DarthFailord

okres Brno

• 19.12.2017  21:35

WOW!!!

• 18.12.2017  09:34

Bože...tak jsem se na to těšil. Očekávání bylo velké. Asi až moc velké. Když jsem to dokoukal, tak jsem zůstal pár vteřin zklamaně sedět a hlavou mi běželo "jako fakt se tohle stalo" ? Dal jsem tomu čtyři hvězdy - tři za film a jednu za to, že jsem fanda. S tím, že si komentář nechám na později. Nechal jsem si to pár dní rozležet v hlavě a k mému zděšení mé rozčarování bylo ještě větší a seriózně jsem zvažoval, že tomu dám jen hvězdy tři. Nedalo mi to a vyrazil jsem na to do kina znovu. Zejména proto, že jsem byl napoprvé dost zklamaný z toho, že Rey nepřešla k temné straně síly a prohrál jsem kvůli tomu s kamarádem sázku. Na podruhé už to byl daleko povedenější zážitek a ty čtyři hvězdy si to zaslouží. Ale pojďme to rozebrat objektivně trochu do podrobna. Ano, Force Awakens se vyčítalo, že to byly zrecyklované staré díly ságy, jenže to bylo skvěle kompaktní a fungující. Postavy měl směr a hloubku. Všechny věci v Posledním Jediovi chybí. Celý film je rozervaný na kusy, stejně jako mocný Kylo. Jako sorry ale aby se celý film odehrával jenom během jedné vesmírné honičky s jednou dobrou dějovou linkou – Luke. Jednou dobro podlinkou. Kylo a Rey fungují ve skvělé chemii. A jednou úplně stupidní linkou. Může mi někdo vysvětlit, že dali Finnovi takovýho sidekicka v podobě asijské kulaté verze pokémona Snorlaxe? Bože ten, kdo dělal ten casting by si zasloužil dělovku Thanosovou rukavicí a dosmažit paprskem Hvězdy smrti. Celá tahle linka zbytečná a místy i hodně trapná. Jediný světlý moment téhle linky byl Benicio del Toro a jeho koktavý Klíčník z Matrixu. Chápu, že je to Disney, ale co nechápu je, proč Johson bez jakýchkoliv skrupulí zbořil vše, co Abrams vybudoval a připravil. Staví na hlavu celé principy a fungování ságy Star Wars. Snoke mohl být tak dobrý záporák, i se tak jevil. Ale Johnson ho odpravil stejně rychle, jako spoustu jiných věcí ve filmu. Paradoxně to jak ho odpravil, byla jedna z nejlepších scén filmu se zajímavým twistem. Ale i přesto si říkám kdo sakra byl Snoke? To, že najednou z odboje, rebélie,, La resistence, nebo jak si teď vlastně říkají zbyla taková troška jen ve Falconu ani komentovat radši nebudu. Johnson také zahodil za hlavu jako Luke meč základní princip hvězdných válek o světlu a temnotě. Úplně jsem nepochopil ani funkci elitní stráže Snoke. Jak moc byly jako elitní, když je vyřezala holka co držela světelnej meč dvakrát v ruce? Kylo chápu, ale Rey? Trénink asi nebyl úplně vydatný...No nevím....Jo a Reyiny rodiče? No comment...Strong is not strong with the film here....A nelogičností bylo daleko víc. Každopádně, abych jen neremcal film má hlavu a patu (I když vše mezitím chybí) a má několik opravdu skvělých pasáží a scén. Kdybych měl vypíchnout tak výbuch Snokovi mateřské lodě po nárazu křižníkem Rebelie, který řídila ta divná vyzáblá fialovlasá paní, byla jedna z nejlepších scén ve filmu, co jsem kdy viděl. Hned v závěsu je olejomalebný záběr princezny Leyi na poslední planetě s kabátem jak od Blade Runnera. Ty barvy, ta kompozice. To bylo opravdu mistrovské. Kylo/Adam Driver a Luke/Mark Hammil si v podstatě celý film urvali pro sebe. Daisy sice pěkná s roztomilým anglickým přízvukem, ale tentokrát to nestačilo. Pozorovat Kylův vývoj byla opravdu zábava. Finálová konfrontace Luka byla dobrá, originální a nápaditá, ale když už musel Johnson Čistič zase odstranit jednoho staříka, ještě takovýcho badassa jako Luka, tak mu měl dopřát pořádný Fight světelnými meči. A vůbec, to co odlišovalo Star Trek od Star Wars – světelné meče, tak se celkově z filmů dost vytratilo. Na každých 10 sekund záběrů mácháním světelným mečem připadalo 10 minu kvákání vietnamské rolky Rose, která zdatně nahradila Jar Jara. Ať byla Epizoda 1 jaká chtěla – souboj Dartha Maula a dvojice jediů byl ultimátní. Něco takového tady opravdu chybí. Film jako takový je samozřejmě vizuálně i audio hotový masterpiece. Johnson se odvážně vydal do nových vod a víceméně to zvládnul. Nicméně jsem zvědavý, kam se posune epizoda devět a kam, protože karty jsou rozdány poměrně jasně. Navíc devítku za dva roky bude točit zase J.J.Abrams, kterýmu teď Johnson zbořil celý hrad z písku. Poslení z Jediů je pro mě nejhorší film ze světa Star Wars (ano, podstatně horší než VII Síla se probouzí.) Ale každopádně si to čtyři hvězdy zaslouží. Už jsem málem zlomil nad Star Wars hůl, tedy pardon – světelný meč. Ale nakonec se vše v dobré obrátilo a nestalo se tak. Nic to ale nemění na tom, že očekávání od epizody IX by neměly být tak velké...Ale už vím, že stejně budou....60% a ať Abramse Síla provází....

