Belsazar

Česko

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 16.6.2018  19:41

Každé násilí vyvolává další násilí.

• 10.6.2018  18:58
    Synové a dcery Jakuba skláře (TV seriál) (1985)

Velice dobře odvedený seriál o Cirklově potomcích mě vždy bavil. Bohužel dojíždí na politicky ovlivněné pozadí. Velmi uznávám Dietlovu schopnost vystihnout různé rodinné a jiné vztahy + navíc schopnost zhostit se toho v rámci dlouhého časového úseku (skoro celého jednoho života), ovšem ty bolševické hlášky jsou občas až k nevydržení. Ale dá se to, myslím, přehlédnout. Beru tenhle seriál jako výpověď o tom, jak se lze na historii dívat a do určité míry tento pohled i chápu. A třeba též vzpomenout, že řada herců si zde střihla skvělě zahrané postavy (za všechny Petr Haničinec, Jiří Krampol, či Boris Rösner). Určitě stojí za zhlédnutí, ale asi by člověk o československých dějinách měl vědět víc.

• 10.6.2018  18:48

Jaroslavu Dudkovi se povedlo zrežírovat na konci epizody skvělou scénu - za guláš (či co to bylo) se klucí hned přidali na správnou stranu. Jak dneska.

• 4.6.2018  08:03

Antické drama se stalo… skutečností. Můj profesor historie by se mnou nyní asi nesouhlasil, ale Yorgos Lanthimos, myslím, pochopil skutečný význam Aischylovy Oresteii. Rozhodně chápu, že film nemá šanci oslovit člověka neznalého předlohy. Rozumím velmi negativnímu i velmi pozitivnímu hodnocení. Pro mě naprostá lahůdka, byť těžká a depresivní. Způsob řešení situace je něco, co jsem ve filmu ještě neviděl. A Barry Keoghan, jak už zde napsali jiní, naprosto famózní. Těm, co chtějí film vidět, doporučuji nejdřív přečíst Aischyla.

• 27.5.2018  10:45

Já si říkal, že toho herce znám. A on to je John Castle z Profesionálů.

• 26.5.2018  16:44

Lidská těla nikdy neodhalují svá tajemství lépe než v nemoci; život také neobjevujeme nikdy lépe, než když se rozkládá. PERRUCHOT, Henri. Život Toulouse-Lautreca. Praha : Státní nakladatelství krásné literatury a umění, 1962. Kapitola Chirurg, s. 179.

• 25.5.2018  18:29

Když si vezmu, o čem je Princezna Mononoke z roku 1997, musím (opět) před Mijazakim smeknout. Vidím mezi těmi filmy velkou spojitost. Dvě princezny, dvě různé doby, ale stejná vypovídací hodnota. Příběh o Naušice sice chvílemi působí ne zcela dotaženě, ale tyhle drobnosti se dají přehlédnout. Už jenom proto, že co ve starší Naušice z větrného údolí působilo chvílemi nepříliš povedeně (ale bylo toho málo!), v Princezně Mononoke Mijazaki zcela vybrousil. Kdybych dal Princezně Mononoke 100%, tak Naušice z větrného údolí minimálně 90%. Jojo, spojit animovaný formát s láskou k přírodě a přihodit k tomu jednu sympatickou princeznu zkrátka zabírá. Aspoň na mě ano.

• 20.5.2018  22:19

Platím pivo. - Beru. - A Skotskou platíš ty! Cowley je prostě nejlepší. :-)

