packa

Kino SVĚT Znojmo

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 27.9.2017  23:53

První část považuji za takřka dokonalou. Kdyby nebylo s čím srovnávat, jistě bych takhle hluboko s hodnocením nešel, ale bohužel srovnávat musím a pokračování šlo kvalitou tragicky dolů. Mám li se rozepsat o důvodech, budu muset strašlivě spoilerovat, proto všechny kdo film neviděli požádám, aby text který bude následovat po tučných hvězdičkách, raději nečetli. Ok? Ok. ************ Odjakživa nesnáším scénáristické prasárny a podrazy. Příklad - ve Vetřelcích jsem, asi jako všichni ostatní, držel palce Hicksovi (Michaelu Biehnovi). No a co udělali s jeho postavou scénáristé trojky? Hned na začátku ji zabili a tím mi jednou pro vždy zkazili všechny reprízy Vetřelců. Teď už prostě té postavě, s vědomím že držet palce je zcela zbytečné, prostě fandit nemohu. Proto - když už měla Roxy zemřít, měla zemřít v předchozím díle, třeba po tom nekontrolovatelném pádu v závěru. Zatlačil bych slzu, stejně jako když Sam L. Jackson "zabil" Harryho, ale bral bych to jako normální hrdinskou smrt postavy, která zemřela pro blaho všech. Zato smrt Roxy v tomto pokračování byla zcela zbytečná, postava nejspíš zemřela jen proto, že ji scénáristé kvůli vlastní lenosti (či neschopnosti?) nedokázali nijak zakomponovat do nového příběhů. Nevím jak ostatní diváky, ale mě podobné scénáristické naschvály vysloveně urážejí! A má smysl se rozepisovat o smrti Merlina? Tak stupidně ho nechat zemřít, za to by si dvojice Vaughn + Goldmanová zasloužila absolvovat lekci středověké tortury v podání nějakého rafinovaného inkvizitora - sadisty. I malé dítě by Merlinovi poradilo, ať si botu opatrně (klidně s pomocí kolegů agentů) zuje, zatíží ji třeba nějakou větví a voila - mina nevybuchne! Po dnešní drsné zkušenosti se začínám modlit, aby si pánové Kolstad a Stahelski vzali z druhého Kingsmana ponaučení a třetího Johna Wicka, na kterého se ohromně těším, nezprznili způsobem, jakým se to povedlo těmto dvěma barbarům. Nechat zemřít Roxy a naproti tomu Eggsyho oženit s tou nezajímavou Švédkou (která byla do jedničky přilepena jen kvůli jednomu geniálnímu fóru a ve dvojce je tudíž její postava zhola zbytečná), je v mých očích do nebe volající svatokrádež! Víc k tématu nemám co dodat - snad jen, že si do zítřka rozmyslím, jestli nechám dvě, nebo půjdu s hodnocením ještě níž.

• 5.7.2017  11:55

Konečně do titulní role obsadili cucáka správného věku. Ale nejvíc cool je Michael Keaton! Taky zíráte, jakým způsobem dokázal (ještě nedávno zcela odepsaný herec) skvěle restartovat svou kariéru? Kdo by to do něj řekl. A nejlepší je, že si svůj comeback naprosto zaslouží, protože už od Birdmana má obrovský čuch na role. A co víc - Michael vyzrál v opravdu velkého herce. Za tuhle roli Oscara určitě nedostane, ale veřím že se jednou svého pozlaceného plešouna dočká a ... třeba se toho dožiju i já.

• 3.3.2017  11:53
    John Wick 2 (2017)

Slabinou prvního Wickova příběhu byl (dle mého názoru) poněkud unylý závěr, po pár hodinách už jsem si skoro nevzpomínal, jak film vlastně vyvrcholil. Zato neskutečně promyšlený závěr dvojky si budu pamatovat navždy. Poslední čtvrthodinka film v mých očích suverénně vyhnala do nebeských výšin a já se neskutečně (!!) těším na třetí část.

