bidja

bidja by hlavacek

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20
    • 6.6.2019  17:50

Je to jak na houpačce. Místy naprosto nesympatické postavy, jindy (třeba konec) strhující atmosféra. Na mě příliš vyhraněné, ale uvidíme..

• 20.5.2019  17:01
    Světlu vstříc (TV seriál) (2018)

Dolů to táhne p.Kyšperský, jeho hereckou poetiku jsem zatím nepochopil a toho mám rád co se týká hudby.

• 20.5.2019  16:46
    Klec (TV film) (2019)

Film *** Bohdalová Jiřina narozena v roce 1931. Jak ji kromě Ucha nemusím, klobouk dolů. Kryštof Hádek přesvědčil, že to hořký mu jde lépe než to sladký i když zde to měl rozepsaný na obě strany. Po vzoru kolegy Langmayera střídá top výkony s placením složenek. Za ty dva hlavní o * výš. Strachový koučing ve vyšším standardu. Něco mi na tom, ale atmosféricky chybělo.

• 25.4.2019  17:48
    Manhunt (TV seriál) (2019)

Doc Martin se změní v Sgt. Topinku. Brilantně popisné kolik práce je za nějakým mordem. Žádný major Kuneš nebo LA laboratoř kde podle délky odletu chmýří pampelišky určí, že v daný čas musel okolo projít heterosexuální asiat nadstandardního vzrůstu, který má tak neobvyklou lordózu páteře, že jej jdou na jistotu vyzvednout k jedinému chiropraktikovi co jej neprozradí protože musí trpět neskutečnou bolestí pro kterou by i vraždil.

• 14.4.2019  09:56

Sledovat v němčině, anglicky se to fakt nedá.

• 14.3.2019  17:27
    Složka 64 (2018)

Před několika desítkami let nešlo než nesouhlasit. Bohužel vládnoucí minorita se ještě dříve vydala Kalergiho směrem. Toť názor na obsah filmu.

• 28.1.2019  19:28

Film těží především z vynikající hudby Queen, zpěvu a šoumenství jejího zpěváka. Hlavní herec zahrál výborně až na nepřirozené pohyby s cigaretou, asi nekuřák, mohli to vystříhat. K tomuto filmu se na rozdíl od Stoneova Doors a výkonu Kilmera vracet nebudu. Zde je pro mě zatím vrchol životopisného filmu o rockové hvězdě. To si radši pustím něco originálního třeba i na youtube. Více velmi dobře popsal uživatel Liborek_ tak proč to opakovat. Vzpomínka na tu dobu: Vždycky (do 1986) to byli Queen až potom jejich frontman. Albem Hot Space (paradoxně za moji Top skladbu považuji Undere Pressure asi za to může Bowie) a Works můj zájem o skupinu ochladl. Přemýšlím proč ? Možná tím že od The Game se autorsky Freddie vytratil nebo se mu nedařilo a přispíval hlavně pěvecky, což může být ta doba kdy žil hodně free. Top album jako celek Jazz (1978). Live Aid jsme vnímali i se trochu dívali, ale na starých černobílých verglech bez zvuku dostal přednost tenis a partička venku, rozhodně Queen nebyl největší tahák. O AIDS se mezi námi nemluvilo až po smrti Mercuryho, ale od Chytilové Kopytem sem, kopytem tam..

• 4.1.2019  18:43
    Mílaři (TV film) (1977)

Kdo netrénoval nepochopí, možná filmařsky slabší, ale tématem daleko před dobou nebo taky již za dobou, že to může vyznít jako klišé.

• 9.12.2018  12:59
    Fauda - Season 1 (série) (2015)

Opět seriál kde kromě dětí a komparsu není kladné postavy. Co tam se ve skutečnosti musí dít když toto je mainstreamový seriál. Prostě jiná kultura..