• 14.12.2017  20:43
    The Orville (TV seriál) (2017)

Opravdu povedená věc. Tolik věcí, ve kterých vždy Star Trek pokulhával, tady bylo pozvednuto na vyšší úroveň. Alegorie a satyra na mnoho témat dnešní doby. Seth Macfarlane a jeho rukopis čiší přímo ze všeho. Humor je naprosto skvělý a nejvíc jsem se bavil u všech scén s Bartusem. Ten byl neskutečnej. Oproti Star Treku se seriál dost věnuje dějovým linkám a interakci jednotlivých postav a vztahů mezi nimi. Tohle bylo u Treku naprosto nezvládnuto. Moc mě to bavilo a už se těším na druhou sérii. 80%

• 27.11.2017  23:36

TOP!!! Odpadl jsem. Celý díl o Jamesi Cameronovi? Fuck meeeee!😂😂

• 24.11.2017  15:36
    The Punisher (TV seriál) (2017)

The Punisher je jednoznačně jedna z nej letošních novinek. Ač je to komiksovka, tak ani trochu jako komiksovka nepůsobí. Je to spíš temné akční drama s narážkami na problémy stávající Ameriky. Kdekdo čekal, že to bude pouhopouhá akční řežba, ale je to temné a hluboké. Akce je tu samozřejmě také dost a když na ni dojde je to reálně surové. Z každé větší šarvátky nevyvázne Frank bez poměrně slušné nakládačky a častokrát se ukáže, že Punisher je taky jenom člověk. Jon Bernthal se pro tuhle roli narodil. Naprosto vážně svým sýpáním, chrčením, mručením, řvaním a neustálým autistickým nasráním s tiky konkuruje mistrovi oboru Tomu Hardymu. Tleskám. Vedlejší postavy nejsou ploché ani trochu a hlavně Micrův vztah s Castlem byl opravdu brilantně vystavěný. Také musím složit poklonu Billymu. Ta role byla prostě hustá. Bylo těžké ho nenávidět i když víte, že to by jste právě měli. Vše podloženo skvělým soundtrackem a kytarou. Za mě rozhodně pecka jako hrom! 90%

• 24.11.2017  12:34

Šest hvězd mamma mia

• 19.11.2017  21:57

Jeee oni to nebylo tak špatný jak jsem čekal. Horší než Wonder Woman a o dost lepší než Batman vs. Superman. Teda to úchylný batmanovo RC vozítko tam bylo pořád. Škoda, že Aquaman neměl víc prostoru a jen hláškoval. Cyborg a Flash byli hodně cool a Diana byla klasicky tahounem filmu. Bože jak ta ženská je boží...Steppenwolf celkem dobrej záporák. Bavil mě. Škoda zas toho přehnanýho digibordelu. 70%