• 17.2.2017  10:30
    Mlčení (2016)

Knižní předloha byla na plátno přenesena nesmírně věrně. Většinu scén jsem si při čtení knihy představoval prakticky stejně - to se mi snad ještě nestalo! Proto by případné kritiky filmové adaptace neměly směřovat na příběh, nýbrž jen a pouze na samotnou filmařinu. A tu má Scorseseho tým v malíčku. Pravda, minutáž je poněkud přemrštěná, obzvlášť pro nás nevěřící. Na druhou stranu neustále bylo na co koukat - kameran je machr, o tom nemůže být sporu. Až na přemrštěnou stopáž tedy u mě jasně převládá spokojenost. Ovšem žánrově blízká Misie je v mých očích stále nepřekonána. A zřejmě ani nikdy nebude.

• 23.12.2016  17:57

Žádný art, prostě Francovsky "pokleslá" komedie, v jejíž první třetině jsem se neskutečně bavil, ale která s blížícím se finále prostě ztrácí drajv. A konec je samozřejmě absolutně tuctový. Franco ujde, Cranston výborný, pubescentní syn velmi dobrý, dcera příšerná - doufám že o té herečce už v životě neuslyším. Za první půlku dávám tři hvězdičky, bonusovou čtvrtou pak za scénu s japonskou elektronickou toaletou. Umíral jsem smíchy!

• 8.11.2016  16:16
    Příchozí (2016)

Pátou hvězdu si s dovolením schovám až na druhou projekci... Pak napíšu víc /// Tak oprava - je to na pátou. Příchozí jsou dalším přírůstkem do rodiny filmů, kdy znalost pointy při druhém zhlédnutí dává (i zdánlivě banálním) dialogům zcela jiný význam. A všechna čest těm divákům, kteří všechno pochytali napoprvé.

• 8.11.2016  10:35
    Kosmo (TV seriál) (2016)

Pozoruji, že Baldýnského smysl pro humor se vzácně shoduje s tím mým. První díl možná nebyl dokonalý, ale naznačoval, že tenhle útvar má vysoký potenciál. A počínaje druhou částí startuje jízda, která z mého pohledu nemá v české komediální tvorbě obdoby - směju se až mi místy tečou slzy! A skvělé je, že počínaje třetí částí nestojí humor pouze na politické satiře, nýbrž že se konečně chytla i posádka. Verdikt - aniž bych viděl závěrečné dvě části (na které se mimochodem nesmírně těším), už nyní dávám za pět hvězdiček. /// EDIT: poslední dva díly na mě působily dojmem, jako by je napsal úplně jiný autor než první tři - kvalita humoru šla citelně dolů. Strhávám tedy jednu hvězdu, ale i nadále trvám na tom, že druhý a třetí díl jsou prostě geniální.

• 13.8.2016  23:17

Ne že by mě extra šokovalo, že trailer je výrazně povedenější než výsledný film. Jen mě mrzí, že potenciál námětu byl trestuhodně nevyužitý - opravdu vydařených vtípků, které by rozesmály celé kino, bylo opravdu poskrovnu. Nejzábavnější na celé projekci (13.8.2016 ve 21.00) bylo, že se jí zúčastnil i premiér Sobotka se svými ratolestmi a ochrankou... Pro zvídavé- ne, nedostal volňáska, vstupenku si hezky pěkně zakoupil :-)

• 2.7.2016  14:33

Seženu si scénář, emzáky přepíšu na křižáky, z lidí udělám musulmany... a mám brilantní předlohu pro verbovací agitku Islámského státu. Snad všichni kladní hrdinové bytostně touží co nejdříve zemřít hrdinskou smrtí. Téměř se rvou o to, kdo bude mít tu čest odpálit se s letadlem plným výbušnin. Některým se jejich přání samozřejmě splní a následně jsou slavováni jako mučedníci... Ale ať jen nepomlouvám - když všechny postavy drží hubu a neruší diváky stupidními dia/monology, docela hezky se na to kouká. Poznámka na závěr - škoda že jsem si neudělal výlet do ciziny, třeba do nějakého maďarského kina, nerozuměl bych ani slovu a viděl bych pěkný film.

