Leon (1994)

"Napsala jsem tam jednu holku ze třídy, ze který je mi šoufl. Když půjde do tuhýho, schytá to." Já tuhle dvojici zkrátka zbožňuji. A poslední minuta Léonova života patří k těm nejtěžším filmovým koncům mé filmotéky. Chce se mi plakat. / Škoda, že to nejde, dal bych 6*...

Jurský park (1993)

Nic výjimečného, takový akční průměr.

Údolí včel (1967)

František Vláčil byl geniální umělec. / Údolí včel mám ještě radši než Markétu Lazarovou.

Giulio Cesare (1909)

Mám slabost pro tenhle styl. V rámci němého filmu mi Giulio Cesare okouzlil.

Vyšší princip (1960)

Až si český (československý?) národ konečně přizná, co byl Drda za obrovskou (ne)lidskou svini, potom možná začne tenhle zvrácený film nenávidět. / Nebudu slušně natočenému filmu poklonkovat jenom proto, že zobrazuje bolestné národní otázkou obtížené téma. Ne. Autor byl zrůda, proto mám s tímto filmem problém.

Andrej Rublev (1966)

Vpád Tatarů byl i na mě moc. Tak brutální, tak syrové... A přitom tak velkolepé. Skvělá kamera, monumentální výprava, úžasní herci. Jeden z největších filmů, které jsem (zatím) shlédl. Říkám mu „ruská Markéta Lazarová“. Uvidím někdy ještě něco podobného?

Dantovo peklo (1911)

Tenhle syrový a strašidelný film příště pustím svému zlobivému synovci. A to přesto, že na peklo nevěřím. :-)

Tajné akce StB (2008) (pořad)

Jasně - je to moc krátké a tudíž to jede jen po povrchu. Ondřej Vetchý, jak je sympatický, tak se tam moc nehodí. Ale přesto se jedná o velice užitečný pořad. Já jsem za něj více než rád.

Cesta do Ameriky (1988)

Pěkná a příjemná komedie. Škoda, že neobsahuje nic "vyššího". Jako kluk jsem ji viděl mnohokrát, dneska mi u ní právě "to něco" chybí, ale směji se stejně. :-)