Belsazar

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 25.9.2018  21:53
    Cukrář (2017)

Příběh o lásce, pokrytectví a certifikátech. Film s naprosto úžasnými scénami s dortíky a jinými laskominkami (a to na sladké příliš nejsem). Pro mě blízký příbuzný filmu Wadjda. Zasáhl mě přinejmenším stejně.

• 14.9.2018  07:46

Sranda musí bejt i kdyby fotra věšeli.

• 4.9.2018  21:40

Pro tohle mám kinematografii rád. Protože nám naše soukromé sračky převede do formátu pohyblivých obrázků. Sice je přesadí do jiné doby a obalí je odpornou ideologií, parchanty všeho druhu a podobnými záležitostmi, ale zachová tam to, v čem se najdeme. Životní příběh Hannibala Lectera není takové maso, jako studená válka našich životů. Chce se mi zvracet a nevidím východisko.

• 3.9.2018  15:28

Já tady nespím! Já tady vědecky pozoruji ptactvo.

• 3.9.2018  15:27

Ten parchant mě dlouho srát... - Prosím? - Ale povídám, že ten chlapec mě zlobí.

• 2.9.2018  14:05
    Hospoda - Asketa (S01E15) (epizoda) (1996)

Pánové, slyšeli jste někdy o cholesterolu? - Ne! - Člověk má jíst, aby žil. A ne žít, aby jedl. Pana Somra mám moc rád, ale v roli askety je vážně protivný. Pivo je také alkohol. Opět vynikající Jan Kanyza.

• 30.8.2018  14:24
    Zaříkávači bobrů (TV film) (2013)

Já mám tyhle dokumenty rád. Sice občas pochybuji o jejich vědeckosti, ale kdo pracuje s dětmi, jistě je ocení. Jen ty děti nesmí být starší, protože pak název vyvolává značně nevhodné reakce. :-)

• 30.8.2018  14:20
    Hospoda - Forbes (S01E05) (epizoda) (1996)

Bezesporu vynikající díl, který pravdivě ukazuje sílu "výherních" automatů. To, co se stalo panu domácímu (nesympatický Václav Knop), se kdysi přihodilo i mně. Akorát s tím rozdílem, že jsem tehdy byl totálně pod parou. Vrazil jsem do bedny pětistovku a dostal necelých šest tisíc. Jediné, co si pamatuji, je právě těch šest tisíc (druhý den byly jen dva). Pak jsem zkusil štěstí podruhé a nedostal nic. Automaty jsou mrchy. Někdo by mohl namítnout, že na hlupáky hloupým prostředkem, ale já si myslím, že by se měly postavit mimo zákon. Tenhle díl ukazuje, proč.

• 29.8.2018  16:36
    Hospoda - Nález (S01E04) (epizoda) (1996)

Epizoda postavená na sympatickém Janu Kanyzovi: Lotr. Jéžiš, to je krásná urážka na cti. To si poznamenám.. A proto: Na zdraví všech vegetariánů!

• 29.8.2018  12:16
    Hospoda - Flamendr (S01E03) (epizoda) (1996)

Poulíš oči jak moje stará při plnění manželských povinností. Václav Novák (Ladislav Potměšil) Jo, kamaráde, ženatej člověk žije jako pes, ale umírá jako člověk. Svobodnej žije sice jako člověk, ale umírá jako pes, takže si vlastně nevybereš. JUDr. Zatloukal (Jiří Kanyza) Co mám dělat? – Poslední bitva vzplála, tak se dej na pochod. Václav Novák (L. Potměšil), JUDr. Zatloukal (J. Kanyza)

• 29.8.2018  12:11
    Hospoda - Kuchař (S01E02) (epizoda) (1996)

Alkohol nepatří mezi doporučené prostředky stresových situací. MUDr. Prášek (Jiří Menzel)

• 29.8.2018  12:06
    Hospoda - Závěť (S01E01) (epizoda) (1996)

Sportovci jsou takoví čuňáci. Vy byste to dovolila? nebo Včera, když jsme tady pili na nebožtíka, udělal jich třicet. – To není pravda, jenom třiadvacet. – Promiň. nebo Toho Duška nám snad seslalo samo nebe. nebo Tak nevím, jestli by přeci jenom nebylo lepší, kdyby tady bylo to fit centrum. – Nerouhejte se, doktore. Pamatujte, že v hospodě je líp jak na světě. Zkrátka jedla hláška lepší než druhá.

• 15.8.2018  09:48
    President (1919)

Fantastický film! Komentáře kolegů vystihují jeho úžasnou barevnost (zejména bílá je fascinující), já jen dodám, že se mi moc líbil nápad se zvířaty (psi, kočka, vyšitá kočka na polštáři, kohout). Carl Th. Dreyer byl velký umělec, věděl, co chce ukázat, a detailní záběry na tváře patří k nejlepším záběrům, které jsem kdy ve filmu viděl. Jako kdybych se díval na krásné staré daguerrotypie.

• 12.8.2018  08:23
    O panně Mahuleně (TV film) (2015)

Někteří "filmaři" používají pro své výpotky různé popisky, např. "pohádka". Tohle je klasický případ zneužití filmařiny. Odporné.

