Kordus

Twitter: KordusCz

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 28.5.2017  01:51
    Total Recall (2012)

Takové na první pohled hodně drahé béčko, u kterého jsem si polovinu děje nebyl jistý, kde se vlastně odehrává a u druhé mi to bylo jedno. Pár pomrknutí směrem k původní verzi, i když slovo "sofistikované" by si scénáristé museli nejdřív najít ve slovníku, pár dobrých akčních scén, několik minut čiré demence a ... to je asi všechno. Viděl jsem kinoverzi, ne DC, který je prý lepší, ale myslím, že do téhle vody podruhé nevlezu. Průměr.

• 25.5.2017  20:22

Nejsem si jisty, co jsem to videl, ale libilo se mi to.

• 3.11.2016  14:09
    Parťáci (TV pořad) (2016)

Laťka byla nastavena, vy mr**y...

• 6.7.2016  12:28
    Fairy Tail (TV seriál) (2009)

Fairy Tail. Tolik jsem o tomhle anime slyšel dobrého, že mi to nedalo a začal jsem ho taky sledovat. A musí se mi nechat, že jsem vydržel dlouho, 78 dílů! Ale myslím, že pro mne to teď na nějakou dobu stačilo. Tyhle nekonečné seriály s dalším nekonečnem pokračování... Aby mohly běžet dál, vždycky se musí objevit něco nového a většího, co do té doby ultrasilné hrdiny překvapí a naznačí jim, že vlastně nejsou ultrasilní, maximálně tak supersilní, i když proti tomu novému zlu jen tak lehce silnější, že ano, naštěstí hrdinové se nezaleknou a během několika dílů zjistí, že jsou opravdu ultrasilní a ... zííííív. U prvních pár desítek dílů jsem oceňoval třeba i to neustálé bourání čtvrté zdi a komentáře přímo k divákům nebo parodické momenty, kdy se postavy přímo vyjadřují k nesmyslnosti toho, co dělají, ale i to se za chvíli přejedlo... Takže díky, Natsu, Grayi, Erzo a další, ale bohužel se asi nedozvím, jestli mají víly opravdu ocasy.

• 10.10.2015  03:22

Uráželo mě to rozhodně méně než Terminator Salvation. Vidět a zapomenout.

• 25.3.2015  14:34

Nemá smysl pokračovat po čtrnáctém díle.

• 10.3.2015  23:25
    Chappie (2015)

Zastydlej puberťák dostal pár mega, aby si natočil film.

• 28.2.2015  23:56
    Poručík Backstrom (TV seriál) (2015)

To, že mě to baví, ještě neznamená, že je to dobrý.

• 7.2.2015  14:29
    Hrajeme s Alim (TV pořad) (2015)

Tomáš Zvelebil má úžasnou schopnost spojovat lidi a prodávat své nápady dál. Ale ty výsledky. OMG. Hrát si s kámošema je určitě super, ale vysílat to v TV a v téhle podobě? Potenciál by to mít mohlo, ale zatím ho nevidím. *** EDIT: Po čtyřech dílech - ve třetím problikla jiskřička naděje, ale následující týden ji uhasil kýblem sraček. Už to sleduju spíš ze zvědavosti a lehkého masochismu.

• 26.1.2015  16:44
    Black Bullet (TV seriál) (2014)

Naprosto standardni variace na "drsny hrdina s traumatem", "mala supersilna holcicka", "podivne bytosti, co chteji vyhladit lidstvo", "politicke pletichareni na urovni zakladni skoly" a "nastavovani zrcadla dnesni dobe". Jen proto, ze jsem takove cune bez vkusu, ktere je jednoduche pobavit a zaujmout, davam tohle hodnoceni, ale vetsina normalnich divaku, co se tehle neustale dokola omilane formulky uz prejedli, at si predstavi radeji slabsi 3 hvezdy, at pak nejsou zklamani. Je to pitomy, kdyz jsem s anime zacinal pred patnacti lety, skoro kazdy novy serial a film byl uzasny a originalni. Ted je stesti, pokud se nahodou objevi dva tri zajimave napady v peti hodinovem serialu...

• 26.1.2015  00:18
    Persona 4: The Golden Animation (TV seriál) (2014)

Existenci tohohle anime nechápu (nemluvě o zatím dost vysokém hodnocení). Zatímco Persona 4 Golden je jedna z nejlepších her na Playstation Vitu, tohle je pouze trochu vypulírovaná slepenina všech herních cutscén. Jenomže ochuzená o další desítky hodin, ve kterých se postavy vyvíjely, poznávaly a, co bylo nejlepší, vy jako hráč jste byli součástí. Kašlat na tohle anime, už aby tu byla Persona 5 na PS3/PS4...

