Vesman

homepage

<< předchozí 1 2 3
    • 17.12.2013  10:34
    Zrůdy (1932)

Film shlédnutý dnešního rána před odchodem do práce pouze kvůli tomu, abych na večerním rande ohromil svou potencionální milou... Jasné a dodnes pravdivé poselství o tom, že to nejhorší v lidech se ukrývá uvnitř a nikoliv na povrchu v případě Freaks na můj vkus zpracováno až příliš naivně a nereálně. Navzdory určitému nostalgickému kouzlu a úžasnému malému Hansovi tak moje neemotivní duše zůstává chladnou...

• 11.11.2013  07:31

Když jsem se v patnácti rozhodoval co dál dělat, kokain byla jasná volba...

• 24.10.2013  21:08
    Gangland (TV seriál) (2007)

Gangland má jednu zásadní slabinu, kterou je jeho délka (87 dílů). Téma kriminálních gangů je samo o sobě sice velice zajímavé, ovšem jeho neustálé přežvýkávání brzy omrzí. Naprostá většina dílů se soustřeďuje na čtyři druhy gangů (hispánské, černošské, motorkářské a vězeňské), hlavní potíž spočívá v tom, že pokud si odmyslíte odlišný název a oblast, kde gangy operují, tak jsou téměř jako přes kopírák. Od každého gangsty či motorkáře uslyšíte ty samé kecy o bratrství a o tom jak jsou nejtvrdší, nejbrutálnější apod. Tato neustálá opakovačka vám tak poměrně brzy začne lézt krkem. Mít tento dokumentární cyklus místo sedmijen jednu dvě sezóny bylo by moje hodnocení vyšší.

• 26.8.2013  06:54

A stejně jsem fandil sborné...

• 30.11.2012  20:08
    Final Offer (TV film) (1985)

Dílo autenticky dokumentující mzdová vyjednávání mezi odbory a General Motors v Kanadě. Díky svému zaměření však zaujme spíš jen ty, kteří se zajímají o vztahy mezi odbory a zaměstnavateli a o kolektivní vyjednávání. Jako velké plus beru skutečnost, že navzdory tomu, že je dokument natočený z pohledu odborů, tak není nasáklý ideologií a tudíž nepůsobí jako proletářská agitka. online zhlédnutí: http://www.nfb.ca/film/final_offer

• 14.4.2010  00:48

ať si Sam hraje dobře nebo špatně, ale hlavně ne v Titánech...

• 28.2.2010  02:34
    Domek z karet (TV seriál) (1990)

I couldn't possibly comment.

• 18.1.2009  12:34
    Hadžime no Ippo: The Fighting! (TV seriál) (2000)

Nemůžu jinak, kam se hrabe Rocky...

• 9.6.2008  17:31

K Narutaru jsem přistupoval s vědomím, že shlédnu pořádnou brutalitu...inu chyba lávky. Z celého seriálu to platí jen o posledních dvouch dílech. Zbytek je plitká limonáda, ve které jsem se dost ztrácel a především nudil.

• 1.6.2008  19:52
    Night Head Genesis (TV seriál) (2006)

Nebýt prvních dvou třetin seriálu mohly to být slušné 4*, takhle jen průměr za 3*. Seriálu škodí hlavně rozdrobenost příběhů, právě v prvních dvouch třetinách. Doufal jsem spíše v jeden velký a ucelený příběh, kde budou dva bratři bojovat s organizací co je věznila. Místo toho jsem dostal lacinou detektivku, kde hrdinové řeší záhady, na které narazí po cestě, místo toho aby se starali spíš sami o sebe a řešili své problémy. Jak se tu ostatní zmiňují, atmosféra je skutečně ponurá a navozuje to správné prostředí. Vizuální stránka seriálu sice nepatří k nejlepším ale ani neurazí.

