Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Krimi
  • Akční

plakát

Městečko Twin Peaks - Dispute Between Brothers (1990) (epizoda)

„V našem světě existují temné věci, nehodící se pro naše potomky.“ Další geniální díl, ve kterém agent Cooper (ke vzteku svých fanoušků) přijde na chvíli o placku. „Osudem některých je čelit velké temnotě.“

plakát

Městečko Twin Peaks - Arbitrary Law (1990) (epizoda)

"Tak strašné zlo v této nádherné přírodě. Musíme zjistit, co ho způsobuje." Absolutní vrchol celého seriálu. Vše podstatné, vše, o co jde, v jedné třičtvrtěhodině.

plakát

Městečko Twin Peaks - Drive with a Dead Girl (1990) (epizoda)

"Máte pravdu, Harry. Tohle je Váš dvorek, člověk na to někdy zapomíná." Divák už ví, kdo je ten netvor, ale není blíž k rozluštění celé záhady. Seriál se posunul do úplně jiné roviny. Už není strašidelný. Už je děsivý.

plakát

Městečko Twin Peaks - Lonely Souls (1990) (epizoda)

„Nevíme, co se přihodí, ani kdy. Ale sovy jsou v motorestu.“ Nejlepší (a nesmutnější) díl o tom, jak křehké dobro je s naprosto skvostným finále.

plakát

Městečko Twin Peaks - Demons (1990) (epizoda)

„Můžu Vám nabídnout saké?“ – „Ne, děkuji.“ – „A co takhle studený mlíko?!“ Šestý díl druhé série je naprosto zásadní. Phillip Michael Gerard konečně ukáže, kým doopravdy je (a kým vlastně je?) a  Pete Martell řekne svoji nejlepší hlášku.

plakát

Městečko Twin Peaks - Coma (1990) (epizoda)

"Sovy nejsou, čím se zdají být." Díl, ve kterém poprvé zazní jméno Windoma Earlea, je už typická druhá série. Strach, napětí, očekávání hrozných věcí. Teď už nejde couvnout.

plakát

Městečko Twin Peaks - May the Giant Be with You (1990) (epizoda)

„Pokud jde o mne, rád bych s lidmi jednal s větším citem a respektem. Rád bych se vyšplhal na vysoký vrh, ne moc vysoký, posadil se do chladné trávy, ne moc chladné, a cítil slunce na tváři. Přál bych si vyřešit případ únosu Lindbergova dítěte. Hrozně rád bych se miloval s krásnou ženou, k níž by mě vázal opravdový a nefalšovaný cit. A nesmím zapomenout na svá přání znovu navštívit Tibet a aby se dostal těm, kterým patří, a aby se tam dalajláma vrátil. To bych si přál z plného srdce.“ Přituhuje. Temné se prohlubuje, stejně tak i komické. A první díl seriálu, při kterém mám důvod se opravdově bát. „Kdy jsi začala kouřit?“ – „Kouřím, jen když potřebuju. Uvolňuju tak napětí.“ – „Odkdy seš napjatá?“ – „Co jsem začala kouřit.“