Odpískáno (1996)

Děj filmu Brassed off je zasasen do Anglie 80. let, kdy probíhala restrukturalizace britského těžkého průmyslu. Hornická kapela z malého městečka je neodmyslitelně spjata s místním dolem. Když se vláda rozhodne důl zavřít, končí i kapela se staletou tradicí...Krasná freska anglických sociálních poměrů osmdesátých let.

Billy Elliot (2000)

Nemohl jsem Billy Elliota poprvé vidět na lepším místě, než kde se momentálně nacházím - v Newcastlu upon Tyne - tedy pár kilometrů od míst, kde snímek vznikal. Billy Elliot je velmi emocionální snímek, který nás nenásilným způsobem zatahuje do svého děje a do ztotožnění se s hlavní postavou, která je brilantně zahraná Jamiem Bellem. Nádherný soundtrack dotváří slovy těžko popsatelny pocit, ktery ve vas Billy Elliot po zhlídnutí vyvolá....Buďme každý sám sebou!

Zabiji Nixona (2004)

Zabiji Nixona je nedoceněnný film, který má neuvěřilelně silnou vypovídací hodnotu. Špatně zvolený název způsobuje, že divák od něho očekává něco jiného, než ve skutečnosti tento snímek nabízí. Assassination of Richard Nixon výstižným způsobem charakterizuje moderní dobu a jeden z jejich nevětších problémů - akceptace jedinců a menšin většinou. Není náhodou, že děj je zasasen do období, kdy v čele Spojených států stál člověk, který byl pro své bezcharakterní chování přezdíván "Tricky Dick". Zabiji Nixona nejen upozorňuje na problematiku akceptace menšin většinou ("I would rather die than submit to slavery" říká americký Indián bojující za svá práva), ale především jedinců, kteří se něchtějí podrobit mašinérii moderní doby, ve které lhát, podvádět a manipulovat s ostatními lidmi je kažodenní záležitostí. Hlavní hrdina (Sam Bicke) se v tomhle světě pokouší jít svou vlastní cestou a odporovat "systemu" po svém. V nejsilnější scéně filmu Bicke zcela výstižne charakterizuje moderní dobu: "The whole system has a cancer and I'm being punished because I resist". Kvůli nepříliš povedenému a scénáristicky nesourodému závěru jsem uvažoval o 4*, výkon Seana Penna v hlavní roli však mé hodnocení definitivně přiklonil k 5*.

Ucho (1970)

Skvostný koncert Jiřiny Bohdalové a Radka Brzobohatého pod geniální taktovkou Karla Kachyni....víc není co dodat!

Mr. Brooks (2007)

Při poslouchání Mr. Brookse a jeho hlasu mrazí v zádech...ale film kazí scénář, který je nedomyšlený a nedotažený. Kdyby se tvůrci více zaměřili na psychologii samotného Brookse, přidali trochu "temné psychologické atmosféry" mohl vzniknout zajímavý film, který by byl více než na slabé 3*

Minority Report (2002)

Geniální scény se střídají s velmi slabými...to se ale bohužel u posledních Spielbergových filmů stává téměř samozřejmostí

Když skočila (2007)

Světová premiéra - mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2007

Persona (1966)

Jak napsal Tsunami_X: tohle je intelektuální orgasmus!

Kobra 11 (1996) (seriál) odpad!

Vždyť je to pořád to samý - nudný klišé o dvou policajtech co při nějakej honičce rozmlátí několik aut. Nevidim ani jeden důvod proč to hodnotit jinak