becki_tu

okres Trutnov
Stigův český bratranec

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41
    • 19.4.2020  00:15

Jelikož mě první dva filmy nějak výrazněji neoslovily, od třetího pokračování jsem vlastně nic nečekal. Přišla ale svižná a nahláškovaná akční jednohubka z osvědčené producentské dílny blockbusterového mága Jerryho Bruckeimera, kterému však tentokrát chyběl na režisérské židli Michael Bay, jehož cameo ale potěšilo. Mnohými zmiňovaná mexická telenovela na konec mi vlastně ani nevadila. Každopádně pokračování by této sérii, vzhledem k poslední předtitulkové scéně, docela slušelo.

• 26.3.2020  22:36
    Vlastníci (2019)

Vlastníci vnesli do žánru české dramedie poměrně svěží vítr a na malém prostoru představili typické nátury našich spoluobčanů. Na jedné straně tak stojí typické maloměšťáctví, homofobie, buranství, pomlouvačství nebo důchodcovská zarputilost, na straně druhé jsou pak lidé, kteří se snaží věcně argumentovat a změnit věci k lepšímu. Škoda jen opakovaných vtipů a trochu udýchané poslední třetiny. 70%

• 20.3.2020  21:03
    Párty Hárd (2019)

Tuzemská variance na Prcičky, která navíc přidává pár cenzurovaných exkrementů a poměrně široké portfolio perverzností. I přesto jde o poměrně zábavnou věc, která mě několikrát přinutila k solidním výtlemům, které u českých filmových komedií už pěkných pár let nepamatuju.

• 11.2.2020  21:57
    Oscar 2020 (TV pořad) (2020)

Respekt všem těm, kteří přenos sledovali živě. Těch reklam, rekapitulací a rozborů v improvizovaném studiu bylo opravdu dost, takže jsem byl opravdu rád za záznam. Vzhledem k absenci moderátora opět takový průměr, který neurazí.

• 12.1.2020  00:24

Samotné rozhovory s celebritami jsou vesměs vtipné a v rámci kanálu Funny and Die by jako jednotlivá krátká videa fungovaly skvěle. Spojit je hodinovou vatou do jakéhosi filmu však nebyl úplně šťastný nápad, protože už po půlhodině začně být Galifianakis spíše otravný, protože opět hraje Galifianakise, který se mi v této komediálně-trapné poloze už začíná pomalu přejídat.

• 5.1.2020  13:09
    Alex a já (2018)

Tady to asi nemohlo dopadnout lépe. Potenciální kvalitu a zábavu bohužel výrazně sráží slabé herecké a fotbalové výkony a težce klišoidní a naivní scénář. Holt nepatřím do cílové divácké skupiny mladých ambiciózních školaček.

• 22.12.2019  22:39

Jedním slovem spokojenost. Poměrně hodně recenzí viní Johnsona z toho, že vlastně nebylo možné po osmé epizodě udělat důstojné pokračování. Z toho mi tedy vyplývá, že pokud nemáte problém s Last Jedi, s velkou pravděpodobností budete s posledním (?) dílem ságy spokojeni. Stále je to totiž galaktická pohádka, která má díky přítomnosti Leii, Hana nebo Landa tendenci odkazovat na původní trilogii a současně využívá filmařských nápadů, možností a trendů moderní doby, avšak s dostatečným respektem k zajetému konceptu značky Star Wars. Se vším tím sentimentem, romantikou, naivitou, hrou na dobro a zlo nebo specifickým humorem, a to i přesto, že svět v době vzniku prvního filmu byl o dost jiný, než dnes. Já jsem totiž nešel do kina proto, abych primárně hledal chyby a nedostatky, ale kvůli tomu, abych si opět připomenul proč mám svět předaleké galaxie pořád tolik rád. A to i s těmi jeho nedokonalostmi. 90%

• 8.12.2019  12:12
    Sezn@mka (2016)

Jedna hvězda z milosti za Langmajera a výstupy Jardy Noska. Jinak klasická novodobá česká "komediální" bída.