• 10.4.2016  21:38

Osobně si myslím, že námět by se ZCELA obešel bez oné umělé pupeční šňůry, která ho jakýmsi prapodivným způsobem propojuje se sci-fi žánrem. Bohatě by stačila nějaká hnusná celosvětová pandemie virů Ebola, Marburg, či nějaké jiné podobné mňamky. Každopádně John Goodman svou roli zahrál parádně a mile překvapila i Mařka Alžběta. Čtyři hvězdičky dávám bez nejmenšího studu - cítím že jsou zasloužené.

• 4.4.2016  16:49
    Luxus na talíři (TV pořad) (2016)

První díl je za jasných pět hvězdiček! Už jen kvůli tomu, jak tvůrci dokázali zvednout mandle stovkám a stovkám diváků, kteří nechápou termíny jako parodie, nadsázka, satira. Ostatně mrkněte sami do diskuze pod videem, to jsou žvásty, co? :-D

• 31.3.2016  19:15
    Teorie tygra (2016)

Film, kterým jsem se prousmíval od začátku až do konce. Optimální cílovkou je pánské publikum 50+ , ale věřím že i dámy si v něm najdou to své (už pro své vlastní dobro!). Pane Bajgare - dobrá práce.

• 17.12.2015  04:23

Výrazný nárůst kvality oproti sérii I-III, nicméně původní trilogii IV-VI hodnotím přece jen o chlup výš. Každopádně si ale pár věcí ujasněme: 1. návštěva kina je povinná, vizuál za to určitě stojí. A za 2., 3D je skvělé, ač bylo vytvořeno až dodatečně v postprodukci. Pozn. Kde proboha vyhrabali toho Adama Drivera? Příšernějšího záporáka jsem už dlouho neviděl!

• 26.11.2015  19:03

Fascinující kombinace tuctového příběhu a dechberoucí technické stránky. Cílovka - tj. caparti prvního stupně žákladní školy - bude nadšená, leč dospělý doprovod se bude místy nudit. Přesněji řečeno, nezbude mu, než se bavit jinak než prostinkým příběhem. A tady bude hodně záležet, jak moc vás baví sledovat technické provedení. A pokud ano, budete hodinu a půl u vytržení z NEJKRÁSNĚJŠÍ POČÍTAČOVÉ ANIMACE KRAJINY, JAKÁ TU KDY BYLA!

• 8.11.2015  21:01
    Spectre (2015)

Přes poněkud chladnější přijetí odbornou kritikou musím říct, že Spectre dle mého názoru perfektně zpadá mezi graigovské bondovky. Byť mám nejraději hned tu první - lehce rozpustilé Casino Royale - příklon k temnějším tématům mi osobně vůbec nevadí. Sam Mendes to znovu dokázal. PS: Až proběhne tradiční generační výměna titulního představitele, po Craigovi se mi bude opravdu hodně stýskat, to zcela bezpečně vím už nyní.

• 4.10.2015  21:09
    Marťan (2015)

Platí obligátní - film dobrý, kniha lepší. Jsem rád, že scénáristé ořezali 90 % vtípků, jinak by byl Marťan víc prohláškovanější než Pulp Fiction a zcela by ztratil své filmové kouzlo. Přesto pár věcí vadilo, především IronMan.

• 4.10.2015  20:06
    Wilsonov (2015)

Jímka české kinematografie je zdá se bezedná. Tento nejnovější rektální produkt jsem zhlédnul jen čistě z pracovních důvodů a jsem tomu rád - nestálo mě to ani haléř. A možná ušetřím peníze i návštěvníkům našeho kina. PS: Milí tvůrci, chtěl bych vás poprosit... A nebo raději ne. Točte si co chcete, mně je to fuk.

