Místnost sebevrahů. Hater (2020)

Že nám poslední léta až na pár výjimek ujíždí vlak v porovnání s polskou kinematografií je dosti pravděpodobné. U tohoto partikulárního filmu tomu nebude jinak. Film je velmi dobře natočen, používá moderní triky, nemluvím nyní o počítačové hře, která sloužila jako komunikátor. Mluvím zde o celkovým dojmu triků na plátně, které působí svěže a hlavně moderně. Tímto si film přiláká současnou generaci i tu starší, kde to povědomí o moci sociálních médií nemusí být vždy nikterak velké. Pro nás muže už třeba i herečka Vanessa Aleksander může být lákadlem k zhlédnutí tohoto filmu. Uděluji 85% a tleskám!

Ochránce - Hidžáb (2021) (epizoda)

Očividně Pelán si v příštím díle sklidí, co zasel. Jinak zbytečný díl.

Ochránce - Vrabčák (2021) (epizoda)

Budu plavat proti proudu a řeknu, že tento díl byl pro mě zatím nejslabší.

Ochránce - Andílek (2021) (epizoda)

Zatím nejlepší díl, jelikož byl dle mého názoru nejvíce objektivní. Z rodinných kruhů mám blízkou osobu, jež je učitelkou na základní škole, čili vím, čím si dnešní učitelé díky inkluzi Valachové musejí procházet.

Ochránce - Vražda vychovatelky (2021) (epizoda)

Ombudsman České republiky bude spát v pasťáku zcela bez peněž a ještě si od zřízence ústavu půjčí 300 korun, protože ono ombudsmani přeci v drtivé většině jezdí bez peněž či kreditní karty, že? Z nadějné epizody udělali takovou taškařici. Budu se ale dívat na další díly, něčím přeci jen tento seriál dokáže zaujmout.

Kapitán (2017)

Velmi zajímavý příběh, jenž je dokonce založen na skutečných událostech u sklonku druhé světové války. Film je velmi silný, s některými scény v lágru jsem měl problém-ano, i prostých vojáků wehrmachtu bojujících na straně zla mi bylo líto, když se tváří v tvář setkali s sadistickým mladým "kapitánem", kterému divák přeje na konci filmu spravedlivý osud. Film kazí velice nevhodně dobraná hudba a některé zpomalené "bullet-timy", proto nedávám plný počet.

Balkánská hranice (2019)

Téma války v Jugoslávii bych nechtěl hodnotit. Každá strana, ať už  Srbsko nebo zbývající protimolové země mají totiž svou temnou minulost v těchto časech. Chci hodnotit film a tady, zdá se, že ruští autoři tlačili na silně nacionalistickou strunu a chtěli jednu stranu zdiskreditovat, zatímco Srbové, potažmo jejich ruští spojenci jsou ti jediní správní válečníci za spravedlnost. Alespoň tak jsem se během sledování filmu cítil. Po vizuální stránce nabídl film velmi dobře zpracované přestřelky, a však někdy "bullety-timy" se prostě nehodily. Příběhově je hned od počátku jasné, kdo je "padouch", a kdo naopak musí zvítězit. Čistý průměr 50%.

Churchill (2017)

Tematicky se to zřejmě nedá srovnávat s "Darkest hour", jelikož se jedná o dvě různé události (Bitva o Británii, Den D), nicméně, co se týče znázornění Churchilla už ano. Zde budu plavat proti proudů komentujících na csfd a řeknu, že Churchill v podání Briana Coxe zde působil víc přesvědčivě a celková atmosféra těch pár dnů před největším a nejstatečnějším vyloděním v historii mě držela v napětí až do konce, byť během filmu nepadl jediný výstřel. Proto zde nechápu kritiku na tento film. Za mě naprostá spokojenost a plný počet.

Rytíři spravedlnosti (2020)

Tenhle film neustále střídal ve mně nálady. Počínaje vtipnou scénou s kolem, kde si člověk řekne, že ho čeká další fantastická komedie ze severské dílny se tento snímek prudce změní v "akční drama", kde si vždy tichý Mikkelsen - zde jakožto hitman nebere servítky vůči absolutně nikomu a friendly fire v podobě monoklu a pár rozbitých nosů enabled. Jedná se o slušný počin, avšak přímočarost, která u severských filmů je něco, co byste jen těžko hledali je zde bohužel zřejmá. Horší čtyři hvězdy.

Max Manus (2008)

Mám rád, ba přímo miluji severské filmy a proto jsem byl jakožto člověk zapálený do druhé světové války velice zvědavý, jak tento snímek dopadne v mých očích. A hodnotím ho fantasticky. Velice dobře natočený snímek o norském odboji, který Vás drží v napětí do posledního výstřelu. Čest památce těmto odbojářům!

Ovládací panel
9 bodů