V zajetí démonů (2013)

Bol to dobre natočený film? Áno. Bolo to dobre zahrané? Áno. Bolo to napísané tak, aby som si k filmu vytvorila vzťah a mala o postavy v ňom záujem ako človek zvnútra a nielen ako pasívny divák? Áno, a to už je čo povedať. Ale, a to prečo som predovšetkým prišla, bála som sa? Nie. Takže... 7/10. Páčilo sa mi to, určite ale nie viac ako priemerne dobrý film akéhokoľvek žánru.

Arthur (1996) (seriál)

Arthur je považovaný za jeden z najlepších detských náučných programov a to právom. Obľúbené postavy z detských knižiek zdravo prežili prechod na televíznu obrazovku. Široká paleta postáv a situácii nesporne zaujme detského diváka a veľký počet epizód ho zabaví na dlhé hodiny. Arthur je druhý najdlhšie bežiac animovaný seriál na svete. A právom. Hoci kvalita animácie a dabingu sa s pribúdajúcimi rokmi menila, myšlienka šou ostáva zachovaná a citlivo učí deti o tom, čo je dôležité.

Hlasiťákovi (2016) (seriál)

Nasledujúc Cartoon Network a Disney Channel v renesancii v animovaných seriáloch, Nickelodeon sa rozhodol, že sa nenechá zahanbiť a aj táto spoločnosť, známa svojím prepadom v kvalite programov sa rozhodla vyprodukovať opäť niečo, čím sa preslávili. Kvalitný animovaný seriál, ktorý cez svoje jednoduché pozadie chytí a pobaví divákov. Od skvelého openingu až po poslednú sekundu epizódy je seriál prehliadkou zábavných dobre napísaných príbehov, postáv, s ktorými sa môže človek stotožniť a ktoré si zamiluje a samozrejme srdečného humoru v kombinácii so sladkými rodinnými momentami, ktoré do šou a veľkých rodinách skrátka patria. Animácia je nádherne štylizovaná a veľmi osviežujúca v porovnaní so súčasnými trendami vo svete animácie. Jediné, čo by som seriálu vytkla je, že nechytí tak staršieho diváka, ako iné súčasné animované seriáli a že je na mňa osobne až príliš hlučný. Ale, keď si človek zvykne, tak ho už máločo zastaví.

Bee a PuppyCat (2013) (seriál)

Mám pocit, že by som mala vysvetliť svoje hodnotenie. Tento seriál je neskutočne populárny a neskutočne dobre hodnotený a od doby jeho vzniku som počula naň len jeden jediný negatívny názor. A preto som sa cítila ako vydedenec. Mne sa to skrátka nepáčilo. Zo začiatku to vyzeralo na niečo, čo by mohlo byť fakt dobré, animácia veľmi pekná, ale chýbal tomu príbeh a dabing sa mi absolútne nepáčil. Do deja bolo vhodených príliš veľa zbytočných, kvázi "vtipných", random vecí, ktoré vyrušovali a ja som sa často našla ako prevraciam očami a kontrolujem minúty, kedy bude koniec. Koniec sám o sebe bol dobrý, ale takmer som to nedopozerala, takže asi tak. Dve hviezdičky iba pre pesničku o medúzach.

Bunyan and Babe (2017)

Musím povedať, že som milo prekvapená. Tento typ filmov zvyčajne nedosahuje vysokej kvality, ale tu sa dá hovoriť o vcelku príjemnom zážitku. Animácia síce nič extra, ale sympatický hrdinovia a rovnako príjemná hudba spolu tvoria vcelku zábavný zážitok.

Na vlásku před šťastně až na věky (2017) (TV film)

Nemôžem povedať, že hodnotím úplne objektívne, lebo Rapunzel je moja obľúbená Disney princezná, ale aj tak si myslím, že tento televízny film sa nadmieru podaril. V posledných rokoch sa Disney pustil do presunu princezien zo strieborného plátna aj na televízne obrazovky, kde boli divákmi s úspechom prijaté. Nuž a televízne filmy na ustálenie vecí k tomu nepochybne patria. Nuž a tento nebol výnimkou. Myslím si, že je porovnateľný s filmom zo strieborného plátna, či už umeleckým smerom (nádherná a výnimočná animácia tak, ako bola prvá CGI princezná sama o sebe), chytľavými pesničkami, alebo láskavým postojom k vzťahu našich protagonistov, ktorý filmu dodáva svoje kúzlo. Ja som všetkými desiatimi za seriál, pre ktorý bol tento film začiatkom, lebo ak si udrží laťku v nastavenej výške, tak to bude určite ďalší z televíznych úspechov pre myšie kráľovstvo.

Spirit - divoký hřebec (2002)

Niekedy netreba veľa slov na to, aby sme vyrozprávali veľký príbeh... Myslím si, že Spirit je niečo nadpriemerné. Ja som sa dlho vyhýbala animovaným filmom o zvieratách a teraz toho ľutujem. Nádherná animácia v spojení so skvelým soundtrackom a krásnym posolstvom vytvorili niečo neuveriteľné.

O šesti labutích (2012) (TV film)

Na zvyšných päť kusov nám nevyšiel rozpočet. Sorry.

Steven Universe (2013) (seriál)

Obdobie od roku 2010 do roku cca. 2015 sa často považuje za renesanciu animovaných seriálov, kedy po prvom desaťročí 21. storočia, kedy sa tento druh média značne trápil, sa zase začali animované seriály svojou kvalitou podobať najväčším hitom 90. rokov. Opäť prišli seriály, ktoré chytili divákov za srdcia a pritiahli k televíziam tisícky divákov. Netvrdím, že to platí pre každú show z tohto obdobia, či už všeobecne, alebo pre Cartoon Network sám o sebe, ale Steven je rozhodne jedna z vedúcich osobností tejto revolúcie. A stále si drží svoj status na tomto mieste aj po troch rokoch, pričom nestratila na kvalite, ale naopak vyzrela. Na prvej sérii je vidno, že hoci koncept a hlavná línia príbehu už existujú, stále ešte nie sú úplne pohodlný v spôsobe, akým je show ťahaná a v štýle, akým je kreslená, no postupne s pribúdajúcimi epizódami sa to všetko vylepšuje a pri pohľade späť je vidno pokrok, aký seriál urobil. A pritom bol skvelý už na začiatku. Jednoduché postavy, ktoré neskôr prechádzajú cez výrazný character development si človek ľahko zapamätá a zamiluj a rýchlo sa vžije do príbehu, ktorý neraz človeku vháňa až slzy do očí, ale nie nútene, ale prirodzene, tak, ako to v živote chodí. Seriál postupne pridáva postavy a ustupuje od fillerov, ktoré boli pri definovaní postáv ale veľmi dôležité, a sústredí sa na hlavnú dejovú líniu, ktoré drží divákov ešte stále v napätí prepracovaným svetom, ktorý sa za týmto seriálom skrýva. A och môj bože, tie pesničky sú božské.