• 6.12.2018  21:13
    Ano, šéfová! (TV pořad) (2018)

Hvězda za produkci. Tohle je opravdu o něčem jiném. Zatímco e01 představí krásnou lokaci, hlavní dva hrdinové představí sebe a je jasno. E02 je sociální výlet do duše Ostravy. Možná stojí kuchař se svojí ženou za soucit, ale naopak přestávám věřit, že mentoři jsou matka a syn. E03 nám ukáže čeho je produkce schopná. Jak ukecala nebo ošidila ke spolupráci někoho kdo to nechce a možná i někoho kdo si myslel, že přijede někdo úplně jiný a to samozřejmě neomlouvá hostitele se své hrůzy. E04 už je opravdu bizár do které se angažují všechny postavy. E05 ano je to za ***, koncept hrůzy vystřídala pohoda, ale co bylo špatně na králíkovi?

• 3.12.2018  17:41

Přehledně udělané. Ač překvapen kam všude se tito hráči rozprchli, nedivím se, že to tak dopadlo. Neznám od nich jedinou známější skladbu. V dokumentu nezazněla ani jedna skladba s nápadem. Překvapil mě vcelku pozitivní obraz Petra Jandy.

• 27.11.2018  23:07

Čekal jsem něco jiného. Takhle je to sonda do duše mladé dívky vystavené mimořádné životní situaci a nemusela být spojována s onou významnou historickou událostí. Zaujalo, že to byla taková vybíjená, nijak jsem událost nestudoval a má představa byla o takovém tom běžném pokropení rychlopalnou zbraní. Vše umocňuje výborný drásající zvuk jednotlivé střelby, který v podstatě představuje postavu predátora.

• 26.10.2018  19:39
    La casa de papel (TV seriál) (2017)

Občas trochu romantiky navíc, občas neuvěřitelně nelogické, konec posledního dílu 2.série odbytý, ale stále to stačí na ***** důležitá je zábava.

• 9.10.2018  20:29

nuda, hvězdy za geniální Stetsonův hudební doprovod

• 16.9.2018  13:11

1x* hudební podklad ala Jóhann Jóhannsson (zřejmě poslední co udělal jinak skupina Apparat Organ Quartet), 1x* za výběr herců ostatních postav, když Cage tak Wild at Heart nebo Leaving Las Vegas

• 11.9.2018  16:45

Při vší úctě k Helen Mirren nezaujalo mě to. Smolně jsem viděl také nadabované což nepomohlo už vůbec. Hodně scén působilo neuvěřitelně.

• 5.9.2018  19:45

Velmi nepovedené Jamie's Great Italian Escape

• 25.8.2018  15:31

Dusilová Best.. souhlas s Jendamaty.

• 10.8.2018  20:02

Natočeno Britům za trest. Po vydařené Itálii (zde zřejmě pomohla spolurežie), ucházející Francii si ani nepřeji vidět co provedou Němcům..

• 16.7.2018  23:29

-* za kino po mnoha letech. Netušil jsem, že se osazenstvo multiplexu může takhle zhoršit u vážně myšleného filmu. Z 2D bylo zdarma 4DX. Úvodní dimenzí byly trailery dvou vteřinových střihů co mě přivedly na pokraj epileptického záchvatu. Třetí rozměr by mohl být zvuk na pokraji vysílání pro hluchoněmé nebo nesourodý podklad hudebního doprovodu. Nadplán malého prostoru je pán Padesátník přede mnou, s paní Padesátníkovou předehrávající si na pubertální pár. Nesundal obří kšiltovku. Neměl kam, v jedné ruce třetinku Heinekenu + cca 2l kelímek koly, v druhé 2,5l kelímek tresťovaného, po sýru smrdícího popkornu. Z jiné strany esoterická vůně krému vůči slunečním spáleninám nebo snad i více, sadomasochistické samoopalovací mléko s příchutí beta karotenu. . Konečně i X faktor v podobě člověka co za mnou zřejmě jel na lehokole. Že to není o filmu? Není, proč? Podívejte se na Dobří holubi se vracejí, Ikarův pád, Tažní ptáci, Hadí jed nebo zahraniční Leaving Las Vegas, Aberdeen atd.

