LeemaCZ

LeemaCZ

Hong Hieu Truong

Velká Británie
Filmový student a strašný nerd, jehož jediný sociální život je chození co do kina s dalšími nerdy.

Twitter: LeemaCZ
Instagram: aka_leema

• 6.7.2019  12:46

Film byl super, ale nálepku jako Nejlepší hraný Spider-man si to určitě nezaslouží. Nemluvím tu skrze nostalgii, ale Raimiho Spider-man 2 zůstává nepokořen. Far From Home je skvělý z pohledu akce a humoru, ale zaostává podle mě v těch hlubších filosofických ohledech. Samozřejmě né každý film má být hluboký jako Batman v Superman, ale to je zrovna to, co bylo na Raimiho Spider-manech (vlastně i v TASM a v Homecomingu) lepší - byla tam nějaká ta zpráva. Tady pokud nějaká vůbec byla, tak mi přišla nevýrazná. Byla to spíše akční komediální pohodovka a nic extra na zamyšlení. Jako jo - je to pořád o Peterovi naivitě a důvěřivosti, o lžích a klamech, o lásce a tak - ale třeba Homecoming měl skvělou zprávu s tím, že pokud je Spidey bez obleku nikdo, tak by ho neměl mít a on se pak vykoupil tím, že to celé zmákl i s jeho domáckým kostýmem bez těch udělátek a tak. Na druhou stranu musím uznat, že MJ ve Far From Home je možná nejlepší hraný Spideyho love interest. Raimiho Mary Jane jsem nikdy moc nemusel a TASM's Gwen Stacyovou mám sice strašně rád, ale to středoškolství jim fakt tolik uvěřit nejde a navíc mohla dostat víc prostoru. Zendaya je tu skvělá. Jake jako záporák taky dobrý, ale mám pocit, že jsem cítil větší pochopení a sympatie i k Vulturovi. Jo a jinak jsem v tom filmu dělal komparz a v jedné scéně jsem se zahlédl na 2 sekundy. Heh.

• 15.6.2019  23:14
    Městečko Twin Peaks (TV seriál) (1990)

Třetí sérií jsem se musel trochu prokousávat, protože byla o trošku hůře stravitelná, ale to na kvalitě seriálu vůbec neubírá. David Lynch předvedl perfektní mix vtipu, zamilovatelných postav, akce, mysteriózna a nevysvětlitelného surrealismu. Co na Twin Peaks miluji je to, že i přes vše nadpřirozené co se děje kolem hlavních postav, seriál nabízí i spoustu sub-linek ukazující všední život vedlejších postav. Ta rozmanitost tu funguje. Dokazuje to, že kvalitní seriál se nemusí soustředit jen na 2-4 hlavní postavy. Agent Dale Cooper je, ale jinak skvělý protagonista, ale v tomto seriálu jde o to, že všichni tu jsou vlastně skvělí a zajímaví. Seriál označuji za svůj první nejoblíbenější a to mu ani úplně nerozumím. Ikdyž pochybuju, že by tomu seriálu perfektně rozuměl sám David Lynch.

• 15.6.2019  23:08
    Daredevil (TV seriál) (2015)

Nejlepší komiksovka co kdy vyšla. Nic z MCU, X-men universa, DCEU, Arrowverse ani mimo ně se s tím nedá srovnat. Tečka. (No dobře, ještě jsem neviděl Titans a Doom Patrol, o kterých jsem slyšel, že jsou hodně dobré, ale pochybuju, že moc změní můj názor). Charlie Cox mi bude chybět a doufám, že nám ho Marvel Studios vrátí ať už v oné podobě či jiné. Netflix zrušením všech Defenderů musel přijít o hodně předplatitelů, protože něco s tak dobrou realistickou choreografií (dá se přirovnat k Oldboyovi), tak těžkými morálními dilematy (konverzace mezi Punisherem a Daredevilem) a velmi dobrými záporáky (Kingpin a Bullseye skvělí, jediný kdo je z Netflix-části MCU překonával byl Kilgrave z Jessicy Jones) a celkově s tak skvělým scénářem a obsazením se tak často nevidí. Všechna ta light-hearted maškaráda co se děje v MCU filmech se tady mění v drsnou, temnou a krvavou realitu.

• 15.6.2019  23:01
    John Wick 3 (2019)

Tak toto byla pány a dámové pecka. V příběhu se sice nedají hledat nějaká hluboká filosofická moudra, ale to ani není třeba. Spousta akce, spousta krve, spousta intrik a spousta střílení a mlácení to perfektně vyvažují. Takto má vypadat dobrý akční biják. Lepší než jednička a dvojka dohromady. Lidstvo se Keanu Reevese nezaslouží.

• 15.6.2019  22:59

Efekty - super. Herci - jako vždy super... Až na hlavní hrdinku, protože Sophie Turner ať už je sebevíc hezká jako herečka toho tolik nezvládá. Hudba - není špatná, ale není ani zapamatovatelná a není dechberoucí. Příběh - předvídatelný, plný klišé. Jen ta jedna nejmenovaná smrt mě překvapila - to proto, že nesedí do Days of the Future Past časové linky. Jako zakončení X-Menovské série (nepočítaje New Mutants a dalšího Deadpoola) mohlo a mělo být víc. Co akorát bylo ještě super byly akční sekvence - obzvlášť ta ve vlaku až na to, že doteď ani nevím jak se záporáci jmenují, odkud jsou a o co jim vlastně jde. Špaťnáci tu mají nulový character development. Jo a ani žádný pořádný boss fight tu není. Jako mohli se na konci poprat trochu víc. Ale popravdě - velká očekávání jsem vzhledem k odkladům a přetáčkám neměl. Škoda. Ať už v MCU za X-Meny přeobsadí kohokoliv, Evans, McAvoy a Fassbender mi budou sakra chybět.

• 15.6.2019  22:51

Nápad, herci a zpracování super. Akorát mi po dějové stránce přišel film takový ostřihaný, prázdný a nemastný. Nevím zda to bylo kvůli rozpočtu, ale kdyby se film trochu roztáhl a přidalo by se tam trochu víc děje, tak by mu to vůbec neuškodilo. Na dvojku se však rozhodně těším, potenciál tam je a má co nabídnout. Jen kdyby to bylo o něco obsáhlejší.

• 6.5.2019  16:15

Konečně jsem se k tomu dokopal. Nejsem nijak velký fanoušek herního Warcraftu (ani WoWka), ale ta chaotičnost a špatná konzistence v tom filmu poznat jde. Fight scény jsou super, efekty zajímavé a rozmanité. Orkové jsou highlightem tohoto filmu, ale přišlo mi, že ten film má na víc. Celý začátek mi přišel takový uspěchaný miš maš. Možná to moc jinak ani nešlo, kvůli obsáhlosti loru. Ale kazí to tempo filmu. Orkové byli velmi zajímaví, ale lidi mi přišli naopak takoví nemastní. Co se týče hudby, tak ač to mělo chytlavou znělku, byla taková generická a opakovala se celý film... Celkově se mi film těžko popisuje a recenzuje, nevím - takové smíšené pocity. Asi mírně lepší průměr. Takové dobře rozpracované, ale nedotažené. 65%.