• 8.12.2019  12:10
    Trabantem z Indie až domů (TV seriál) (2019)

S každou sérií jsou dobrodružství žlutého cirkusu divácky zajímavější a filmařsky profesionálnější. A teď nezbývá nic jiného než opět čekat, kam se se svým bláznivým cestovatelským projektem vydá Přibáňova parta příště.

• 18.11.2019  21:36

Už asi po deseti minutách mi došlo, že nejsem cílovou diváckou skupinou. Naivně jsem čekal alespoň něco na způsob Journey to the Center of the Earth nebo Journey 2 a i přesto, že oba zmíněné nepatří k vrcholům kinematografie, tak jsem se u nich docela dobře bavil. Dora bohužel vše vsází na dětinský humor, laciné studiové "exteriéry" a šablonovitý příběh, který je až moc přizpůsoben mladšímu publiku, takže nemá smysl řešit nelogičnosti a zkratkovitost. Za zmínku stojí snad jen sympatická přestavitelka hlavní hrdinky, která má (i přes tenhle úlet) nakročeno k zajímavé kariéře.

• 28.10.2019  22:57

Zajímavý námět s prvkem fantasy utopený ve slabším scénáři, který dělá z hlavního hrdiny proplesknutíhodného mamlase. Většina diváků se ale stejnak k filmu dostala přes filmografii Camilly Luddington, která aspoň trochu vylepšuje dojem z tohoto spíše televizního filmu. Závěrečné poselství, které navazuje na hlavní myšlenku filmu, ukazuje opravdové hrdiny, kteří zasvětili část svého života pomáhání jiným. A o to tu vlastně šlo.

• 11.9.2019  21:40

Vzhledem ke stopáži jde o velmi rychlou exkurzi po obou městěch, ve které se dozvíte, že v Manchesteru hodně prší a lidi chodí na United a v Liverpoolu se zase vše točí kolem Beatles a zdejšího přistavu.

• 7.7.2019  21:55
    Parta z penzionu (TV pořad) (2019)

Partičku mám rád, ale změna prostředí na penzion ji neprospěla. Témata jsou omezena stále stejnými postavami (s výjimkou hostů), Dangl občas nemá cit a narušuje zajímavě se vyvíjející scénky svými režisérskými vstupy a některé "hry" z Partičky jsou dost nešikovně roubovány do scének a v tomto formátu přiliš nefungují. Je to koukatelné, ale salvy smíchu rozhodně nečekejte.

• 27.2.2019  21:52
    MOST! (TV seriál) (2019)

Stejně jako před časem Okresní přebor se i Most! stal během několika dílů seriálovým kultem. Prušinovský s Kolečkem se totiž se svým svérázným multikulti konceptem trefili do noty nejen pravidelným konzumentům české seriálové tvorby, ale i těm, co kvůli rozkolísané kvalitě českou seriálovou tvorbu zanedbávali. O to víc překvapí (a potěší), že si tento koncept vzala pod svá křídla Česká televize, která tímto dala prostor politické nekorektnosti a buranskému humoru. Ono pomyslné zrcadlo nastavené okrajové společnosti a menšinám zobrazuje tyto skupiny autentickým a zároveň sebeparodujícím způsobem, který však nezachází za hranu trapnosti. Palec nahoru a dycky Most.

• 19.2.2019  23:05
    Zaklínač (TV seriál) (2002)

Ačkoliv je na seriálu vidět nízký rozpočet, čemuž odpovídá i kvalita triků a obecně i menší množství akčních scén, příběhově to není až tak špatné. Fandové knižní předlohy budou od prvního dílu doma, ostatní příležitostní diváci budou docela tápat. Vzhledově i dabingově se Geralt docela povedl.

• 13.2.2019  22:52

Takhle nějak by v podstatě mohla vypadat filmová adaptace herní série Call of Duty. Vzhledem k nízkému očekávání nakonec příjemné překvapení. Jen je potřeba moc dlouho nepřemýšlet nad některými scénami (navádění ponorky fjordem) a prominout tvůrcům pár momentů s lacinými digitálními triky.

