• Fantasy

Hra o trůny - Železný trůn (2019) (epizoda)

Časť by sa dala ohodnotiť asi takto: prvých 35 minút - 5 hviezd, od 36. minúty po záverečné titulky - nula celých nula nula. Absolútne nevysvetlené súvislosti, predchádzajúce činy ignorované, nepovšimnuté. Osudy postáv nelogicky ukončené, ktoré vôbec nenadväzovali na predchádzajúce udalosti. Zastával som sa 8. série, ale posledná časť bola proste hnoj. Tie 2 hviezdy je priemer tejto totálne debilnej časti. Osud Jona..... to nepochopím, čo s touto postavou urobili.

Hra o trůny - Dlouhá noc (2019) (epizoda)

Tie 2 roky čakania tu niektorým "fanúšikom" pekne vypláchli mozgy. Táto časť bola totálne perfektná. Jasné, pár vecí možno bolo trochu pritiahnutých za vlasy (ale kde nie je?), ale po dvoch totálne priemerných častiach prišla akcia!!! Tí, čo hovoria, že bola príliš tmavá a že sa na to nedalo pozerať, tak vám odporúčam nepozerať to v kinorip verzii na kalkulačkách.

Dunkerk (2017)

Ani si nepamätám, kedy ma naposledy tak film sklamal. Okrem dobrého zvuku (ktorý bol v kine ale nazvučený tak, že doslova trhal ušné bubienky a ešte teraz nepočujem) to nestálo absolútne za nič. Skutočne ma toto "dielo" vôbec nebavilo a fakt by som dlho a márne hľadal niečo, čo by som ešte dokázal pochváliť.

Všechno nebo nic (2017) odpad!

Otrasný film. Márne hľadám niečo pozitívne (okrem Pauhofovej a skvelého Kostelného), no nič mi neprichádza na um. Lacné vtipy, na ktorých sa smiali pripečenci vedľa mňa počas 3/4 filmu aj vo chvíli, keď sa nič nedialo (bože, ľudia, nefetujte, keď idete do kina), sexuálne scény z béčkových (céčkových, v tomto prípade by som v abecede ešte klesal) erotických filmov, logickosť niektorých scén človeku až vyrážala dych v tom, aká bola nelogická a všetko to klincoval príšerný dabing. Ten rozdiel medzi klasickým hlasom vo filme (Kostelný) a nadabovanou Pauhofovou, alebo Maštalírom, to bolo fakt nepočúvateľné. Toho, komu tento chorý nápad skrsol v hlave, by som rád videl a potriasol mu rukou za "skvelú" robotu. Toto že sa natáčalo 2 a pol roka a ďalšie 2 sa riešil scenár? Tento film je presne taký slabý a lacný ako aj Urbaníkovej knihy. Prvoplánové, nedomyslené, gýčové, trápne.

Než jsem tě poznala (2016)

Daenerys mi je ako postava vrcholne nesympatická a očakávam jej smrť každým novým dielom. V tomto mi ale Emilia Clarke neuveriteľne prirástla k srdcu. Rozkošná, s naozaj "neposedným" obočím, jej herectvo ma fakt dostalo. Film bol naozaj dojemný a chýbalo mu skutočne málo k piatim hviezdam. Koniec dnes už celkom tradičný.

Učitelka (2016)

Spojler (čiastočný): Film ma bavil, rozhodne bol zaujímavý a slovenčina potešila. Čo mi ale vadilo, a poriadne, bol ten záver....všetko vyriešené za minútu, bez nejakého hlbšieho pitvania a bolo vlastne na divákovi, ako si "proces" predstaví. Čakal som fanfáry, drámu ako sviňa, že si to niekto odserie, no nič také sa nestalo....inak ale poctivý film, dobrá práca.

Captain America: Občanská válka (2016)

Ant Man a Spiderman, aspoň mne, v tomto kúsku absolútne nesedeli. Je pravda, že "verbovanie" pavúka bolo funny, aj jeho boj, no...načo? Ant Man detto, vlastne jediná poriadna akcia a čau-pa. Myslím si aj, že toto sa vôbec nemuselo volať Captain America - bla bla bla....trefnejšie by to bolo Captain America vs. Iron Man. Film inak vynikajúci, plný akcie, humoru (ahááá, tak preto ten krpec a puberťák)...neskutočne ma ale vytáčal Iron Man (toto proste nie je Tony), pomsta, podľa mňa miestami až neskutočne prehnaná angažovanosť a prežívanie niečoho, čo sa ho takmer ani netýkalo, ale inak OK. Oceňujem ale Elizabeth Olsen (nádherná žena a tá mi k Avengers neskutočne sadla :)), o Scarlett je zbytočné sa baviť (schizofrenička??). Aj napriek fakt divnému záporákovi je film dobrý a neľutujem, že som si ho bol pozrieť. Dávam ****

Troja (2004)

"Stoj, ty zbabelec!!!"...toto nekričal Menelaos na Parida, ale Achilleus na utekajúceho Hektora, ktorý sa zo strachu o svoj život "zahral na bežca" a dal si niekoľko koliesok okolo hradieb Tróje. Chápem, že vo filme sa takáto scénka objaviť asi nemohla a lepšie vyzerá hrdinský Hektor bojujúci pred hradbami a bohmi. O tom, že Agamemnón zomrel rukou svojej nevernej manželky Klytaiméstry po šťastnom návrate z Tróje už ani nehovorím. Film sa vôbec nedrží Homérovej Illiady, no to sa v podstate ani nedá. Tá je omnoho lepšia než tento výplod. Niektoré časti filmu vyznievajú priam komicky (zabiť niekoho strelou šípom do päty je funny), hlavne keď Achilleus sa trójskeho koňa ani nedožil....no aj napriek tomu sa na tento odteplený film dá pozerať. Asi som tú Illiadu nemal čítať a dal by som možno 4 hviezdy. Takto je to 50%.

Deadpool (2016)

Práve som dorazil z kina a.....wauuu!! Naozaj, ešte raz wauuu! Počul som na tento film len samú chválu....a tá bola oprávnená. Akcia, humor, zábava, láska, sex, všetkého tak akurát. Dávam ale 80%, hlavne kvôli tomu, že mi trochu vadil rozprávací štýl, ktorý bol vo filme uplatnený. Retrospektíva a podobne mi nevadila, no ani ma nenadchla. Aj tak ale pocit z parádneho kúska zostáva a ešte pár dní aj ostane.

Dvojčata (2015) (seriál) odpad!

Toto ma bavilo....počkať. Nebavilo. Ani len reklama. Hlúpy nápad, hlúpy prejav, celé zle. Mórová z "úspešného" Paneláka prešla do niečoho fakt trápneho a nevkusného. Fakt, celé zle.