Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Musím říct, že jsem byl velmi mile překvapen, jakou povedenou oddechovku MCU vytáhlo po veleúspěšném a náročném Endgame. Humor už není tak hloupý jak v jedničce a ani se tak moc netlačí na pilu. Mladí herci v čele s Tomem Hollandem a Zendayou byli opravdu výborní. Tom Holland zahrál ze všech svých dosavadních pavoučích rolí asi nejlépe jak mohl. Jeho dilema a smutek po Thanosově lusknutí a ztrátě Tonyho je výborně vykreslené a na plátně mu opravdu přejete ten jeho zasloužený odpočinek na cestách po Evropě s partou kamarádů a holkou kterou chce sbalit. Jake Gyllehaal jako Mysterio byl už jen takovou třešničkou na dortu. Škoda jen, že z něho udělali jen padoucha na jedno použití. Jeho celková práce s iluzemi byla dokonalá a chvíli mi dělalo i problém než jsem se v tom zorientoval. Pro nás čechy tady samozřejmě byla Praha a pár českých vtípků, které pohladily po uších českého diváka. I přes svou stopáž 130 minut film neuvěřitelně rychle odsýpá a najednou je konec, ani nevíte jak. Ještě musím říct, že potitulkové scény byly po dlouhé době opravdu super a obzvláště t jedna udělala Spider-manovi život na Zemi podstatně těžší a bude zajímavé sledovat, jak se s tím zvládne poprat. Nakonec bych ještě rád vyjádřil svou úlevu, že se do MCU nakonec i přes proklamace trailerů nezařadí multiverse. Chvála bohu. Far from home překonalo první díl snad ve všech aspektech a mám z toho upřímnou radost. 85%

Ženy v běhu (2019)

Tyooo to bylo výborný. Takhle dobrá a inteligentní česká komedie tady dlouho nebyla. Vtipy byly vážně na úrovni a trapnost se ve filmu ani nemihla. Hoffman alias Luďan zase skvělej. Ondra Vetchý král vtipu. Dámské obsazení bylo mužskému oku více než lahodící a dámy naopak měly na co koukat taky. Výborná stopáž jen přidala filmu na svižnosti. Podle mě možná asi i česká komedie desetiletí. Super navštívit film s drahou polovičkou. Budete se bavit oba! Fakt povedený! 85%

Alita: Bojový Anděl (2019)

Velmi milé překvapení. Má to všechno co to mít má. Akci, love story, povedené triky, jenoduchý avšak kompaktní děj. A na oči si zvyknete. 🙈80%