• 20.1.2019  21:54
    Brexit (TV film) (2019)

Není co dodat. Vyvážené shrnutí průběhu brexitové kampaně z pohledu obou táborů, které by si měl povinně shlédnout každý, kdo šel v roce 2016 volit v referendu. Důsledkem tohoto politického debaklu je rozhádaná Británie, propadající se do čím dál tím hlubších vod nejistoty a ještě zoufalejší britská politická reprezentace, která si neví rady s tím, co jim připravili jejich předchůdci v kombinaci s nečistými marketingovými praktikami.

• 21.10.2018  18:36

Rozpačitý indie film s dialogovou kadencí mezi Aly and AJ, za kterou by se nestyděly ani Gilmourky. Zřejmě jde o částečnou autobiografii, která sleduje osud dvou sester, které chtějí nastartovat uměleckou kariéru, ale zároveň se vyrovnávají se složitými vztahy jejich rodičů. Moc se toho dějově nestane, hodně dialogů je vysloveně o ničem nebo o absurditách a filmařský přínos je v podstatě nulový. Tohle ocení asi jen skalní fandové.

• 24.9.2018  23:48
    Pepa (2018)

Vlastně nakonec docela příjemné překvapení. Novák, a tím myslím teď režiséra, netlačí s humorem zbytečně na pilu a dávkuje ho rozumně, přičemž přiběh často sklouzává do roviny melancholie, takže chtě nechtě vám toho Pepy začne být tak nějak líto. Suchánek hraje přirozeně a byl vlastně i tím jediným faktorem, kvůli kterému jsem tenhle film chtěl vidět. Ačkoliv nejsem příznivcem novodobých českých filmů, musím uznat, že tohle bylo v pohodě, a to i přesto, že Ján Novák zatím nemá bůhvíjakou filmografii. Zároveň nechápu některé hejty, obzvlášť v době, kdy se v kině vyskytují takové skvosty jako Zoufalé ženy dělají zoufale věci nebo Věčně tvá nevěrná.

• 10.9.2018  22:23

Naprosto zbytečné pokračování, které ani zdaleka nedosahuje kvalit prvního filmu. Oldschoolový feeling je pryč a místo toho sledujeme hackujícího 50 Centa, kopající asiaty a Davea Bautistu, který hraje Davea Bautistu. Jo a občas se tam objeví Sly, který výrazně posloužil marketingové propagaci filmu, ačkoliv se jeho účast ve filmu počítá pouze na minuty. Už by to zase chtělo nějakého toho Rockyho, Ramba nebo Expendables.

• 8.9.2018  17:34

Variace na Knihu džunglí, která mi v tomto podání nějak nesedla. Nevím, jestli to bylo tím zoufale předvídatelným příběhem nebo několika nelogičnostmi, ale fantasy pohádku to byla poměrně nuda, kterou částečně zachraňoval soundtrack, efekty a herecký matador Redford.

• 8.9.2018  15:00
    Ovčáček čtveráček (divadelní záznam) (2017)

Tvůrcům nelze upřít snahu a skvělé načasování v době, kdy se mediálně řešilo státní vyznamenání nebo Forejtova kauza. Bohužel je vidět, že je to celé spíchnuté horkou scénáristickou jehlou. Jediným nosným prvkem je poměrně povedená parodie Jiřího Ovčáčka, ale i tak je dávkování humoru a úderných hlášek hodně slabé. A hudební vystoupení jsou při podobných kabaretních vystoupeních čím dál tím větším zlem.

• 14.5.2018  20:13

Nepamatuji si, kdy naposled se lidi v kině báli jíst nahlas popkorn a u toho srkat kolu. Svým způsobem unikátní koncept filmu, ve kterém se drtivou času nemluví nahlas, totiž buduje atmosféru právě přes ticho a díky tomu není nouze o opravdu infarktové momenty. Dalo by se diskutovat nad několika logickými nesrovnalostmi, ale celkově velmi pozitivní dojem z filmu to momentálně přebíjí. A nejsem asi sám, komu Tiché místo evokuje dřívější Shyamalanovu tvorbu.

