Kordus

Instagram: KordusCZ
LinkedIn: vaclav-korycanek-3a95824b

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 2.2.2021  10:16

Vždycky jsem měl slabost pro podobné komorní filmy, co se většinu času odehrávají na minimální ploše - ať už jde o různé home invasion horrory, napínavé thrillery, které nemá rád ani jejich režisér (Provaz je boží a je mi fuk, co Hitchcock říkal) nebo podobná konverzační dramata jako jsou Naprostí cizinci. To, že jsme na to koukali s přítelkyní a naše mobily, ležící na stole před námi, občas zasvítily, když přišla nějaká nová zpráva nebo email, dávalo celému dění na obrazovce bonusový přesah... Celé téma je natolik univerzální a pochopitelné, že snad neznám jiný film, co by zplodil tolik remaků. Dokonce jeden i u nás v ČR.

• 30.11.2020  21:05

Viděl jsem už dost "experimental cinema", ale tohle je moje první "excremental". Nechápu, jak Halloween 3 může být v černých číslech a tahle prasárna se furt drží v modrém.

• 24.11.2020  20:44

Série Halloween je zvláštní. Asi nenajdete jinou filmovou ságu, která má tolik pokračování (díly 2, 4, 5 a 6), what if... verzí (H20 s bohužel navazujícím Zmrtvýchvstání, nový Halloween z 2018), reimaginací (dva filmy Roba Zombieho) a wtf is this (ano, trojko, mluvím o tobě). Přesto zrovna H20 je pro mne asi nejlepším zářezem. Spousta slasherů se utápí v ohýbání reality, času a občas i vlastních pravidel, i skvělá Carpenterova jednička se tomu nevyhla, ale u H20 je podobných věcí fakt málo. Většina postav je dostatečně sympatická, aby jim člověk fandil, i když se dá celkem čekat, že jen málokdo se dostane až k finálním titulkům, dialogy jsou dobře napsané, humor tu je, ale nepůsobí úplně mimo... A finální část už je jen krvavou třešničkou.

• 8.11.2020  16:35

Solidní akční scény a dementní premisa. Od kraťasu natáčeného Japonci a produkovaného Hong Kongem jsem asi čekal něco jiného.

• 15.10.2020  15:56
    GUO4 (2019)

Experimentální avantgardní filmy jsou většinou jen pro lidi, co se dokáží naladit na stejnou vlnu jako autor a to se mi v tomhle případě fakt nedaří. "Příběh má upozorňovat na manspreading" = dva nazí týpci se bez projevování emocí oplácávají v šatně a zuřivě na sebe plandají penisama, protože nejsou schopni dát si dvě tašky na jednu lavičku. Kdyby si to tam raději rozdali. To by je uklidnilo a asi by to bylo i zajímavější... (i když posledních dvacet vteřin se možná nějakej průnik dostavil, podle toho, jak se oba začali tvářit)

• 15.10.2020  15:08
    Muta (2011)

Otravné audiovizuální cvičení s "ok" pointou, jehož největší předností je jeho krátká délka.

• 11.10.2020  14:07
    Hazbin Hotel (TV seriál) (2019)

Je divné, když člověka jeho stále ještě dvanáctiletá dcera seznámí s animákem, kde se neustále nadává a dělají sexuální narážky ("Go fuck yourself!" - "Only if you'll watch."). Ale tak aspoň si zvedá slovní zásobu. A co se mne týče - docela se mi líbí tenhle styl histerického animáku, jeho místy jednodušší vulgární humor (neboť jsem taky jednodušší člověk, tak k tomu mám aspoň blízko) a mile mě překvapilo pár zajímavých animačních nápadů - převážně co se týče Radio demona a jeho působení na okolní svět. Bylo by fajn, kdyby tvůrci našli dost peněz a času na vytvoření několikadílné minisérie a zvládli ji prodat třeba Netflixu. Rád bych z tohohle světa viděl ještě něco. Prozatím je pilot oficiálně na YT - https://www.youtube.com/watch?v=Zlmswo0S0e0

