becki_tu

okres Pardubice
Stigův český bratranec

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41
    • 20.3.2021  21:41
    Camp Rock (TV film) (2008)

Typická televizní disneyovka, která dala světu Demi Lovato. Šablonovitý příběh asi nemá smysl řešit, ale soundtrack byl fajn a ještě teď mi v hlavě doznívá Gotta Find You a This Is Me.

• 14.3.2021  00:00
    Raya a drak (2021)

Nadčasové poselství zabalené do dechberoucího vizuálu, který doplňuje svým úžasným soundtrackem James Newton Howard. Aspirant na animák roku. Welcome to Kumandra.

• 3.2.2021  20:57

Aneb český pokus o Bláznivou střelu. Je tu relativně dost vtipných situačních skečů a slovního humoru, takže za mě rozhodně jedna z těch lepších tuzemských komedií za poslední roky.

• 9.10.2020  16:27
    Decibely lásky (2016)

Na tomto filmu jsou nejsmutnější dvě věci: že podle hereckých výkonů nepoznáte rozdíl mezi profesionálními herci a vysloužilým ligovým fotbalistou a že nejlepší song filmu je Oh Mandy, která jako jediná není od Michala Davida.

• 4.10.2020  22:18

"If we take care of nature, nature will take care of us."

• 14.9.2020  17:33

Začíná to skoro jako vtip, ve kterém se sejde čínaň, rus a brit/rakušák a končí to výsměchem celému tvůrčímu týmu, kterému se nějakou náhodou podařilo zlanařit i chudáka Arnolda s Jackiem. Tento čínsko-ruský produkt tedy vřele doporučuji nebrat.

• 8.9.2020  22:44

Zajímavý pohled na střet rozdílných kultur v prostředí čínském korporátu v Ohiu. Obě strany dostaly zhruba stejný prostor, takže na jedné straně vidíme, proč jsou čínani s pracovní efektivitou a morálkou tam kde jsou, zatímco na straně druhé se odehrává korporátní teror, který se snaží klást na americké dělníky stejné nároky jako na pracovníky v domácí Číně, přičemž management utrácí nesmyslné sumy za poradce, kteří odrazují nespokojené zaměstnance od založení a vstupu do odborů. Podobně však funguje mnoho korporátů po celém světě, obzvlášť když se jedná o střet dvou či více totálně rozdílných kultur. Holt daň za globalizaci a kapitalismus.

• 28.6.2020  22:46

Filmová Eurovize je takový kočkopes. Vyloženě vtipných momentů tu až tolik není, parodie této bizardní soutěže je to tak napůl a některé scénky navíc působí hodně roubovaně, aby se Ferrell měl možnost alespoň trochu vyřádit. Na druhou stranu je tu několik momentů hrající vyloženě na vážnější nótu, stále roztomilá Rachel McAdams a slušný soundtrack, přičemž Husavik song bych bez váhání poslal rovnou na Oscary.

• 19.4.2020  00:15

Jelikož mě první dva filmy nějak výrazněji neoslovily, od třetího pokračování jsem vlastně nic nečekal. Přišla ale svižná a nahláškovaná akční jednohubka z osvědčené producentské dílny blockbusterového mága Jerryho Bruckeimera, kterému však tentokrát chyběl na režisérské židli Michael Bay, jehož cameo ale potěšilo. Mnohými zmiňovaná mexická telenovela na konec mi vlastně ani nevadila. Každopádně pokračování by této sérii, vzhledem k poslední předtitulkové scéně, docela slušelo.

• 26.3.2020  22:36
    Vlastníci (2019)

Vlastníci vnesli do žánru české dramedie poměrně svěží vítr a na malém prostoru představili typické nátury našich spoluobčanů. Na jedné straně tak stojí typické maloměšťáctví, homofobie, buranství, pomlouvačství nebo důchodcovská zarputilost, na straně druhé jsou pak lidé, kteří se snaží věcně argumentovat a změnit věci k lepšímu. Škoda jen opakovaných vtipů a trochu udýchané poslední třetiny. 70%

• 20.3.2020  21:03
    Párty Hárd (2019)

Tuzemská variance na Prcičky, která navíc přidává pár cenzurovaných exkrementů a poměrně široké portfolio perverzností. I přesto jde o poměrně zábavnou věc, která mě několikrát přinutila k solidním výtlemům, které u českých filmových komedií už pěkných pár let nepamatuju.

• 11.2.2020  21:57
    Oscar 2020 (TV pořad) (2020)

Respekt všem těm, kteří přenos sledovali živě. Těch reklam, rekapitulací a rozborů v improvizovaném studiu bylo opravdu dost, takže jsem byl opravdu rád za záznam. Vzhledem k absenci moderátora opět takový průměr, který neurazí.

