu a díky zásadním životním rozdhodnutím či překonáním sebe sama stali hrdiny, patří velký respekt. 90%

• 25.8.2017  23:42
    Masaryk (2016)

Masaryka určitě řadím k těm lepším filmům, které u nás za poslední roky vznikly. Pokud beru film čistě jako rekapitulaci historických momentů předcházející druhé světové válce, pak nemám moc co vytknout, ačkoliv nemůžu posoudit, zda vše faktograficky do puntíku sedí. Pokud bych to bral z filmového hlediska, tak zde chybí gradace a zásadní momenty, které by si divák zapamatoval. Jak v Masarykově osobní, tak i politicko-diplomatické lince se scénář pohybuje víceméně pouze po povrchu a mám takový pocit, že nezaujatí diváci se v obou linkách budou ztrácet. Avšak palec nahoru scénáristům za to, že Masaryka nelíčí patrioticky jako modelového hrdinu, ale jako muže dvou tváří. 70%

• 25.6.2017  23:31

Vendeta je dalším povedeným přírůstkem do animované série Resident Evil, která nechává hrané filmy daleko za sebou. Opět je tu dechberoucí animace, rozumný počet hlavních postav, které dobře známe z herní série a nový záporák Arias. Po vzoru jakéhokoliv dílu herní předlohy je tu parádní závěrečný boss-fight, který narozdíl od herních předloh není potřeba několikrát opakovat. Za mě tedy velká spokojenost.

• 25.6.2017  23:16

Prison Break jsem měl hodně rád, ale vzhledem k nevyrovnané kvalitě posledních dvou serií jsem byl dost skeptický k oznámenému sequelu. Po devíti dílech "oživeného" Prison Breaku však musím konstatovat, že to celé tvůrci dobře promysleli (ano, především návrat Michaela) a i vzhledem k počtu epizod nebylo potřeba používat žádnou scénaristickou vatu a ve většině dějových linek se tak šlo rovnou na věc. Stará parta je zpět a já osobně se těším na další vězeňská dobrodružství. P.S. T-Bag by si zasloužil spin-off.

• 14.4.2017  23:25

Jason Bourne s pricem Oberynem pátrají po střelném prachu a náhodou se připletou do epické bitvy číňanů s bájnými bestiemi. Na papíře to zřejmě vypadalo lépe než to ve skutečnosti dopadlo. Velký rozpočet je cítit z každého záběru, ale po obsahové stránce jde o nekonzistentní mix prázdných dialogů, nelogičností a plochých postav, o kterých se kromě jmen v podstatě nic nedozvíte. Damona mám rád, ale tahle role mu nesedla. Zároveň ale pohybuji, že by kdokoliv jiný ze současného hollywoodu zvládl tuto roli lépe, protože tam vlastně není moc co hrát. Jako delší intro k počítačové hře by to nejspíš fungovalo, jako samostatný film se stopáží pouhých 90 minut to v silné konkurenci amerických blockbusterů bohužel neobstálo.

• 18.3.2017  09:23

Je to hloupé, zběsile nastříhané, příběhově zoufale ploché, ale že bych se nudil, to se říct nedá. Smysluplných dialogů tu moc není a většinou akce střídá akci, která v povedených digitálních postapo exteriérech vypadá prostě cool. Pořád mě ale trochu mrzí fakt, že tvůrci nebyli schopni během šesti filmů naplno využít potenciál, který herní série nabízí. Paradoxně nejlepšími filmovými adaptacemi byly animáky Damnation a Degeneration.

• 13.3.2017  21:48

Scénáristé si asi mysleli, že pokud se bude v komedii mluvit ostravsky, bude to minimálně dvakrát taková sranda. A ono ne. Pražákům to prostě nejde z pusy a v celém filmu to působí dost rušivě. Vzhledem k ne uplně marnému námětu by filmu paradoxně více slušela pouze dramatická linka, ve které jsem viděl větší potenciál než ve zesměšňování kulturních a sociálních rozdílů v moravskoslezkém regionu. Nemám nic proti jakkoliv nekorektním komediím, ale tahle mi zkrátka vtipná nepřišla.