• 20.6.2018  20:22
    Zkoušky z dospělosti (TV seriál) (1980)

V začátku úvodního dílu seriálu sledujeme odvážnou plující kameru beze střihů, která nás seznamuje s oblastí děje a koloritem maloměsta. Vše plyne jako inovativní videoklip k orchestrální Best of horšího z bratrů Štaidlů. Plynulé přenesení děje na ples ukazuje rozlévání karbonizovaného vinného produktu do do litrových okrasných číší. Na druhé straně, ale vidíme výběrové cuvée polabských Grand Cru. Mezitím se naparují normalizační herecké naděje ve své poslední dekádě a ukazují svojí prkennou druhou tvář. Stranou A jako když hudba utne a desku již nikdo neobrátí. Rychlý střih zhustí atmosféru do školních lavic maturitních písemek. Zde pro mne děj skončil a dále již seriál nesleduji neboť u mě nevyvolal očekávanou sentimentalitu a doplnění chybějících střípku mé rané dospělosti..

• 13.6.2018  20:03
    MY 2 (2014)

Zkusím to jinak, to co zde jmenovaná jako klišé, předvídatelná zápletka, těžko pochopitelné chování atd. mě právě připadá jako záměr, to co se opravdu v maloměstském životě děje. Místy špatně vedení herci, nevyhraná Plodková či jinak skvělý Nosálek. Přidám-li skvěle zapadající naivně diskotékově zženštilý soundtrack od dobrých autorů nestydím se zapsat 4*.

• 23.5.2018  19:10

Dříve jsem byl k těmto filmům tolerantní jednou hvězdou. Dnes již doba hájení skončila. Jsem starý zapšklý muž.

• 20.5.2018  12:00
    Trust - Silenzio (E05) (epizoda) (2018)

Bez Boyleho v křesle to těžce upadlo.

• 4.5.2018  18:35

Jsem z toho nějak na měkko, civilní provedení bez zbytečné akce, možná tíha okamžiku.

• 30.4.2018  18:31

nevím zda již bylo dost Duchoňa či se sexy scéna Havranové počítá, nicméně další namátkový imbecilní díl, výčitky dcery otcově nedůvěře , že nemá mravů za nahé fotky na FB když se vyspí s neznámým borcem po jednom pique-nique nebo obsadit do role zloděje v kukle herce, kterého pozná podle očí celá republika lépe než kdyby měl jméno vyšito na čele to zavání zen budhismem, troufám si říct, že do seriálu se utopilo více peněz než v Čapím hnízdě, inu produkce v demisi..

• 9.4.2018  18:18
    Trust - Lone Star (E02) (epizoda) (2018)

Romská epizoda to pěkně postrčila.

• 27.3.2018  19:53
    Top Gear (TV pořad) (2016)

S24E01 **** spíkři jsou slabší, ale zase kazašský Bajkonur byl to co se mi na TG vždy líbilo. E02- 4 **** bych se nebál říct, že je to zábavné E05-6*** je to takový slušný standard na, který se dá dívat. S25E01-03**** tak nemohu si pomoci, ale sedí mi to více než GT. S25E04**** S25E05-6 ****

• 27.3.2018  19:39
    Polda (TV seriál) (2016)

V únosných mezích to drží nenáročnost a hudební doprovod. Dobře se u toho večeří, člověk nemusí zvedat oči od talíře. Potěšil na závěr 3.série Karmínový Král.

• 24.3.2018  21:05

No tohle je tak akční pro Lenochoda. Praha teď, Londýn před lety, Amerika někdy mezi, Praha minule, Londýn potom, Amerika hodně dávno atd. ve 30 vteřinových sekvencích. Nesledovatelné..

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20