Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Sportovní
  • Krimi

plakát

Gangy z Birminghamu - Série 5 (2019) (série)

"There is a God and there are the Peaky Blinders. We own the ropes. Who is gonna hang us now, eeeeh?" Ano, vskutku. Rodina Shelbyovic je rok od roku silnější a silnější, stejně tak se seriál sérii od série dostává na vyšší úroveň. "You are not a God!" -"No, I am not a God... Not yet..." Ano, Tommy Shelby sice ještě bůh není, ale jeho představitel Cillian Murphy se svými hereckými výkony už ano. Stále šílenější Arthur (Paul Anderson) je těsně za ním a vůbec celý zbytek hereckého obsazení je naprosto neskutečný - Finn Cole, Aidan Gillen, Sam Claflin, Anya Taylor-Joy, atd, atd. Vlastně jediná věc, proč by 5. sérii diváci nemuseli tak vřele přijmout, je fakt, že tématiku italské mafie a vendety z grandiózní 4. série vystřídalo politikaření a rodinné vztahy. Jsem milovník všech Kmotrů, Goodfellas, Casina, Scarface, Bronx Tale, The Departed atd, čímž mě asi 4. série bavila o kousek víc, ale stejně tenhle počin dopadl naprosto fenomenálně. Krach na burze, kapitalista si hraje na socialistu, aby mohl shodit komunisty, fašistům se začně líbit převlečený kapitalista, kapitalista nesnáší fašisty, a tak využívá svého vlivu. Do toho máme nehezké sny o Black Cat aka kryse zrovna, když se Michael (Finn Cole) vrátí z USA s roztomilou kočičkou. Manželské šarády, čím dál větší bordel v rodině a člověk už si není jist, jestli Tommy stále plánuje, nebo už je prostě jenom na konci svých sil. Všemu dávají korunu dva cliffhangery z posledního dílu, které mě s prominutím poslaly na prdel. Tohle byl prostě jeden velký orgasmus. Ať už je 6. série! Nejlepší epizody: 5x04, 5x06. Nejoblíbenější postava: Aberama Gold (Aidan Gillen). Celkově: 100/100

plakát

Papírový dům (Netflix verze) - Série 3 (2019) (série)

Geniální marxisto-leninista, známý jako Profesor, je zpět! Spolu s ním se vrací zbytek preživších nevyrovnaných dementů, kteří se cítí ukřivděně, že bezpečnostní složky chytily jejich parťáka, nejhloupějšího ajťáka všech dob, Ria. Chudák jenom ukradl několik miliard eur, ohrozil životy desítek nevinných lidí a oni ho budou nezákonně mučit. Já bych mu teda jenom nedával elektrické šoky, ale spíš bych mu usekával prsty jeden po druhém a rány zasypával solí. Když by bylo po prstech, přešel bych na varlata, která má největší pizda ze všech (Tokio) tak ráda. Partu doplnila dívka se stockholmským syndromem, které nejdříve přišlo skvělé souložit s ženatým ředitelem banky a potom během přepadení začala randit s divně se smějícím zločincem blbějším než Forrest Gump. Inspektorka je zase rozhodnuta uškodit bezpečnostním složkám a ohrozit život několika lidí. Že to absolutně nedává smysl? Hlavně, že to potěší méně náročné diváky a bude to cool, tak co. Seriál drží těsně nad vodou flashbacky, ve kterých jedná Profesor s Palermem, a hlavně s Berlinem. Potom povedená poslední epizoda. Občas člověka něco i překvapí, jenže ze seriálu se stala tak nelogická a anarchistycká slátanina, že je z toho fakt na blití.

plakát

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

90. léta jsou dávno pryč, ale přesto tu vycházejí stále originální vynikající filmy, co jsou bez klišé a umí šokovat i pobavit. Lidé, jako je Tarantino, by chtělo klonovat. Naprosto rozumím lidem, kteří jsou zklamáni. Pokud člověk nehltá atmosféru a hudbu konce 60. let a nemá větší povědomí o Mansonově rodině či hippies, může být z filmu zklamán. Jenže právě s těmihle aspekty si režisér vyhrál dokonale. Celý film do nás Quentin cpal skvělou muziku, krásné scenérie Hollywoodu, naprosto hvězdné herecké obsazení, kde i herci jako je Al Pacino, hrajou druhé housle, a chvilkami nás táhlými nic neříkajícími scénami skoro nudil. I já jsem byl před závěrečnou scénou znuděn a občas se koukal po hodinách, což u Tarantina obvykle nedělám. Jenže nechtěl on nás tu chvíli nudit schválně? Neměla nakonec většina táhlých scén svůj smysl? Začalo mi být čím dál více líto roztomilé Sharon aka Margot Robbie, se kterou jsem tušil, jak to asi dopadne. Film se do poslední chvíle tváří, že je naprosto věrným zobrazením skutečné události a NAJEDNOU!!! Najednou přijde jedna z nejlepších závěrečných scén, jaké jsem vůbec kdy na plátně viděl. DiCapriův plamenomet, Pittova konzerva a hlavně cigareta napuštěná LSD? Při pohledu na tyhle dva herecké bohy jsem chvilku uvažoval nad tím, jestli náhodou nejsem homosexuál. Možná to nebyl nejlepší scénář, co Quentin kdy napsal (tvrzení DiCapria), ale uznejme si, že nás ten filmový génius zase všechny dostal. Někoho víc a někoho míň.

plakát

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (TV seriál)