• 12.1.2020  00:24

Samotné rozhovory s celebritami jsou vesměs vtipné a v rámci kanálu Funny and Die by jako jednotlivá krátká videa fungovaly skvěle. Spojit je hodinovou vatou do jakéhosi filmu však nebyl úplně šťastný nápad, protože už po půlhodině začně být Galifianakis spíše otravný, protože opět hraje Galifianakise, který se mi v této komediálně-trapné poloze už začíná pomalu přejídat.

• 5.1.2020  13:09
    Alex a já (2018)

Tady to asi nemohlo dopadnout lépe. Potenciální kvalitu a zábavu bohužel výrazně sráží slabé herecké a fotbalové výkony a težce klišoidní a naivní scénář. Holt nepatřím do cílové divácké skupiny mladých ambiciózních školaček.

• 22.12.2019  22:39

Jedním slovem spokojenost. Poměrně hodně recenzí viní Johnsona z toho, že vlastně nebylo možné po osmé epizodě udělat důstojné pokračování. Z toho mi tedy vyplývá, že pokud nemáte problém s Last Jedi, s velkou pravděpodobností budete s posledním (?) dílem ságy spokojeni. Stále je to totiž galaktická pohádka, která má díky přítomnosti Leii, Hana nebo Landa tendenci odkazovat na původní trilogii a současně využívá filmařských nápadů, možností a trendů moderní doby, avšak s dostatečným respektem k zajetému konceptu značky Star Wars. Se vším tím sentimentem, romantikou, naivitou, hrou na dobro a zlo nebo specifickým humorem, a to i přesto, že svět v době vzniku prvního filmu byl o dost jiný, než dnes. Já jsem totiž nešel do kina proto, abych primárně hledal chyby a nedostatky, ale kvůli tomu, abych si opět připomenul proč mám svět předaleké galaxie pořád tolik rád. A to i s těmi jeho nedokonalostmi. 90%

• 8.12.2019  12:12
    Sezn@mka (2016)

Jedna hvězda z milosti za Langmajera a výstupy Jardy Noska. Jinak klasická novodobá česká "komediální" bída.

• 8.12.2019  12:10
    Trabantem z Indie až domů (TV seriál) (2019)

S každou sérií jsou dobrodružství žlutého cirkusu divácky zajímavější a filmařsky profesionálnější. A teď nezbývá nic jiného než opět čekat, kam se se svým bláznivým cestovatelským projektem vydá Přibáňova parta příště.

• 18.11.2019  21:36

Už asi po deseti minutách mi došlo, že nejsem cílovou diváckou skupinou. Naivně jsem čekal alespoň něco na způsob Journey to the Center of the Earth nebo Journey 2 a i přesto, že oba zmíněné nepatří k vrcholům kinematografie, tak jsem se u nich docela dobře bavil. Dora bohužel vše vsází na dětinský humor, laciné studiové "exteriéry" a šablonovitý příběh, který je až moc přizpůsoben mladšímu publiku, takže nemá smysl řešit nelogičnosti a zkratkovitost. Za zmínku stojí snad jen sympatická přestavitelka hlavní hrdinky, která má (i přes tenhle úlet) nakročeno k zajímavé kariéře.

• 28.10.2019  22:57

Zajímavý námět s prvkem fantasy utopený ve slabším scénáři, který dělá z hlavního hrdiny proplesknutíhodného mamlase. Většina diváků se ale stejnak k filmu dostala přes filmografii Camilly Luddington, která aspoň trochu vylepšuje dojem z tohoto spíše televizního filmu. Závěrečné poselství, které navazuje na hlavní myšlenku filmu, ukazuje opravdové hrdiny, kteří zasvětili část svého života pomáhání jiným. A o to tu vlastně šlo.

• 11.9.2019  21:40

Vzhledem ke stopáži jde o velmi rychlou exkurzi po obou městěch, ve které se dozvíte, že v Manchesteru hodně prší a lidi chodí na United a v Liverpoolu se zase vše točí kolem Beatles a zdejšího přistavu.

• 7.7.2019  21:55
    Parta z penzionu (TV pořad) (2019)

Partičku mám rád, ale změna prostředí na penzion ji neprospěla. Témata jsou omezena stále stejnými postavami (s výjimkou hostů), Dangl občas nemá cit a narušuje zajímavě se vyvíjející scénky svými režisérskými vstupy a některé "hry" z Partičky jsou dost nešikovně roubovány do scének a v tomto formátu přiliš nefungují. Je to koukatelné, ale salvy smíchu rozhodně nečekejte.

