Atlantida: Tajemná říše (2001)

Příjemný animák. Kdybych nevěděl, že to je od Disneyho tak bych neuvěřil. Skvělý steampunkový nádech a dechberoucí záběry. Takový animovaný velkofilm s celkem hlubokým poselstvím. A bylo tam i pár velmi povedených vtípků. Skvělá podívaná za 75%

Avengers: Infinity War (2018)

Tak...mnozí z Vás mi psali, kde je moje recenze a jaký tento film byl. Nebyl jsem se schopen rozhodnout hned po první projekci. A tak jsem vyrazil na druhou. Abyste mne nechápali špatně, nerozhodoval jsem se, jaký film Avengers jsou, ale jak moc dobří jsou. A nutno říct, že po druhé projekci, která se mi líbila ještě víc, jsem naprosto přesvědčen, že to je to nejlepší, co nám MCU zatím naservírovalo. Je až neuvěřitelné, jak bratři režiséři dokázali udělat tak kompaktní snímek s tolika hrdiny na jednom místě. Žádná z postav nebyla vyloženě zbytečná a sledovat interakci tolika postav koncentrovaných na jednom místě byla prostě a jednoduše naprostá lambáda. I přes celkem drsnou stopáž na marvelovský film jsem se bavil od začátku až do konce. Když pominu Thorovu linku, která pro mne byla asi nejlepší, tak si celý film urval pro sebe arcilotr, ó všemocný Thanos. Tak propracovaný záporák tady opravdu dlouho nebyl a ke konci filmu jsem mu dokonce fandil víc než hrdinům. Jeho pohnutky a motivy byly uvěřitelné a celkem logicky opodstatněné a jeho vztah s Gamorou tu byl vykreslen vskutku skvěle. Hltal jsem každou jeho scénu už od začátku, kdy dal opravdu stylově na budku Hulkovi, který se pak bál celý film vylézt zpátky na plátno, aby náhodou nedostal znovu a ještě víc. Co mne se na filmu líbilo asi nejvíce byl způsob, jakým všichni do jednoho dostávali na frak od začátku filmu až do konce. V podstatě každý větší souboj byl ukončen zkázou a zklamáním mnoha fanoušků. Tu umřel tem a tu zas ten. Až přišel konec a všichni zůstali jak opaření. Už jen to, že jakmile začaly běžet závěrečné titulky tak se kino narvané k prasknutí proměnilo v turecké tržiště a lidé se překřikovali aby si sdělili dojmy a myšlenky...to jsem nezažil opravdu dlouho. Cameo Tyriona, kdy hrál trpaslíka obra mne opravdu pobavilo. Co se trikové stránky týče, byla to naprostá slast a dokonalá špička v blockbusterovském moři. Nutno tedy říct, že místy jsem si připadal jak v pánovi prstenů zkříženém se star wars epizoda one. Za mě je to opravdu skvělé vyvrcholení posledních 10 let marvelovského univerza a při představě, co nám bude servírováno za rok, kdy se to má všechno ukončit mě běhá mráz po zádech. Nemůžu se dočkat co si na nás bráchové připravili. Bylo to ultimátně epický a hodnocení 93% a 5. nejlepší film na ČSFD mluví za vše. Doporučuju velmi!!

Batman (2022)

Tak další Nolan se nekoná. Ač by to ten film strašně chtěl, prostě na to nemá. Nadprůměrná detektivka nejvíce připomínající Sedm. Bohužel ji dost sráží roztahanost a celková stopáž filmu. Tak jak Avengers Endgame ubíhali jako voda, tady se to strašně táhlo vše. Taky bylo ve filmu pramálo akce. Což by nevadilo, kdyby ta co tam byla nebyla v naprosté temnotě a nepřehledná. Dobrých 75% za řemeslnou detektivku

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Inu, tak jsem potřeboval dva dny na to abch vstřebal tento snímek a rozhodl se jak ho ohodnotím. Původně jsem si řekl, že to bude jenom den, ale nedalo se...můžu naprosto s klidem říct, že je to velmi rozporuplný film. Na jednu stranu je to precizně a skvěle natočené, na druhou stranu je to film vlastně o ničem. Když bych měl vypíchnout nějaké světlé věci, tak rozhodně Ben "tvářím se furt stejně" Affleck našel konečně roli, kde jeho výraz nevadí. Musím říct, že jse mz něho byl velmi mile překvapený a možná je lepší než Christian Bale. Celkově i zpracování Batmana bylo velmi líbivé. Druhá skvělá byla Gal Gadot jako Wonder Woman. Měla neskutečný sex appeal a v závěrečné bitvě měla výrazy opravdu k nezaplacení. Škoda jen, že to bylo spíše její cameo, než plnohodnotná role. Ale každopádně se těším na její sólovku. Superman splnil nějak tak svoji roli ale nijak neoslnil. Celý film se nás Snyder snažil přesvědčit, že je film víc temný než vontovská Stínadla, ale upřímně se mu to moc nedařilo. Respektive se mu to podařilo, ale jinak než zamýšlel protože obrovské množství scén je tak tmavých, že se v nich těžko něco hledá natož orientuje. Celý ten film byl celkově prostě pojat úplně jinak, než dnešní komiksové filmy. Což je dobře, ale nic se nesmí přehánět. Bylo to hrozně, ale hrozně upovídané. A co hůř, bylo to hrozně hrozně dlouhééééééé. Úplně zbytečně. Jsem zvědavý na r-kovou ble ray verzi....co mě ale opravdu neskutečně iritovalo, tak to byly dvě věci. Ta první byla Batmobil. V traileru na film mi dost připomínal batmobil z Nolanových filmů. Ale jak šeredně jsem se mýlil. JEŽIŠI KRISTE TO BYL NEJHORŠÍ BATMOBIL EVER EVER EVER AND EVER!!!!! Jak může mít Batman auto co vypadá jak zvětšený RC model na ovládání a ještě to má zvuk jak elektromotor auto pro náctileté??? PAnebože to bylo fakt neskutečně hrozné....a co bylo ještě horší? Tak to rozhodně hudba Hanze Zimmera...takový PAN hudební skladatel a takhle zprominutím zes**e celej film?? To byla jako hudba? To mělo být jako originální?? Zbytečně přeřvané, zbytečně temné, zbytečně zbytečné....po Interstelaru a dokonalém díle předvedl dokonalý propadák...STYĎ SE HANZ!!!!! Jinak jako fandovi filmu se mi to celkem líbilo ale pro nefanoušky to musel být hrozný teror...za mě lepší 3+, ale doufám, že to Justice League se to napraví....