• 17.2.2008  19:27
    Mugen no Ryvius (TV seriál) (1999)

No, nahypované komentáře bohužel zvětšily má očekávání, která nakonec nebyla splněna. Hlavní motiv mě sice dokázal zaujmout, a v podstatě i jeho zpracování, ovšem to co sráží mé hodnocení jsou některé drobnosti, kterých si v mém případě nešlo nevšimnout. Tak především neustálé myšlenkové pochody některých postav, zvláště hlavního hrdiny. Chápu, že seriál právě na psychice hlavních postav staví, ovšem v podobě a množství, v jakém to bylo podáno mě to začalo poměrně rychle nudit. Druhá věc byla celková nudnost, občasné vesmírné bitvy mě příliš nezaujaly, sám jsem před začátkem seriálu doufal, že se Ryvius bude osamoceně toulat vesmírem a vše se soutředí na spory na samotné palubě. No abych to zkrátil, slabé 4*.

• 2.12.2007  14:09

Opravdu bych chtěl napsat nějaký kvalitní komentář, což mi ovšem za prvé nikdy nešlo a za druhé je to dost nevděčný úkol, vzhledem k tomu, že to už udělal Subjektiv, kterému mimochodem vděčím za to, že mě k LOGH de facto přivedl, thanks bro ;-) . No nic, jdeme na to… Úžasné, dokonalé, famózní. Asi tak bych mohl popsat Legend of Galactic Heroes, velkolepou sci-fi ságu, která si vydobyla místo v mém TOP anime seriálů. Vedle většího měřítka, kde jde o válku a politiku se soustřeďuje také na dva hlavní, a již zmíněné, protagonisty, kteří mají oba své vlastní cíle a touhy, které se však velmi liší. Celkově vzato, v porovnání třeba se Star Trekem LOGH jasně vítězí. Další věcí, kterou bych vypíchl je nejednoznačnost dobra a zla. Říše, která by se na zloducha dobře hodila, se za něj skutečně nedá považovat. V popisu stran bych však jednu věc vytkl, přestože je Říše inspirována především císařským Německem, některé její historické fragmenty jasně připomínají Třetí říši, to si podle mého mohli tvůrci odpustit. Naopak to, co se mi nesmírně líbilo, byla hudba. Originální skladby jsou prokládány díly klasiků, Beethovena, Mahlera a dalších. Jak již bylo řečeno, jde o dost starý seriál a tomu odpovídá i animace, ovšem tady nejde o vzhled, příběh je mnohem důležitější. A na závěr snad jen jednu hlášku: Sieg Mein Kaiser.

• 21.11.2007  00:08
    Devilman Lady (TV seriál) (1998)

Navzdory tomu, že námět je neoriginální až to bolí a že polovina dílů je jak přes kopírák (hned mě napadla první polovina NGE), jde o velmi dobře koukatelné a zábavné anime. Ke kladům bych přičetl starší animaci, která se mě osobně vždycky líbila a lehký yuri nádech, jen ta závěrečná btva mohla být o trochu lepší.

• 27.10.2007  11:24
    Šakugan no Šana (TV seriál) (2005)

Anime je to koukatelné, ovšem nesmírně neoriginální a průměrné. Puberťačka s nadpřirozenými schopnostmi, to už tu bylo tolikrát. Navíc v tomhle případě je hlavní hrdinka vysloveně nesympatická. Ani ostatní postavy mě nikterak nezaujaly, snad jen přisprostlá kniha Marcosius za něco stál. Celkově u mě větší zájem vzbudily až poslední dva díly, zbytek vůbec.

• 26.9.2007  21:27
    Claymore (TV seriál) (2007)

Tenhle seriál mě skutečně potěšil. Svým způsobem mi totiž připomněl další temnou středověkou fantasy, a to Berserka. Vizuální podoba je úchvatná a stejně tak i příběh, točící se okolo války s démony mě zaujal. Rovněž i hudba je dibře poslouchatelná. V posledních pár dílech však seriál ztrácí na kvalitě, které se odchylují od mangy, kde se tvůrci ve spěchu snaží vytvořit alespoň nějaké dílčí zakončení, které by se ovšem dalo dost dobře udělat i podle mangy. Díky tomuto odchýlení, se některé díly, které odhalují minulost Claymore, stávají vpodstatě zbytečnými. Navzdory nepovedenému konci, je to však stále za 5*, já se u toho bavil skvěle.