• 16.11.2017  22:43

Jooo je to pěkný...hlavně digitální krajinky kolem jedoucího vlaku a lavina...jinak je to ploché. Jak postavy, tak herecké výkony. Vše je hrozně strojené a umělé. Nějak jsem nikomu nic nevěřil. Stejně jako Hercule Polaroid nikomu nic nevěřil. Poirot bo jak se to píše byl nejsvětlejším momentem v celém filmu. Jeho fancy knír a úchylná kombinace všech jazyků byla velmi zábavná. Co musím vypíchnout tak byla práce s kamerou. Každý záběr byl do detajlu vypiplaný a promyšlený. Často místo statické kamery byla kamera pohyblivá a dodávalo to filmu neskutečnou dynamiku. To čeho jsem se bál nejvíc se bohužel potvrdilo. Tím, že jsem četl knihu se nebylo na co těšit a film mne nijak nepohltil. I přes klidnou stopáž jsem se poslední půl hodiny často koukal na hodinky. To se mi u tříhodinového Blade Runnera vážně nestalo. Celkově převládá zklamání. 60%

• 16.11.2017  13:29
    Inhumans (TV seriál) (2017)

Brutálně podhodnocený seriál. Nechápu tu nedoceněnost. Jenom proto, že to není napojeno na xmenovské universum je nesmysl tvrdit, že je to horší než The gifted. Je to přinejmenším srovnatelné, ne-li lepší. Byla to příjemná změna. Teleportovací psík v topu. 70%

• 26.10.2017  18:32
    Kingdom (TV seriál) (2014)

Musím říct, že v záplavě seriálů se najde spousta kvalitních, skvělých a zábavných seriálů. Ale tohle se tomu všemu vymyká. Asi žádný jiný seriál ever ve mě nezanechal tolik emocí. Neuvěřitelně scénáristicky promyšlená věc, která překonala všechna očekávání. A ačkoliv je to z prostředí MMA, které mi není blízké, netrvalo dlouho a seriálu jsem naprosto propadl. Sérii od série je Kingdom hutnější a přísnější a poslední díly závěrečné třetí série jsou jednoduše nezapomenutelné. Klobouk dolů před všemi, kdo se na tom podíleli. Výsledek stojí vážně za to. 100%

• 5.10.2017  22:18

OH MY GOD! BRILANTNÍ! Neuvěřitelný filmový zážitek. Villeneune si Sicariem a hlavně Příchozími nasadil laťku velmi vysoko. Ale tohle! Naprosto dokonale mrazivě budovaná atmosféra. Geniální práce s kamerou, barvami a kompozicí. To byla opravdová slast sledovat. A hudba a zvuk? Asi nejlepší, jakou jsem kdy ve filmu slyšel. Jestli se vynášela do nebes hudba i zvuk u Nolanova Dunkirku, tak proti tomuhle to bylo jako hudba z pouťového ampliónu. Od prvního záběru zvuk zarazí diváka do sedadla a už nepustí. Nutno říct, že pro mainatreamového diváka bude Blade Runner téměř nestravitelná podívaná, ještě se stopáží 162 minut. Ale takové scifi tu už velmi dlouho nebylo. Hutné, temné, plné hlubokých myšlenek a otázek. Ford má pořád koule, Gosling je po Lala Landu zase našel! Škoda, že neměl Leto více prostoru. Rád bych ještě zdůraznil, že bizarnější švédskou trojku jsem ještě neviděl. 🙈 za mě 99% a plná palba! Chvalme Villeneuna! Ave on!!!

• 2.10.2017  21:01

Nejsem Trekista ale tohle je celkem povedený! Spíš to připomíná the Expanse než klasický Star Trek. Za mě hodně dobře našlápnuto! Michele Yeoh v topu.

• 25.9.2017  16:54

Ježiši to je asi jeden z nejsilnějších seriálových dílů, které jsem kdy v životě viděl. A že jsem jich viděl. Naprosto šílený. Zanechalo to ve mě obrovskou stopu. Jizvu. Tolik emocí a bolesti v jednom díle seriálu. Mám dost...

• 17.9.2017  11:32

Bautista skvělej!

• 14.9.2017  17:21

Žádná hitparáda, pár velmi dobrých momentů, jinak neoriginální nuda. Teda ale výbuch na konci libovečka. 65%

• 9.9.2017  15:50

Mindfuck nakonec moc dobrej!

