bidja

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20
    • 26.8.2020  17:25

Ovšem Demi Moore slušně!

• 5.7.2020  12:40

Jedna: bohužel s dabingem. Dva: Apocalypto ani náhodou, nevím zda tento původní národ je tak ukecaný, ale ve filmu to vyznělo jako sraz filozofů a neziskovek. Tři: bojové scény ala balet a nereálnost výdrže.

• 14.6.2020  12:40
    Oběť (TV seriál) (2019)

Po čertu dobré v té záplavě sraček. Tak, že mi ani nevadilo vidět utrpění druhých. Hoď kamenem kdo nejsi obětí a nemanipuluješ druhými..

• 12.4.2020  18:12
    Sládci v přízni (TV seriál) (2020)

Doufám, že tak dementní jsou jen tvůrci seriálu a maximálně tak ještě americké řemeslné pivovary. Pohledově zajímavá je pouze otázka zda děvče z pivovaru je Frances McDormandové dcera či nikoliv.

• 12.4.2020  09:39
    Hokejistky (TV seriál) (2019)

Seriál docela přesně vystihuje proč se ženský kolektivní sport dá trénovat pouze za okolností kdy máte i nějaké jiné než sportovní cíle. Chlap trenér je špatně, ženská je špatně. Je to potom jiný sport. Docela mě překvapilo zázemí u nás této nerozšířené hry, ale když jsem vyhledal kluby a ligu v sérii zmiňovanou tak se jedná o poměrně profesionální divácky oblíbený sport, kterému by florbal mohl závidět. Vedlejší linky seriálu jsou potom klasické vztahové vazby spíše pro mladší generaci. O hraní a sportování se toho mnoho nedozvíte. Jo ještě řízení klubu je tam také docela vystiženo po pravdě.

• 12.2.2020  17:48

Je to o ničem.

• 8.2.2020  09:02
    Hra (2011)

Dnes (r2020) by tohle do možná do distribuce nešlo, přitom to nastavení zrcadla k zamyšlení je tam pro všechny. Rodiče, veřejnost, přistěhovalci, děti, dospělí, ženy, muži, bohatí, chudí, všichni jsou tam pěkně vybarvení. Odlišnost mentality, šikana, agresivita, psycho teror, naivita, vzdor, poslušnost. Zaujala mě mimo to dvě věci, v práci byli pouze lidé se světlou pletí a zřejmě z důvodů mladistvého obsazení mužského typu žádné otázky sexuality a pohlaví.

• 30.12.2019  16:54

Film o pravém norském blackmetalu z dílny švédského režiséra v podání odložených amerických dětí starších herců. Podkreslený hudbou Sigúr Ros či v nejvypjatějších chvílích Dead Can Dance jako kdyby blackmetal neměl žádné pěkné intro či outro. Kdyby se mladý Kilmer snažil alespoň na 50% jako jeho otec v DOORS. Kdysi jsem četl knihu Národní satanista od Erlend Erichsen. Už zde mi to připadlo trochu ujeté byť by se dalo souhlasit, že nahrazení starověkých památek křesťanskými kostely by mohlo u některých vyvolat adekvátní reakci. Na druhou stranu některé části jsou v podstatě naturalistické, ale ne moc dobře zahrané.

• 23.12.2019  13:40

No jo no, odkojen vesmírnou sci-fi, robotikou, autory Troska, Lem, Asimov etc. jsem Fantasy na začátku 90.let tak nějak strnule akceptoval. Vedle Pána Prstenů, hraní Dračích doupat, předělání celotáborových her z Foglarů, Husitů, Slovanů na království neurčitých ras, věků už méně. Knihu jsem se snažil získat, ale dočíst nepodařilo. Nedokoná to ani seriál, téma mimo mojí mísu, Herci žádní, emoce jen pro vyznavače případně hráče.

