Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Krimi
  • Akční

plakát

Šéf na grilu (2011) (TV pořad)

Tento pořad považuji za výrazně lepší než je Ano, šéfe!. Pan Pohlreich má výrazně lepší mluvu a vystupování a člověk se dozví zajímavé věci. Je to o něčem.

plakát

Ano, šéfe! (2009) (TV pořad)

Svůj význam to má, neříkám, ale forma je naprosto šíleně odporná. Beru to jako způsob, jak se (velmi vulgárním a omezeným způsobem) zasmát.

plakát

The Toll of the Sea (1922)

Patetičnost a určitá naivita snímku mi nevadí. Dívám se na tenhle film, který mi dost připomněl Griffithův Zlomený květ, jako na smutný příběh o předsudcích a tragédii nenaplněné lásky k jednomu parchantovi. A hlavní herečka jedním slovem? Úchvatná.

plakát

The Little Princess (1917)

Naivní, ale moc hezký film. Líbil se mi nápad se snem, který zabral asi třetinu času. A pětadvacetiletá Mary Picford byla nejen krásná, ale i schopná herečka. Je pravda, že dnes se hraje jinak. A mladá žena hrající malou holku je přinejmenším podivné. Ale je zkrátka jiná doba a jiný přístup k Umění.

plakát

Král Krysa (1979) (divadelní záznam)

Život je to, co je. Nic předtím, nic potom. Jsou jen dva druhy lidí. Ty, co jsou na prodej, a ti, co se dají koupit. / Už ani rakev pro něj nemám. Jen pytel od rejže. / Bůh není a vy to víte. Je mi vás líto, důstojnosti. Takže tady máme knihu, film a divadelní zpracování. Knihu vynechám, jsme na filmové databázi. Takže v čem je Hubačovo zpracování lepší než film? Jednoduše řečeno - ve všem. Japonci se v divadelní verzi vyskytují také málo, ale jsou - v postavě kapitána Jošimy - vykresleni mnohem lépe. Čestný Marlow je čestnější, šikovný King šikovnější (Haničinec byl prostě a jednoduše báječný) a doktor doktorovatější. A Brzobohatý? Ten komentář nepotřebuje. V kombinaci s Haničincem tvoří opravdové divadelní Umění. Tohle představení nemá chybu, vůbec žádnou. / Záleží přece na jediný věci na světě, aby člověk zůstal naživu. A aby měl prachy. Prachy! Všechno ostatní jsou kecy. Kecy!

Žert (1968)

Ty vole, tebe jsem bít nechtěl! Zásadní film "ze života". Pro mne určitě.

Srbský film (2010)

Z určitých kruhů vystoupit nelze.

Král Krysa (1965)

A jestli to nechcete jíst, dívejte se. Tohle je svobodný vězení.