• 11.2.2017  23:11

Pořád vlastně nechápu, proč se ješte pořád točí další pokračování. Žádný z filmů nepřekonal hranici žánrového průměru a ani v pořadí pátý film série do světa díru neudělal. Je to opět hloupá béčková podívaná s průměrnými efekty a jednoduchým dějem, který by si vystačil s délkou hudebního videoklipu. V pravidlech underworldího světa jsem se ztratil už dávno, takže oživování mrtvých už mě vlastně ani nepřekvapuje. Zajímavými momenty pro českého diváka jsou záběry několika tuzemských lokací (hlavní nádraží, Hluboká, Nerudova ulice...), takže můžeme mít alespoň dobrý pocit z toho, že několik desítek českých lidí od filmu dostalo na pár měsíců práci. Škoda jen, že výsledek není úplně na chlubení.

• 11.1.2017  22:15
    Srážka (2016)

Slovy klasika: téma dobré, jen špatně uchopeno. Realisticky vypadající automobilové honičky totiž střídají scénaristické kiksy, které dělají z filmu buď parodii nebo prostě jen nedávají smysl. Samotný námět se sice tváří béčkově, ale pokud by scénárista neujížděl na novějších dílech Kobry 11, dala se z toho bezproblému vytřískat zábavná akční jednohubka typu prvního Kurýra nebo 60 sekund. Navíc s takovým hereckým obsazením, jaký měl Creevy k dispozici. Gansterský souboj mezi Hopkinsem a Kingsleym sliboval mnohem více, než jen citujícího elegána a směšnou karikaturu. Nakonec slabší průměr.

• 1.12.2016  21:34
    Kosmo (TV seriál) (2016)

Škoda jen slabšího rozjezdu a trochu odfláknutého finále. Každopádně tvůrci našli prázdné místečko na poli politické satiry a přišli s minisérií, která má originální námět, několik opravdu geniálních scének a spoustu odkazů na současnou politickou scénu. Z herců jednoznačně vyniká Myšička, jehož ministr stahuje většinu pozornosti a humoru na sebe. Zatím bych to nesrovnával ani s Jistě, pane ministře nebo Českou sodou, ale šance na úspěch tam je.

• 12.11.2016  23:18

Komorní scifi z blízké budoucnosti, které se odehrává většinu času v domě u lesa a atmosféru buduje na nedostatku informací o okolním světě v době celostátního výpadku elektřiny. Začátek má spád, ale zhruba od půlky filmu se stává hlavním tématem pouze vztah obou sester a od té doby se svižné tempo pomalu vytrácí. Slušná dramatická gradace v závěru ale nakonec vytáhla hodnocení na lehčí nadprůměr. V rukou zkušenějšího tvůrčího týmu z toho mohla vzniknout i zajímavá minisérie.

• 12.11.2016  23:08

Jeden z mála případů, kdy je parodie lepší než samotná předloha. Škoda jen několika úletů a WTF scén, ale koukatelné to je. Zvlášť pokud nemáte rádi předlohu.

• 2.10.2016  11:46

Patý díl úspěšné ledové série je bohužel jen další variací už mnohokrát viděného a je na něm opravdu hodně vidět, že tvůrci vařili z vody. Těm nejmenším to ke štěstí pravděpodobně stačit bude, ale dospělejší publikum bude odcházet z kina se smíšenými pocity. Doufám, že i studio pochopí, že tahle látka už je vyčerpaná a že se vrhnou do jiného projektu a Ice Age nechají už nadobro u ledu.

• 19.9.2016  20:57

Mediálně známá událost s přistáním na řece Hudson přímo vybízela k filmovému zpracování. Toho se chopil další profesionál ve své branži Clint Eastwood a učebnicovou filmařinou zacílil na divákovy emoce, které dávkuje nenápadně, ale o to větší mají hloubku při závěrečné Sallyho obhajobě svých činů a rozhodnutí. Pokud bych měl parafrázovat Sallyho, řekl bych: skvělá týmová práce. Od výborné režie, přes skvělého Hankse až po minimalistický soundtrack a dechberoucí efekty. Smekám a tleskám.