• 13.9.2015  13:36
    Schmitke (2014)

Pomalý příběh, vyprávěný spíš obrazem než dialogy, s bizarními figurkami domorodců na české straně hranice. Vrtulí víc než v Angel Heart, do toho hraje Dvořákův Vodník op. 107 a já nebudu ani naznačovat, jestli jsou tyto motivy ve filmu náhodou, nebo je hlavním záporákem ďábelský vodní skřet. To už si čtenář těchto řádků bude muset zjistit sám. Snad jen na jedno bych měl upozornit - kdo nechce přijít o vyřešení jedné příběhové linky, ať z kinosálu neodchází před koncem závěrečných titulků... Jó a abych nezapomněl, Kurth + Vršek + Dvořáková jsou zralí aspoň na nominaci na cenu akademie.

• 29.7.2015  08:19
    Láva (2015)

Být originální je sice fajn, ale kam se poděla zábava? Nebo jsem smysl pro humor zcela pozbyl já?

• 15.6.2015  13:41

Hrdě se hlásím ke skupině diváků, které se čtyřka líbila víc než jednička. Důvody? 1. Dvojice Pratt + Howard mi sedla mnohem víc než naturščici Neil + Dern; 2. děti jsou sice otravné, ale naštěsí ne tolik jako ten mazel Mazzello v jedničce; 3. skvělí raptoři; 4. a suprové finále gigantických monster. V prvním filmu byla šíleně dlouhá expozice. Jasně - s tehdejší technikou byl úspěch, že vyrenderovali deset minut záběrů s dinosaury, proto museli do dvouhodinové stopáže narvat tuny vaty a udělali to asi nejlépe jak to šlo. Ale když se na prví jurský film podívám dnes, ta vata mě docela dost štve. Ve čtvrté části se jede na plné obrátky od začátku až do konce, a to zcela bez kompromisů. A finální souboj - to je už taková třešnička na dortu. Rejžo - dobrá práce! Sakra dobrá práce!

• 19.5.2015  08:06
    Ex Machina (2014)

Že já vůl nešel psát komentář hned jak jsem odešl ze sálu! Emoce se mnou cloumaly, měl jsem úžasnou inspiraci, ale do rána jsem všechny chvalozpěvy bezpečně zapomněl. Holt nejsem robot a nepotřebuji ani žiletku, abych se o tom přesvědčil. Takže tentokrát své hodnocení shrnu jen do krátkého konstatování - od Districtu 9 mě žádné scifíčko takhle nerozsekalo. Tudíž alespoň z mého pohledu tu máme scifi dekády.

• 24.4.2015  09:36

Brežněv Reagan, fuck off! Z mého pohledu mnohem upřímnější "hudební" film než všeobecně adorovaný Whiplash!. A to i po hudební stránce, přestože punk i jazz zbožňuji asi tak stejně, jako zánět pod šestkou vlevo nahoře. Příšerné písničky typu "Nenávidím sport!" jsou podobně návykové, jako příšerné filmy Eda Wooda! Moodysson je naštěstí jiný režisérský kalibr a z minima dokázal - za vydatné pomoci tria báječných dětských hereček - vyždímat maximum a já nemám nejmenší problém ocenit jeho sympatické dílko čtyřmi neméně sympatickými hvězdičkami.

• 7.4.2015  14:49
    Whiplash (2014)

Jen dvě poznámky - nechápu scénu po autonehodě, to snad byla scifi (to nikomu nevadil zakrvavený člověk se zjevným šokem?) + opět jsem se ujistil, že opravdu nemám rád jazz. PS: J.K. Simmons hraje jako ďábel. Doslova!

• 14.1.2015  10:26
    John Wick (2014)

Kyjánu se po mnoha letech distal ke slušné produkci a šanci využil dokonale! John Wick sice není jeho nejlepším filmem, rozhodně ale dává vzpomenout na lepší časy. Film je natočený svižně, z rukávu sype elegantní nápady, řadu scén příjemně odlehčuje vtipná pointa... A hlavně - divák se nenudí.

