Ženy v běhu (2019)

Pár vtipných momentů by se tam našlo, zvláště pak scény Kostkové s Vetchým. Tento film ani neurazí, ani nenadchne.

Raubíř Ralf a internet (2018)

Na tomto hrůzostrašném zážitku jsem se objevil jen z povinnosti (příprava letního kina) a nezbývá než říci, že tento snímek je hotové peklo. Během celého promítání jsem nestačil žasnout nad tím, čím můžou být dnešní děti krmeny (bijící do očí politické korektnosti nevyjímaje). Uděluji jen jednu hvězdičku pro celkový koncept světa nekonečného internetu a tu fešnou závodníci v něčem, co vypadalo jako Ferrari Spider.

Lví král (2019)

Jakožto člověk narozený v devadesátkách, ani já jsem se (díky Bohu) nebyl ušetřen krásného zážitku Lvího krále v animované podobě. Dodnes mám na tento film příjemné vzpomínky, o to víc jsem se bál, že remake Jona Favreaua může dopadnout všelijak, zvláště pak jsem měl na vědomí, že mimiky zvířat, které v animované verzi doplňovaly úžasnou atmosféru se přeci nemůžou naplno vyvést i v kompletně počítačové animaci zvířat, které známe z dokumentů BBC. Šeredně jsem se mýlil, tato záležitost u všech představitelů zvířecí říše dopadla nad míru očekávání. Samotný příběh asi nemá cenu příliš rozebírat, až na pár přidaných scén jsme svědky dokonalé "kopie" (omlouvám se za slovo) animované klasiky. Všechny záporné, zvláště pak hyeny s vůdkyní Shenzi byly fantastickým temným prvkem v úžasném plotu (jo a tentokrát nehajlovaly hehe). Stručně řečeno, nový Lví král se povedl jak po vizuální, tak po hudební stránce (i když co jiného od Hanse Zimmera očekávat). Uděluji 92%.

Sicario 2: Soldado (2018)

Výborná záležitost, dle mého názoru lepší než jednička!

Černobyl (2019) (seriál)

Pro mě osobně zcela určitě nejlepší mini-seriál, který jsem za 23 let mohl vidět. Děsivou autentičnost, atmosféru a výjimečnost této série zde prostě nemá cenu rozebírat.

Černobyl - The Happiness of All Mankind (2019) (epizoda)

To máte v hlavě takovou dichotomii, zdali pokračovat ve sledování těch hrůz a následků v mrazivé, avšak velmi dobré sérii Chernobylu nebo raději být ušetřen těchto záběrů. Je však zřejmé, že jsem se rozhodl pro první možnost. Trochu „méně“ depresivní, nežli záběry z nemocnice a z pozdějšího nakládání s „nebezpečným odpadem“, nicméně i tento díl zanechá v hlavě velmi nepříjemný zážitek. Přes počáteční scénu s houževnatou babuškou, vybíjení zvířat, které se svým „neštěstím“ ocitly v inkriminované oblasti, až po odstranění grafitu ze střechy tento díl nenechá diváka klidným. Surová a děsivá podívaná si ale pořád udržuje vysoký standard - 90%. Co nám přinese konec seriálu?

Černobyl - Open Wide, O Earth (2019) (epizoda)

Tenhle díl bych vzhledem ke svému obsahu velmi rád vymazal z hlavy. Víc asi netřeba dodávat.

Černobyl - Please Remain Calm (2019) (epizoda)

"If you fly directly over that core, I promise you, by tomorromow morning, you'll be begging for that bullet".Pakliže se poslední dva díly budou ubíhat tímhle směrem, máme se na co těšit. I když vlastně ono slovo "těšit" není zcela adekvátní pro téma této minisérie.

Legenda jménem T-34 (2018)

Vůbec to nebylo špatné. Po všech stránkách lepší než americké sci-fi jménem Fury. Trochu nedokonalostí ve tvarech Pz III a podivný přízvuk některých německých vojáků (včetně samotného Himmlera) nezkazil dvouhodinovou podívanou s KVALITNÍM příběhem a s efektivním prvkem tankových soubojů ve formě "bullet-time" a především pak ten skvělý hon "na kočku a myš". Když ponechám realističnost (přeci jen nad některými tankovými šarvátkami se člověk musí trochu pousmát), pak filmu nemám co vytknout.