Městečko Twin Peaks - Rány a jizvy (1991) (epizoda)

„Duševní obraz bývá vždycky nepřesný.“ To míchání žánrů není nikde takové, jako u Twin Peaks. Nic není takové…

Městečko Twin Peaks - Prokletá (1991) (epizoda)

"Odpověď je velmi prostá", jak říká Andrew Packard. Ale to je jen názor jednoho dědka, který si myslí, že vyhrál. Twin Peaks je ve skutečnosti mnohem komplikovanější místo.

Městečko Twin Peaks - Otroci a páni (1991) (epizoda)

"Člověk nezabíjí pro umění ani pro peníze. To jsou komodity lehce získané a stejně lehce ztracené. Myslím, že člověk, nebo spíše já bych mohl zabít pro lásku."

Městečko Twin Peaks - Dvojí hra (1991) (epizoda)

Rozhodně nejdivočejší díl - v humoru (Lana se starostou) i v nových postavách (Andrew Packard vs. Thomas Eckhardt). Packardovo vzkříšení a hudební doprovod k němu hrající patří k tomu nejpůsobivějšímu z Twin Peaks. Závěr s démonickým Windomem Earlem zase k nejděsivějšímu.

Městečko Twin Peaks - Šach Mat (1991) (epizoda)

"Můj život měl tehdy smysl, ne, že by se mi pořád líbil, ale byl můj. A já měl pocit, že mi patří." Život je, abych parafrázoval slova Jeana Renaulta, jako Twin Peaks po příchodu agenta Coopera. Lidé najednou zjistí, že už nejsou klidní.

Městečko Twin Peaks - Černá vdova (1991) (epizoda)

"Je všechno v pořádku?" - "Ne, drahá, všechno ne." Díl, na jehož konci jsou vidět blesky z černých mračen, mám rád. Jen nevím, jestli víc kvůli majoru Briggsovi (jehož význam každým dílem roste), nebo agentu Cooperovi, toho času ne-agentovi, kterého nejde nemilovat.

Městečko Twin Peaks - Maškarní bál (1990) (epizoda)

„Coopere, vy možná neznáte strach na tomhle světě, ale jsou i jiné světy.“ Nejvtipnější díl Twin Peaks, ve kterém se poprvé objeví agent(ka) Denis(a) a tajemný Andrew, je jakousi předehrou k nejdivočejší seriálové jízdě. Kdo se dívá poprvé, očekává. Kdo zná, bojí se. Dokonalost sama.

Městečko Twin Peaks - Roztržka mezi bratry (1990) (epizoda)

„V našem světě existují temné věci, nehodící se pro naše potomky.“ Další geniální díl, ve kterém agent Cooper (ke vzteku svých fanoušků) přijde na chvíli o placku. „Osudem některých je čelit velké temnotě.“

Městečko Twin Peaks - Samozvaná spravedlnost (1990) (epizoda)

"Tak strašné zlo v této nádherné přírodě. Musíme zjistit, co ho způsobuje." Absolutní vrchol celého seriálu. Vše podstatné, vše, o co jde, v jedné třičtvrtěhodině.

Městečko Twin Peaks - Projížďka s mtrvou (1990) (epizoda)

"Máte pravdu, Harry. Tohle je Váš dvorek, člověk na to někdy zapomíná." Divák už ví, kdo je ten netvor, ale není blíž k rozluštění celé záhady. Seriál se posunul do úplně jiné roviny. Už není strašidelný. Už je děsivý.

Ovládací panel
5 bodů