• 14.1.2015  10:07
    Místa (2014)

Po dlouhé době píšu komentář, ovšem s tím že hodnocení bude bez hvězdiček. Absolvoval jsem "samizdatovou" znojemskou předpremiéru, která se uskutečnila na skvěle vybraném místě u hradeb přímo nad malebnou Dyjí, s překrádným výhledem na Mikulášský kostel, znojemský hrad, rotundu či třeba znojemskou přehradu. Celá akce byla výtečně zorganizovaná - před týmem ze Znojemské besedy smekám klobouk... A pak to přišlo - promítala se šílená sračka! Ústřední herecké trio mi šlo na nervy už od prvních chvil, neschopnost tvůrců vyprávět ucelený příběh všechno jenom podtrhla. A když jsem v průběhu filmu, na základě okatých indicií, zcela bezpečně předpověděl smrt jednoho z hlavních hrdinů, trápení jsem ukončil a vyrazil raději na pivo...

• 9.11.2014  09:44
    Interstellar (2014)

Pozor, komentář obsahuje spoilery! Ačkoliv jsem k závěrečným titulkům rozhodně nepronudil, k filmu samotnému mám spoustu výhrad. 1. Nemohu příjmout tezi, že "slepice se vylíhla z vejce, které sama snesla", viz pointa filmu... 2. Dialogy. Obligátní "šustění papírem" Nolani pozvedli do zcela nové dimenze - cpát do scifi, tvářící se jako ultimátní hardcore, pětiminutové filozofické dialogy o lásce, je poněkud fail... 3. Ve filmu hapruje fyzika. Časové paradoxy tak úplně nesedí (na planetární orbitě čas ubíhá standardně, avšak hodina na povrchu planety má trvat 24 let v reálu - pro něco takového neexistuje rozumný důvod) a úplně nejvíc se mi příčí myšlenka, že černými dírami lze cestovat do červích děr.. 4. A na závěr největší bolístka - poprvé v životě se mi stalo, že jsem litoval že film nevidím v IMAXu. V řadě záběrů či dokonce celých scén jsem měl pocit, že na plátně "něco" chybí. Ořez do širokoúhlého formátu tentokrát skutečně udělal své a po vizuální stránce film vnímám jako zmrzačený. Což je chyba, kterou nemohu vyčítat tak úplně sobě. IMAX by měl být takový bonus, třečnička na dortu pro opravdové fajnšmekry, nikoli nutná podmínka pro plné vychutnání snímku. Už proto, že IMAX kin je méně než šafránu a koncipovat snímek primárně pro jedno promile kin je tak trochu podraz na divákovi. Finální známka - 70 %. A protože jsem se hodně těšil a má očekávání nebyla naplněna, musím zaokrouhlit směrem dolů: 3*

• 6.11.2014  13:03

Atmosféra velmi dobrá, Liam jakbysmet, ale za černouška a záporáky jednu hvězdičku strhávám. A nejsem rasista, to jen aby si někdo předchozí větu nevykládal špatně.

• 4.10.2014  16:39

Diváci bývají věčně nespokojení. Jedna část tvůrcům vyčítá, že pokračování je úplně jiné než předchozí díl, druhá si stěžuje, že pokračování je úplně stejné jako předchozí díl... Za sebe jsem rád, že tvůrci se naprosto důsledně drží původní stylizace. Producenti sice prodělali poslední penny, ale Weinstein Bros. už to nějak rozdejchají. A jen tak mezi námi, jsem rád že jejich obchodní čich čas od času selže. Jinak bychom tu brzy měli přemačetováno...

• 4.10.2014  16:18
    Zmizelá (2014)

Lidi, věřte mi, film je opravdu skvělý, jděte na to! Jediná výhrada - měl jsem pocit, že film měl skočit ve scéně, kdy osoba XXX zamykala dveře, tj. cca 10 minut před koncem. Mám pocit, že otevřený konec by rozuzlení příběhu přidal na síle. PS: Affleck velmi dobrý, Pike... FANTASTICKÁ!

• 13.8.2014  10:08

Když ve filmu Woodyho Allena nehraje Woody Allen, hned je na něj radost koukat.

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15