• 24.9.2020  23:12

K Enole jsem od začátku přistupoval dost opatrně, přece jen postavit film na existenci sestry Sherlocka Holmese, která v originálních povídkách neexistuje, bylo z mého pohledu trochu drzé, troufalé, ba přímo svatokrádežnické. A tak mě samotného překvapuje, že tenhle vtipný, solidně napsaný a ještě lépe zahraný kus je pravděpodobně zatím nejlepší film, co jsem tenhle rok viděl. Naštěstí neseru kostky z toho, že se i ženy v Londýně na konci devatenáctého století můžou umět prát ani mi nescvrkává penis fakt, že ne každá dáma musí být plochá tichá domácí puťka, a tak jsem si celé dvě hodiny užil. A soundtrack Daniela Pembertona je pecka.

• 15.9.2020  11:35

Zatímco dekapitovaná mamka z jedničky hnije na stole v lesní chatce, její syn se vydává na cestu pomsty. Mám teorii, že ve skutečnosti je Jason obětí domácího násilí a nikdy se neutopil. Jeho šílená máti ho stihla zachránit, ale protože byl incestním plodem lásky, což se viditelně podepsalo na jeho podobě, ukryla ho před světem uprostřed lesů. A celý první díl jsme byli svědky posledního stupně rozpadu psychiky jedné ženy, která sama uvěřila vlastním lžím a rozhodla se pomstít za něco, co se nikdy nestalo... Možná i to byl důvod, proč hlavními obětmi jsou mladí lidé, co poznávají svoji sexualitu - pro ni je to vzpomínka na tu noc, kdy se nenechavé ruce jejího milovaného bratra... Určitě si domyslíte sami. Celou dobu tak člověk kouká na psychologické drama, které bylo omylem zařazeno mezi horrory. Ale co už. Druhý pátek vznikl, představil svoji hlavní hvězdu a nechal ho opět řádit mezi sympatickou skupinkou rychle docházejících teenagerů. Protože ale chudák Jason už od malička slýchal, že má hezčí prdel než ksicht, stydí se vyvražďovat jen tak a halí svoji andělskou tvář do jutového pytle. Vlastně celá tahle série je dost smutná. Ukazuje, jak můžou vztahy v rodině a nedostatek empatie od okolí způsobit degradaci lidské bytosti do jednorozměrného stroje na zabíjení. Vzhůru na třetí díl.

• 17.8.2020  11:49

Old Guard získává body hlavně za akci, protože o moc víc v tomhle filmu nenajdete. Příběh se dá shrnout do jedné věty, na všechny otázky kolem mytologie nesmrtelných hrdinů se odpovídá "nevím" nebo "prostě to tak je" a jede se dál a kromě pár momentů tam ani není moc co hrát. Ale jak se začne střílet / sekat, vypadá to dobře a klidně bych si dal říct nějakým dalším dílem nebo seriálem, kde by bojová choreografie prováděla podobné věci. I když tentokrát bych prosil i nějaký ten scénář.

• 17.8.2020  11:28

Možná dost pomohlo, že jsme "trilogii" Pirátů viděli naráz během jednoho víkendu a tak můžu ocenit, jak hezky fungují odkazy na starší scény z předchozích dílů a všechno se uspokojivě proplétá. Protože se mi to fakt hodně líbilo. Jasně - některé věci byly přehnané, na efekt a celá jedna dělová linie s Davym & Kalypso na konci prostě úplně vyšuměla a bez ní by mohl být film o půl hodiny kratší a míň roztěkaný, ale čert to vem.

• 12.8.2020  11:52

Trochu zamrzelo, že jsem po patnácti minutách přesně odhadl, jak celý film dopadne, ale cesta k tomuhle závěru byla moc fajn. Netflix chrlí filmy různých kvalit, v tomhle případě se docela trefili.

• 11.8.2020  23:28

Skvělí herci, zvláštní a zajímavý příběh, výborně natočené, úžasná hudba... a přesto mi to jako celek úplně nesedlo. Zasloužilo by to možná lepší hodnocení, ale tohle bohužel nebyl můj šálek vagín.

