becki_tu

okres Trutnov
Stigův český bratranec

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40
    • 14.5.2018  20:13

Nepamatuji si, kdy naposled se lidi v kině báli jíst nahlas popkorn a u toho srkat kolu. Svým způsobem unikátní koncept filmu, ve kterém se drtivou času nemluví nahlas, totiž buduje atmosféru právě přes ticho a díky tomu není nouze o opravdu infarktové momenty. Dalo by se diskutovat nad několika logickými nesrovnalostmi, ale celkově velmi pozitivní dojem z filmu to momentálně přebíjí. A nejsem asi sám, komu Tiché místo evokuje dřívější Shyamalanovu tvorbu.

• 14.5.2018  19:56

Eastwood měl asi svoje důvody, proč tuhle filmovou rekonstrukci teroristického útoku v rychlovlaku do Paříže pojal právě takto. Nejen já, ale i většina diváků čekala spíše zfilmování událostí, které bezprostředně předcházely tomuto činu a následně podrobnou akci ve vlaku vyprávěnou minutu po minutě, podobně jako například v Letu č. 93. Zajímavé, ale svým způsobem i zvláštní je obsazení reálných hrdinů do "svých" rolí, přičemž absence hereckých a výrazových přostředků je místy opravdu znát. Svoji výpovědní hodnotu to má, ale přeci jen od Eastwooda člověk vždycky čeká něco navíc, ať už filmařsky nebo emočně, a to tady prostě nebylo.

• 15.4.2018  14:16

Důstojná a emocemi nabitá filmová pocta hasičskému týmu Granite Mountain Hotshots, který pomáhal s nebývalým nasazením chránit životy a majetek spoluobčanů. Vzhledem k riziku tohoto povolání vám potom budou vaše problémy v práci připadat opravdu jako hodně malicherné.

• 22.3.2018  22:07
    Monolith (2016)

Hloupá blondýna versus chytré auto. Tenhle souboj zkrátka nemohl dopadnout dobře, což jen dokazuje ujetý sci-fi závěr, u kterého nevíte, jestli se smát nebo brečet.

• 20.3.2018  17:50
    Tomb Raider (2018)

Herní značka Tomb Raider se konečně dočkala filmové adaptace, kterou lze brát vážně a která příjemně překvapila minimálně stejně jako herní restart série z roku 2013. Proto pro mě bylo zajímavé sledovat, co všechno tvůrci do filmu přenesli a co naopak oproti hře změnili. A musím konstatovat, že všechny změny ve scénáři byly překvapivě pozitivní a v kontextu filmového zpracování vlastně i geniálními tahy, díky nimž není Tomb Raider béčkovou fantasy, ale mystickým dobrodružným thrillerem s perfektní akcí. Castingový majstrštyk v podobě Alicie Vikander celé tohle nové dobrodružství Lary Croft jen dokonale podtrhuje. Nadšení z projekce opadá jen velmi pozvolna a stále mám v hlavě útržky scén, které doslova citují hru, originální úvod s honičkou na kole nebo oproti hře pozměněný konec, který výrazněji nepřekračuje hranice reality. Za mě guilty pleasure letošního roku.

• 20.2.2018  23:31

Politická satira v kině dlouho chyběla. Vlastně si ani nevzpomínám, kdy to bylo naposled. Jestli vůbec. Každopádně za úspěchem celovečerního Blaníka vidím tři důvody. Prvním je načasování, kdy ještě z lidí plně nevyprchaly emoce z prezidentské volby a celého toho humbuku kolem. Druhým je dobrovolná i nedobrovolná účast mnoha známých tváří české politiky, zpravodajství a kultury. A třetím je určitě odvaha, se kterou šli tvůrci do tohoto projektu a současně také určité riziko, že specifický a vulgární Blaníkův humor nemusí sednout zdaleka každému. Trochu zamrzí jen poněkud nedotažený konec, ale na druhou stranu chápu, že tvůrci měli málo času na postprodukci v závislosti na výsledku prezidentské volby.