• 12.1.2015  15:10

Dvouhodinové intro k něčemu možná zajímavějšímu, co se možná ukáže v dalším díle. Na žádné otázky položené v tomhle filmu nenajdete odpověď a pokud se vám snad bude zdát, že ano, v následujících minutách zjistíte, že to byla jen zástěrka pro něco mnohem divnějšího, o čem se ale zase nedozvíte víc. Film obsahuje spoustu vysokých zdí, které se občas hýbají, nějaké kybernetické pavoukomrchy a logické díry. Například jak to, že když se mezi několika desítkami kluků v pubertě objeví holka, ani je nenapadne před její vagínou stát frontu?!

• 28.7.2014  16:02

Sice skvěle natočený film, ale dost neuspokojující. Chci vědět víc! Chci zjistit, co se děje za zrcadlem, co se děje po skončení, o co sakra šlo! Ale ne, bohužel toho se mi nedostane.

• 21.7.2014  19:27

Pamatuji doby, kdy byly drogy v Hong Kongu lepší. Nevím, jestli šlo ještě o nějaké anglické zásoby, ale ve chvíli, kdy se k některým scénáristům a režisérům dostala čínská směs, kterou pravděpodobně někdo nastavuje nehašeným vápnem, šla spousta věcí do prdele. Jing si toho tentokrát šňupnul víc, než jsem schopný strávit. Vždycky vytvářel podivné kombinace, pro Evropany trochu... řekněme... nezvyklé, ale čtvrtý (i když spíš sedmý, možná devátý...) Bůh gamblerů je jako ošklivější dítě křečka, kterého znásilnila Godzilla. Drsné scény, slapsticková komedie, digitální pseudohumorné sračky, to vše se míchá do guláše, ze kterého by pejsek kočičku nejdřív vykuchal a pak se oběsil na jejích střevech. Stephen Chow dobře věděl, proč zdrhnul do Ameriky. Omluvte mě, jdu blejt.

• 17.7.2014  00:40
    Zaříkávač lží (amatérský film) (2014)

Jak si z obyčejné pubertální depky udělat pseudofilozofickou youtube kariéru... Whatever. Ale animace je vtipna. *** EDIT 2: Protože jsem bůhvíproč dostal hromadu otázek, proč nemám rád Nejfejka, když taky sem tam něco hodim na youtube a jestli jsem teda ten "zkurvenej hejtr", tak trochu detailněji - Jeho věci se mi nelíbí, protože je mi 30, mám už taky něco za sebou a většina věcí, co dělá a říká, mi přijde jako omíláni něčeho, co by si měl snad každý uvědomovat sám. Ale OK, spoustu lidí to z nějakého důvodu oslovuje. Jen je škoda, ze jim takové věci musí říct někdo jiný, protože jinak by na to, debílkové, asi sami nepřišli a chovali by se ke svému okolí jako totální hovada. Celý ten "film" je o klukovi, se kterým se rozešla holka, on začal chlastat a pak jednoho dne potkal svoji alternativu Boha a začal šířit desatero, aby spasil svět. Spousta sekt začínala podobně. Děsný mi třeba přijde, jak autor sám o sobě mluví jako o dobrém a spravedlivém. Mesiášské komplexy jsou humus a výplodem příliš přebujelého ega :-P Ale mnohem víc mě štvou někteří jeho fanoušci, kteří se jak tupé stádo klaní před "mistrovými" slovy, ze každý má právo na svůj názor, jenomže nějak se nedokážou smířit s tím, že ten názor může být i jiný než mají oni (ale to platí na celou YT komunitu a vlastně na všechny hardcore řiťolízaly). A nakonec - je mi úplně jedno, kdo je Nejfake a jestli někdy ukáže veřejně ksicht, nebo bude dál šířit takové to "Já jsem Legie a nás je mnoho", o což se svou přehrávanou snahou o anonymitu snaží. *** EDIT 1: A jak málo některým stačí, aby mi poslali takovéhle e-maily : "Si vygumovanej puberťák co se snaží hodotit lidi! Radím ti nevylejzej na světlo ty postraumatální kokote hodnotit lidi kteří si vylívají srdce a dokázaly milion krát víc než ty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zamysli se nad sebou zmetku jeden je mi z tebe špatně..."

• 11.1.2014  20:23

Něco jako Pán prstenů pro předškoláky. Nádherná krajina, obří bitvy, epická hudba, láska, přátelství... a většinu filmu tam někdo někam chodí.

• 4.12.2013  23:27
    Sviňák (2013)

Nezny vanocne ladeny filmecek, plny lasky a porozumeni.

• 7.9.2013  21:41
    Madagaskar 3 (2012)

Říkejte mi klidně levnej cucák, kterého nadchne každá dobře sestavená série gagů a postmoderních odkazů. Já to snesu! Za pět a klidně si to dám někdy znovu... Dokonce i s dabingem.