• 7.9.2017  10:50
    No Game, No Life (TV seriál) (2014)

Nejprve One Punch man....a teď tohle...Originalita už v téhle době moc nefrčí a není ani cílem mainstreamového konzumního publika, které jenom vlhne po filmech jako 50 odstínů čehosi, nebo Revešuntovi. Ale pro nekonzumní publikum tu poměrně často zazáří kometa, která (ne)překvapivě míři z Japonska směrem k nám. Jak to sakra ti kluci šikmoocí dělají, že ať už jde o filmy, seriály, anime, nebo hry, tak dokážou stvořit naprosto originální dílo, které se dnešní filmové době naprosto vymyká. Ano přiznávám, nese to sebou nějaké vedlejší účinky. S japonskou originalitou přichází ruku v ruce japonská infantilnost, úchylnost a totální ujetost, která ovšem tak dobře spolupracuje s geniálními až dokonanými dialogy, že člověk jen sedí, přitrouble se usmívá, často otevře pusu při what the fuck scénách. Co ale je nejultimátnější je logika, kterou jsou vysvětlovány hry, jednotlivé tahy hráčů a celkově rozhovory a motivy, proč jednotlivé postavy jednají jak jednají. Neuvěřitelný. Sfouknul sem to za jedno odpoledne...100%!!

• 5.9.2017  13:09

Tak tohle byl vážně, ale vážně šílenej díl! Wow!! Slink monstrózní a Arthur a Grace? Just wooow!

• 3.9.2017  16:11

Miluju tenhle film. Je to luxusní oddychová podívaná, která se nebere vážně a díky tomu se z toho vyklubal jeden z nejlepších filmů v daném žánru. Skvostně našlapané obsazení to celé jen podtrhuje. Heath Ledger a jeho charisma je neoddiskutovatelné. Ale chemie mezi všemi herci se prostě nedala přehlédnout. Vše funguje perfektně! Je to taková pohádka s poselstvím o tom, že můžete změnit svůj osud. Účelem nebylo zdokumentovat a přiblížit to, jak se tenkrát žilo a fungovalo, ale přinést neobyčejně zábavný zážitek z doby středověku. Na tu dobu má i dost extravagantní soundtrack, který filmu dal neskutečný šmrnc. Prostě libová oddechovka!

• 24.8.2017  22:43
    Dunkerk (2017)

Hmmmm....tak ja nevím...opravdu nevím...na jednu stranu geniální řemeslná filmařina mistra Nolana a uhrančivé oči Toma Hardyho a na druhé...na druhé vlastně nevím...Hanz Zimmer zařídil kvalitní zvuk, který dokonale podtrhoval zoufalství a úzkost, ale chyběl tomu parník, aby dosáhl takového výsledku, jako třeba u Interstellaru. Filmu znatelně chyběla i nějaká výraznější melodie. Dějové linky se prolínali zajímavě, ale nestačilo to. Celkově mám pocit, že si Nolan ukousnul velké sousto stylem "z hovna bič". Natočit film bez děje o zoufalství a strachu je náročný úkol. Filmařsky se toho Nolan zhostil na jedničku. Ale...na dokument asi dobrý. Dokážu si to představit na prima zoom jako realistické vykreslení tragických událostí války. Nejlepší na celém filmu byly letecké scény a již zmiňované uhrančié oči Toma Hardyho. Ten borec zahraje fakt cokoliv a všichni ho budou žrát. Žena vedle na sedadle se roztýkala blahem jen z nekonečných záběrů jeho očí. Celkově převládá spíše zklamání, ale vyloženě špatný to nebylo. Tři a půl hvězdy. 65%. Možná 70%...

• 24.8.2017  19:08
    The Defenders (TV seriál) (2017)

Kam se hrabou Avengers. The Defenders je fakt šleha. Spojilo se všechno co se odehrávalo v předešlých seriálech. Elektra si naprosto přivlastnila celou minisérii. Po první sérii DD asi to nejlepší z Netflixo/Marvelovské kuchyně. Správně pikantní, akorát dokořeněné. První dva díly rozvleklé, ale pak už se šlape na pilu a prostě to jede. Moc mě to bavilo. Psychor a ostatní rádoby individuální intelektuálové by měli koukat na večerníček nebo něco takového, aby uspokojili svoje hnotorické hnidopišské nesmyslné potřeby hledat všude všechno špatně...Můžu jen doporučit! 85%

• 24.8.2017  16:28

Elektra Nachios!!! Oh my goood moc hustej dil!

• 17.8.2017  18:48

4psychor: Martinova předloha je ultrashit HBO z ní udělali geniální dílo...díky bohu, že se ho zbavili...

