Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Animovaný
  • Dokumentární

Recenze (1 218)

plakát

Pohoda v rytmu country (2021) (TV seriál) 

Pohoda to je do té doby, než se na scéně objeví parta mladých přehrávajících rádoby herců, jejichž komediální vlohy nejsou na první pohled patrné, takže je potřeba postprodukčně přidat smích aby divák poznal, kdy se odehrává humor. Nedivil bych se, kdyby tuhle Pohodu ukončil Netflix hned po první sérii.

plakát

Armáda mrtvých (2021) 

Přišlo mi, že měl Snyder problém se rozhodnout, jestli to bude náhláškovaná týmovka nebo klasický zombie akčňák s rodinným "dramatem" v pozadí. Ve výsledku to totiž pořádně není ani jedno a zklamáním je i celkově poněkud nesourodá herecká parta. Pár momentů je cool, ale v přepálené stopáži jsou to jen kapky v moři. Tak snad to vyjde příště lépe, protože nečekám, že by chtěl Snyder téma zombie apokalypsy někdy opustit.

plakát

Camp Rock (2008) (TV film) 

Typická televizní disneyovka, která dala světu Demi Lovato. Šablonovitý příběh asi nemá smysl řešit, ale soundtrack byl fajn a ještě teď mi v hlavě doznívá Gotta Find You a This Is Me.

plakát

Raya a drak (2021) 

Nadčasové poselství zabalené do dechberoucího vizuálu, který doplňuje svým úžasným soundtrackem James Newton Howard. Aspirant na animák roku. Welcome to Kumandra.

plakát

Případ mrtvého nebožtíka (2020) 

Aneb český pokus o Bláznivou střelu. Je tu relativně dost vtipných situačních skečů a slovního humoru, takže za mě rozhodně jedna z těch lepších tuzemských komedií za poslední roky.

plakát

Decibely lásky (2016) odpad!

Na tomto filmu jsou nejsmutnější dvě věci: že podle hereckých výkonů nepoznáte rozdíl mezi profesionálními herci a vysloužilým ligovým fotbalistou a že nejlepší song filmu je Oh Mandy, která jako jediná není od Michala Davida.

plakát

Tajemství dračí pečeti (2019) 

Začíná to skoro jako vtip, ve kterém se sejde čínaň, rus a brit/rakušák a končí to výsměchem celému tvůrčímu týmu, kterému se nějakou náhodou podařilo zlanařit i chudáka Arnolda s Jackiem. Tento čínsko-ruský produkt tedy vřele doporučuji nebrat.

plakát

Americká fabrika (2019) 

Zajímavý pohled na střet rozdílných kultur v prostředí čínském korporátu v Ohiu. Obě strany dostaly zhruba stejný prostor, takže na jedné straně vidíme, proč jsou čínani s pracovní efektivitou a morálkou tam kde jsou, zatímco na straně druhé se odehrává korporátní teror, který se snaží klást na americké dělníky stejné nároky jako na pracovníky v domácí Číně, přičemž management utrácí nesmyslné sumy za poradce, kteří odrazují nespokojené zaměstnance od založení a vstupu do odborů. Podobně však funguje mnoho korporátů po celém světě, obzvlášť když se jedná o střet dvou či více totálně rozdílných kultur. Holt daň za globalizaci a kapitalismus.

plakát

Eurosong: Příběh skupiny Fire Saga (2020) 

Filmová Eurovize je takový kočkopes. Vyloženě vtipných momentů tu až tolik není, parodie této bizardní soutěže je to tak napůl a některé scénky navíc působí hodně roubovaně, aby se Ferrell měl možnost alespoň trochu vyřádit. Na druhou stranu je tu několik momentů hrající vyloženě na vážnější nótu, stále roztomilá Rachel McAdams a slušný soundtrack, přičemž Husavik song bych bez váhání poslal rovnou na Oscary.

Reklama

Reklama