• 11.8.2020  11:05

Dvouhodinová halucinace o lásce, smrti, pomstě, Bohu a Cenobitech na špatném LSD. Mandy je jeden z těch fakt divných filmů, co buď v prvních minutách odradí nebo u něj budete fascinovaně sedět až do konce a těšit se, co přijde dál. Já seděl. A proto jsem se dočkal hořících hlav, šermu motorovkou, nejnudnějšího porna a hlavně Cheddar Goblina! Který obsahuje víc sýru než běžné sýry! Díky.

• 27.7.2020  11:43

Sice blbé, ale překvapivě hezky natočené béčko. Fakt se mi líbilo, jak si kamera pohrává s odlesky a barvami a některé momenty měly solidní atmosféru. Žraloci jsou tady ošklivá slepá hovada, co se náhodně objevují na nepravděpodobných místech, ukousnou si kus potápěče a pak zase zmizí v temnotě kolem, ale naštěstí se tu nehraje jen na lekačky. A když dokážete odpustit malé drobnosti a logické lapsy, jako že - podvodní vysílačky občas fungují, občas nefungují (a docela by mě zajímalo, jak to, že postavy úplně nádherně slyší, když nemají masky přes uši, nemají sluchátka ani žádný viditelný způsob, jak přenášet zvuk skrz spánkové kosti...) - žraloci jsou obří slepé megasvině žijící pravděpodobně několik generací ve stejné jeskyni, ale za celou dobu jsme dole viděli asi dvě ryby, tak co tam žerou a hlavně za rohem mají moře, tak proč neodplavou - koukáme na béčko, kde téměř všechny postavy jsou ženy a stejně ani jedna neskončí nahoře bez... atd., třeba si film taky užijete.

• 19.7.2020  01:22

Jediná věc v tomhle filmu větší než žralok je čínský dohled.

• 18.3.2020  22:59

Moje dvanáctiletá dcera prohlásila, že je to jeden z nejhezčích filmů, co kdy viděla. A má pravdu.

• 16.2.2020  22:59
    Skyfall (2012)

Craig svého Bonda začal pozvolna. Casino Royale bylo fajn, přineslo víc realismu, parkur a první nástin nového Jamese. Ale celý ten příběh byl takový rozplizlý. V Quantum of Solace se JB konečně rozjel, ale pro změnu akční sekvence byly nastříhány možná víc epilepticky, než by mi bylo příjemné. Ale tenhle komentář nepíšu k prvním dvěma dílům (prvním dvěma dílům s Craigem, než bude náhodný čtenář něco namítat), že ano! Skyfall je pro mne totiž jeden z nejlepších filmů z téhle série. Poprvé jsem ho viděl v kině a byl naprosto unešen, podruhé po osmi letech v televizi a moje nadšení přetrvává. Skvělý příběh, který uzavírá některé staré rány a motivy z předchozích dvaceti dvou dílů, vyzrálý Craig jako James, bizarní, ale schopný blonďák Bardem... A místo obligátní Bond-girl Judi "M" Dench, protože si konečně někdo vzpomněl, že jde o skvělou herečku, a tak jí věnovali třetinu filmu... Plus jako bonus na závěr dokonalá skotská krajina.

• 7.2.2020  10:32
    October Faction (TV seriál) (2020)

Po tom výčtu negativních komentářů bylo moje očekávání tak nízké, že to ve výsledku ani nemohlo dopadnout jinak - byl jsem docela příjemně překvapen, že to není největší odpad v historii televize, ale jen další z mnoha seriálů na podobné téma, s několika kvalitami a několika slabinami. První tři díly se vezly ještě ve stylu "tohle už jsem viděl stokrát", naštěstí se pak příběh trochu rozjede, otravné postavy dostanou do vínku trochu vývoje charakteru, konspirace se začnou konspirovat... Nakonec jsem těch deset dílů dal za tři večery a upřímně by mě zajímalo, co by mohlo být dál. Jo a varování pro Numeny a další podobné, obsahuje to teplé černochy!

