Zrcadlo (1975)

Tohle umí jenom Andrej. Celou dobu mi to nedávalo smysl a svým způsobem mi to smysl nedává ani teď. Ale pak si vždy vybavím jednu větu ze scénáře: Básník je povolán k tomu, aby způsobil duševní otřes, a ne aby vychovával modláře.

Trick Cyclist, The (1901)

Zajímavý i pěkný Edisonův film. Jenom škoda, že vznikl až 6 let po stejně dobrých filmech bratří Lumièrů.

Electrocuting an Elephant (1903) odpad!

Edison byl psychopat, ať už "svou" první popravou (William Kemmler), nebo usmrcením této slonice. Údajně jí byly dány uklidňující léky, ale to fakt není argument (pro někoho možná ano, ale pro mě rozhodně ne). Doporučuji si Thomase Alvu prostudovat důkladněji.

The Boxing Cats (Prof. Welton's) (1894)

Pro mě osobně rozporuplné stejně jako celý Edison. Velký Thomas Alva totiž nebyl nikým jiným než bezskrupulózním mamonářem, který se hnal za ziskem a slávou, byť patřil mezi největší mozky. Jsou dvě věci, které mě na něm štvou: Poprava slona a neférový vztah k Nikolu Teslovi. Ale zpět k boxujícím kočkám: Nemyslím si, že je etické takto zvířata využívat, i když musím uznat, že kočičky nepůsobí, jako že by jim bylo ublíženo. Určitě se na svou dobu (1894) jedná o těžce nadprůměrné dílo ve smyslu příběhu, ale neetické chování ke zvířatům zůstane neetickým vždy a všude.

S.S. 'Queen' Loading (1897)

V roce 1897 existovaly už mnohem propracovanější a lepší filmy. Ale dokumentační záznamy mají vždycky smysl.

Nejnebezpečnější hadi světa (2010) (TV film)

Křovinář ostnitý (Bothriechis schlegeli), Užovka tygří (Rhabdophis tigrinus), Krajta písmenková (Python sebae), Mamba černá (Dendroaspis polylepis), Chřestýšovec běloretý (Trimeresurus albolabris), Bungar modravý (Bungarus caeruleus), Pakobra východní (Pseudonaja textilis), Ploskolebec vodní (Agkistrodon piscivorus), Bojga africká (Dispholidus typus), Anakonda velká (Eunectes murinus), Vlnožil hladký (Aipysurus laevis), Kobra černokrká (Naja nigricollis), Korálovec arizonský (Micruroides euryxanthus), Smrtonoš zmijí (Acanthophis antarcticus), taipani (Oxyuranus), Kobra královská (Ophiophagus hannah), zmije (Viperinae), Vodnář dvoubarvý (Hydrophis platurus), chřestýši (Crotalus) a Krajta mřížkovaná (Python reticulatus). / Velmi zajímavý sestřih těch hadů, které bychom nechtěli potkat. Z neznámých hadů mě nejvíce zaujali křovinář ostnitý a kobra černokrká, z těch známých krajta mřížkovaná. Během sledování mi několikrát zatrnulo, jen doufám, že se mi teď nebude o nich zdát. / Jed je silný a smrt přichází rychle.

Pouta (1961)

Všechno na světě jsou komplikace.

Řezník: Soudní proces (2013) (hudební videoklip)

Dosti vulgární (avšak o to více pravdivější) zrcadlo.

Vlak do stanice Nebe (1972)

Nevěsta je moje ségra, my se vdáváme! Další Kachyňa, na kterém 5* nestačí... Kdo pije, nemyslí, kdo myslí, nepije!