jakubi

Česko

1 bod

• 3.12.2017  21:30
    Paddington 2 (2017)

Tak jako první díl i podruhé mě medvídek Paddington "dostal". Promyšlený příběh, kde každý detail má svůj dopad. Nemá hluchého místa. S rodinou Brownových je zkrátka dobře. Samozřejmě v pohádkovém příběhu je mnoho situací, které v běžném životě nejsou možné, ale ve filmu mají své opodstatnění. A také Hugh Grant je prostě dokonalý. Role mu neskutečně sedla. Roztomilý medvídek je obrazem čistoty, po které někde uvnitř toužíme, ale bohužel ji kolem sebe často nevidíme.

• 24.5.2017  22:25

Měla jsem po trojce a čtyřce trochu strach, ale tento díl se mi moc líbil. Jack nezklamal. Zklamaný bude ten, kdo od něj bude očekávat něco jiného, než co jej charakterizuje.

• 23.4.2017  20:38
    Teorie tygra (2016)

Velmi trefný, milý, i když hořký film. Důkaz toho, že klíč ke štěstí spočívá především v komunikaci a toleranci. Když toto chybí, nebo toleruje pouze jeden a druhý manipuluje, může soužití nabýt katastrofických rozměrů. Extrémní polohy "vztahů" jsou svěle pojaty a ztvárněny. Velký obdiv skládám Elišce Balzerové, která dokáže zahrát takovou roli stejně přesvědčivě jako úplně opačnou roli Vilmy z filmu Ženy v pokušení. A to je jen zlomek z toho, co dokázala. Všichni herci byli ve svých rolích na svém místě.

• 7.3.2017  21:45
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

Moc pěkně zpracovaný seriál. Že je téma cestování v čase oblíbené už dlouhá léta, mu na kvalitě vůbec neubírá. Krásně vykresluje podstatu lidského smýšlení ve všech dobách a napříč režimy. Herecké výkony jsou excelentní. Obsazení naprosto trefné. Jeden z mála současných seriálů, který stojí za zhlédnutí.

• 11.12.2016  14:59

Druhý díl pohádky je velmi povedený. Neřekla bych ovšem, jak jsem na mnoha místech před návštěvou kina četla, že je lepší než jednička. Jednička u mě vede. Chci se ale vyhnout srovnávání obou filmů. Zkrátka je to nový film. Poetika je velmi pěkná a stěžejní zápletka humorná. Pozemský příběh je jednoduchý, ale to u pohádky neubere na kvalitě. Místy pro mě byl trochu drsnější nebeský humor (např. parohy nad hlavou svatého Josefa). Záporné postavy trošku narušovaly celkové vyznění. Jakoby patřily do jiného filmu. Jinak je humor ale nastaven tak, že osloví teologa, ale stejně tak má co říct člověku v biblických věcech nekovanému. To cením jako velké režisérovo umění. Stejně tak pojetí obou hlavních rolí. Člověk místy neví, zda fandí Petronelovi nebo Uriášovi, pak mu dojde, že jeden bez druhého není úplný, tak jako v životě nic není černobílé. Velmi vysoko cením výkony Ivana Trojana a Jiřího Dvořáka - po jedenácti letech se vžili do rolí, aniž by na jejich charakterech a výrazech změnili pouhý vlásek. Na to, že se pozemský příběh evidentně odehrává o pár set let později (šicí stroje), zase tolik nezestárli :-) Suma sumárum jsem ráda, že dvojka byla natočena, že jsem s těmito postavičkami mohla prožít další příběh. Celý film má co člověku říct a působí krásným zimním poetickým dojmem. Co je proti tomu pár nedostatků ;-)

• 14.7.2016  22:21

Pokračování Alenky se mi líbilo více než první film. Ovšem bez něj by dvojka neexistovala, takže nechci primárně srovnávat. Johny Depp, mistr "ujetých" rolí, opět nezklamal. Od chvíle, kdy jsem film viděla, mám pro Kloboučníka slabost. Čas svou roli také sehrál výborně. A role modrého motýla je jako šitá pro Alana Rickmana. Objeví se na začátku a na konci, zdánlivě malá role, ale bez něj by příběh neexistoval. Celý příběh je dynamický, není v něm hluché místo, sympatický humor a propracovnání všech postav je opravdu vynikající. Myslím, že jde o velmi zdařilý pokus oživit Carrollův příběh a zprostředkovat ho dnešní mladé generaci.

