fordhont

fordhont

Jakub For.

okres Kroměříž

3 body

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Osudový dotek (2004)

  I sebemenší událost může zásadně ovlivnit váš život. Tento pojem je známý jako "efekt motýlích křídel" - i sebemenší změna jako je mávnutí motýlích křídel může ovlivnit naprosto rozdílný sled událostí.

 • poster

  Kokosy na sněhu (1993)

  Film natočený na základě skutečného příběhu jamajských bobistů účastnících se na olympiádě je o odhodlanosti. Zkušený trenér dostává novou šanci opět v životě něco dokázat a napravit si pověst a i s trochou peněz a nedůvěrou zkouší s jamajskými bobisty své štěstí a dokazují tím tak silnou vůli a píli ve filmu plném legrace a vtipných hlášek.

 • poster

  Náhradníci (2000)

  Skvělá sportovní komedie. Prostředí amerického fotbalu přímo vybýzí ke spoustě příběhů. Tentokrát se jedná o stávku profesionálních fotbalistů, za které musí nastoupit "náhradníci". Komedie plná humoru, která nepostrádá akci a trošku napětí. Už jen ty charaktery hráčů (do jejichž rolí byli vybráni velmi zábavní herci) pobaví. S pohodovou hudbou pohodová komedie se zajímavým příběhěm.

 • poster

  Matrix (1999)

  Originální myšlenka - napojování lidí na virtuální realitu a hrozba v podobě „inteligentních“ strojů. Díky námětu velmi propracovaný příběh. Skvělí herci, perfektní zvuk, úžasné efekty, spousta originálních akčních scén a propracovaná filosofie - to znamená výborný film.

 • poster

  Iron Man (2008)

  Akce, porce humorných scén, nadhled, povedený scénář, originálně pojatá a rockově zabarvená scénická hudba, příjemní herci, kvalitní vizuální efekty a dobrý příběh; zamýchame, povaříme a... já ten film žeru.

 • poster

  Forrest Gump (1994)

 • poster

  Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

  Velmi dobrý akční film se zajímavým námětem, který tak nějak navazuje na první díl Terminátora, překonal svými efekty ostatní filmy tehdejší doby a ani dnes se za ně nemusí stydět. Není jen o bezhlavém střílení, ale také o vztahu chlapce ke stroji a o nebezpečí, které představují stroje s umělou inteligencí. A navíc je plný skvělých scén.

 • poster

  VALL-I (2008)

  Po tomhle filmu jsem byl emocionálně vyčerpanej. Perfektní odhad budoucnosti, dokazuje, že ekologická varování nejsou jen tlacháním u nichž se stalo trendem a velice "cool" mávnout rukou, přestože to očvidně spěje k tomu (a přiznejme si, že lidstvo ve své sebestřednosti k tomu má sklony), nechat náš odpad na Zemi a odletět si pryč. I ukázka neustálého "pokroku" v podobě lenosti lidí, která dospěje až do této fáze ležení a komunikaci on-line, je vemi trefná. S technickými detaily si profíci z PIXARu pěkně pohráli. VALL-I není rozhoně jen pohádka pro děti; je zde sice spousta příjemně vtipných scén a milých postav se kterými se zasmějete, avšak ten film má snad mnohem větší hloubku, než se zdá.

 • poster

  Hledá se Nemo (2003)

 • poster

  Toy Story 2: Příběh hraček (1999)