Belsazar

Česko

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 14.11.2018  08:27

Geniální strašidelná atmosféra. Na to povalené dětské kolo nezapomenu.

• 10.11.2018  15:11

Humor je opiátem nekompetentních. Charles se rozjíždí a jde mu to. Ale zvyknout si? Ne.

• 10.11.2018  08:44

Pán je vysoká, pán se povyšuje.

• 3.11.2018  12:35

Pojď, Hawkeye, podíváme se. - Já nejsem veterinář! - Ale jsi veterán. - To je skoro totéž.

• 1.11.2018  18:51

Musíte mít svou mentální anestezii. Jinak krvácíte s každým, kdo krvácí.

• 27.10.2018  09:14

Ze všech koťat vyrostou kočky. Díl bez špetky slitování.

• 27.10.2018  09:12

Nesmím ztratit odvahu. Musím jít kupředu, i kdybych měl jít úplně sám.

• 26.10.2018  05:17
    M*A*S*H - Spodky (S01E19) (epizoda) (1973)

Zlomím mu nohu, spravím mu ji a pak mu ji zase zlomím! Já to říkám stále, že flákota masa je víc než láska. :-D

• 25.10.2018  21:46
    Gauguin (2017)

Jsi divoch, milý Gauguine. Jako my všichni. Jen ses rozhodl rozpomenout se na to.

• 25.10.2018  17:55

Všimli jste si někdy, jak dokonalá parodie to je? Život v M*A*S*H a do toho záběry z konzumní společnosti. Kočka hrající ping-pong. Hrůza a děs válečné reality. Je to dobrý - z hlediska kinamatografie. Ale hrozně drsný - z hlediska lidskosti. Nějak to nedokážu pochopit.

• 25.10.2018  17:09

Příště, až budeš rozdávat své hadry, tak je dej někomu ve své velikosti! Frank je zkrátka ksindl a Margaret si to - naštěstí! - začíná uvědomovat.

• 14.10.2018  11:59

Stylový a docela vtipný způsob, jak se zbavit tchyně. Režisér a herec v jedné postavě Ernst Lubitsch se uměl vážně ksichtit.

• 14.10.2018  11:51
    Dita Saxová (1967)

Motto hlavní hrdinky mluví za vše: Život není to, co chceme, ale to, co máme.

• 28.9.2018  09:17
    M*A*S*H - Showtime (S01E24) (epizoda) (1973)

Dobře, že jste se zasmál korejsky. Radar je úžasně vytvořená postava. A má dobré srdce. Tahle epizoda mě vždycky dostane.

• 25.9.2018  21:53
    Cukrář (2017)

Příběh o lásce, pokrytectví a certifikátech. Film s naprosto úžasnými scénami s dortíky a jinými laskominkami (a to na sladké příliš nejsem). Pro mě blízký příbuzný filmu Wadjda. Zasáhl mě přinejmenším stejně.

• 14.9.2018  07:46

Sranda musí bejt i kdyby fotra věšeli.

• 4.9.2018  21:40

Pro tohle mám kinematografii rád. Protože nám naše soukromé sračky převede do formátu pohyblivých obrázků. Sice je přesadí do jiné doby a obalí je odpornou ideologií, parchanty všeho druhu a podobnými záležitostmi, ale zachová tam to, v čem se najdeme. Životní příběh Hannibala Lectera není takové maso, jako studená válka našich životů. Chce se mi zvracet a nevidím východisko.

• 3.9.2018  15:28

Já tady nespím! Já tady vědecky pozoruji ptactvo.

• 3.9.2018  15:27

Ten parchant mě dlouho srát... - Prosím? - Ale povídám, že ten chlapec mě zlobí.

• 2.9.2018  14:05
    Hospoda - Asketa (S01E15) (epizoda) (1996)

Pánové, slyšeli jste někdy o cholesterolu? - Ne! - Člověk má jíst, aby žil. A ne žít, aby jedl. Pana Somra mám moc rád, ale v roli askety je vážně protivný. Pivo je také alkohol. Opět vynikající Jan Kanyza.