• 2.12.2019  15:48

Takže abyste tenhle film mohli pochopit a plně hodnotit případně i vychutnat musí vám být cca 45+, mít nasledované tuny westernových sraček případně všechno další co na přelomu těch 60-70.let bylo k podívání. K tomu se hodí všeobecný rozhled o událostech té doby, dva přístroje s vyhledávačem, youtube, torrentem. Hrubou orientaci v angličtině, francouzštině, italštině. Pár semestrů filmové školy vyššího řádu. Tedy pokud není cesta hledání na co to je odkaz cíl, to pak stačí všeobecně jakákoliv gramotnost a o roky zábavy je postaráno. Mě většina těch věcí minula a tak na mě zbyly jen herecké výkony, soundtrack, příběh, emoce. Doporučuji přečíst pár nespokojených komentářů okolo odpad!, ti lidi mají částečně pravdu.

• 25.9.2019  16:43
    Potvora (TV seriál) (2016)

Bohužel žiji v jiném světě, s jiným pohlavím, takže se mi to nelíbí. Nevidím tam ani nějakou hereckou genialitu k ocenění.

• 23.9.2019  15:23
    Drsný šerif (TV seriál) (2012)

Takže od převzetí (S05 + S06) jiného investora to šlo z kopce. Pro mě to zajímavé skončilo S04. Pryč je pohyb krajinou, pryč je to zajímavé ze života indiánské rezervace, pryč je vyřešení drobných případů v každé epizodě a táhnoucí se nitě napříč sérií. Vše se smrsklo do tesklivých interiérových scén nenaplněných vztahů. Do absurdních a nekončících cochcáren jednotlivých postav. Nezůstala jediná sympatická postava. Všichni jsou vrazi, milosrdně si lžou a intrikují dle potřeb a nálad.

• 6.6.2019  17:50

Je to jak na houpačce. Místy naprosto nesympatické postavy, jindy (třeba konec) strhující atmosféra. Na mě příliš vyhraněné, ale uvidíme..

• 20.5.2019  17:01
    Světlu vstříc (TV seriál) (2018)

Dolů to táhne p.Kyšperský, jeho hereckou poetiku jsem zatím nepochopil a toho mám rád co se týká hudby.

• 20.5.2019  16:46
    Klec (TV film) (2019)

Film *** Bohdalová Jiřina narozena v roce 1931. Jak ji kromě Ucha nemusím, klobouk dolů. Kryštof Hádek přesvědčil, že to hořký mu jde lépe než to sladký i když zde to měl rozepsaný na obě strany. Po vzoru kolegy Langmayera střídá top výkony s placením složenek. Za ty dva hlavní o * výš. Strachový koučing ve vyšším standardu. Něco mi na tom, ale atmosféricky chybělo.

• 25.4.2019  17:48
    Manhunt (TV seriál) (2019)

Doc Martin se změní v Sgt. Topinku. Brilantně popisné kolik práce je za nějakým mordem. Žádný major Kuneš nebo LA laboratoř kde podle délky odletu chmýří pampelišky určí, že v daný čas musel okolo projít heterosexuální asiat nadstandardního vzrůstu, který má tak neobvyklou lordózu páteře, že jej jdou na jistotu vyzvednout k jedinému chiropraktikovi co jej neprozradí protože musí trpět neskutečnou bolestí pro kterou by i vraždil.

• 14.4.2019  09:56

Sledovat v němčině, anglicky se to fakt nedá.

• 14.3.2019  17:27
    Složka 64 (2018)

Před několika desítkami let nešlo než nesouhlasit. Bohužel vládnoucí minorita se ještě dříve vydala Kalergiho směrem. Toť názor na obsah filmu.