• 17.9.2016  19:38

Je mi jasné, že v seriálové verzi toho bude daleko víc než v této "ořezané" filmové verzi. Trochu mi vadil odklon od dokumentárního cestopisu k poněkud osobněji pojaté verzi cesty za cestovalským snem. Chyběla mi mapka, více faktů o projížděných lokacích a přeci jen i nějaká ta podrobnější představovačka nových členů žlutého cirkusu. Celý dokument je zkratkovitý a chvílemi i chaotický, takže ti méně zaujatí, mezi které se řadím i já, kteří nesledují stránky Pribáňova projektu nebo nechodí na jejich přednášky, se mohou právem cítit poněkud ochuzeni o vydatnější dokumentární zážitek.

• 21.8.2016  00:35

Scénárista se tak dlouho vyžíval v psaní nejrůznějších zvratů a příběhových kliček až zapomněl na postavy, z jejichž plochých charakterů totiž divák jen stěží odhaduje motivy jejich chování. Akce tu je po hříchu málo a těch pár známých seriálových hereckých tváří už tuhle nepovedenou variaci na bondovku bohužel nezachrání. Místo vyššího dobra je to tedy spíše takové malé zlo, takže pokud nejste vyloženě skalními fanoušky Kita, jděte raději o dům dál.

• 15.8.2016  22:47
    Zloději (2012)

Někdy si tak říkám, jaká je to škoda, že se do našich končin a zdejších multiplexů nedostávají ani ty divácky nejúspěšnější filmy současné asijské mainstreamové kinematografie. Tahle korejská variace na Dannyho parťáky je totiž zábavná od začátku do konce, přičemž nešetří dějovými zvraty ani parádními akčními scénami. A stejně jako u Dannyho parťáků i korejci vybrali na castingu to nejlepší, co současná korejská kinematografie nabízí. Pokud se tedy nechcete seznamovat s asijskou kinematografií prostřednictvím artových filmů s nejistým výsledkem, tohle může jedna z pohodlnějších a zábavnějších cest.

• 15.8.2016  22:00

Zajímavá sonda do života lidí, kteří žijí v nepředstavitelných podmínkách, daleko od civilizace a jen s několika výdobytky moderní doby, které jim život přeci jen trochu ulehčují. I přesto si myslím, že například v produkci BBC by byl tento dokument ještě o něco poutavější a zábavnější. 70%

• 28.5.2016  19:28
    Triple 9 (2016)

Nečekaný fail s neskutečným hereckým obsazením, které však nemá ani dostatek prostoru ani co hrát. Nad průměr vyčnívají snad jen akční scény, ale jen ty dobrý film nedělají. Aneb jak by řekl klasik: téma dobré, jen špatně uchopeno.

• 18.5.2016  17:10
    Ronaldo (2015)

Dokumentu paradoxně nejvíce škodí to, že je především určen pro širokou veřejnost, takže fandové fotbalu, potažmo fanoušci CR7 se moc nových informací nedozví. Většinu času totiž sledujeme Ronalda jak si hraje se synem a jak mluví o rodině a rodina o něm. Naopak některé důležité profesní milníky jsou zmíněny jen v několika větách a krátkých obrazových prostřizích. Zkrátka čekal jsem víc zákulisních informací, fotbalových zajímavostí a v neposlední řadě i komentáře jeho bývalých i současných spoluhráčů a trenérů. Možná je na to bilancování přeci jen ještě trochu brzo.

• 13.5.2016  23:02

Zbytečně dlouhý a povětšinu času i slabý recyklát seriálu, který fungoval daleko lépe než jeho filmová verze. Nemluvě o tom, že několik scén bylo už hodně za hranicí vkusu (i na poměry seriálového BMS) a počet opravdu vtipných momentů byl zhruba stejný, jako v jedné průměrné seriálové dvacetiminutovce.

