To byl zítra flám (2010)

V českém dabingu s Martinem Stránským se pro mě jedná o kult. Šílenost, která mi naprosto sedla.

Avatar: The Way of Water (2022)

Na Avatarovi mě vždycky bavilo objevování tamní přírody. Na film, který chce oslavovat přírodu a poukazovat na absurdnost násilí, mi tam přišlo až moc střílení. Příběhové zvraty místy šablonovitě kopírují první díl.

Mezi živly (2023)

Námět skvělý. Příběh mi připadal zrychlený a vztahy trochu labilní jako na houpačce.

Želví nindžové (1990)

Klasika z devadesátek, která má stokrát větší atmosféru, než dnešní přeefektovaný kraviny.

Minuta věčnosti (2021)

Nějak se mi zdá, že většina lidí tady tenhle film nepochopila. Za mě skvělé připodobnění a rekapitulace života do rozhovoru s dcerou, do chladné ale nádherné krajiny Islandu. Nádherný námět, podpořený hudbou, prostředím a dialogy.

Celestinské proroctví (2006)

Filmové zpracování sice pokulhává, ale námět a myšlenka jsou skvělý.

Pan Church (2016)

"Lidé jsou ohledně smrti divní. Někdo mluví o čemkoliv jiném , než o zemřelém. Jiní zase nemluví o ničem jiném. Někdo vás zkouší povzbudit. Někdo ani nechce a rozbrečí vás. A potom jsou tady ti, kteří neřeknou nic... protože nemusí."

Duše (2020)

Existenciální - vtipné - abstraktní - flow - jazz - probuzení - všímavost - Trent Reznor. Pokud jste naladění tímto směrem jako já, tak je to film pro vás.

Ovládací panel
4 body