• 14.5.2018  19:56

Eastwood měl asi svoje důvody, proč tuhle filmovou rekonstrukci teroristického útoku v rychlovlaku do Paříže pojal právě takto. Nejen já, ale i většina diváků čekala spíše zfilmování událostí, které bezprostředně předcházely tomuto činu a následně podrobnou akci ve vlaku vyprávěnou minutu po minutě, podobně jako například v Letu č. 93. Zajímavé, ale svým způsobem i zvláštní je obsazení reálných hrdinů do "svých" rolí, přičemž absence hereckých a výrazových přostředků je místy opravdu znát. Svoji výpovědní hodnotu to má, ale přeci jen od Eastwooda člověk vždycky čeká něco navíc, ať už filmařsky nebo emočně, a to tady prostě nebylo.

• 15.4.2018  14:16

Důstojná a emocemi nabitá filmová pocta hasičskému týmu Granite Mountain Hotshots, který pomáhal s nebývalým nasazením chránit životy a majetek spoluobčanů. Vzhledem k riziku tohoto povolání vám potom budou vaše problémy v práci připadat opravdu jako hodně malicherné.

• 22.3.2018  22:07
    Monolith (2016)

Hloupá blondýna versus chytré auto. Tenhle souboj zkrátka nemohl dopadnout dobře, což jen dokazuje ujetý sci-fi závěr, u kterého nevíte, jestli se smát nebo brečet.

• 20.3.2018  17:50
    Tomb Raider (2018)

Herní značka Tomb Raider se konečně dočkala filmové adaptace, kterou lze brát vážně a která příjemně překvapila minimálně stejně jako herní restart série z roku 2013. Proto pro mě bylo zajímavé sledovat, co všechno tvůrci do filmu přenesli a co naopak oproti hře změnili. A musím konstatovat, že všechny změny ve scénáři byly překvapivě pozitivní a v kontextu filmového zpracování vlastně i geniálními tahy, díky nimž není Tomb Raider béčkovou fantasy, ale mystickým dobrodružným thrillerem s perfektní akcí. Castingový majstrštyk v podobě Alicie Vikander celé tohle nové dobrodružství Lary Croft jen dokonale podtrhuje. Nadšení z projekce opadá jen velmi pozvolna a stále mám v hlavě útržky scén, které doslova citují hru, originální úvod s honičkou na kole nebo oproti hře pozměněný konec, který výrazněji nepřekračuje hranice reality. Za mě guilty pleasure letošního roku.

• 20.2.2018  23:31

Politická satira v kině dlouho chyběla. Vlastně si ani nevzpomínám, kdy to bylo naposled. Jestli vůbec. Každopádně za úspěchem celovečerního Blaníka vidím tři důvody. Prvním je načasování, kdy ještě z lidí plně nevyprchaly emoce z prezidentské volby a celého toho humbuku kolem. Druhým je dobrovolná i nedobrovolná účast mnoha známých tváří české politiky, zpravodajství a kultury. A třetím je určitě odvaha, se kterou šli tvůrci do tohoto projektu a současně také určité riziko, že specifický a vulgární Blaníkův humor nemusí sednout zdaleka každému. Trochu zamrzí jen poněkud nedotažený konec, ale na druhou stranu chápu, že tvůrci měli málo času na postprodukci v závislosti na výsledku prezidentské volby.

• 15.1.2018  23:27

O filmové hudbě by se dal natočit seriál a stejně by to bylo málo. Je jasné, že devadesátiminutový dokument může pouze stručně projet historii filmové hudby a pozastavit se nad několika legendárními hudebními motivy. Je sice škoda, že se v dokumentu neobjevil například James Newton Howard, Clint Mansell nebo Alan Silvestri, ale holt dostali prostor jiní. Dokument sice až tolik objevných informací nepřináší, ale je prostě fajn si připomenout několik známých hudebních motivů a poslechnout si komentáře samotných autorů či jejich kolegů z branže.

• 14.1.2018  22:11
    Bright (2017)

Na epické fantasy moc komorní, na samostatný film až příliž zkratkovitý. Will Smith hraje Willa Smithe z Bad Boys a ikdyž je kadence hlášek podobná, většina z nich nefunguje nebo vyzní do prázdna. Samotné univerzum mělo slušný potenciál, jen by to chtělo věnovat se více mytologii a postavit silnější hlavní dějovou linku, jejíž hluchá místa by nemuselo vyplňovat tolik přestřelek, kontaktních soubojů a prázdného tlachání mezi hlavními postavami.

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41