• 29.7.2017  14:26

Komorní snímek s celkem slušným obsazením. Žádná hitparáda ale pořádné hutné scifi. 70%

• 26.7.2017  21:55
    Temný případ (TV seriál) (2014)

Hotový masterpiece. Fenomenální Mathew s Woodym si to celý urvali neskutečným způsobem. Osm dílu napěchovaných k prasknutí. Tohle je hodně true school. Za prsa Alexandry Daddarion šestá hvězda navíc!! 95%

• 22.7.2017  13:33

Valerian a město tisíce planet je spíše audiovizuálnil umělecké dílo, než hluboký přemýšlivý snímek. Co se vizuálního hávu týká, je to čirá pornografie, která předčila mnoho a mnoho amerických sci-fi velkofilmů. A to je na evropský film velmi dobré vysvědčení. Postavy, příšerky a bytosti jsou vypiplané a uvěřitelné. Ústřední pár funguje skutečně skvěle. A ačkoliv se mi Cara nikdy nelíbila, tak tady jí to vážně sekne. Absence většího záporáka mi na na škodu ani nepřijde, o tom to ani být nemělo. Co bych teda vytknul tak občasné ultra přehnané klišé. Proboha proč všude každý odpočet bomby musí zastavit na jedné vteřině. Proč ne na osmi, nebo 17...I přes vcelku dlouhou stopáž film uběhl jako voda a svižně se posouval až na konec. Není to Pátý element, ale super jsem se bavil. Film na léto jak dělaný. 80%

• 21.7.2017  11:40
    One Punch Man (TV seriál) (2015)

Ultimátně skvělá věc. Neuvěřitelné pojetí tak jednoduché myšlenky. Bavil jsem se celých 12 dílů a celou dobu jsem se přistihával, že se často culím jak trouba. Saitama je dokonal zmáklý hrdina. Obrovsky návykové a chytlavé. 100%

• 10.7.2017  11:31

Už na začátku při logu marvel zazněla ta vlezlá znělka spider mana a ja nemohl vytěsnit z hlavy Homerovo - "spidervepř, spidervepř...." ...Konečně mi nevadí hero v elasťákách. Nutno říct, že takto povedené zpracování pavoučího muže tu nebylo nikdy, kromě klasického původního animáku. Nesnaží se diváka nijak moralizovat a Raimiho heslo "S velkou silou přichází velká zodpovědnost" bylo převálcováno "S valkou silou přichází velká zábava". Film je opravdu svěží vítr v komiksovém filmovém vesmíru. Nejsou to sice Strážci Galaxie, ale i tak je to pecka. na nic si to nehraje a sledovat 15letého Petera v jeho boji s pubertou, školou a jeho schopnostmi je podáno skvěle zábavnou formou. Humor je úplně jiný, než u zmiňovaných Strážců, ale kupodivu není infantilní ani stupidní. Spidermanův oblek byl neskutečně vychytanej a dost jsem si na něm ujížděl. Dost se mi líbilo zpracování Vultura. Byl opravdu skvěle vypracovaný a oblek do detajlu vypiplanej. Dokonce ve filmu došlo i na jeden twist ve dvou třetinách filmu, kdy jsem zůstal sedět s otevřenou pusou. Scény Iron Mana byly ultimátní - hlavně záchrana trajektu. Opravdu jsem se bavil popcornovka jak má být. 80%

• 24.6.2017  22:08

Sakra jak se mohla Scarlet propůjčit k takovýmu braku. To bylo příšerný. Špatně úplně vše od A po Z. Od odpadu tuhle blbost zachránilo jen, že tam je Scarlet. A australský přízvuk té kočky z Austrálie. Oh my god...never more... 10%

• 24.6.2017  18:13

Nemůžu si pomoct ale moc nechápu reakce a komentáře na tento film. Je to zlepšení o několik úrovní. Po prvním díle rozhodně to nejlepší ze série. Už tady komečně není jen dvě hodiny stupidní akce jako ve trojce. Dokonce to má i děj! Světe div se! Napojení na Artuše,Merlina, Exculibur ale hlavně Stonehange bylo naprosto skvělé. Akční scény jak je zvykem naprosto do puntíku propracované a hudba taky skvělá. Vivien strčila s přehledem Megan Fox. A dvakrát. Samozřejmě tam bylo spoustu néogičností. Občas to pokulhávalo. Ale i humo už nebyl tak stupidní jako v předešlých dílech a byl dokonce i vtipný. Jako letní blockbuster naprostá pecka a je to neprávem nedoceněný film. Všichni už jsou proti Bayovi s předsudky. Nevím co jste čekali ale tohle je Transformers! Tohle ja Bay. 80%