• 15.1.2018  23:27

O filmové hudbě by se dal natočit seriál a stejně by to bylo málo. Je jasné, že devadesátiminutový dokument může pouze stručně projet historii filmové hudby a pozastavit se nad několika legendárními hudebními motivy. Je sice škoda, že se v dokumentu neobjevil například James Newton Howard, Clint Mansell nebo Alan Silvestri, ale holt dostali prostor jiní. Dokument sice až tolik objevných informací nepřináší, ale je prostě fajn si připomenout několik známých hudebních motivů a poslechnout si komentáře samotných autorů či jejich kolegů z branže.

• 14.1.2018  22:11
    Bright (2017)

Na epické fantasy moc komorní, na samostatný film až příliž zkratkovitý. Will Smith hraje Willa Smithe z Bad Boys a ikdyž je kadence hlášek podobná, většina z nich nefunguje nebo vyzní do prázdna. Samotné univerzum mělo slušný potenciál, jen by to chtělo věnovat se více mytologii a postavit silnější hlavní dějovou linku, jejíž hluchá místa by nemuselo vyplňovat tolik přestřelek, kontaktních soubojů a prázdného tlachání mezi hlavními postavami.

• 12.1.2018  19:57
    Vánoční Kameňák (2015)

Ani páté pokračování nejznámějšího českého rádobykomediálního filmového bizáru se nedokázalo vyhrabat z pomyslného odpadového bahna. A proč? Protože tam chodí Dejdar půlku filmu s afrem na hlavě, Bučková zpívá nejtrapnější vánoční song ever, hraje tam Láďa Hruška, přibylo "vtipů" se sexuální tématikou, jedna z postav má úchylku na sex se zvířaty, teenager zdědí po dědečkovi bordel, probíhá tam pánský striptýz v růžových zaječích kostýmech a na závěr sjede Vašek Vydra na lyžích kopec sněhu na náměstí. Jenom si tak v duchu představuju situaci, kdy scénárista dopsal scénář a řekl si: "Jo, tohle bude pecka. Pod to se rád podepíšu."

• 26.12.2017  22:23
    Kameňák 4 (2013)

K hercům, kteří byli v kurzu v devadesátkových estrádách na Nově, se přidali finalisté nejrůznějších dovednostních soutěží a studenti filmových škol (asi) a vznikl tak další díl anekdotové série, která bude pokračovat dokud na to budou lidi chodit do kina. Někdy mi je i těch samotných herců líto. Tohle je prostě odpad bez kompromisů.

• 26.12.2017  22:02

Není to až taková tragédie, ale pokud máte za sebou několik dílů Hangoveru, tak už vás v jakékoliv "pařmenské" komedii těžko něco překvapí a upřímně rozesměje. Takže ti, kteří předtím nepařili s Bradley Cooperem, si můžou přihodit hvězdu navíc, pro ostatní to bude jen neškodná jednorázovka, ze které hodně rychle vystřízliví.

• 22.12.2017  23:56

I přesto, že jsem na původním Jumanji vyrostl a dlouhou dobu jsem ho považoval za kult, šel jsem na nové Jumanji bez jakéhokoliv očekávání a s přáním, aby to nebyla vyložená hloupost. O to větší satisfakce byla, když jsem odcházel z kina s mírným nadšením a pocitem, že jsem se vlastně docela solidně pobavil. Důvodů pro to je hned několik. Tím hlavním je casting, který ze zdánlivě nesourodé čtveřice dělá fungující tým na situační humor, kterému vévodí především Kevin Hart. Dále tu poměrně dobře funguje nostalgie a odkazy na původní film. A v neposlední řadě se tvůrcům podařilo do filmu vtipně zakomponovat prvky a fenomény dnešní doby, které dělají z postavy Bethany pomyslné nastavené zrcadlo dnešním teenagerům. Shrnuto a podrtrženo: příjemné předvánoční filmové překvapení.