• 27.2.2019  21:52
    MOST! (TV seriál) (2019)

Stejně jako před časem Okresní přebor se i Most! stal během několika dílů seriálovým kultem. Prušinovský s Kolečkem se totiž se svým svérázným multikulti konceptem trefili do noty nejen pravidelným konzumentům české seriálové tvorby, ale i těm, co kvůli rozkolísané kvalitě českou seriálovou tvorbu zanedbávali. O to víc překvapí (a potěší), že si tento koncept vzala pod svá křídla Česká televize, která tímto dala prostor politické nekorektnosti a buranskému humoru. Ono pomyslné zrcadlo nastavené okrajové společnosti a menšinám zobrazuje tyto skupiny autentickým a zároveň sebeparodujícím způsobem, který však nezachází za hranu trapnosti. Palec nahoru a dycky Most.

• 19.2.2019  23:05
    Zaklínač (TV seriál) (2002)

Ačkoliv je na seriálu vidět nízký rozpočet, čemuž odpovídá i kvalita triků a obecně i menší množství akčních scén, příběhově to není až tak špatné. Fandové knižní předlohy budou od prvního dílu doma, ostatní příležitostní diváci budou docela tápat. Vzhledově i dabingově se Geralt docela povedl.

• 13.2.2019  22:52

Takhle nějak by v podstatě mohla vypadat filmová adaptace herní série Call of Duty. Vzhledem k nízkému očekávání nakonec příjemné překvapení. Jen je potřeba moc dlouho nepřemýšlet nad některými scénami (navádění ponorky fjordem) a prominout tvůrcům pár momentů s lacinými digitálními triky.

• 20.1.2019  21:54
    Brexit (TV film) (2019)

Není co dodat. Vyvážené shrnutí průběhu brexitové kampaně z pohledu obou táborů, které by si měl povinně shlédnout každý, kdo šel v roce 2016 volit v referendu. Důsledkem tohoto politického debaklu je rozhádaná Británie, propadající se do čím dál tím hlubších vod nejistoty a ještě zoufalejší britská politická reprezentace, která si neví rady s tím, co jim připravili jejich předchůdci v kombinaci s nečistými marketingovými praktikami.

• 21.10.2018  18:36

Rozpačitý indie film s dialogovou kadencí mezi Aly and AJ, za kterou by se nestyděly ani Gilmourky. Zřejmě jde o částečnou autobiografii, která sleduje osud dvou sester, které chtějí nastartovat uměleckou kariéru, ale zároveň se vyrovnávají se složitými vztahy jejich rodičů. Moc se toho dějově nestane, hodně dialogů je vysloveně o ničem nebo o absurditách a filmařský přínos je v podstatě nulový. Tohle ocení asi jen skalní fandové.

• 24.9.2018  23:48
    Pepa (2018)

Vlastně nakonec docela příjemné překvapení. Novák, a tím myslím teď režiséra, netlačí s humorem zbytečně na pilu a dávkuje ho rozumně, přičemž přiběh často sklouzává do roviny melancholie, takže chtě nechtě vám toho Pepy začne být tak nějak líto. Suchánek hraje přirozeně a byl vlastně i tím jediným faktorem, kvůli kterému jsem tenhle film chtěl vidět. Ačkoliv nejsem příznivcem novodobých českých filmů, musím uznat, že tohle bylo v pohodě, a to i přesto, že Ján Novák zatím nemá bůhvíjakou filmografii. Zároveň nechápu některé hejty, obzvlášť v době, kdy se v kině vyskytují takové skvosty jako Zoufalé ženy dělají zoufale věci nebo Věčně tvá nevěrná.

• 10.9.2018  22:23

Naprosto zbytečné pokračování, které ani zdaleka nedosahuje kvalit prvního filmu. Oldschoolový feeling je pryč a místo toho sledujeme hackujícího 50 Centa, kopající asiaty a Davea Bautistu, který hraje Davea Bautistu. Jo a občas se tam objeví Sly, který výrazně posloužil marketingové propagaci filmu, ačkoliv se jeho účast ve filmu počítá pouze na minuty. Už by to zase chtělo nějakého toho Rockyho, Ramba nebo Expendables.

• 8.9.2018  17:34

Variace na Knihu džunglí, která mi v tomto podání nějak nesedla. Nevím, jestli to bylo tím zoufale předvídatelným příběhem nebo několika nelogičnostmi, ale fantasy pohádku to byla poměrně nuda, kterou částečně zachraňoval soundtrack, efekty a herecký matador Redford.

• 8.9.2018  15:00
    Ovčáček čtveráček (divadelní záznam) (2017)

Tvůrcům nelze upřít snahu a skvělé načasování v době, kdy se mediálně řešilo státní vyznamenání nebo Forejtova kauza. Bohužel je vidět, že je to celé spíchnuté horkou scénáristickou jehlou. Jediným nosným prvkem je poměrně povedená parodie Jiřího Ovčáčka, ale i tak je dávkování humoru a úderných hlášek hodně slabé. A hudební vystoupení jsou při podobných kabaretních vystoupeních čím dál tím větším zlem.

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41