• 30.8.2018  14:24
    Zaříkávači bobrů (TV film) (2013)

Já mám tyhle dokumenty rád. Sice občas pochybuji o jejich vědeckosti, ale kdo pracuje s dětmi, jistě je ocení. Jen ty děti nesmí být starší, protože pak název vyvolává značně nevhodné reakce. :-)

• 30.8.2018  14:20
    Hospoda - Forbes (S01E05) (epizoda) (1996)

Bezesporu vynikající díl, který pravdivě ukazuje sílu "výherních" automatů. To, co se stalo panu domácímu (nesympatický Václav Knop), se kdysi přihodilo i mně. Akorát s tím rozdílem, že jsem tehdy byl totálně pod parou. Vrazil jsem do bedny pětistovku a dostal necelých šest tisíc. Jediné, co si pamatuji, je právě těch šest tisíc (druhý den byly jen dva). Pak jsem zkusil štěstí podruhé a nedostal nic. Automaty jsou mrchy. Někdo by mohl namítnout, že na hlupáky hloupým prostředkem, ale já si myslím, že by se měly postavit mimo zákon. Tenhle díl ukazuje, proč.

• 29.8.2018  16:36
    Hospoda - Nález (S01E04) (epizoda) (1996)

Epizoda postavená na sympatickém Janu Kanyzovi: Lotr. Jéžiš, to je krásná urážka na cti. To si poznamenám.. A proto: Na zdraví všech vegetariánů!

• 29.8.2018  12:16
    Hospoda - Flamendr (S01E03) (epizoda) (1996)

Poulíš oči jak moje stará při plnění manželských povinností. Václav Novák (Ladislav Potměšil) Jo, kamaráde, ženatej člověk žije jako pes, ale umírá jako člověk. Svobodnej žije sice jako člověk, ale umírá jako pes, takže si vlastně nevybereš. JUDr. Zatloukal (Jiří Kanyza) Co mám dělat? – Poslední bitva vzplála, tak se dej na pochod. Václav Novák (L. Potměšil), JUDr. Zatloukal (J. Kanyza)

• 29.8.2018  12:11
    Hospoda - Kuchař (S01E02) (epizoda) (1996)

Alkohol nepatří mezi doporučené prostředky stresových situací. MUDr. Prášek (Jiří Menzel)

• 29.8.2018  12:06
    Hospoda - Závěť (S01E01) (epizoda) (1996)

Sportovci jsou takoví čuňáci. Vy byste to dovolila? nebo Včera, když jsme tady pili na nebožtíka, udělal jich třicet. – To není pravda, jenom třiadvacet. – Promiň. nebo Toho Duška nám snad seslalo samo nebe. nebo Tak nevím, jestli by přeci jenom nebylo lepší, kdyby tady bylo to fit centrum. – Nerouhejte se, doktore. Pamatujte, že v hospodě je líp jak na světě. Zkrátka jedla hláška lepší než druhá.

• 15.8.2018  09:48
    President (1919)

Fantastický film! Komentáře kolegů vystihují jeho úžasnou barevnost (zejména bílá je fascinující), já jen dodám, že se mi moc líbil nápad se zvířaty (psi, kočka, vyšitá kočka na polštáři, kohout). Carl Th. Dreyer byl velký umělec, věděl, co chce ukázat, a detailní záběry na tváře patří k nejlepším záběrům, které jsem kdy ve filmu viděl. Jako kdybych se díval na krásné staré daguerrotypie.

• 12.8.2018  08:23
    O panně Mahuleně (TV film) (2015)

Někteří "filmaři" používají pro své výpotky různé popisky, např. "pohádka". Tohle je klasický případ zneužití filmařiny. Odporné.

• 10.8.2018  22:49

Podivuhodný film. Dětsky naivní, americky jednoduchý, přesto ale naplněný něčím, co nedokážu přesně pojmenovat. Je to cit režiséra pro vyprávění pozitivního příběhu? Nebo snad schopnost povýšit jednoduchý příběh na velké poslání? Nevím, nevím. Ale vím, že přes své nedostatky (patrné zejména v první třetině) se jedná o hluboce lidský film. Rád mu ty chyby odpustím. Z hlediska grafického zpracování se jedná o nádherný černobílý koncert s jedním z nejlepších filmových konců, které lze vidět. Because, sister, you have early stage tuberculosis. ... Thank you. Thank you, father.

• 7.8.2018  07:30

Mám rád, když je Holmes sarkastický.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11