Vcelku cool výlet do španělské tiskárny peněz a zase zpět. Výborný úvod a děj, jehož zápletky byly chvílemi opravdu promyšlené. Jenže s příchodem dalších dílů člověka začnou vyloženě srát myšlenkové pochody některých postav. Dalším obrovským mínusem jsou zpackané a nelogické akční scény. Pokud diváci nedokázali překousnout 8. sérii Hry o trůny, jak sakra může mít tenhle počin 90%? Asi dvojí metr. Nejvíce jsem se musel smát při návratu Tokia do banky, nebo procitnutí inspektorky, že vlastně peníze tiskne ve velkém i Evropská centrální banka, tak proč by to nemohlo udělat devět dementů, co přepadlo tiskárnu a uneslo desítky rukojmích. Po zhlédnutí traileru na 3. sérii docházím k závěru, že už se k seriálu nevrátím. Asi se pojede na stejné vlně, kde Tokio bude v každém druhém záběru ukazovat prdel v kalhotkách, Denver se bude smát jak debil a kladní lupiči zase převezou zlý kapitalistický systém. Takhle to vypadá, že jsem se u seriálu nebavil - bavil. Money Heist se nedá odepřít to, že je to brilantně natočené dílko, místy promyšlené a se skvělými hereckými výkony. Nutno vyzdvihnout Pedra Alonsa (Berlin). A skvělá znělka!

plakát

Černobyl (2019) (TV seriál)

Nejlepší seriál na IMDB? 2. nejlepší seriál na ČSFD? No, já tomu rozumím. Brilantně natočená rekonstrukce skutečné události zobrazující jednu velkou depresi, bídu a utrpení. Člověk chvílemi přemýšlí, jestli je víc zhnusen ze samotné havárie Černobylu a z fatálních následků, nebo jestli se mu náhodou nezvedá kufr víc z tehdejší sovětské propagandy. Nevyznám se ani ve fyzice, chemii či biologii, ale mezi čísly 3 a 15 000 vidím znatelný rozdíl. Stojí za to také na YouTube vyhledat, jak o katastrofě informovaly tehdejší média v Československu - to jest mnohem větší hnus než rozpadající se těla zaživa nebo zalévání mrtvých zvířátek betonem. Ovšem každá mince má dvě strany. Gorbačovo politbyro jednalo na poměry vcelku pohotově a za to si zaslouží pochvalu. Obrovský respekt a dík si zaslouží všichni, kteří se po výbuchu účastnili nezbytných úkolů a riskovali za to život. Uznání si také zaslouží každý, kdo se v jakémkoliv režimu snaží říkat věci tak, jak jsou. Jste hrdinové a my vám děkujeme!

MOST! (2019) (TV seriál)

Luďan není rasista, on je jenom debil. Pavel/Dáša má pěkně vytvarovanou pičku a když je rozrušený/á, tak mu/jí trochu přeskakuje hlas. Čočkin má podnikatelský talent, ale nemá wifinu. Faráře by nikdo neměl poslouchat, když je opilý (což je furt). Eda mrdal v bordelu... No fakt!!! Romanka je jako tramvaj z Mostu do Litvínova a navíc nenosí vlasy do palmičky. Franta je cigán, ale domestikovanej. To ty jeho bratranci z Chánova ještě ne. Třeba Lacovi se furt něco nelíbí, ty jo. Tonda to zase se Snědou tísní myslí vážně, ale na rozdíl od Luďana není koordinátor. A Ilonku už Luďan dávno nevytočí. Teď ale hlavní věc: co na to diváci? S výjimkou takovejch těch "konzervativních" (v čele s panem poslancem Foldynou) slintají blahem! DYCKY MOST! Nejlepší epizoda: 1x04. Nejoblíbenější postava: Luďek Říha (Martin Hofmann). Celkově: 95/100

Toman (2018)

Už to chtělo nějaký film, který podrobněji popisuje únorový puč. Více historie na úkor méně zábavy dle mého vůbec nevadilo, tohle se zatraceně povedlo. „Mě přece nedáš, Klémo." - Rudolf Slánský, 1948

Metanol (2018) (TV film)

Vzpomínám, jak jsme s přáteli před šesti lety popíjeli ochucené 20% vodky a čekali, kdy se případ s metanolem vyřeší. Přemýšlel jsem nad tím, jak může být někdo takovej kretén, aby svou nedbalostí zabil přes 50 lidí. Film Metanol tento případ skvěle zpracovává. 1. část je už o zmíněné debilitě bezohledných kšeftařů, 2. část zase špičkové krimi popisující pohotovou práci policistů a státních zástupců. Film je překvapivě dobře natočený a dobře herecky obsazený, také napínavý a hlavně velmi poučný. Takový případ se může kdykoliv opakovat, tak snad lidé budou více přemýšlet, až v obchodě uvidí voďana či rumcajze za 70 Kč.

plakát

Gangy z Birminghamu - Série 4 (2017) (série)

Už začátek této série byl oproti předešlým sériím totální orgasmus a ten vydržel až do samého konce. Když se v seriálu sejdou Murphy, Hardy, Gillen, Brody a mnoho dalších, tak to snad ani nemůže špatně dopadnout. K tomu skvělý scénář s kupou dějových zvratů a akčních scén. Ten soundtrack! To všechno! Zkrátka je to skoro bez chyby... By the order of the Peaky fokin Blinders! Nejlepší epizoda: 4x01. Nejoblíbenější postava: Alfie Solomons (Tom Hardy). Celkově: 100/100

Masaryk (2016)

Ať už bylo předávání Českých lvů legitimní či ne, snímek Masaryk krásně ukazuje příběh neobyčejných Čechoslováků, kteří se prali za náš národ a jejich role v boji za demokracii a existenci ČSR je naprosto nezpochybnitelná. Zkrátka kvalitní film se skvělou režií, hereckými výkony (neuvěřitelný Roden a Kaiser), hudbou a kostýmy. Kolem a kolem jako velký obdivovatel filmu Anthropoid musím uznat, že všechny sošky byly uděleny opravdu zaslouženě.