• 28.1.2020  09:44
    Dracula (TV seriál) (2020)

No to zase bylo. Celou svojí kariéru Moffat a Gatiss přeskakují mezi studnicí nápadů a žumpou a v případě Draculy stojí jednou nohou v křišťálové pramenité H2O a druhou... asi chápete. Zatímco první díl byl zábavná reimaginace, kde sympatický Dracula hláškuje a usekává hlavy jeptiškám a druhý taková zvláštní mysteriózní detektivka, třetí díl prostě byl. To je asi to nejhezčí, co o něm říct. Tak snad nechají knížete zase chvíli odpočívat a nebudou se nějakým záhadným způsobem snažit vykřesat druhou řadu... (protože stejně nikdy nepřekonají Dracula 3000 <3 )

• 28.12.2019  16:01

Nejen že to byla ještě větší cypovina, než jsem čekal, ale dávám o hvězdičku méně, protože se Fassbender ani jednou neschoval do sena.

• 5.9.2019  10:33
    Dokonalost (2018)

V první polovině filmu poctivě budovaný horror se najednou zlomí do zvláštní #metoo báchorky, u které občas někdo hraje na čelo. Naštěstí všechno je solidně natočené a nemůžu říct, že bych se nudil.

• 7.8.2019  00:22
    Slunovrat (2019)

Důstojný následovník Wickermana. A šlo to i bez digitálních včel! (Toho medvěda si nevšímejte...) Takovéhle filmy mám fakt rád. Sice mi gore obecně moc nesedí, ale Slunovratu sem tam to střevo či mozek prominout musím, protože zbytek je fascinující výlet do Švédských luhů a hájů.

• 6.8.2019  19:54

Hodinové propagační video NETFLIX na jejich originální tvorbu (nebo zakoupenou, v případě NGE). Od něčeho, co se jmenuje Enter the Anime, jsem čekal o dost víc. Sice vizuálně dobře zpracovaný, ale po stránce obsahu zbytečný "dokument"..

• 11.7.2019  00:31
    Kořist (2019)

Takový ten film, kde jedna z postav hodinu běhá s otevřenou zlomeninou nohy, jako by se nechumelilo, zatímco já se pak sotva vybelhal z kina, protože jsem si přeseděl nohu... Mile přiblblé, ale znovu to vidět nepotřebuju.

• 1.6.2019  16:28
    Flinch (TV pořad) (2019)

PG verze SAW. Japonci se s post-nukleární situací vyrovnávali natáčením Godzilly, Britové řeší Brexit tímhle.

• 1.5.2019  23:52
    To (2017)

Informační technologie jsou pro některé lidi děsivé.

• 12.4.2019  10:56
    Hellboy (2019)

Je to krvave (skoro tolik glory killu jako v Doomovi), s divnym humorem, zvlastnim uspechanym pribehem, kde se hrozne rychle skace mezi atrakcemi, aniz by se tam rozvadely nejake vztahy postav, celkem fajn herci a tak hrozne edgy a cool jak opilej pubertalni panic v autobuse mestsky hromadny dopravy. Ale me to bavilo, narozdil od vetsiny kinosalu...

• 2.2.2019  19:27

Pokud myslíte, že je Kostka moc stará a kanadská a Saw až moc krvavé a nechutné, přichází konečně ta správná variace i pro vás. Sám jsem si několika Escape Room prošel, ale naštěstí jediná věc, která se během toho pošramotila, bylo ego. Nikdo na mne nevyrukoval s místností v podobě horkovzdušné trouby ani jinou lahůdkou. Na druhou stranu taky žádná únikovka nevypadala tak úchvatně jako některé zdejší "pokoje".

• 31.1.2019  09:35
    V pasti (2018)

Slepé místo se Sandrou, co vypadá trochu jako Michael Jackson. Teď ještě natočit nějaké Hluché místo a bude to komplet.

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15