M*A*S*H - Jaro (1974) (epizoda)

Pusťte ho! Nemůžete točit důstojníkem! To je příšerné, to je příšerné!!

Král Ubu (1968) (divadelní záznam)

Pánové, vy se mně vůbec nelíbíte! Máte v kebulích jakési… ty myšlenky nebo co. Proto ve jménu národního zdraví – do díry! Stop! Dva stačí. Těch dvě stě dalších bude psát, že jsem dobrák, jakého země nenosila. Vynikající a pravdivá parodie použitelná v jakékoliv době. Demogracie – to znamená, že bere každej, kdo má ruce. A že nejenom já můžu vokrádat ty druhé, ale i ti druzí mě. V tom je ta hrůza.

Byli jednou dva písaři - Likér (1972) (epizoda)

Viděl jste to, jo? Oni se smějou. - Hloupý má vždycky víc důvodů k smíchu než chytrý. Anebo: Některá ženská, než se s ní vůbec začne hovořit, potřebuje vysázet pár na holou.

Byli jednou dva písaři - Meloun (1972) (epizoda)

A dovedete si představit knížku o perspektivě bez obrázků? Marně se ptám, který z těch dvou je lepší.

Hospoda - Veselka (1997) (epizoda)

Jeden Jirásek našemu národu bohapustě stačí!

Hospoda - Výletník (1997) (epizoda)

Zábavný díl s Láďou Potměšilem, který v tomto seriálu nikdy nezklame.V Řecku! Antika, vole!

Hospoda - Úraz (1997) (epizoda)

Pozor! Ať mně to nevybryndáte! / Kde by číšnice vzala lyže?

Hospoda - Nekuřácký den (1997) (epizoda)

Doufám, doktore, že nebudete mít nic proti tomu, když chlapce maličko pohostím. - Vy chcete provokovat, že jo? Tedy, ne, že bych se chtěl pana domácího zastávat, ale ten člověk má v podstatě pravdu. - Ale já vím, doktore. Jenomže každá vznešená ušlechtilá myšlenka, když je znásilněná a vtloukána do hlavy metodou norimberských trychtýřů, zcela zákonitě vzbudí silnou reakci. Stejně, jak silná byla předtím akce. To je fyzikální zákon, který zajišťuje rovnováhu v přírodě. Vy jistě víte, co to byla metoda norimberských trychtýřů. - No, ještě ze školy. Ale myslím si, pane kolego, že Vám ani tak nejde o tabák a kouření, jako spíš o revoltu. Lidově se tomu říká truc. Kanyza neměl, nemá a nikdy nebude mít chybu.