• 4.4.2016  16:47

Po delší době jsem se nechal zlákat programem České televize, který upoutával na „film oceněný Českými lvy“ a „režisérský filmový debut Miroslava Krobota“. Bohužel už po nějaké půlhodině jsem tušil, že tahle zvláštní mozaika osudů divnolidí z vesnického prostředí u mě slavit úspěch nebude a to jsem ještě netušil, že se do konce filmu nedočkám ani příběhu ani nějakého vypointování. Neříkám, že se tam neobjevilo pár povedených skečů (statik, pan Vitásek, pálení kostí), ale celkově to na mě působilo jako vystřižené prostřední dějství z divadelní hry, kterou sepsali štamgasti z řad ochotníků za jedno odpoledne v hospodě u piva.

• 1.4.2016  16:44
    Závan smrti (2007)

Poměrně hodně indicií zpočátku naznačuje, že by mohlo jít o dobrý film - Clooney a Soderbergh jako producenti, Mansellův soundtrack nebo Emily Blunt v hlavní roli. Bohužel v tomhle případě by film nezachránil ani sebelepší režisér, neboť horory s obdobným námětem jdou většinou rovnou na DVD a končívají v zapadlých půjčovnách. A nejvtipnější na tom je, že je v Americe asi normální s sebou vozit v autě klasický pevný telefon se sluchátkem, takže pokud náhodou uvíznete blízko sloupů s telefonním vedením, není problém se napíchnout a zavolat si o pomoc. Stejně tak je vtipná náhoda s novinami, kterými je utěsněno okno v autě, a které jsou zrovna otevřeny na straně, kde je zpráva o nehodě v tom samém místě z padesátých let. Naštěstí Emily Blunt to sluší i v roláku, takže se to dalo dokoukat.

• 31.3.2016  18:06

Po filmařské stránce opět není Zemeckisovi co vytknout. Jediný můj problém byl v tom, že mi Petitův příběh nepřišel až tak zajímavý a ikdyž jsem o jeho artistickém výkonu předtím nikdy neslyšel, poměrně snadno jsem většinu dějových pasáží předvídal. S tím souvisí možná i zbytečně velkorysá stopáž. Závěrečný přechod mezi budovami WTC byl ovšem dechberoucí. 70%

• 31.3.2016  18:05
    Colony (TV seriál) (2016)

Nenápadný seriál, který, i přes relativně krátkou desetidílnou první sérii, stihl představit zajímavou koncepci invaze cizího druhu na Zemi, kde se zatím neznámí kolonizátoři prostřednictvím pověřených vládních činitelů a represivních orgánů snaží udržovat poslušnost občanů navzdory aktivitám hnutí odporu. Vzhledem k tomu, co již bylo řečeno, co bylo jen naznačeno a co se stále skrývá pod rouškou tajemství má Colony poměrně velký potenciál. Tvůrčímu týmu patří pochvala i za skvělý casting. 1. série. 80%

• 31.3.2016  18:05

Ačkoliv prostředí kolem automobilových závodů znělo více než zajímavě, po úvodní scéně a nepříliš povedené trikové sekvenci jsem začal tušit, že tenhle díl už asi bude trochu přes čáru. A nejde jen o špatné triky, ale i o nenápadité předvídání smrtelných „nehod“ a fakt, že se zkrátka scénáristé začínají v mnohém opakovat. Fanoušky OTH aspoň potěší Shantel, jejíž postava se naštěstí drží ve filmu docela dlouho. I přes rozpačité dojmy jsem zvědav, zda následující díl potvrdí klesající kvalitativní trend série nebo naopak nabídne něco nového a neokoukaného. Momentálně bych si spíše vsadil na tu první možnost.

• 31.3.2016  18:04

Rozhodně není zvykem, aby i třetí díl jakékoliv filmové série držel kvalitativně nastavenou laťku prvního dílu. Třetí drobrodružství Poa je v podstatě pořád stejně zábavné jako předchozí dva filmy, ikdyž oproti jiným animákům je přeci jen trochu znát, že pořád cílí o něco více na dětské publikum než na to dospělejší. I přesto bych byl rád, kdybych se za nějakou tu dobu mohl s touto nesourodou zvířecí bandou opět potkat ve čtvrtém pokračování.

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40