Kordus

Twitter: KordusCz
LinkedIn: Kordus

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 18.3.2020  22:59

Moje dvanáctiletá dcera prohlásila, že je to jeden z nejhezčích filmů, co kdy viděla. A má pravdu.

• 16.2.2020  22:59
    Skyfall (2012)

Craig svého Bonda začal pozvolna. Casino Royale bylo fajn, přineslo víc realismu, parkur a první nástin nového Jamese. Ale celý ten příběh byl takový rozplizlý. V Quantum of Solace se JB konečně rozjel, ale pro změnu akční sekvence byly nastříhány možná víc epilepticky, než by mi bylo příjemné. Ale tenhle komentář nepíšu k prvním dvěma dílům (prvním dvěma dílům s Craigem, než bude náhodný čtenář něco namítat), že ano! Skyfall je pro mne totiž jeden z nejlepších filmů z téhle série. Poprvé jsem ho viděl v kině a byl naprosto unešen, podruhé po osmi letech v televizi a moje nadšení přetrvává. Skvělý příběh, který uzavírá některé staré rány a motivy z předchozích dvaceti dvou dílů, vyzrálý Craig jako James, bizarní, ale schopný blonďák Bardem... A místo obligátní Bond-girl Judi "M" Dench, protože si konečně někdo vzpomněl, že jde o skvělou herečku, a tak jí věnovali třetinu filmu... Plus jako bonus na závěr dokonalá skotská krajina.

• 7.2.2020  10:32
    October Faction (TV seriál) (2020)

Po tom výčtu negativních komentářů bylo moje očekávání tak nízké, že to ve výsledku ani nemohlo dopadnout jinak - byl jsem docela příjemně překvapen, že to není největší odpad v historii televize, ale jen další z mnoha seriálů na podobné téma, s několika kvalitami a několika slabinami. První tři díly se vezly ještě ve stylu "tohle už jsem viděl stokrát", naštěstí se pak příběh trochu rozjede, otravné postavy dostanou do vínku trochu vývoje charakteru, konspirace se začnou konspirovat... Nakonec jsem těch deset dílů dal za tři večery a upřímně by mě zajímalo, co by mohlo být dál. Jo a varování pro Numeny a další podobné, obsahuje to teplé černochy!

• 28.1.2020  09:44
    Dracula (TV seriál) (2020)

No to zase bylo. Celou svojí kariéru Moffat a Gatiss přeskakují mezi studnicí nápadů a žumpou a v případě Draculy stojí jednou nohou v křišťálové pramenité H2O a druhou... asi chápete. Zatímco první díl byl zábavná reimaginace, kde sympatický Dracula hláškuje a usekává hlavy jeptiškám a druhý taková zvláštní mysteriózní detektivka, třetí díl prostě byl. To je asi to nejhezčí, co o něm říct. Tak snad nechají knížete zase chvíli odpočívat a nebudou se nějakým záhadným způsobem snažit vykřesat druhou řadu... (protože stejně nikdy nepřekonají Dracula 3000 <3 )

• 28.12.2019  16:01

Nejen že to byla ještě větší cypovina, než jsem čekal, ale dávám o hvězdičku méně, protože se Fassbender ani jednou neschoval do sena.

• 5.9.2019  10:33
    Dokonalost (2018)

V první polovině filmu poctivě budovaný horror se najednou zlomí do zvláštní #metoo báchorky, u které občas někdo hraje na čelo. Naštěstí všechno je solidně natočené a nemůžu říct, že bych se nudil.

• 7.8.2019  00:22
    Slunovrat (2019)

Důstojný následovník Wickermana. A šlo to i bez digitálních včel! (Toho medvěda si nevšímejte...) Takovéhle filmy mám fakt rád. Sice mi gore obecně moc nesedí, ale Slunovratu sem tam to střevo či mozek prominout musím, protože zbytek je fascinující výlet do Švédských luhů a hájů.

• 6.8.2019  19:54

Hodinové propagační video NETFLIX na jejich originální tvorbu (nebo zakoupenou, v případě NGE). Od něčeho, co se jmenuje Enter the Anime, jsem čekal o dost víc. Sice vizuálně dobře zpracovaný, ale po stránce obsahu zbytečný "dokument"..

• 11.7.2019  00:31
    Kořist (2019)

Takový ten film, kde jedna z postav hodinu běhá s otevřenou zlomeninou nohy, jako by se nechumelilo, zatímco já se pak sotva vybelhal z kina, protože jsem si přeseděl nohu... Mile přiblblé, ale znovu to vidět nepotřebuju.

• 1.6.2019  16:28
    Flinch (TV pořad) (2019)

PG verze SAW. Japonci se s post-nukleární situací vyrovnávali natáčením Godzilly, Britové řeší Brexit tímhle.

• 1.5.2019  23:52
    To (2017)

Informační technologie jsou pro některé lidi děsivé.

• 12.4.2019  10:56
    Hellboy (2019)

Je to krvave (skoro tolik glory killu jako v Doomovi), s divnym humorem, zvlastnim uspechanym pribehem, kde se hrozne rychle skace mezi atrakcemi, aniz by se tam rozvadely nejake vztahy postav, celkem fajn herci a tak hrozne edgy a cool jak opilej pubertalni panic v autobuse mestsky hromadny dopravy. Ale me to bavilo, narozdil od vetsiny kinosalu...

• 2.2.2019  19:27

Pokud myslíte, že je Kostka moc stará a kanadská a Saw až moc krvavé a nechutné, přichází konečně ta správná variace i pro vás. Sám jsem si několika Escape Room prošel, ale naštěstí jediná věc, která se během toho pošramotila, bylo ego. Nikdo na mne nevyrukoval s místností v podobě horkovzdušné trouby ani jinou lahůdkou. Na druhou stranu taky žádná únikovka nevypadala tak úchvatně jako některé zdejší "pokoje".

• 31.1.2019  09:35
    V pasti (2018)

Slepé místo se Sandrou, co vypadá trochu jako Michael Jackson. Teď ještě natočit nějaké Hluché místo a bude to komplet.

• 4.8.2018  22:32

"Nic mě nebaví, nic mě nezajímá, skoro mám pocit, jako bych hnila zevnitř...", říkala si mladá studentka. A měla pravdu.

• 28.5.2017  01:51
    Total Recall (2012)

Takové na první pohled hodně drahé béčko, u kterého jsem si polovinu děje nebyl jistý, kde se vlastně odehrává a u druhé mi to bylo jedno. Pár pomrknutí směrem k původní verzi, i když slovo "sofistikované" by si scénáristé museli nejdřív najít ve slovníku, pár dobrých akčních scén, několik minut čiré demence a ... to je asi všechno. Viděl jsem kinoverzi, ne DC, který je prý lepší, ale myslím, že do téhle vody podruhé nevlezu. Průměr.

• 25.5.2017  20:22

Nejsem si jisty, co jsem to videl, ale libilo se mi to.

• 3.11.2016  14:09
    Parťáci (TV pořad) (2016)

Laťka byla nastavena, vy mr**y...

• 6.7.2016  12:28
    Fairy Tail (TV seriál) (2009)

Fairy Tail. Tolik jsem o tomhle anime slyšel dobrého, že mi to nedalo a začal jsem ho taky sledovat. A musí se mi nechat, že jsem vydržel dlouho, 78 dílů! Ale myslím, že pro mne to teď na nějakou dobu stačilo. Tyhle nekonečné seriály s dalším nekonečnem pokračování... Aby mohly běžet dál, vždycky se musí objevit něco nového a většího, co do té doby ultrasilné hrdiny překvapí a naznačí jim, že vlastně nejsou ultrasilní, maximálně tak supersilní, i když proti tomu novému zlu jen tak lehce silnější, že ano, naštěstí hrdinové se nezaleknou a během několika dílů zjistí, že jsou opravdu ultrasilní a ... zííííív. U prvních pár desítek dílů jsem oceňoval třeba i to neustálé bourání čtvrté zdi a komentáře přímo k divákům nebo parodické momenty, kdy se postavy přímo vyjadřují k nesmyslnosti toho, co dělají, ale i to se za chvíli přejedlo... Takže díky, Natsu, Grayi, Erzo a další, ale bohužel se asi nedozvím, jestli mají víly opravdu ocasy.

• 10.10.2015  03:22

Uráželo mě to rozhodně méně než Terminator Salvation. Vidět a zapomenout.

• 25.3.2015  14:34

Nemá smysl pokračovat po čtrnáctém díle.

• 10.3.2015  23:25
    Chappie (2015)

Zastydlej puberťák dostal pár mega, aby si natočil film.

• 28.2.2015  23:56
    Poručík Backstrom (TV seriál) (2015)

To, že mě to baví, ještě neznamená, že je to dobrý.

• 7.2.2015  14:29
    Hrajeme s Alim (TV pořad) (2015)

Tomáš Zvelebil má úžasnou schopnost spojovat lidi a prodávat své nápady dál. Ale ty výsledky. OMG. Hrát si s kámošema je určitě super, ale vysílat to v TV a v téhle podobě? Potenciál by to mít mohlo, ale zatím ho nevidím. *** EDIT: Po čtyřech dílech - ve třetím problikla jiskřička naděje, ale následující týden ji uhasil kýblem sraček. Už to sleduju spíš ze zvědavosti a lehkého masochismu.

• 26.1.2015  16:44
    Black Bullet (TV seriál) (2014)

Naprosto standardni variace na "drsny hrdina s traumatem", "mala supersilna holcicka", "podivne bytosti, co chteji vyhladit lidstvo", "politicke pletichareni na urovni zakladni skoly" a "nastavovani zrcadla dnesni dobe". Jen proto, ze jsem takove cune bez vkusu, ktere je jednoduche pobavit a zaujmout, davam tohle hodnoceni, ale vetsina normalnich divaku, co se tehle neustale dokola omilane formulky uz prejedli, at si predstavi radeji slabsi 3 hvezdy, at pak nejsou zklamani. Je to pitomy, kdyz jsem s anime zacinal pred patnacti lety, skoro kazdy novy serial a film byl uzasny a originalni. Ted je stesti, pokud se nahodou objevi dva tri zajimave napady v peti hodinovem serialu...

• 26.1.2015  00:18
    Persona 4: The Golden Animation (TV seriál) (2014)

Existenci tohohle anime nechápu (nemluvě o zatím dost vysokém hodnocení). Zatímco Persona 4 Golden je jedna z nejlepších her na Playstation Vitu, tohle je pouze trochu vypulírovaná slepenina všech herních cutscén. Jenomže ochuzená o další desítky hodin, ve kterých se postavy vyvíjely, poznávaly a, co bylo nejlepší, vy jako hráč jste byli součástí. Kašlat na tohle anime, už aby tu byla Persona 5 na PS3/PS4...

• 12.1.2015  15:10

Dvouhodinové intro k něčemu možná zajímavějšímu, co se možná ukáže v dalším díle. Na žádné otázky položené v tomhle filmu nenajdete odpověď a pokud se vám snad bude zdát, že ano, v následujících minutách zjistíte, že to byla jen zástěrka pro něco mnohem divnějšího, o čem se ale zase nedozvíte víc. Film obsahuje spoustu vysokých zdí, které se občas hýbají, nějaké kybernetické pavoukomrchy a logické díry. Například jak to, že když se mezi několika desítkami kluků v pubertě objeví holka, ani je nenapadne před její vagínou stát frontu?!

• 28.7.2014  16:02

Sice skvěle natočený film, ale dost neuspokojující. Chci vědět víc! Chci zjistit, co se děje za zrcadlem, co se děje po skončení, o co sakra šlo! Ale ne, bohužel toho se mi nedostane.

• 21.7.2014  19:27

Pamatuji doby, kdy byly drogy v Hong Kongu lepší. Nevím, jestli šlo ještě o nějaké anglické zásoby, ale ve chvíli, kdy se k některým scénáristům a režisérům dostala čínská směs, kterou pravděpodobně někdo nastavuje nehašeným vápnem, šla spousta věcí do prdele. Jing si toho tentokrát šňupnul víc, než jsem schopný strávit. Vždycky vytvářel podivné kombinace, pro Evropany trochu... řekněme... nezvyklé, ale čtvrtý (i když spíš sedmý, možná devátý...) Bůh gamblerů je jako ošklivější dítě křečka, kterého znásilnila Godzilla. Drsné scény, slapsticková komedie, digitální pseudohumorné sračky, to vše se míchá do guláše, ze kterého by pejsek kočičku nejdřív vykuchal a pak se oběsil na jejích střevech. Stephen Chow dobře věděl, proč zdrhnul do Ameriky. Omluvte mě, jdu blejt.

• 17.7.2014  00:40
    Zaříkávač lží (amatérský film) (2014)

Jak si z obyčejné pubertální depky udělat pseudofilozofickou youtube kariéru... Whatever. Ale animace je vtipna. *** EDIT 2: Protože jsem bůhvíproč dostal hromadu otázek, proč nemám rád Nejfejka, když taky sem tam něco hodim na youtube a jestli jsem teda ten "zkurvenej hejtr", tak trochu detailněji - Jeho věci se mi nelíbí, protože je mi 30, mám už taky něco za sebou a většina věcí, co dělá a říká, mi přijde jako omíláni něčeho, co by si měl snad každý uvědomovat sám. Ale OK, spoustu lidí to z nějakého důvodu oslovuje. Jen je škoda, ze jim takové věci musí říct někdo jiný, protože jinak by na to, debílkové, asi sami nepřišli a chovali by se ke svému okolí jako totální hovada. Celý ten "film" je o klukovi, se kterým se rozešla holka, on začal chlastat a pak jednoho dne potkal svoji alternativu Boha a začal šířit desatero, aby spasil svět. Spousta sekt začínala podobně. Děsný mi třeba přijde, jak autor sám o sobě mluví jako o dobrém a spravedlivém. Mesiášské komplexy jsou humus a výplodem příliš přebujelého ega :-P Ale mnohem víc mě štvou někteří jeho fanoušci, kteří se jak tupé stádo klaní před "mistrovými" slovy, ze každý má právo na svůj názor, jenomže nějak se nedokážou smířit s tím, že ten názor může být i jiný než mají oni (ale to platí na celou YT komunitu a vlastně na všechny hardcore řiťolízaly). A nakonec - je mi úplně jedno, kdo je Nejfake a jestli někdy ukáže veřejně ksicht, nebo bude dál šířit takové to "Já jsem Legie a nás je mnoho", o což se svou přehrávanou snahou o anonymitu snaží. *** EDIT 1: A jak málo některým stačí, aby mi poslali takovéhle e-maily : "Si vygumovanej puberťák co se snaží hodotit lidi! Radím ti nevylejzej na světlo ty postraumatální kokote hodnotit lidi kteří si vylívají srdce a dokázaly milion krát víc než ty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zamysli se nad sebou zmetku jeden je mi z tebe špatně..."

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15