• 16.11.2017  23:17

Velkou výhodou je pokud si nepamatujete nebo neznáte pointu z dřívějších adaptací nebo přímo z knihy. Z mého pohledu by filmu celkově slušel více old schoolový přístup místo digitálních sekvencí, ale chápu, že je pořád jednodušší zaplatit trikové studio než mít k dispozici funčkní repliku vlaku a natáčet přímo na kolejích. Poirot v podání Branagha jiný než od Sucheta a místy mi přípomínal svými manýry Downeyho Sherlocka. Velkým lákadlem je samozřejmě i velmi rozmanité herecké obsazení, které měla na svou dobu i adaptace od Lumeta. Vzhledem k veskrze pozitivním dojmům bych byl rád, kdyby se za pár let Branaghův Poirot vrátil k případu, který odjíždí řešit v závěru filmu.

• 4.11.2017  18:34

Chlapec po smrti své matky nemluví. Proč? Má nějaký problém. Co s tím? Pozveme chůvu a ta to pořeší. Ačkoliv má film jen necelou hodinu a půl, tak vleče se jak týden před výplatou a konec je vyloženě haluz. Atmosféra místy fajn, Emilia fajn, ale zbytek nestojí za řeč. O tento film zavadí pravděpodobně jen fanoušci Emilie Clarke, ti ostatní nemají sebemenší důvod na tento film koukat. Slaboučké dvě hvězdy.

• 29.10.2017  22:20
    Auta 3 (2017)

Návrat ke kořenům s důrazem na příběh s nádechem nostalgie. Třetí Auta sice dávkují humor po menších dávkách, ale o to více řeší otázku moderních technologií a dravého mládí v kontrastu se starou školou, což v jistých ohledech řipomíná sérii Rocky. Animace spolu se soundtrackem bere dech, ale to už je tak nějak standardem u Pixaru. Pro mě jednoznačně animák roku a doufám, že Blesk brzo přiveze do kin další pokračování.

• 25.9.2017  23:24
    Megan Leavey (2017)

Nenápadné životopisné drama, které má překvapivý emocionální přesah nad rámec žánru. A to včetně stokrát omílaného amerického patriotismu, který k podobným filmům prostě patří a možná i díky tomuhle filmu někteří pochopí, že to není jen filmové klišé, ale že prostě američané vnímají vojenskou službu a válečné hrdiny jinak než my. Ale to už si zkrátka musí každý divák přebrat sám. Už od úvodního vnitřního monologu hlavní hrdinky jsem začal chápal všechna její následná rozhodnutí, která pramenila především z prožité krize mezilildských vztahů a nespokojenosti se stereotypním a bezvýchodným způsobem života. Citlivě natočené, bez příkras a zbytečného patosu. A všem lidem jako Megan, kteří se navzdory nepřízni osudu a díky zásadním životním rozdhodnutím či překonáním sebe sama stali hrdiny, patří velký respekt. 90%

• 25.8.2017  23:42
    Masaryk (2016)

Masaryka určitě řadím k těm lepším filmům, které u nás za poslední roky vznikly. Pokud beru film čistě jako rekapitulaci historických momentů předcházející druhé světové válce, pak nemám moc co vytknout, ačkoliv nemůžu posoudit, zda vše faktograficky do puntíku sedí. Pokud bych to bral z filmového hlediska, tak zde chybí gradace a zásadní momenty, které by si divák zapamatoval. Jak v Masarykově osobní, tak i politicko-diplomatické lince se scénář pohybuje víceméně pouze po povrchu a mám takový pocit, že nezaujatí diváci se v obou linkách budou ztrácet. Avšak palec nahoru scénáristům za to, že Masaryka nelíčí patrioticky jako modelového hrdinu, ale jako muže dvou tváří. 70%

• 25.6.2017  23:31

Vendeta je dalším povedeným přírůstkem do animované série Resident Evil, která nechává hrané filmy daleko za sebou. Opět je tu dechberoucí animace, rozumný počet hlavních postav, které dobře známe z herní série a nový záporák Arias. Po vzoru jakéhokoliv dílu herní předlohy je tu parádní závěrečný boss-fight, který narozdíl od herních předloh není potřeba několikrát opakovat. Za mě tedy velká spokojenost.

