Shoky & Morthy: Poslední velká akce (2021)

Tahle země není pro starý. * za Hotel Myslivna v Nedvědicích, kde samozřejmě žádných Devět křížů není, ale v kotelně se občas nějaké věci děly.

Utrpení Gabriela Fernandeze (2020) (seriál)

Na to se nevydržím dívat víc jak 5 minut.. Téma *****, ale víc hodnotit nemůžu.

Krajina smrti (2014)

Jedna: bohužel s dabingem. Dva: Apocalypto ani náhodou, nevím zda tento původní národ je tak ukecaný, ale ve filmu to vyznělo jako sraz filozofů a neziskovek. Tři: bojové scény ala balet a nereálnost výdrže.

Oběť (2019) (seriál)

Po čertu dobré v té záplavě sraček. Tak, že mi ani nevadilo vidět utrpění druhých. Hoď kamenem kdo nejsi obětí a nemanipuluješ druhými..

Sládci v přízni (2020) (seriál) odpad!

Doufám, že tak dementní jsou jen tvůrci seriálu a maximálně tak ještě americké řemeslné pivovary. Pohledově zajímavá je pouze otázka zda děvče z pivovaru je Frances McDormandové dcera či nikoliv.

Hokejistky (2019) (seriál)

Seriál docela přesně vystihuje proč se ženský kolektivní sport dá trénovat pouze za okolností kdy máte i nějaké jiné než sportovní cíle. Chlap trenér je špatně, ženská je špatně. Je to potom jiný sport. Docela mě překvapilo zázemí u nás této nerozšířené hry, ale když jsem vyhledal kluby a ligu v sérii zmiňovanou tak se jedná o poměrně profesionální divácky oblíbený sport, kterému by florbal mohl závidět. Vedlejší linky seriálu jsou potom klasické vztahové vazby spíše pro mladší generaci. O hraní a sportování se toho mnoho nedozvíte. Jo ještě řízení klubu je tam také docela vystiženo po pravdě.

Hra (2011)

Dnes (r2020) by tohle do možná do distribuce nešlo, přitom to nastavení zrcadla k zamyšlení je tam pro všechny. Rodiče, veřejnost, přistěhovalci, děti, dospělí, ženy, muži, bohatí, chudí, všichni jsou tam pěkně vybarvení. Odlišnost mentality, šikana, agresivita, psycho teror, naivita, vzdor, poslušnost. Zaujala mě mimo to dvě věci, v práci byli pouze lidé se světlou pletí a zřejmě z důvodů mladistvého obsazení mužského typu žádné otázky sexuality a pohlaví.

Vládci chaosu (2018)

Film o pravém norském blackmetalu z dílny švédského režiséra v podání odložených amerických dětí starších herců. Podkreslený hudbou Sigúr Ros či v nejvypjatějších chvílích Dead Can Dance jako kdyby blackmetal neměl žádné pěkné intro či outro. Kdyby se mladý Kilmer snažil alespoň na 50% jako jeho otec v DOORS. Kdysi jsem četl knihu Národní satanista od Erlend Erichsen. Už zde mi to připadlo trochu ujeté byť by se dalo souhlasit, že nahrazení starověkých památek křesťanskými kostely by mohlo u některých vyvolat adekvátní reakci. Na druhou stranu některé části jsou v podstatě naturalistické, ale ne moc dobře zahrané.

Ovládací panel
10 bodů