Endavour

Endavour

Darek Szarowski

okres Karviná
...člověk s vervou do filmů :)

8 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Osvícení (1980)

  "Wendy, I'm home!!" Tuto větu si snad vybavuje každý, který toto mistrovské dílo Stanley Kubricka viděl. Jak jinak, než excelentní výkon mého oblíbeného Jacka Nicholsona vás rozhodně nenechá ani minutu klidnými, aniž by jste se v kině či doma neotočili a nezkontrolovali, zda náhodou za vámi nesedí nějaký šílenec s sekerou a volá vaše jméno. Skvělý hudební doprovod a ještě lepší místo děje v hotelu, ve kterém by jste se ani v nejhorším snu nechtěli octnout. Tento film se nedá více popsat, ten se prostě musí vidět ;-)

 • poster

  Bourneovo ultimátum (2007)

 • poster

  Drive (2011)

  SURREALISTICKÝ KRIMI-NÁŘEZ! Auta,kriminalita a samozřejmě nezaměnitelný Gosling, který zde svoji úlohu ztvárnil znamenitě. Ve filmu se prokazuje jako charismatický hrdina vzbuzující respekt prostřednictvím kamenné tváře a neverbálního projevu. Filmu dodal šmrnc i sympatický výkon Carey Mulliganové, no řekněte pánove, kdo z vás by jí s tím rozbitým autem nepomohl? ;) Osobně bych film definoval něco jako zvláštní kombinace lásky a citu s neskutečnou agresí a surovostí LA. Co se týče soundtracku, lze konstatovat, že vybrání právě Cliffa Martineze byl od tvůrců skvělý tah. Jeden z absolutně nejlepších akčních thrillerů za poslední dobu, který si právem zasloužil místo v mém TOP žebříčku. Celkový dojem 96%

 • poster

  Ponorka (1981)

  Zde budu velmi stručný. ELITNÍ Meisterstück, který ve válečné tématice nemá obdoby!

 • poster

  Válečná generace (TV film) (2013)

  Opravdu výjimečná minisérie o pěti přátelích, kterých navždy změní osud druhé světové války. Skvělé prostředí, strhující bitvy (zvláště pak Kursk) a poutavý děj - to všechno dělá z tohoto nenápadného německého díla výjimečný snímek. Ono vlastně nikdy není na škodu vidět druhou světovou válku z té "druhé" strany. Pro polskou prokuraturu, která označila způsob zobrazení Zemské armády (AK) jako "urážku na cti" bych snad jen vzkázal, až se podívají do vlastního svědomí ( viz. film Pokłosie). Až na někdy zvláštní "potkávací náhody" hlavních protagonistů filmu nelze nic vytknout.

 • poster

  Adamova jablka (2005)

  Biblická honba za jablečným koláčem lemována černým humorem. Zřejmě nějak takhle bych popsal tuto bizarní dokonalost. Film absurditou nabitý, nabízí zajímavé rozhovory z počátku zakomplexovaného ultranacisty s ještě podivnějším farářem. Zde musím podotknout, že výběr právě Mads Mikkelsena byl od tvůrců naprosto skvělý tah, jak říká klasik - bull's eye, a vlastně všichni protagonisté zde předvedli to nejlepší. Ono někdy vsadit na herce, které nevidíme každý den se může ukázat jako správná volba, Ulrich Thomsen je toho právě důkazem. Konečný "Katharsis" již dříve zmíněného nácka jako třešnička na dortu. Jablko jako symbol lidskosti, která zvítězí nad rasismem a předsudky. Jedním slovem: Tip-Top snímek!

 • poster

  Jedna ruka netleská (2003)

  Co má těch 69% k čertu znamenat? Spolu s Samotáři nejlepší film s Macháčkem a Trojanem v hlavní roli, a to bez jakékoliv diskuze. Význam tohoto filmu bude možná rozpoznán až po mnoha staletích, ale jedno vím již dnes: člověk, který nemá dost odvahy a trpělivosti k tomuto kultovnímu filmu se stává bytostí stagnující, bránící se přirozenému vývoji. Bytostí statickou, degenerující, která se krčí někde v koutě tmavé místnosti místo toho aby se rozeběhla! ALE CO ROZEBĚHLA? ROZLÉTLA A HLTALA PLNÝMI DOUŠKY TENTO HODINU A PŮL TRVAJÍCÍ ORGASMUS!

 • poster

  Samotáři (2000)

  Tento film znám už snad i pozpátku. Životní role Macháčka, stejně tak neméně špatný Trojan ( co nám přišel zkontrolovat sporák) a cholerická maminka Maciuchová. Absolutně nejlepší český film od pádů bolševiků a ty koláčky jsou fakt delikatesa, jen to zkuste. Že jsi ten film neviděla/ neviděl? TO MÁŠ Z TOHO ŽIVOTA, JAKÝ VEDEŠ!!! ;)

 • poster

  12 opic (1995)

  Jakožto milovník Sci-Fi je pro mě film 12 opic naprostá srdeční záležitost. Bruce Willis s Bradem Pittem výborní; námět a pointa nesmírně originální. Překvapil mě právě druhý zmíněný herec, u kterého jsem popravdě řečeno nečekal, že dokáže zahrát tento typ postavy, o to víc to bylo příjemné překvapení (role psychopata prostě Pittovi nesmírně sedla). Po prvním shlédnutí budete mít v hlavě lehce stav tzv. brainstormu. Po druhém si ho již zamilujete. Mimo to scénáři, který vás upoutá a rozhodně nepustí nechybí originalita a vtip. Perfektní, inteligentní a dnes již kultovní film je doplněn skvělým soundtrackem. Zkrátka jeden z nejlepších snímků, co jsem, kdy viděl. Tohle by byla chyba nevidět :)

 • poster

  Zootropolis: Město zvířat (2016)

  ANIMOVANÉ MAGNUM OPUS!! Vážení, máme co do činění s možná nejlepším Disneyho animákem za poslední dekádu. Tak úžasný snímek s propracovanými detaily, ať už na zvířatech vedoucích poklidný život v městečku, kde se plní sny všech savců (dravců nevyjímaje), nebo samotném detektivním ději, se jen tak nevidí. Všechny zvířata, které se jen třeba na malý zlomek okamžiku objevila na plátně zaručeně pobavila. Provázet nás bude hlavní hrdinka Judy, roztomilá králičice s jeho mazaným a vtipným lišákem Nickem. (POZOR! Nenechte se zmást, všechny zvířecí stereotypy jsou zde odstraněny a Vy budete mít setsakra velký problém najít hlavního padoucha). Z dalších zvířat bych třeba zmínil nápad na krysáka á la Don Corleone nebo lenochody, obzvláště ten poslední "trpišovský" mě dočista rozsekal. Jak moc nehoduji dabingu, zde odvedla česká skupina skvělou práci. Zootropolis je čistý win-win animák, jelikož pobaví nejmenší a my starší, že se budem nudit? Pche! Parťáci Judy a Nick si přímo koledují o další pokračování! Zkrátka této dokonalosti chybí zde na csfd šestá hvězda! Jedná se o můj první film, který jsem viděl v kině víc než čtyřikrát. A abych nezpomněl, tato zvířecí alegorie nabídne NEJLEPŠÍ (!!!) soundtrack, jaký kdy byl pro Disneyho účely vytvořen...a basta :)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace