Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Animovaný
  • Krimi
  • Akční
  • Drama

Recenze (15)

plakát

Van Helsing (2004) 

Po hodně dlouhé době jsem si dnes dopřál celý film bez reklam a v plné kvalitě a musím říct, že tenhle film je opravdu můj šálek kávy. Dostaneme zde 3 kultovní hororová monstra v jednom a musím uznat, že tvůrci je chytře zakomponovali do jednoho filmu. Film má rozhodně skvělé akční sekvence a líbilo se mi jak se zde pracuje s napětím. Hlavním pilířem filmu už jsou samotní herci, kteří jsou dobře zvolení a do postav se vžili. Rozhodně potěší i Kate Beckinsale, která je zde překrásná a Hugh Jackman je na lovce přízraků super volba, role mu opravdu sedla a je i celým tahounem filmu. Jinak snímek vyniká i vizuálními efekty, které jsou na tu dobou velmi povedené. Vše tohle podtrhl úžasný hudební doprovod. Film rozhodně nenudí a nedává vydechnout. Jasně, příběh je přitažený za vlasy, ale je mi to úplně jedno. Film se mi líbil, užil jsem si ho a rozhodně ho řadím k mým oblíbeným kouskům.

plakát

Indiana Jones a nástroj osudu (2023) 

,,Na magii nevěřím ale párkrát v životě jsem viděl věci co nejdou vysvětlit. A tak věřím, že nejde o to čemu věříš ale jak moc tomu věříš." Ani jsem nečekal, že Indiana Jones bude ještě v kině a budu si ho moct na velkým plátně vychutnat i já. Toho se přeci jen dočkal a já na něj mohl vyrazit. Bylo krásné vidět svého dětského hrdinu v dalším napínavém dobrodružství. Líbilo se mi, že Indy je pořád Indy a vůbec neztratil nic ze svého charakteru. Za mě je naprosto parádních úvodních 20 minut, kde Indy za pochodu řeší jak se dostat ze spáru nacistů. Mimochodem Harrison Ford je omlazený neskutečně skvěle a i ve zbytku filmu na svůj věk předvádí senzační výkon. Obsazení filmů je skvělé a v roli potěší Marion i Sallah, ale postava Heleny mi úplně nesedla. Co mi tam více chybělo bylo takové Jonesovké pátrání, řešení rébusů, spouštění mechanizmů atd., ale to je jen můj pocit. Celý film doprovází dechberoucí hudba Johna Williamse, který nikdy nezklame. Akce je stále výborná a přehledná ale je pravdou, že tvůrci zde dali větší prostor digitálu, který párkrát nelahodí oku. Ale jinak se jedná o zábavně, zručně natočené dobrodružství s neohroženým archeologem. Ovšem, že to není nejlepší Indy (první trilogii nic nepřekoná) ale bez problémů dokáže konkurovat předchozím dílům a rozhodně jim nedělá ostudu. Já si film neskutečně užil a pro mě to bylo krásné a důstojné rozloučení s touto legendární sérií a postavou zároveň. Indy je moje srdcovka a té patří plný počet. Harrison Ford = Indiana Jones forever.

plakát

Transformers: Probuzení monster (2023) 

V první řadě musím říct, že zbožňuju Transformers od Michaela Baye, takže jsem ani neočekával, že tento snímek překvapí, nebo z něj bude hit. No a já se nespletl.  A přitom je to velká škoda, protože snímek měl velký potenciál v tom, že se tvůrci rozhodli ukázat Maximaly, takže si s nimi prakticky mohli dělat co chtěli, jenže to oni neudělali a zvířecí roboty vůbec nedokázali využít, přinést něco nového, potažmo ukázat jejich sílu. Když jsem viděl úvodní sekvenci, tak jsem si řekl, že to bude fajn film, ale čím víc se blížil konec, tak mi bylo jasný, že lepší jak průměr to nebude. Akce je celkem slušná, ale je jí strašně málo a při finální řežbě se nejde zorientovat. Když už dojde na nějakou nápaditou akci, tak tvůrci do ní přidali rap a totálně jí zabili. Ostatně hudba (až na pár výjimek) vůbec nefunguje. Stopáž byla akorát a mě to tedy uteklo hodně rychle a vyloženě jsem se nenudil. Další škoda je, že v Peru se film pohybuje jen mezi dvěma místy a všechny postavy jsou nevýrazné. Kdyby tohle byl úplně první film o Transformers, tak asi budu spokojený, ale jako sedmý film je to málo. Je to strašná škoda, že to takhle dopadlo, protože potenciál to mělo velký. Jako kdyby si s tím tvůrci nevěděli rady. Když se bohužel tvůrci rozhodli vydat tímto směrem.... Dost mě to mrzí.

plakát

Jurský svět: Nadvláda (2022) 