• 25.6.2017  23:16

Prison Break jsem měl hodně rád, ale vzhledem k nevyrovnané kvalitě posledních dvou serií jsem byl dost skeptický k oznámenému sequelu. Po devíti dílech "oživeného" Prison Breaku však musím konstatovat, že to celé tvůrci dobře promysleli (ano, především návrat Michaela) a i vzhledem k počtu epizod nebylo potřeba používat žádnou scénaristickou vatu a ve většině dějových linek se tak šlo rovnou na věc. Stará parta je zpět a já osobně se těším na další vězeňská dobrodružství. P.S. T-Bag by si zasloužil spin-off.

• 14.4.2017  23:25

Jason Bourne s pricem Oberynem pátrají po střelném prachu a náhodou se připletou do epické bitvy číňanů s bájnými bestiemi. Na papíře to zřejmě vypadalo lépe než to ve skutečnosti dopadlo. Velký rozpočet je cítit z každého záběru, ale po obsahové stránce jde o nekonzistentní mix prázdných dialogů, nelogičností a plochých postav, o kterých se kromě jmen v podstatě nic nedozvíte. Damona mám rád, ale tahle role mu nesedla. Zároveň ale pohybuji, že by kdokoliv jiný ze současného hollywoodu zvládl tuto roli lépe, protože tam vlastně není moc co hrát. Jako delší intro k počítačové hře by to nejspíš fungovalo, jako samostatný film se stopáží pouhých 90 minut to v silné konkurenci amerických blockbusterů bohužel neobstálo.

• 18.3.2017  09:23

Je to hloupé, zběsile nastříhané, příběhově zoufale ploché, ale že bych se nudil, to se říct nedá. Smysluplných dialogů tu moc není a většinou akce střídá akci, která v povedených digitálních postapo exteriérech vypadá prostě cool. Pořád mě ale trochu mrzí fakt, že tvůrci nebyli schopni během šesti filmů naplno využít potenciál, který herní série nabízí. Paradoxně nejlepšími filmovými adaptacemi byly animáky Damnation a Degeneration.

• 13.3.2017  21:48

Scénáristé si asi mysleli, že pokud se bude v komedii mluvit ostravsky, bude to minimálně dvakrát taková sranda. A ono ne. Pražákům to prostě nejde z pusy a v celém filmu to působí dost rušivě. Vzhledem k ne uplně marnému námětu by filmu paradoxně více slušela pouze dramatická linka, ve které jsem viděl větší potenciál než ve zesměšňování kulturních a sociálních rozdílů v moravskoslezkém regionu. Nemám nic proti jakkoliv nekorektním komediím, ale tahle mi zkrátka vtipná nepřišla.

• 11.2.2017  23:11

Pořád vlastně nechápu, proč se ješte pořád točí další pokračování. Žádný z filmů nepřekonal hranici žánrového průměru a ani v pořadí pátý film série do světa díru neudělal. Je to opět hloupá béčková podívaná s průměrnými efekty a jednoduchým dějem, který by si vystačil s délkou hudebního videoklipu. V pravidlech underworldího světa jsem se ztratil už dávno, takže oživování mrtvých už mě vlastně ani nepřekvapuje. Zajímavými momenty pro českého diváka jsou záběry několika tuzemských lokací (hlavní nádraží, Hluboká, Nerudova ulice...), takže můžeme mít alespoň dobrý pocit z toho, že několik desítek českých lidí od filmu dostalo na pár měsíců práci. Škoda jen, že výsledek není úplně na chlubení.

