Koření života (2007)

Jídlem provoněná romantika, říznutá poctivým dramatem i lehkým humorem. Chemie mezi Kate a Nickem skvěle funguje i mimo kuchyň a malá Zoe tomu všemu navíc dodává punc neskutečné roztomilosti. Režisérská kuchyně Scotta Hickse mi tak nečekaně připravila velmi příjemné filmové překvapení.

Nebezpečná mise (1999) (TV film)

Jediným, ale bohužel nejvíce viditelným mínusem filmu, je jeho technická, potažmo filmařská stránka. Tenhle film byl určen pro televize (produkce BBC) a proto je zde znatelně cítit malý rozpočet a filmu nesluší ani umírněná a lehce nezáživná režie. Škoda. Téma války v Iráku je totiž více než zajímavé. 70%

Válkou se to vyřeší (2007) (TV film)

Zajímavý dokument, který je zároveň důkazem, že úmysly, se kterými vstupuje (nejen) Amerika do nových válečných konfliktů, nemusejí být vždy tak čisté, jak tvrdí vláda, experti či média.

Na vlastní nebezpečí (2007)

Akční? Thriller? Dobrodružný? Ale kdeže. Filmařsky to není špatné, ale scénář je tak hloupý a nesmyslný, že se jen těžko hledají nějaké klady. Renč možná ani sám nevěděl, co vlastně chce točit. Jestli psychologickou sondu, odpočinkovou akčňárnu nebo patetické drama. Každopádně z toho vznikl nechutný multižánrový mišmaš, který si směle může podat ruku s většinou českých "filmů" poslední doby. Renč má rozhodně na víc.

Apokalypsa (2006)

Nejdivnější film posledních let s největší koncentrací WTF momentů na jednu minutu filmu. Nemyslím si, že bych neodhalil počáteční záměr tvůrců udělat nejkomplexnější sci-fi všech dob, ale tímhle si až nebezpečně zahrávají s tím, že spousta diváků bude na tvůrce stejně jako já, mírně řečeno, naštvaná. A není se co divit, když tahají diváka po všech možných dějových uličkách a pak mu neukážou cestu ven. Nevermore!

Horizont události (1997)

Lehce nekonzistentní hororová sci-fi, která své myšlenky neumí divákovi dost dobře prodat. I přesto je ale Event Horizon bezpochyby zajímavým filmem, který by si však zasloužil o něco kvalitnější scénář a možná i nějakou tu minutu stopáže navíc. Síň kultovních sci-fi snímků tak zůstává beze změn. 70%

Vinnetou a Old Firehand (1966)

Může být filmová verze "mayovky" na úrovni průměrného filmu se Stevenem Seagalem? Ano, může. Old Firehand je toho (bohužel) důkazem.

Oběti války (1989)

Vietnamsko-americký svět bez pravidel, složitý boj proti systému a válečný konflikt, který zůstane zbytkem světa nepochopen. DePalma tohle válečné drama staví především na vynikajicích hercích v čele s Pennem a Foxem a solidním scénáři, podloženým skutečnými fakty. Další působivý film na téma války ve Vietnamu.

Poslední mise (2004)

Scénárista musí být buď velký recesista nebo naivní blb. Jak jinak si vysvětlit velkou převahu debilních dialogů nad akcí, kterou je zde po hříchu málo a která dělá právě filmy se Stevenem Seagalem více či méně koukatelné. Když k tomu přidám ještě nešikovně směšného režiséra, tak opravdu nemohlo vzniknout nic jiného, než další filmový paskvil ve Stevenově výhradně béčkoidní filmografii.

Uspořená libra (1963) (TV film)

"Jéžišmarjáá, ty seš úplně to.....no blbej nejsi, ale seš dneska hrozně rozptýlenej noo... " Geniální minifilm s legendami československé komedie, které ukazují, jak se tenkrát uměl dělat humor takzvaně na pětníku v jedné místnosti a s minimem finančních prostředků. Televizní skvost.