• 9.3.2016  12:18

Film jsem si vybrala proto, abych viděla vše, co s Alanem vidět lze. Zkusím tedy pominout své subjektivní stanovisko. Film mě každou minutou nutil přemýšlet o tom, co bude dál. A to je podle mě měřítkem docela dobrého zpracování. Nedá se nazvat "konverzačkou", protože verbální stránka je zřejmě záměrně oslabena. Ale vše je založeno na výkonu tří herců. Mně taková témata "sedí". Každý ať posoudí sám.

• 20.1.2016  20:58
    Něco, co stvořil Bůh (TV film) (2004)

Krásný film. Příběh dvou lidí a důležitosti jejich spolupráce. Doktor Blalock by nezvládl operaci bez Viviena a Vivien by se ve své době neprosadil bez Blalocka. Vnitřní boj obou postav je nádherně ztvárněn dvěma bezvadnými herci. Alan je (byl :-( ) sázka na jistotu.

• 17.11.2015  18:10

Moc zajímavě udělaný film podle kvalitní předlohy. Člověk se skvěle pobaví a přitom důležitější je vážná rovina - myšlenka, která se vine celým příběhem - dětské sny pana Wonky, které si plnil ve své čokoládovně, a vyřešení jeho "dětského" problému v postavě Karlíka. Kdo má rád Johnyho Deppa, nebude zklamán. A vedlejší linie - chudá rodina, která přes všechny překážky drží spolu - to je všeobecný sen, nebo největší výhra v životě.

• 22.10.2015  20:40

Moc krásná komedie. Inteligentní humor nutící k přemýšlení. Mám tento film moc ráda.

• 11.10.2015  11:39

Alan Rickman je předvším vynikající herec, nečekám od něj, že bude také špičkový režisér. Ale proč by nemohl zkusit jinou práci? Jako druhý pokus ze dvou je film obstojný. V několika rozhovorech sám uvedl, že příběh je smyšlený. Kdo trošku dával pozor v dějepisu, ví to i bez této režisérovy informace. Navíc vzhledem k jeho věku a zkušenostem - role, které tak bravurně hrál, ať byly velké či malé - mu může být kritika jen k pobavení. Témata nastíněná v tomto filmu jsou nadčasová (tragédie v rodině, úspěch a neúspěch, těžká cesta za dosažením cíle, postavení ženy v kterékoliv době), jen jsou navlečená na konkrétní situaci a zasazená do konkrétní doby, v níž by se hlavní dějová linie nemohla odehrát. Nejkouzelnější je dialog v zahradě, kdy Sabine nepoznala krále bez paruky. Mluví s ním tedy jako s člověkem, a ne s králem, což si král náležitě užívá.

• 23.9.2015  22:20
    Kopyto (1981)

Moje nejoblíbenější francouzská komedie. Skvělé výkony, skvělý námět i režie, vše podbarevené dokonalou hudbou. Téma se musí dotkout každého, i toho, kdo náhodu neuznává.

• 23.9.2015  22:14

Každému se líbí něco jiného...Filmový kritik nejsem (kde jsou všichni kritici, když film vzniká???). Mně se film líbil. Přiznávám, že hlavně kvůli Chistianu Clavierovi. Mám ráda herce, kteří zahrají typově naprosto odlišné role. Myšlenky filmu také nejsou zanedbatelné. Nečekala jsem nic náročného. Je to taková milá oddechovka.

• 21.9.2015  22:02

V rámci svého žánru - thrilleru - je předloha k filmu - kniha - vynikající (není to jen bezduché pátrání po pachateli, ale nabízí mnoho informací o historickém pozadí) a scénář filmu rozhodně není stejný jako kniha. Pravda je, že v něčem je film zkratkou a čtenář ocení, že zná souvislosti. Na druhou stranu Dan Brown si vybírá témata, která cituji "by měl průměrný středoškolák znát". Trochu mě zarazil konec filmu, který se od knihy liší. Ale vždy hodnotím knihu a film jako svébytné umělecké dílo. Proto hodnotím tak vysoko.

• 21.9.2015  21:47

Tento film jsem si vybrala kvůli Alanu Rickmanovi a nelitovala jsem. Byla jsem spokojená nejen s jeho výkonem (nemusí ani mluvit a člověk vidí, co chce vyjádřit), ale i námětem. Není přece účelem filmového umění přesně zobrazit realitu, ale umělecky ji ztvárnit. Hodnotím hlavně kouzlo náznaku, kdy je divák nucen k přemýšlení a nemá vše jednoznačně naservírováno. A výkon Sigourny Weaver - perfekto mundo. Kdo zná různé odstíny autismu, ví. V roli je scénárista a režisér spojili do jednoho obrazu. A že život někdy zamíchá kartami naprosto nečekaně, jsme zažili všichni.