Domek z karet - 42. kapitola (2016) (epizoda)

Zase to utnuli v nejlepším, ale jsem rád, že jsou alespoň všichni důležití hráči pořád naživu. Bitva byla zajímavá, i když pěstní souboj Rollo vs Ragnar byl trochu ve stylu Rockyho. Mezitím se z Ragnarovy smečky psů stala pěkně nevděčná banda, ale třeba je ještě zkrotí. Nakonec je z toho trochu rozházený závěr první poloviny série, ale i tak působivý.

Vikingové - Poslední loď (2016) (epizoda)

Vikingové - Zisk a ztráta (2016) (epizoda)

Dost natahovaný díl. Hlavně bitva na řece a následně třeba i Flokiho vidiny, ve kterých si pěkně užíval. Atmosféra je přesto stále super a v příběhu jsme se opět posunuli o kus dál. Mezitím Ragnarovo šílenství pokračuje a já jen doufám, že ho ta Číňanka pomalu nepřiotravuje.

Vikingové - Jól (2016) (epizoda)

Bjorn byl tentokrát dost teatrální a to je dobře. Spartakův styl kuchání střev mu sedí. Zjevení Páně v podání Rolla a jeho chotě bylo také parádní. Co dodat. Oslavy Vánoc tří rozdílných kultur byly prostě skvělé a závěr oznamující příchod nových trablí. Opět perfektní díl.

Vikingové - Přísliby (2016) (epizoda)

Díky dvojitému rozsahu čtvrté série nám tvůrci mohou dopřát mnohem více děje, než v těch původních a tak nám servírují rovnou čtyři zajímavé příběhové linie a konečně vykreslují Ragnarovy pocity, což mi v té předchozí dost chybělo. Zde je ale dostatek místa i na jeho laškování s Číňankou, Bjornovy problémy, nebo třeba Ivarovo složité dětství. Vážně z toho mám radost, tvůrci se po nejslabší třetí sezóně zlepšili ve všech ohledech. Jen ta Lagherta je trochu přehnaná.

Vikingové - Milost (2016) (epizoda)

Humpolácky sestříhaný souboj Bjorna s medvědem mě trošku zklamal, ale i když je třetí díl o něco slabší, než předchozí dva, pořád je to celkem pecka.

Vikingové - Zabijte královnu (2016) (epizoda)

Přesně takhle to má vypadat! Nádherná dobová atmosféra, krásné lokace, živé postavy. Čtvrtá série zatím štědře rozdává vše, co divák potřebuje. Druhý díl nabízí hned několik skvěle vygradovaných příběhových linií, kdy jedna je zajímavější než druhá. Dokonalost.