• 20.8.2013  13:21

"Sorry, Lois. The last thing I wanted on your special day was a reptile invasion from the Earth's core." - No jo, stane se. Nenaděláš nic.

• 14.8.2013  12:22

V prvním díle jsme zničili Eiffelovku... čím to překonat?! Což takhle Londýn? Klasický druhý díl - větší, akčnější (bohužel bez těch cool obleků z jedničky), přehnanější a blbější. Mám ale pro podobně stupidní filmy slabost, takže jsem byl docela spokojený. Jsem zvědavý, s čím přijde trojka, pokud ji někdo schválí...

• 3.8.2013  20:01

Tenhle celovečerák mnohem víc připomíná nějaký prodloužený díl seriálu než samostatný film a pro lidi, co by se k Ao no Exorcist připletli poprvé má totálně nulovou výpovědní hodnotu. Žádné představení postav ani světa se nekoná, prostě tam jen dál pobíhá to modře svítící ocasaté pako... Ale já jako fanoušek seriálu byl poměrně spokojený. Nekoná se žádná supervelká a komplikovaná zápletka, během níž se minimálně třikrát zachrání svět, protože proč taky, když to všechno se už stihlo v seriálu. Tady je prostě jen další várka pošťuchování mezi exorcisty a sem tam odpravení nějakého toho démona... Za mne slabší 4 hvězdičky s tím, že komu se líbil seriál, asi s filmem problém mít nebude a ostatní se mu stejně vyhnou.

• 31.7.2013  10:32
    Jízda smrti (2007)

Od shlédnutí tohoto filmu je pro mne každá noční jízda metrem trochu dobrodružství. Protože co kdyby tam se mnou jelo pár pomatenců, co věří tomu, že právě dnešní noc nastane konec světa a aby mne zachránili, tak se mě pokusí svými v křížích schovanými dýkami vykuchat?

• 6.6.2013  09:47

35% podivné chůze od nikud nikam, 40% zamyšlených pohledů do prázdna, 10% dialogů, 5% dialogů bez zvuku, 5% karaoke a 5% násilí. Díky tomuhle filmu vím, že: 1) v Thajsku mají pouze jednu rasu psa (něco jako vyhublá borderkólie) a je velice těžké sehnat tam klasickou nebarevnou žárovku. 2) Policejní velitelé umí celkem dobře zpívat, jsou hrozně drsní a mají v zádech zabudované speciální pouzdro, ze kterého můžou vytáhnout dabb, pokud zrovna někomu potřebují neco useknout. 3) Pokud chcete natočit hodinu a půl dlouhé šibalské pomrknutí na Jodorowskyho a ještě si u toho zablbnout v Thajsku, nemusí to být takový problém, jak by se mohlo zdát.

• 7.2.2013  00:55
    Looper (2012)

Pokud pominu drobnost, že film nastaví jakási pravidla fungování časových paradoxů, které v závěru absolutně poruší, byl by to jeden z mého TOP 10 minulého roku. Takhle se jedná pouze o slušný film, který přeskakuje mezi logikou a demencí podle toho, jak se to hodí k budování příběhu. Škoda.

• 19.12.2012  11:47

Filmová adaptace šíleného anime postrádá spoustu odvázanosti a humoru jeho kresleného předchůdce, což se dalo čekat, proto raději všem doporučuji původní verzi. Je jen o pár minut delší a rozhodně mnohem zábavnější. Taky se tam hlavní postava ve své "trendy" verzi nechová jako totální idiot s penisem místo hlavy.

• 7.12.2012  22:50
    Cha Hyungsa (2012)

Korejská varianta Slečny drsňák, akorát tady se po place neproducíruje Sandra Bullock, ale Kang Ji Hwan. Naprosto předvídatelné, přesto hodnotím docela vysoko. Případní gayové, kteří ulítavají na asiatech ať si přidají ještě jednu hvězdičku :)

• 2.11.2012  22:01

Ty tři hvezdičky dávám z donucení...

• 2.11.2012  00:09

Promyšlená, ale na můj vkus až moc silná demence.

• 8.8.2012  23:03

Čekal jsem něco mnohem horšího. Peter Berg nevypadal jako člověk, co by dokázal natočit přehledné a přitom nadupané akční scény (tady to jde), Taylor Kitsch se nezdál být dobrou volbou (ale proč ne), film podle deskové hry pro děti zněl jako totální nesmysl (a stále je to nesmysl, ale překvapivě funkční ve svém malém světě)... Možná jsou čtyři hvězdičky trochu nadsazené, ale ty dvě hodiny a kousek mi jako promarněný čas nepřišly.

• 23.7.2012  04:01

To jako vážně?!