• 8.9.2007  15:42
    Suzumija Haruhi no júucu (TV seriál) (2006)

Hahahaha, takovou srandu jsem ještě nezažil…dobrý, už dost ironie, teď vážně. Tak špatný anime jsem ještě neviděl. Ten, kdo to zařadil do žánru komedie měl asi v hlavě velký prázdno nebo v krvi pár promile. Buď jsem suchar, co nemá vůbec smysl pro humor, nebo je humor v Haruhi tak inteligentní, že jsem ho ani nedokázal postřehnout. Za celý seriál jsem se totiž usmál jen párkrát. Situace, které měly být nejspíš komické, mi koické rozhodně nepřišly. Vpodstatě nic mi tam komické nepřišlo. Jediné co se mi z toho líbilo byl opening, písničky z festivalu a ta rádoby vážná část posledního dílu, všechno nekomediální věci a mám takový pocit, že tohle by se u komedie asi stávat nemělo. Například Kyonovy komentáře, které měly velký potenciál mě z 99% nechaly naprosto chladným. Od Haruhi jsem sice žádnou vyjímečnou kvalitu nečekal, ale že to bude takový propadák jsem si skutečně nemyslel. Zatím nejhorší anime, jaké jsem zatím viděl…no dobře, ten Pokemon byl horší.

• 2.9.2007  20:29
    GTO (TV seriál) (1999)

Vzhledem k tomu, že v anime dávám přednost vážnějším žánrům a komedie příliš nevyhledávám, tak bude moje tvrzení asi dost neobjektivní, přesto si ho nenechám pro sebe. GTO je ta nejlepší anime komedie jako jsem kdy viděl a jakou nejspíš kdy uvidím. Z těch pár ostatních komedií se při porovnání s GTO stávají naprosté frašky. Příběh novopečeného kantora, který má méně inteligence než většina jeho studentů a jeho cesta za snem stát se nejlepším učitelem v japonsku. A Eikichi se s tím vším vypořádává skutečně originálním způsobem. Co mě nejvíc dostalo byly ty jeho příšerné ksichty, těm se prostě nejde nesmát. No, i když já se vlastně smál od začátku až do konce při každém dílu. I když jsem to vlastně ani nijak neodůvodnil, všem doporučuju GTO shlídnout, rozhodně nebudete litovat.

• 28.8.2007  12:20
    Fate/stay night (TV seriál) (2006)

Když člověk slyší o něčem vychvalovaném, skutečně by neměl nic očekávat. Výsledek pak většinou nestojí za to, za co by stát měl. Stejná věc se mi, i když v menší míře, stala i u Fate/Stay Night. Asi těžko bych mohl vypíchnout nějaký konkrétní zápor, snad jen hlavního hrdinu a jeho iritující šlechetnost a pacifistické kecy. Avšak to, co mi brání dát plný počet, je první třetina seriálu. U těch zhruba prvních 8 dílů jsem se poměrně dost nudil a do dalšího sledování se musel dost nutit, tenhle těžko stravitelný začátek se podle mě dal zmenšit na polovinu a ničemu by to neuškodilo. Jednou z věcí, která mi také vadila je soustředění jen na určité postavy. Samozřejmě je normální, že se většina seriálu točí kolem hlavního hrdiny. Ovšem zde máme celkem sedm pánů. Vpodstatě celý seriál se točí kolem dvou, vyjímečně tří z nich. Účinkování ostatních pánů by se dalo popsat zhruba takhle: „přijdu, udělám bububu a zemřu“, což mě dost mrzelo, protože jak u mě bývá zvykem, jak je na obrazovce moc hlavního hrdiny, získávají oproti němu tyhle vedlejší postavy čím dál víc sympatií. To samé by se dalo říct i o služebnících, i když ne v takové míře. Ale abych jen nekritizoval, moc se mi líbili služebníci, vybrání historických hrdinů považuju za dobrý nápad, jejich pestrost a vzájemnou nepodobnost se mi moc líbila. Fantasy mám rád, a to téměř v jakékoliv podobě. Takže motiv s bitvou sedmi mágů se mi zamlouval, i když zrovna bez Svatého Grálu bych se klidně obešel, mám pocit že ho teď cpou do všeho možného (nejspíš důsledek Da Vinci Code). Celkově vzato jde o kvalitní fantasy anime, které mi však přijde trochu přeceňovan, k dokonalosti mu přecijenom něco chybí. Navíc nechápu co máte všichni na Saber…Rider se mi líbila víc.

• 19.8.2007  22:10
    School Rumble (TV seriál) (2004)

První, čistokrevně komediální anime, které jsem viděl. Jaké jsou moje dojmy? Zpočátky nic úžasného, prvních pár dílů mělo nevalnou kvalitu a moje natěšení na pořádnou srandu dostalo dost zabrat. Naštěstí se tento trend obrátli a vyjma posledních pár dílů se kvalita seriálu držela relativně na výši. Neustálé omílání základního motivu seriálu, Harimova vyznání, mě překvapivě ani na konci nezačalo příliš nudit a já se u něho dobře bavil. Co se týče postav, vpodstavě všechny se mi líbily, až na hlavní hrdinku, což by se podle mě asi stávat nemělo, ale těžko si oblíbit takovou blbku. Celkově jsem byl se sledováním spokojen, ztracený čas to nebyl.

• 20.7.2007  12:37
    Monster (TV seriál) (2004)

• 5.7.2007  21:49
    Gantz (TV seriál) (2004)

Četl jsem, že v Gantzovi se krví a násilím rozhodně nešetří. Po shlédnutí však musím konstatovat, že jsem mírně zklamán. Akce i mrtvol je zde sice dostatek, ale nadměrný psychologický balast mi požitek trochu zkazil. Nemám nic proti hlubším motivům v anime, ale tady toho bylo trochu moc. Abych ale jen nekritizoval, zmíním i klady. Dost bych vyzdvihnul animaci, které je velice kvalitní a oproti jiným seriálům dost realistická. Teď k samotnému seriálu. Mezi vší tou akcí, psychologický rozjímáním a erekčním problémem hlavního hrdiny, byly příjemným zpestřením takové decentnější hentai vložky. Dakším znakem seriálu je nelítostné zbavování se postav. V jednom díle se objeví nové postavy, v druhém jsou už na kusy. Co mě na seriálu hodně znechutilo byla pacifistická nálož v posledních pár dílech, kdo neviděl, nepochopí. Další věcí, co v Gantzu chybí je objasnění pozadí příběhu, včetně nejasného závěru, i když to u anime není tak neobvyklé. Závěrečné zúčtování: Gantz nebyl špatný seriál, každý, kdo chce vidět něco neobvyklého by ho měl zkusit. Já osobně jsem od Gantze nic extra nečekal, a ani jsem to nedostal, přesto shlédnutí nelituji.

• 22.6.2007  23:05

Motivován filmem jsem shlédl tento seriál a byl lehce zklamán. Animace je kvalitní, souboje moc pěkné a Jubei stejný sympaťák jako předtím, ale co zde pokulhává je příběh resp. náplň jednotlivých dílů. V drtivé většině z nich jde o to, že se objeví nějaký hrozivě vypadající a potenciálně neporazitelný záporák, zaútočí na hlavní hrdiny, načež mu Jubei po pár vážně vypadajících sekundách nakope řiť resp. rozporcuje mečem. Ne že by to nebylo zábavné, v posledních dvouch třech dílech jde navíc kvalita nahoru, ale prostě od kvalitního anime očekávám trochu víc než neustálé, byť efektivní a atraktivní bitkaření. Přesto však díky lepším posledním dílům dávám 4*, i když dost slabé.

• 1.6.2007  22:14
    Suzuka (TV seriál) (2005)

Normálně, když se nemůžu rozhodnout jaké hodnocení mám udělit, se u anime zpravidla rozhodnu pro to vyšší, u Suzuky udělám vyjímku, protože na 4* to skutečně nebylo. Vinu na tom nese především první půlka seriálu, která je nezajímavá a k uzoufání nudná. Zbytek seriálu je už lepší, ovšem víc jak na 3* hodnocení vytáhnout nedokáže. Další věcí, která zrovna nepřispývá ke kvalitě seriálu jsou hlavní postavy. Akitsuki je nerozhodný ňouma, který neví co dělat. A Suzuka, která na první pohled vypadá jak jemná lilie se ke svému Romeovi chová jak stará harpyje, nechápu jak se do ní Yamato mohl tak zbláznit. Jo a na závěr bych podotknul, že Honoka je navíc mnohem víc kawaii než Suzuka co já bych za takovou holku dal...