Bez kalhot XXL (2015)

Bože neuvěřitelná blbost...k čemu se Tatum zapůjčil to nepochopim...stupidní humor, hloupé dialogy, obsazení strašný...bože chraň mne od takovychto dalších vrcholu trapnosti a dej ať už nikdy nic takovýho nemusím vidět...jedna hvězda za Chaninga - 5% ...taková ostuda...

Bitva o planetu Terra 3D (2007)

Velmi povedený animák, který je tématicky velmi blízký Avatarovi. Kouzelně zpracovaný svět a život v něm. Opět to poukazuje na temnou stránku lidstva nejprve střílet a pak se teprve ptát. Má to velmi příjemnou stopáž a proto to má spád a baví to. Co je nejlepší tak hlavní postavu mluví Dolores z Westworld!!! 70%

Black Mirror: Bandersnatch (2018)

Je to řádně ujetý ale stojí to za to! Interakce s divákem po vzoru československého pana Nováka a herních pecek typu Detroit a Until down pozvednuta do vyšších úrovní. Je to prostě úlet. 85%

Black Panther (2018)

Tak nevím, jestli tenhle tah Marvelu úplně vyšel. Rozhodně se je na co dívat. Kvalita není špatná. Zasazení do Wakandy super. Vizuální háv je po zvyku filmů z tohoto universa je neskutečný a sledování Wakandy vystihl panther hned na začátku: “tohle se nikdy neokouká!”. Bohužel to vizuál asi tentokrát nestačí. Velká část filmu byla dost obřadní. Chápu, že to patří ke zvykům afriky a kmenů atd, nicméně méně je někdy více. Co mi na filmu ale vadilo najvíc, byly pokusy o politické a světové přesahy a neuvěřitelná agitka na lepší svět. Je mi jasný, že to mělo být poselství, ale podle mě to do filmů tohoto žánru nepatří. Ale chápu, na klasický film nejdou miliony lidí, tak je potřeba to naservírovat všem až pěkně pod nos, aby se davy masírovaly. Tady to podle mne bylo hodně zbytečné a hodně na sílu. I soundtrack byl sice stylový, ale byl jakýsi divný. Akce byla tak 50/50. Půlka super a půlka velký nepřehledný chaos. Co musím vyzdvihnout tak přízvuky, kterých se ve filmů dočkáme požehaně. Největší plus a tahoun celého filmu byl Michael B Jordan a jeho Killmonger. Ten byl tak správně černej nad věcí...fakt terno! Rve mi to srdce, ale půlit hvězdy nemůžu. Na jedno shlédnutí dobrý, ale asi nejslabší film od Marvelu so far. 65%

Blade Runner 2049 (2017)

OH MY GOD! BRILANTNÍ! Neuvěřitelný filmový zážitek. Villeneune si Sicariem a hlavně Příchozími nasadil laťku velmi vysoko. Ale tohle! Naprosto dokonale mrazivě budovaná atmosféra. Geniální práce s kamerou, barvami a kompozicí. To byla opravdová slast sledovat. A hudba a zvuk? Asi nejlepší, jakou jsem kdy ve filmu slyšel. Jestli se vynášela do nebes hudba i zvuk u Nolanova Dunkirku, tak proti tomuhle to bylo jako hudba z pouťového ampliónu. Od prvního záběru zvuk zarazí diváka do sedadla a už nepustí. Nutno říct, že pro mainatreamového diváka bude Blade Runner téměř nestravitelná podívaná, ještě se stopáží 162 minut. Ale takové scifi tu už velmi dlouho nebylo. Hutné, temné, plné hlubokých myšlenek a otázek. Ford má pořád koule, Gosling je po Lala Landu zase našel! Škoda, že neměl Leto více prostoru. Rád bych ještě zdůraznil, že bizarnější švédskou trojku jsem ještě neviděl. 🙈 za mě 99% a plná palba! Chvalme Villeneuna! Ave on!!!

Blood Drive - Rise of the Primo (2017) (epizoda)

Tak tohle byl vážně, ale vážně šílenej díl! Wow!! Slink monstrózní a Arthur a Grace? Just wooow!