,,Řítíme se vstříc vyhubení svého druhu." Film na který jsem se strašně moc a dlouho těšil, očekával jsem od něj epickou jízdu, plno dinosaurů, pořádnou akci, hodně vzpomínek na minulou trilogii, ale hlavně jsem se těšil na Dr. Granta, Dr. Malcolma a Dr. Sattlerovou. Bylo úžasné vidět je znovu pohromadě, ale musím se přiznat, že když se Alan Grant poprvé ukázal na plátně a zahrála ústřední melodie z parku, tak jsem se musel z nostalgie pousmát. Líbilo se mi, že tvůrci zanechali vlastnosti původní trojky, tak jako to bylo v parcích. Delší stopáž mi vůbec nevadila naopak to strašně rychle uteklo. Ano, začátek je pomalejší, ale od chvíle kdy se Owen a Claire přesunou na Maltu, kde je mimochodem jedna z nejlepších akčních scén z celé ságy, to chytí pořádný tempo a chrlí parádní scénu jednu za druhou. Jako vždy se mi i tady líbily vizuální efekty, animace, hudba a loutky dinosaurů, kterých tu bylo více než v minulých dílech. Film se mi moc líbil, užil jsem si ho a bylo parádní vidět ho na velkym plátně. Dle mého názoru je Jurský svět: Nadvláda kvalitní snímek, který důstojně zakončil jurskou ságu.

plakát

Železná srdce (2014) 

Mám rád válečné filmy a proto jsem nevynechal ani Železná srdce a rozhodně toho nelituji. Skvělý válečný film o tankistech za 2. světové války s výborným Bradem Pittem, který svou roli hrál úžasně a dal do ní všechno, jehož postavu vyšperkoval dabing pana Dlouhého. Film je kvalitně a přehledně natočen, což je pro tento film či žánr jen dobře. Tento snímek ukázal další pohledy na hrůzy války a jaké to bylo sedět uvnitř tanku Sherman, který si razí cestu za nepřítelovu linii, kolem kterého svištějí kulky. Snímek plný akce, deprese, napětí uteče velmi rychle a vůbec nenudí. Ještě bych vyzdvihl tankové bitvy, jež jsou precizně natočeny. Škoda, že jsem neviděl v kině.

plakát

Jurský svět: Zánik říše (2018) 

,,ZÁCHRANNÁ OPERACE , CO BY SE MOHLO POKAZIT?" Jurský svět: Zánik říše je strhujícím pokračováním plným akce a napětí. Dvě hodiny filmu uběhly jako voda, vůbec jsem se nenudil, film mě nenechal vydechnout. Velmi se mi líbily speciální efekty hlavně ve scénách, kdy hlavní hrdinové byli na ostrově Isla Nublar. Na scéně se objevil nový geneticky upravený dinosaurus, který byl více vylepšený než Indominus Rex. Z lidských záporáků byl naprosto vynikající Lockwoodův asistent Elijah Mills, který chtěl dinosaury z ostrova získat a prodat je. Takhle by měl vypadat záporák, zpočátku fajn chlap a potom slizkej parchant. Myslím si, že Jurský svět: Zánik říše je opravdu skvělý film a doufám, že i třetí díl se povede stejně dobře jako tento.

plakát

S čerty nejsou žerty (1984) 

JE TO REBEL! Nejlepší česká pohádka vůbec. Vynikající herecké obsazení vcětně Karla Heřmánka jako lucipera, který bude pro mě nejlepší luciper vůbec. Nemám co dodat k tomu to skvělému filmu.

plakát

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009) odpad!

Tento díl jsem viděl pouze dvakrát a to mi stačí. Sorry, ale řešit celej díl, kdo s kým chodí, to mě fakt nebaví. Tento díl se mi zrovna nelíbí taky kvůli hereckému výkonu Daniela Radcliffa, který zde hrál svou roli opravdu mizerně v porovnání s ostatními díly Harryho Pottera.

plakát

Rychle a zběsile 5 (2011) 

Ty vole, to byla jízda! Rychle a zběsile 5 je plný akce, která mě nenechala vydechnout. Potěšilo mě skvělé herecké obsazení a skvělý český dabing. Nejlepší akční scéna byla s krádeží trezoru, kde byla skvělá práce s kamerou. Nejlepší díl série.

plakát

Transformers: Poslední rytíř (2017) 

,,ABY MŮJ SVĚT PŘEŽIL, MUSÍ TEN VÁŠ ZEMŘÍT." Michael Bay nám opět naservíroval velkolepou podívanou. Délka filmu byla tak akorát. Začáteční bitva krále Artuše proti barbarům byla fascinující, ale tuto atmosféru mi zkazil nalitej Merlin. Bohužel i v tomto filmu je pár zbytečných postav, bez kterých by se celý příběh klidně obešel. Na druhou stranu se mi velmi líbily herecké výkony Marka Wahlberga a Anthonyho Hopkinse. Robot Cogman byl parádní a Zbyšek Horák ho nadaboval perfektně. Ostatně celý film pozvedá skvělý dabing. Na filmu se mi nejvíc líbila akce, špičková animace a vynikající hudba. I přes tyto chvály bych nějakou výtku měl. Cca prvních 30 minut má film někde celkem rychlý a chaotický střih, že ani nepostřehnete co v té scéně vlastně bylo. Naopak bych někde scény trochu prodloužil a více si je vychutnal. Některé dialogy bych úplně vyškrtl, buď jsou trapné nebo idiotské. Ovšem poslední hodina filmu byla vynikající, plná napětí a akce. Této části nelze nic vytknout. Jako fanoušek jsem spokojen a hodnotím 5 hvězdičkami ikdyž čistých 100% to není, ale i tak se vždy rád podívám. Michael Bay se solidně rozloučil se ságou Transformers.