• 30.4.2007  15:34
    Basilisk: Kóga ninpó čó (TV seriál) (2005)

Japonská verze Romea a Julie zahalená do ninja hávu. Starý šógun má dva potomky a o tom, který se stane jeho nástupcem má rozhodnout souboj dvou klanů ninjů, kteří se nenávidí po celé generace. Samotný boj vyplňuje drtivou většinu seriálu, vzhledem k různorodým schopnostem, a v některých případech i charakterům, všech ninjů se však nestává jednotvárným. To vše má bohužel za následek, že někteří ninjové nemají vpodstatě žádný prostor a propracovanost charakteru se dostává jen několika postavám, které vydrží dýl než pár dílů. Jediná věc, která mi na seriálu trochu nesedla byla částečná stylizace jedné ze stran jako záporáků, sám bych dal přednost tomu, kdyby ani jedna ze stran nebyla dobrá či špatná. Animace je velice kvalitní a realistická, určitě patří k tomu lepšímu. Na závěr bych ještě zmínil perfektní, rockově podbarvený opening. Ve srovnání s hranou verzí, filmem Shinobi, tento seriál jasně vítězí. Během filmu ke mně často doléhal pocit nudy, což se u seriálu skutečně nestalo.

• 30.4.2007  12:30
    I My Me! Strawberry Egg (TV seriál) (2001)

sledováno na celonoční projekci na Pragoconu....v polomrtvém stavu se mi to docela líbilo ;-)

• 9.4.2007  12:04
    Kenpú denki Berserk (TV seriál) (1997)

Moje další modla z žánru anime. Hledáte skutečně temnou a krvavou podívanou plnou bolesti a smrti, potom je Berserk něco pro vás. Rozhodně se však nejedná o bezduchou mlátičku. Příběh Gutse, ohromného zabijáka (barbar Conan sux) a jeho cesta na vrchol a následný pád na dno. Animace je opravdu poplatná době vzniku, ovšem mě to ani trochu nevadilo, v tomto ohledu zde skutečně vítězí obsah nad formou...i když ty boje byly fakt super :-)). Na druhou stranu si nějak nedokážu představit, že by Berserk s dnešní animací by na mě dokázal tak zapůsobit. Jde o skutečně vyjímečný seriál, který můžu každému doporučit, lepší temnou fantasy skutečně nenajdete. Subjektiv zde už zmínil mangu, momentálně jí čtu a chtě nechtě musím říct, že těch 5* v porovnání s mangou docela bledne. Chcete pokračování Berserku...přečtěte si mangu, věřte mi, že to stojí za to.

• 21.2.2007  15:12

Moc pěkný poetický film s krásnou hudbou o tom, jak se naučit hrát na chello s pomocí netradičních přátel.

• 18.2.2007  21:57
    Stalingrad (TV seriál) (2003)

Třídílný dokument o nejkrvavější bitvě v našich dějinách, zpracovaný převážně z německé strany. Při výpovědích účastníků, především v posledním díle, skutečně mrazí v zádech. V tom je hlavní přednost tohoto dokumentu, nejde totiž jen o výčet počtů padlých, dat a vojenských manévrů, ale především o výpovědi účastníků, čímž to všechno dostává osobní rozměr. Pokud jde o Stalingrad, nejspíš jde o nejlepší dokument jaký jsem zatím viděl.

• 18.2.2007  00:40
    Kimi ga nozomu eien (TV seriál) (2003)

V anime verzi je i slaboduchá telenovela docela stravitelná ;-)

• 11.1.2007  16:59
    Macross Plus (TV seriál) (1994)

Moje první čistokrevné mecha anime. Ze dvou třetin přijatelnější Top Gun a z jedné třetiny Ghost in the Shell, odproštěný od přílišného filozofického balastu. Samotný příběh není nic extrémně úchvatného, přesto mě však dokázal zaujmout, mimo jiné i díky zajímavému prostředí. Ke shledání dvou bývalých přátel, kteří se nenávidí a dívky, kterou oba milovali se nakonec přidává i něco mnohem důležitějšího...nejde o nic menšího než záchranu světa. Navzdory roku výroby je animace i dnes velmi kvalitní. Zvláště bojové scény jsou dobré, vše je tak rychlé že chvílemi skoro nepostřehnete co se vůbec děje. Dávám silné 4*.

<< předchozí 1 2 3