• 11.1.2017  22:15
    Srážka (2016)

Slovy klasika: téma dobré, jen špatně uchopeno. Realisticky vypadající automobilové honičky totiž střídají scénaristické kiksy, které dělají z filmu buď parodii nebo prostě jen nedávají smysl. Samotný námět se sice tváří béčkově, ale pokud by scénárista neujížděl na novějších dílech Kobry 11, dala se z toho bezproblému vytřískat zábavná akční jednohubka typu prvního Kurýra nebo 60 sekund. Navíc s takovým hereckým obsazením, jaký měl Creevy k dispozici. Gansterský souboj mezi Hopkinsem a Kingsleym sliboval mnohem více, než jen citujícího elegána a směšnou karikaturu. Nakonec slabší průměr.

• 1.12.2016  21:34
    Kosmo (TV seriál) (2016)

Škoda jen slabšího rozjezdu a trochu odfláknutého finále. Každopádně tvůrci našli prázdné místečko na poli politické satiry a přišli s minisérií, která má originální námět, několik opravdu geniálních scének a spoustu odkazů na současnou politickou scénu. Z herců jednoznačně vyniká Myšička, jehož ministr stahuje většinu pozornosti a humoru na sebe. Zatím bych to nesrovnával ani s Jistě, pane ministře nebo Českou sodou, ale šance na úspěch tam je.

• 12.11.2016  23:18

Komorní scifi z blízké budoucnosti, které se odehrává většinu času v domě u lesa a atmosféru buduje na nedostatku informací o okolním světě v době celostátního výpadku elektřiny. Začátek má spád, ale zhruba od půlky filmu se stává hlavním tématem pouze vztah obou sester a od té doby se svižné tempo pomalu vytrácí. Slušná dramatická gradace v závěru ale nakonec vytáhla hodnocení na lehčí nadprůměr. V rukou zkušenějšího tvůrčího týmu z toho mohla vzniknout i zajímavá minisérie.

• 12.11.2016  23:08

Jeden z mála případů, kdy je parodie lepší než samotná předloha. Škoda jen několika úletů a WTF scén, ale koukatelné to je. Zvlášť pokud nemáte rádi předlohu.

• 2.10.2016  11:46

Patý díl úspěšné ledové série je bohužel jen další variací už mnohokrát viděného a je na něm opravdu hodně vidět, že tvůrci vařili z vody. Těm nejmenším to ke štěstí pravděpodobně stačit bude, ale dospělejší publikum bude odcházet z kina se smíšenými pocity. Doufám, že i studio pochopí, že tahle látka už je vyčerpaná a že se vrhnou do jiného projektu a Ice Age nechají už nadobro u ledu.

• 19.9.2016  20:57

Mediálně známá událost s přistáním na řece Hudson přímo vybízela k filmovému zpracování. Toho se chopil další profesionál ve své branži Clint Eastwood a učebnicovou filmařinou zacílil na divákovy emoce, které dávkuje nenápadně, ale o to větší mají hloubku při závěrečné Sallyho obhajobě svých činů a rozhodnutí. Pokud bych měl parafrázovat Sallyho, řekl bych: skvělá týmová práce. Od výborné režie, přes skvělého Hankse až po minimalistický soundtrack a dechberoucí efekty. Smekám a tleskám.

• 17.9.2016  19:38

Je mi jasné, že v seriálové verzi toho bude daleko víc než v této "ořezané" filmové verzi. Trochu mi vadil odklon od dokumentárního cestopisu k poněkud osobněji pojaté verzi cesty za cestovalským snem. Chyběla mi mapka, více faktů o projížděných lokacích a přeci jen i nějaká ta podrobnější představovačka nových členů žlutého cirkusu. Celý dokument je zkratkovitý a chvílemi i chaotický, takže ti méně zaujatí, mezi které se řadím i já, kteří nesledují stránky Pribáňova projektu nebo nechodí na jejich přednášky, se mohou právem cítit poněkud ochuzeni o vydatnější dokumentární zážitek.

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40