• 28.1.2019  19:28

Film těží především z vynikající hudby Queen, zpěvu a šoumenství jejího zpěváka. Hlavní herec zahrál výborně až na nepřirozené pohyby s cigaretou, asi nekuřák, mohli to vystříhat. K tomuto filmu se na rozdíl od Stoneova Doors a výkonu Kilmera vracet nebudu. Zde je pro mě zatím vrchol životopisného filmu o rockové hvězdě. To si radši pustím něco originálního třeba i na youtube. Více velmi dobře popsal uživatel Liborek_ tak proč to opakovat. Vzpomínka na tu dobu: Vždycky (do 1986) to byli Queen až potom jejich frontman. Albem Hot Space (paradoxně za moji Top skladbu považuji Undere Pressure asi za to může Bowie) a Works můj zájem o skupinu ochladl. Přemýšlím proč ? Možná tím že od The Game se autorsky Freddie vytratil nebo se mu nedařilo a přispíval hlavně pěvecky, což může být ta doba kdy žil hodně free. Top album jako celek Jazz (1978). Live Aid jsme vnímali i se trochu dívali, ale na starých černobílých verglech bez zvuku dostal přednost tenis a partička venku, rozhodně Queen nebyl největší tahák. O AIDS se mezi námi nemluvilo až po smrti Mercuryho, ale od Chytilové Kopytem sem, kopytem tam..

• 4.1.2019  18:43
    Mílaři (TV film) (1977)

Kdo netrénoval nepochopí, možná filmařsky slabší, ale tématem daleko před dobou nebo taky již za dobou, že to může vyznít jako klišé.

• 9.12.2018  12:59
    Fauda - Série 1 (série) (2015)

Opět seriál kde kromě dětí a komparsu není kladné postavy. Co tam se ve skutečnosti musí dít když toto je mainstreamový seriál. Prostě jiná kultura..

• 6.12.2018  21:13
    Ano, šéfová! (TV pořad) (2018)

Hvězda za produkci. Tohle je opravdu o něčem jiném. Zatímco e01 představí krásnou lokaci, hlavní dva hrdinové představí sebe a je jasno. E02 je sociální výlet do duše Ostravy. Možná stojí kuchař se svojí ženou za soucit, ale naopak přestávám věřit, že mentoři jsou matka a syn. E03 nám ukáže čeho je produkce schopná. Jak ukecala nebo ošidila ke spolupráci někoho kdo to nechce a možná i někoho kdo si myslel, že přijede někdo úplně jiný a to samozřejmě neomlouvá hostitele se své hrůzy. E04 už je opravdu bizár do které se angažují všechny postavy. E05 ano je to za ***, koncept hrůzy vystřídala pohoda, ale co bylo špatně na králíkovi?

• 3.12.2018  17:41

Přehledně udělané. Ač překvapen kam všude se tito hráči rozprchli, nedivím se, že to tak dopadlo. Neznám od nich jedinou známější skladbu. V dokumentu nezazněla ani jedna skladba s nápadem. Překvapil mě vcelku pozitivní obraz Petra Jandy.

• 27.11.2018  23:07

Čekal jsem něco jiného. Takhle je to sonda do duše mladé dívky vystavené mimořádné životní situaci a nemusela být spojována s onou významnou historickou událostí. Zaujalo, že to byla taková vybíjená, nijak jsem událost nestudoval a má představa byla o takovém tom běžném pokropení rychlopalnou zbraní. Vše umocňuje výborný drásající zvuk jednotlivé střelby, který v podstatě představuje postavu predátora.

• 26.10.2018  19:39
    Papírový dům (Netflix verze) (TV seriál) (2017)

Občas trochu romantiky navíc, občas neuvěřitelně nelogické, konec posledního dílu 2.série odbytý, ale stále to stačí na ***** důležitá je zábava.

• 9.10.2018  20:29

nuda, hvězdy za geniální Stetsonův hudební doprovod

• 16.9.2018  13:11

1x* hudební podklad ala Jóhann Jóhannsson (zřejmě poslední co udělal jinak skupina Apparat Organ Quartet), 1x* za výběr herců ostatních postav, když Cage tak Wild at Heart nebo Leaving Las Vegas

• 11.9.2018  16:45

Při vší úctě k Helen Mirren nezaujalo mě to. Smolně jsem viděl také nadabované což nepomohlo už vůbec. Hodně scén působilo neuvěřitelně.

• 5.9.2018  19:45

Velmi nepovedené Jamie's Great Italian Escape

• 25.8.2018  15:31

Dusilová Best.. souhlas s Jendamaty.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20