• 10.8.2018  22:49

Podivuhodný film. Dětsky naivní, americky jednoduchý, přesto ale naplněný něčím, co nedokážu přesně pojmenovat. Je to cit režiséra pro vyprávění pozitivního příběhu? Nebo snad schopnost povýšit jednoduchý příběh na velké poslání? Nevím, nevím. Ale vím, že přes své nedostatky (patrné zejména v první třetině) se jedná o hluboce lidský film. Rád mu ty chyby odpustím. Z hlediska grafického zpracování se jedná o nádherný černobílý koncert s jedním z nejlepších filmových konců, které lze vidět. Because, sister, you have early stage tuberculosis. ... Thank you. Thank you, father.

• 7.8.2018  07:30

Mám rád, když je Holmes sarkastický.

• 5.8.2018  19:51
    Hodina tance a lásky (TV film) (2003)

Letí. Rozumíš? Tam se vyloďují a tady letí. Říše je v řiti. V řiti. V řiti. Škoda těch trapných chvil. Jeden z případů, kdy jsem viděl opravdu dobrý film, ale jeho vady ho sráží víc, než je mi po chuti. Škoda.

• 5.8.2018  14:03

Dr. Lightman není v pohodě, proto je tak dobrý. Jen málokdy jdou nevšední schopnosti ruku v ruce s klidnou ("normální") povahou. Vynikající díl o kostlivcích v našich myslích. A také o tom, čeho jsou někteří schopni.

• 5.8.2018  13:58

Všechna špína Londýna. A Clive Francis, kterého pozorné oko divákovo zná z Mechanického pomeranče, či Jistě pane premiére (epizoda Vítězství demokracie).

• 5.8.2018  11:29
    Raport (TV film) (1968)

Mám rád pořádek. Čistotu nade všecko. Ráno si sbalíš svoje saky paky a pojedeš. A do tý doby mi z toho uděláš klícku jak ze žurnálu, jak ze škatulky. Všecko musí zářit. Podlaha, postele, všecko. Dobře si to pamatuj. Jinak s tebou zametu palubu. Konec srandy. Je to zkrátka pravda, že Boris Rösner nebyl jediný český herec, který dokázal perfektně zahrát esesáka (třídílný film Dušana Kleina - I ve smrti sami). Skvělý Jiří Adamíra v Modlitbě pro Kateřinu Horowitzovou, či Vladimír Hlavatý v roli čistotou posedlého SS-Untersturmführera v Raportu se mu vyrovnají.

• 1.8.2018  15:38

Nikdy nestavte fakta do cesty pravdě.

• 31.7.2018  06:40

Půl palce a byl jsi v něm! - A co metrická soustava? Poslední díl druhé série je sice poněkud překombinovaný, ale dost napínavý. Na seriálu už je nějakou dobu vidět stáří, ale když ho člověk vnímá dobovým pohledem, může být, myslím, spokojen.

• 31.7.2018  06:35

Ale ta košile je přece až na zem. - Ty nestydo! Já jsem měla se svým mužem pět dětí a nikdy mě v košili neviděl. - A jak jste to dělali? - Už ať jseš venku! Slušná ženská si vždycky nějakej ten způsob najde!

• 30.7.2018  08:35

Geniální návrat geniálního detektiva. Na nejlepší díly z Archivu Sherlocka Holmese tato epizoda nemá, malinko pokulhává, ale můžeme být šťastni, že se Arthur Conan Doyle rozhodl pokračovat.

• 16.6.2018  19:41

Každé násilí vyvolává další násilí.

• 10.6.2018  18:58
    Synové a dcery Jakuba skláře (TV seriál) (1985)

Velice dobře odvedený seriál o Cirklově potomcích mě vždy bavil. Bohužel dojíždí na politicky ovlivněné pozadí. Velmi uznávám Dietlovu schopnost vystihnout různé rodinné a jiné vztahy + navíc schopnost zhostit se toho v rámci dlouhého časového úseku (skoro celého jednoho života), ovšem ty bolševické hlášky jsou občas až k nevydržení. Ale dá se to, myslím, přehlédnout. Beru tenhle seriál jako výpověď o tom, jak se lze na historii dívat a do určité míry tento pohled i chápu. A třeba též vzpomenout, že řada herců si zde střihla skvělě zahrané postavy (za všechny Petr Haničinec, Jiří Krampol, či Boris Rösner). Určitě stojí za zhlédnutí, ale asi by člověk o československých dějinách měl vědět víc.

• 10.6.2018  18:48

Jaroslavu Dudkovi se povedlo zrežírovat na konci epizody skvělou scénu - za guláš (či co to bylo) se klucí hned přidali na správnou stranu. Jak dneska.

• 4.6.2018  08:03

Antické drama se stalo… skutečností. Můj profesor historie by se mnou nyní asi nesouhlasil, ale Yorgos Lanthimos, myslím, pochopil skutečný význam Aischylovy Oresteii. Rozhodně chápu, že film nemá šanci oslovit člověka neznalého předlohy. Rozumím velmi negativnímu i velmi pozitivnímu hodnocení. Pro mě naprostá lahůdka, byť těžká a depresivní. Způsob řešení situace je něco, co jsem ve filmu ještě neviděl. A Barry Keoghan, jak už zde napsali jiní, naprosto famózní. Těm, co chtějí film vidět, doporučuji nejdřív přečíst Aischyla.

• 27.5.2018  10:45

Já si říkal, že toho herce znám. A on to je John Castle z Profesionálů.

• 26.5.2018  16:44

Lidská těla nikdy neodhalují svá tajemství lépe než v nemoci; život také neobjevujeme nikdy lépe, než když se rozkládá. PERRUCHOT, Henri. Život Toulouse-Lautreca. Praha : Státní nakladatelství krásné literatury a umění, 1962. Kapitola Chirurg, s. 179.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11