Afrikou na pionýru (2019)

Veľmi príjemne natočená road movie po slovensky, vial z toho pozitívny feeling, dokonca to bolo miestami aj poučné ( vidíš nejaký rozdiel medzi oceánmi? Sú úplne rovnaké, to len ľudia robia rozdiely). Musím veľmi pozítivne ohodnotit aj zábery, niektoré boli neskutočné... za našu rodinu určite 5*, keby sa dalo, dáme aj 10:-)

Alba (2021) (seriál)

Taká španielska krimi telenovela. Je tam množstvo zvratov,pričom mnohé objavíte ešte skoro predtým,ako vyjdú na povrch. Na druhej strane,ma to takú svoju atmosféru,ktorá diváka nepustí od obrazovky. Ústrednou témou je znásilnenie a moc bohatých..povedzme si úprimne, koľko takýchto príbehov by sme našli v skutočnom svete...len tie nekončia takým "happyendom"ako tu..aj preto sa oplatí pozrieť tento seriál. Odporúčam - silnejšie 3*.

Američan (2010)

asi som divna, ze neviem ohodnotit tak hodnotne dielo, lebo vacsina uzivatelov tu same superlativy hadze, ale v kine som myslela, ze sa fakt zdvihnem po hodine a odidem a to som este nikdy neurobila, a skutocne som sa zubami nechtami drzala, aj to len s tou myslienkou, ze snad sa nieco uz konecne stane...a NESTALO SA...no nic, nabuduce budem mat mensie ocakavania ( i ked neviem, ci by uz mensie mohli byt..) a pojdem radsej na Gnomea a Juliu..

Amor con fianza (2021) (pořad) odpad!

Za mňa len toľko, že je to dno, lebo to zraňuje veľmi účinkujúcich a toto si nezaslúži ozaj nikto. Každý máme pred svojí partnerom nejaké tajomstvo, a kto povie, že nie, tak klame. Ďalšia vec je, že je to odtrhnuté od reality- predstavte si, že vás zavrú na krásnom mieste s peknými ľuďmi, ktorí vám len nadbiehajú, alkohol tečie priehrštím a nemáte čo na robote celé dni...+ mnoho vecí vytrhnutých z kontextu. V tejto reality show mi príde, že ide len o jedno. Totálne zničiť vzťahy a podupať po ľuďoch a ich duši. Áno, niektorí by si možno zaslúžili kopanec do zadku, ale vo všeobecnosti by som rada videla každého jedného z nás, ako by sa tam zachoval.

Amy (2015)

Úplne to zmenilo môj pohľad na ňu a odteraz asi prestávam čítať bulvár...

Atlas mraků (2012)

Zaujímavý film, ktorý si však budem musieť pozrieť ešte raz. Ľudia potrebujú nádej, že po smrti sa všetko nekončí. Tam, kde sa zatvoria jedny dvere, tam sa otvárajú ďalšie.

Avatar (2009)

Aj ja chcem byt Avatar a zit na Pandore medzi vsetkymi tymi bytostami zijucimi v krasnej symbioze s prirodou!!!! Uchvatne, skvele, jednoducho, pre mna film s velkym F, na ktory tak lahko nezabudnem + videne v 3D verzii - dakujem ti, Boze, ze si vnukol Cameronovi taky bozsky napad.

Avengers (2012)

Takto si to nejako predstavujem- ranne prebudenie s Thorom, obed s lukostrelcom, inteligentne posedenie pri kavicke poobede s nezmenenym Hulkom a romanticky vecer s Kapitanom Amerikou :-))))

Away (2020) (seriál)

Na základe popisu by človek čakal, že sa jedná o technický seriál o ceste na Mars. Je to však úplne o niečom inom a celé je to postavené doslova na vzťahoch. Preto sú možno z tohto seriálu sklamaní vesmírni nadšenci. Mňa však seriál veľmi zaujal a myslím, že každá jedna postava je skvele prepracovaná. Nedá sa povedať, či je tu niekto lepší alebo horší, jednoducho každá postava má niečo do seba. Už dlho ma nič tak nedojalo, ako vzťah kozmonautky Lu. V dnešnej dobe je takéto vyobrazenie čistej lásky doslova rarita ( keďže väčšina filmov a seriálov je založená skôr na explicitnom vyobrazení). Miestami mi to pripomínalo This is us, resp. takým smerom som mala pocit, že to bolo poňaté. Za mňa príjemné prekvapenie, mám rada seriály, kde to nie je celé len o nejakom akčnom nasadení, ale aj o pocitoch. Ako tu niektorí spomínali, prijala by som trošku menej náboženských kecov, ale na druhej strane, tu sa mi to akosi hodilo, len mohlo byť toho trošinku menej.

Babovřesky (2013) odpad!

Zvládnem toho fakt veľa a už som videla veľa kravín, ale toto...toto je ako nejaký bastard, ktorý nevie, čo vlastne chce byť..to mala byť komédia, hra na dana browna, troška zabrdnutie alfreda hitchcocka, romanticko dramatická záplatka...proste zmes niečoho, čo nemalo ani pätu, ani hlavu...