Pěkně daleko (2023)

Pekný, oddychový film. Áno,ma to klasické klišé,vieme,čo bude nasledovať,ale no a čoooo!?! Má to good feeling,zasmiala som sa,otrasná nemčina,klasické netflixacke zápletky a postavy,ale i skvelá hudba a postačujúca stopáž. Prečo by to nemohlo byť kľudne aj za 4*? 😃

Harry a Meghan (2022) (seriál)

Asi je to tým, že som Slovenka a tak to nemôžem chápať, ale jednoducho NECHÁPEM tú obsesiu Angličanov a mnohých iných národností celou britskou monarchiou a ich nasledovníkmi a panovníkmi. Jednoducho to nechápem. A týmto dokumentom sa mi ešte viac sprotivili, pretože tu je krásne vyobrazená chorá symbióza s médiami, ktoré nie sú nič iné, len nechutné kreatúry žijúce z podporovania polarizácie ľudí ,doslova žijúce z nešťastia cudzích. V jednej chvíli mi prišlo až desivé, ako veľmi sa môže vďaka virtuálnemu svetu a žiaľ, aj moci buváru ,zmeniť človeku život z rozprávky na peklo. Čomu nechápem je, že ľudia neustále píšu, že Meghan vyplakáva. Ja si naopak myslím, že len hovorí svoju pravdu. Nechápem, prečo majú ľudia väčšiu tendenciu uveriť nejakému bulvárnemu plátku, ktorý vyrába ako na počkanie senzácie ( často vyfabulované, vykonštruované, nadnesené ) a nechce alebo proste odmieta uveriť tvrdeniu samotného aktéra týchto afér...Správne podotkli na začiatku v dokumente - nechcú radšej ľudia počuť pravdu od nich samotných? Nie, nechcú, pretože to nie je také zaujímavé, ako keď "pravdu" niekto ešte viac nafúkne, pridá zopár negatív, nech je to ešte pikantnejšie a horšie, lebo spoločnosť nezaujímajú dobré veci...nie, spoločnosť zaujíma niečo, o čom budú diskutovať, vymýšľať teórie, o čom sa budú hádať a hlavne, potrebujú niekoho, na kom si vyvŕšia svoju frustráciu z ich životov... A viete čo, kvitujem Harrymu a Meghan, že tento dokument urobili. Kto chce, bude v tom vidieť len hejt, kto chce, urobí si svoj názor, pretože teraz tu máme pohľad zas z inej strany. Že na tom zinkasovali milióny? No nech, keď môže nejaká chudera na Instagrame vyrábať milióny svojim telom, prečo nie oni...Ja práveže vidím veľmi jasnú paralelu s Dianou a chápem, že Harry nechcel prísť nielen o matku, ale ešte aj o ženu. A celú kráľovskú rodinu by som zrušila -  v dnešnom storočí mi už prídu ako drahý prežitok, ktorý si onedlho nebude môcť dovoliť ozaj nikto.  4,5*/5*

Tenkrát poprvé - ..., když jsem se sesypal (2022) (epizoda)

Myslím,že toto je zatiaľ najlepšia časť tretej série. Najlepšie na tomto seriáli je to,že postavy nie sy vyhranené,každý má v sebe niečo sympatické,niečo,prečo ho musíte mať radi a musíte mu fandiť. Milujem tento seriál,je to moja srdcovka a táto časť ma v tom len utvrdila. 5/5*❤️

Cirque du Soleil: O (2017) (divadelní záznam)

Úchvatné predstavenie vo vode,bolo fascinujúce sledovať meniace sa pódium a miznucich ľudí kade tade. Neuveriteľné scény popierajuce zákony fyziky a úžasná hudba. Rozhodne stojí za pozretie a ponorenie sa do sveta fantázie. 5/5*

Svatební sezóna (2022)

Pekná indická komédia,milujem sceny s Nickom! 😀 Super oddychovka na sobotňajší večer,3,5/5*

Zranitelná srdce (2022)

Pekná romantika,dobrá hudba,proste všetko,čo ma taka klasická romantická dráma v sebe mať. Jasné,že človek vie,aký to bude mať dej,je to predvídateľné,ale povedzme si úprimne,prečo by nemohli byť aj takéto filmy? Mňa osobne film potešil,dojal,ústredná dvojica bola pekná na pohľad,odsypalo to,na piatkový večer doma pri pohári vínka jednoducho dobré. Hodnotím na 3,5 * 💜

Hodně štěstí, pane Veliký (2022)

Veľmi úprimný,intímne ladený,film ( na 95 percent len pre ženy),s istou dávkou humoru,ktorá odľahčuje ťažšie témy. Povedzme si úprimne,obrovským plusom pre film je neuveriteľne sympatický Leo. Emma je skvelá,mám ju rada,doslova sa skláňam pred jej odvahou odložiť zábrany,pretože toto je film,pri ktorom sa museli búrať ( podľa mňa ) bariéry. Za mňa veľké prekvapenie v dobrom zmysle,film vo mne silno zarezonoval a budem nad ním dlho premýšľať ( a snívať o istom Leovi;)))

Alba (2021) (seriál)

Taká španielska krimi telenovela. Je tam množstvo zvratov,pričom mnohé objavíte ešte skoro predtým,ako vyjdú na povrch. Na druhej strane,ma to takú svoju atmosféru,ktorá diváka nepustí od obrazovky. Ústrednou témou je znásilnenie a moc bohatých..povedzme si úprimne, koľko takýchto príbehov by sme našli v skutočnom svete...len tie nekončia takým "happyendom"ako tu..aj preto sa oplatí pozrieť tento seriál. Odporúčam - silnejšie 3*.

Láska a anarchie (2020) (seriál)

Milujem ten seriál! Skvelá hudba,originálne sceny,častokrát príde seriál s takou absurdnou scénou,že jeden nechápe,ale o tom to je..a samotná ústredná dvojica mi totálne sadla,aj keď Sofii by som niekedy najradšej jednu praskla,na druhej strane,je to dobré také,aké to je. Milujem tieto severské love story a toto radim medzi moje naj seriály.

Flaskepost fra Stillehavet (2014) (seriál)

V čase konzumu,kedy deti nevedia ,s čím prvým sa majú hrať a nemajú takmer žiadne povinnosti,je tento seriál ako úplne scifi. A teším sa,že takýto seriál je vo verejnoprávnej televízii a ukáže nám ,a hlavne našim deťom, iný pohľad na život.