• 20.5.2018  22:15

Tímto nádherným animovaným filmem u mě Hajao Mijazaki stoupnul v ceně. Ne, že bych ho neměl rád už dřív, kdyby nic jiného, tak udělal přenádhernou Princeznu Mononoke, navíc je moje vnímání jeho filmů ovlivněno tím, že jsem je neviděl v chronologicky správném pořadí, ale až u sledování tohoto příběhu mi došlo, že Mijazaki není režisérem skvělých filmů, ale že je skvělým režisérem. Ten rozdíl je snad patrný. Co se mi líbilo asi nejvíce, bylo krásné spojení příběhu a hudby, ta mu po celou dobu dodává veliký náboj. Doručovací služba čarodějky Kiki není mým nejoblíbenějším Mijazakiho filmem, ale rozhodně je v rámci jeho tvorby filmem jiným, zvláštním. Závěr filmu patří k tomu nejlepšímu, neubránil jsem se slzám. Vím, že jsem občas až přílišný fanda, filmy se mi spíše líbí, než nelíbí, ale tady jsem se neubránil pohnutí. Dětská fantazie je nekonečná. Jak je dobře, že je Mijazaki stále dítětem (v tom nejlepším smyslu toho slova). Další film, který oslní barvami, příběhem i poselstvím. Další film, jenž dokazuje, že kultura není prázdné slovo, že kultura může znamenat spojení těch největších životních hodnot s krásou audiovizuální, stejně jako se sílou dobrého slova. Nádhera ve všech detailech.

• 8.5.2018  17:11
    Paprika (2006)

Věda neznamená vůbec nic proti nekonečnosti a možnostem lidského snu.

• 8.5.2018  16:54

Jsme zločinci, ne práskači, ty parchante. Trefná Gustavova hláška. Velmi trefná.

• 8.5.2018  16:51

Jeho neštěstí není ničí chyba. Všem, které film zaujal, doporučuji Bergmanovu extrabombu na podobné téma - Hosté Večeře Páně.

• 8.5.2018  16:47

Každý tančíme podle vlastní melodie. Tolik citát majora Winchestera. Já jen dodám, že je (Charles) prostě báječný.

• 29.4.2018  11:14

Co to říkal ten gentleman? - Proč gentleman? George Cowley!

• 29.4.2018  11:08

Poznali, že nežertuji. Hrozný příběh. Tehdy mě to vyděsilo, ale bylo to nezbytné. Nezbytné, abychom zachránili stovky životů. A já ten čin zopakuji! Když budu muset. Budu proti vám bojovat vašimi zbraněmi, pane Suttone. Zkusíte závislost na drogách. Čeká vás drogový rychlokurz, máme přístup k nejčistšímu zboží. Budete toužit, prosit, škemrat a pro drogu uděláte cokoliv. Podívejte se na mě. Slyšíte?! Vzpomeňte si na cestu s minami. Jistě si myslíte, že jen planě vyhrožuju. Vyhrň mu rukáv!Ne! Ne! Ne!

• 17.4.2018  08:41

Vynikající William Christopher v roli kaplana, který za to - přijde-li na lámání chleba - umí vzít. Ta otcova postava je tak dobře napsaná a zahraná, až se jeden diví. Pro mě osobně jeden z nejsilnějších dílů.

• 14.3.2018  20:59

Připíjím na mne. Nejskvělejší Margaret.

• 10.3.2018  12:28

Miluji tenhle díl, ve kterém si Hawkeye uvědomí, že je to ve skutečnosti mnohem složitější.

• 7.3.2018  12:33

Chlastem si svůj kádrový profil nezlepšíš.

• 3.3.2018  10:37

Proč si nejdeš odpočinout, Romeo?

• 3.3.2018  10:25

Klingere, žádné líbání.

• 2.3.2018  18:29

Jenom pět dnů.

• 24.2.2018  12:54

Velmi silný díl ukazující Walterovo dobré srdce. Radar je zkrátka neskutečný - je pravým opakem války.

• 24.2.2018  12:51

Hawkey jinak, smutněji.

• 17.2.2018  10:52

Kdyby mi dali pokaždé desetník, když si na tebe vzpomenu, vydělával bych tak sto dolarů za týden. Neboj se, pokud zprávy z války jsou špatné, já jsem v pořádku. Tvůj Walter.

• 16.2.2018  21:12
    M*A*S*H - Děti (S04E09) (epizoda) (1975)

Nesnáším toho hajzla Franka.

• 11.2.2018  20:36

Můj nejoblíbenější díl. S hlubokým přesahem do desátníkovi i plukovníkovi duše.

• 11.2.2018  13:32

Máme doma dědečka, ten nám zplodil blbečka.

• 10.2.2018  14:45

Klasická skákací scéna.

• 5.2.2018  18:44

Je mezi váma nějakej WC Hajzl?

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10