• Fantasy

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Představte si, že hrajete počítačovou hru, kde se máte dostat z místa A do místa B, a tam vymastit pár set záporáků. A pak se Vám to z nějakého důvodu hodně dlouho nedaří, než se tam dostanete.... máte to? Tak, a teď si představte, že to nejste vy kdo hraje, ale musíte se dívat na to, jak to nejde někomu jinému. Je jaksi nasnadě, že za dané situace bude skutečnost, že hra je perfektně animovaná, sice fajn, ale zábavu to skutečně nezachrání.

Temný rytíř (2008)

Že to bude kravina jsem čekal. Ale že to bude až taková kravina, tak to jsem nečekal.

Vychytávky Ládi Hrušky (2015) (pořad)

Tohle je esence pekla - demonická kombinace MacGyvera, pomocné školy, Petra Novotného a Jiřího Ovčáčka. Čekám jen kdy vyrobí anální kolík z násady od krumpáče.

Skyfall (2012)

Z bonda zůstala znělka a nevkus úvodních titulků. Vse ostatní je scénáristicky béčkový akčňák se spoustou wtf momentů, ale bez špetky praštěnosti a vtipně přiznaného přehánění. A Bond jako psychicky labilní sirotek? To je skutečný vrchol úpadku. Jako bondovka 0%, jako akční pitomost 50%.

Teorie tygra (2016) odpad!

Scénárista a režisér Bajgar, podivná to existence, zjevně pociťoval niternou potřebu pokračovat v tradici mistrů Papouška a Trošky, a trochu se povozit po zbytcích jakékoli hrdosti ustrašeně se krčící někde v nejtemnějších koutech České republiky, a trochu si přisrat na hromadu exkrementů o tom, jakáže jsme to banda buranů, křupanů, zbabělců, sráčů, ubožáků, nepoužitelných looserů, nařvaných pavlačových štěken a nesebekritických krav. A hlavně tohle všechno podat tak, že tak je to vlastně úúúúplně v pořádku, i vole fotr to měl stejně a tvůj mladej jakbysmet tak co jako vole řešit, sestimsmiř. A ještě to pojmout "vtipně", chachacha checheche, to jsem se tedy pobavil. Tohle není jen sračka, to je přímo krvavý průjem.

Noc v muzeu (2006)

Blá, blá, blábláblábláblá. Blá. Kdy už to konečně skončí? Blá. Blábláblá. Uf.

Inferno (2016)

Danu Brownovi došli templáři a ilumináti, takže musel zabrousit do NWO. A to je v konečném důsledku dobře, neboť v rámci žánru "paranoidní spiknutí" jsou rozhodně méně iritující a méně přitažené za vlasy plány šíleného biologa, než katolické delta force nebo vraždící ilumináti. Výsledkem je svižná odpočinkovka, kterou lze sledovat s miskou oříšků, vínem a mozkem na 10% výkonu. Jako bonus se i průměrný čech dozví, že exituje něco jako Hagia Sofia a baziliková cisterna. Služných 75%. P.S. prostě se smiřte s tím, že nemůžete srovnávat Browna s Ecem. Ne jiná liga, ani jinej sport, ale jiný obor lidské činnosti. Tak to prostě je. Když se s tím smíříte, tak lze těžko solit odpady nebo jednu hvězdu.

Takový byl týden Jaromíra Soukupa (2018) (pořad)

Jak chcete z toho nejlepšího vybrat to ještě nelepšejší? Nejlepšejšejší z nejlepšejšího? Že to nejde? Nejde. Ale Jaromír Soukup i tohle dokázal! Více cedulí, více kolaborantů, více ehkání a uhmkání, Jaromír Soukup forevr!

Jak dopadly Kauzy Jaromíra Soukupa (2018) (pořad)

Skoro dva týdny se musel každý slušný Čech těšit na nový pořad Jaromíra Soukupa. Naštěstí je čekání u konce, a zločinný proud manipulací veřejnoprávní demokratické žumpy je opět posouván kousek směrem ke SVĚTLU a novému osvobození! Jaromír Soukup na nobelovku za literatúru a nobelovku za Мир!

Muž na Měsíci (1999)

Ne, rozhodně se nedá říct, že bych zrovna rád měl Jima Carreyho. A tady mi to vůbec nevadilo - ostatně si nejsem jist, zda někdy preformace Andyho Kaufmana byť jen předpokládaly, že někdo bude takový ten fanoušek "fanoušek", co je z něj nekriticky na větvi. Andy Kaufman, předchůdce všech Boratů, a jeho sám o sobě komplikovaný svět i příběh. A k tomu naprosto skvělá hudba od velké trojky z REM, včetně několika motivů z naprosto nepřekonatelného alba Automatic for the People. Tohle nepohřbí ani Formanův usoplený sentiment.