Příliš velká šance (1984)

Jenda Kanyza, krycím jménem v archivu STB  " Honza " je velice vtipný herec. Ale jak on sám tvrdí, " Já cthěl jen od STB sehnat byt, jinak nic ".

Stíhán a podezřelý (1978)

Klasická socialistická kriminálka. Výkony herců jsou výborné, ale jinak je to poněkud utahané. Tóny klarinetu Felixe Slováčka jasně zapadají do hudby, kterou dělá Ladislav Štaidl.

Cesty mužů (1972)

Co by to bylo za film o STB, aby v něm nehrál soudruh Hlušička a dobrák od kosti soudruh Kanyza.

Sázka na třináctku (1977)

Pan Satoranský je ve filmu hodný soudruh, jako vždy. Jinak je to pěkný film, když opustíme socialistickou agitku o zlu a dobru.

Panna a netvor (1978)

Výborný film s hororovým naladěním. Pan Zahajský nadaboval excelentně pana Harapese a hudba Petr Hapka jako vždy, takže na jedničku.

Velký případ malého detektiva a policejního psa Kykýna (1982) (TV film)

Uplně strašná socialistická blbost. Vyhozené peníze, rádoby detektivní příběh o ničem a pan Satoranský co je v dětském filmu vidět jen pár minut. Ale na 99 % to byl jako vždy příslušník MV. Pes Kykýn to zahrál ze všech nejlépe a pan Kachyňa, všechna čest, už byl asi trochu vedle.

Výstřel (1981)

Velice dobrá a napínavá detektivka se zvláštním koncem.

Orel přistává (1976)

Výborný a přesně obsazený film. Prostě můj šálek kávy.

Možná přijde i kouzelník (1982) (pořad)

Asi jeden z nejlepších dílů. Všichni užasní , ale Jarka Hanušová v neposlušných teniskách bez konkurence.

Horolezci (1973) (TV film)

Natočit Himaláje v Tatrách, tak to je náhodou dobrá komedie. Jenda Kanyza chytrej jako vždy, takže jako čtyři, Karel Hlušička vyjímečně bez politických agitek a Ivánek Vyskočil nezklamal jako radioamatér s vousem pionýra. Pan Brzobohatý a pan Tříska to příjemně narovnávají a vyprávění pana Adamíry excelentní jako vždy.