• Sportovní

Gangy z Birminghamu - Série 5 (2019) (série)

"There is a God and there are the Peaky Blinders. We own the ropes. Who is gonna hang us now, eeeeh?" Ano, vskutku. Rodina Shelbyovic je rok od roku silnější a silnější, stejně tak se seriál sérii od série dostává na vyšší úroveň. "You are not a God!" -"No, I am not a God... Not yet..." Ano, Tommy Shelby sice ještě bůh není, ale jeho představitel Cillian Murphy se svými hereckými výkony už ano. Stále šílenější Arthur (Paul Anderson) je těsně za ním a vůbec celý zbytek hereckého obsazení je naprosto neskutečný - Finn Cole, Aidan Gillen, Sam Claflin, Anya Taylor-Joy, atd, atd. Vlastně jediná věc, proč by 5. sérii diváci nemuseli tak vřele přijmout, je fakt, že tématiku italské mafie a vendety z grandiózní 4. série vystřídalo politikaření a rodinné vztahy. Jsem milovník všech Kmotrů, Goodfellas, Casina, Scarface, Bronx Tale, The Departed atd, čímž mě asi 4. série bavila o kousek víc, ale stejně tenhle počin dopadl naprosto fenomenálně. Krach na burze, kapitalista si hraje na socialistu, aby mohl shodit komunisty, fašistům se začně líbit převlečený kapitalista, kapitalista nesnáší fašisty, a tak využívá svého vlivu. Do toho máme nehezké sny o Black Cat aka kryse zrovna, když se Michael (Finn Cole) vrátí z USA s roztomilou kočičkou. Manželské šarády, čím dál větší bordel v rodině a člověk už si není jist, jestli Tommy stále plánuje, nebo už je prostě jenom na konci svých sil. Všemu dávají korunu dva cliffhangery z posledního dílu, které mě s prominutím poslaly na prdel. Tohle byl prostě jeden velký orgasmus. Ať už je 6. série! Nejlepší epizody: 5x04, 5x06. Nejoblíbenější postava: Aberama Gold (Aidan Gillen). Celkově: 100/100

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

90. léta jsou dávno pryč, ale přesto tu vycházejí stále originální vynikající filmy, co jsou bez klišé a umí šokovat i pobavit. Lidé, jako je Tarantino, by chtělo klonovat. Naprosto rozumím lidem, kteří jsou zklamáni. Pokud člověk nehltá atmosféru a hudbu konce 60. let a nemá větší povědomí o Mansonově rodině či hippies, může být z filmu zklamán. Jenže právě s těmihle aspekty si režisér vyhrál dokonale. Celý film do nás Quentin cpal skvělou muziku, krásné scenérie Hollywoodu, naprosto hvězdné herecké obsazení, kde i herci jako je Al Pacino, hrajou druhé housle, a chvilkami nás táhlými nic neříkajícími scénami skoro nudil. I já jsem byl před závěrečnou scénou znuděn a občas se koukal po hodinách, což u Tarantina obvykle nedělám. Jenže nechtěl on nás tu chvíli nudit schválně? Neměla nakonec většina táhlých scén svůj smysl? Začalo mi být čím dál více líto roztomilé Sharon aka Margot Robbie, se kterou jsem tušil, jak to asi dopadne. Film se do poslední chvíle tváří, že je naprosto věrným zobrazením skutečné události a NAJEDNOU!!! Najednou přijde jedna z nejlepších závěrečných scén, jaké jsem vůbec kdy na plátně viděl. DiCapriův plamenomet, Pittova konzerva a hlavně cigareta napuštěná LSD? Při pohledu na tyhle dva herecké bohy jsem chvilku uvažoval nad tím, jestli náhodou nejsem homosexuál. Možná to nebyl nejlepší scénář, co Quentin kdy napsal (tvrzení DiCapria), ale uznejme si, že nás ten filmový génius zase všechny dostal. Někoho víc a někoho míň.

MOST! (2019) (seriál)

Luďan není rasista, on je jenom debil. Pavel/Dáša má pěkně vytvarovanou pičku a když je rozrušený/á, tak mu/jí trochu přeskakuje hlas. Čočkin má podnikatelský talent, ale nemá wifinu. Faráře by nikdo neměl poslouchat, když je opilý (což je furt). Eda mrdal v bordelu... No fakt!!! Romanka je jako tramvaj z Mostu do Litvínova a navíc nenosí vlasy do palmičky. Franta je cigán, ale domestikovanej. To ty jeho bratranci z Chánova ještě ne. Třeba Lacovi se furt něco nelíbí, ty jo. Tonda to zase se Snědou tísní myslí vážně, ale na rozdíl od Luďana není koordinátor. A Ilonku už Luďan dávno nevytočí. Teď ale hlavní věc: co na to diváci? S výjimkou takovejch těch "konzervativních" (v čele s panem poslancem Foldynou) slintají blahem! DYCKY MOST! Nejlepší epizoda: 1x04. Nejoblíbenější postava: Luďek Říha (Martin Hofmann). Celkově: 95/100