quido.morava

Quido Morava

okres Frýdek-Místek

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 13.4.2020  15:59

Tak jsem se na ten film těšil, ale i obával po zkušenosti s "novým" Pearl Harbor či Red Tails, nicméně, věřil jsem v Emmerichovy schopnosti - to jsem ale neměl. Nejenže jde o naprostý průměr, co se uchopení scénáře týká, ale u historicky podloženého snímku by se neměly dít tak okaté technické a faktické přehmaty, jako tady. Pro ne téměř katastrofa. Mé dvě hvězdy jsou zcela subjektivní - jedna za mé oblíbené téma a druhá za oblast.

• 16.2.2020  14:07
    Vysoká hra (TV film) (2020)

Moderní technologie, velký bratr o vás ví všechno, je třeba se umět v tom pohybovat a přesto... Perfektní příběh pro napínavý trhák však skončil jako promarněná šance - natočeno způsobem i obsazením tak, že se z toho vyklubal kýčovitý, málo uvěřitelný a poněkud zprzněný český "Bourne". Je mi smutno více z toho zpravování, něž z toho příběhu, a mělo by to být naopak.

• 10.2.2020  12:52
    Veterán (TV film) (2020)

Honza Hřebejků sklouzl do rutiny a v kombinaci se slabým a hlavně unyle pomalým a nerytmickým scénářem (čímž mne Marek Epstein taky udivil) se to poněkud vymklo. Jinak potenciálně dobrý a ne zase tak otřelý námět nějak zde nějak ztrácí svůj možný půvab. Příkladně návštěva Marie Poulové (podle mne nejslabší výkon ze všech - tu postavu jsem ji prostě nevěřil) v chudinské čtvrti byla jakoby vytržená z kontextu a prakticky úplně zbytečná. Otevřený konec by asi nevadil, ale otevřeno a nedopovězeno zůstalo mnoho momentů během děje, což už tak v pořádku není. Paradoxně byl děj únavně předvídatelný. Každopádně si pochvalu zaslouží většina herců.

• 23.1.2020  21:13
    Trojí život (TV film) (2018)

Na rozdíl od některých trapných dílek, které se tváří jako něco vyjímečného, je tady hned od počátku jasné, že půjde prvoplánovou komedii. Cítil jsem v tom návrat ke starým českým komediím z meziválečného období, ale bylo tam poněkud mnoho hluchých míst - jinak pohodová nenáročná taškařice pro vypnutí intelektu, která pobaví. Celkový dojem dost posílilo posledních vteřin !

• 21.1.2020  13:31

Ještě nudnější a méně uvěřitelné, než 1. díl.

• 21.1.2020  13:29

Kromě pár identifikovatelných záběrů z Ostravy to s životem v Ostravě nemá co dělat - ani dialogy, ani mentalita a chování postav, prostě nic... Jen vyčichlá představa eskymáků o životě v tropech. A děj či zápletky nijak zvláštní, spíše nereálné. Nevěřím, že to s tímhle obsazením tvůrci v dalších dílech nějak spraví.

• 21.1.2020  13:26
    Stockholmský syndrom (TV film) (2020)

Když odpustím nelogické chování postav a někdy i dost křečovité dialogy, tak to v prvním díle vypadalo nadějně, ale druhý to celé srazil na kolena. Velmi nesourodá kvalita dílů téhož počinu. Škoda. Ve finále jsem se dost nudil.

• 9.12.2019  09:30

Podle mne tento tandem - scénáristka a režisérka - nefunguje zcela bezvadně, jak by se mohlo předpokládat. Do toho Tereza Brodská, která filmy prostě neumí a je nepřesvědčivá, čili opět režijní chyba. Zatím nejslabší ze všech dílů, přestože příběh měl dobrý náboj i pointu. Závěrečné "odhalení" děj sice trochu oživí, ale jinak je to utahané a hysterické divadlo. Jen za ten hodně uvěřitelný závěr dávám dávám 3 *.

• 2.12.2019  11:31

Škoda menší nevyváženosti tandemu scénář - režie - herci... jinak opravdu dobrý počin české kinematografie

• 2.12.2019  11:29

Skvělý secénář a vyborné herecké i režijní výkony...! A hned se zde pozná kvalitní řemeslo ostříleného režiséra.

• 2.12.2019  11:27

Asi zatím nejzáživnější díl, tedy díky zrychlení scénáře, ale pořád to není ono...

• 2.12.2019  11:25

Pořád v intencích předešlého dílu - ale něco na tom asi bude, že mne to nutí to ještě stále sledovat.

• 2.12.2019  11:24

jenom se to trochu začíná hýbat, ale pořád je to dost utahané a hlavně nepřehledné - možná záměr, ale míjí se účinkem...

• 2.12.2019  11:21

až na ten líbivý "akční" konec, lákající na další díl, o ničem...

• 2.11.2019  15:49

Lidi kolem mne to neustále opěvovali, tak jsem se na to podíval a... nechápal jsem, co na tom viděli. Naprosto předvídatelná a kýčovitá skoro-komedie. Sem tam vtip, sem tam dojemná chvilka, jinak infantilní prázdnota. Co víc k tomu napsat, snad jen, že i Martin Hoffman tam byl toporný, na což u něj nejsem zvyklý...

• 24.10.2019  14:21

Oproti prvnímu dílu žádné zlepšení, možná ještě horší scenáristická práce, režie jakoby tam ani nebyla. Nuda a velké zklamání...

• 24.10.2019  14:18

2 silné kávy, abych neusnul - WTF - málokdy jsem hrubý,ale tady nemůžu jinak: za 1. děj se odvíjako lačnému sr*ní; za 2. herci nehrají, jen tam jsou; za 3. dialogy, dabing, logika - všechno špatně, nic z toho se nedá pochválit; za 4. jestli takto bude pokračovat i další díl, tak nevím nevím...

• 5.10.2019  09:15

Když se nestřílí, nebo se do krve nervou, tak šukají - jediná scéna k zamyšlení je s "rusákem" Rodenem nad pizzou, do které típne vajgly... V přestřelkách i malé osmatřicítky dělají 2x větší paseku než .45 Magnum, brokovnice dávají křídla, krve kolem daleko více než v Tarantinových filmech a do toho se občas kamera nervozně roztřese, obraz zkolorizuje a sekundové scény párkrát vrátí v čase, coby oživení - i přes počet mrtvol je to celé živé až dost. I Pavel Chodců na konci vstane z mrtvých. Přitom předtím dostane pukem do hlavy tolikrát, že by to zabilo slona, ale jeho ne. A na to všechno se kouká destiletý kluk a téměř nic to s ním nedělá. O slovníku všech postav ani nemluvím. No, proti gustu, žádný dišputát, sice to není nuda, ale mne to spíše unavovalo, než bavilo.

• 10.9.2019  21:50
    Na střeše (2019)

Nemám moc co dodat - klobouk dolů Jirko Mádle - perfektní. Konečně neprvoplánové drama s nepředvídatelným vývojem s několika jemnými a chytrými zvraty, nepostrádající inteligentní nadsázku a decentní humor. Tohle tu už řadu let chybí.

• 9.9.2019  11:49

Celkem zklamání. Ale byl jsem stále zvědavý, co se z toho vyvine, ale ke konci jsem se už musel smát. A popravdě, vydržel jsem do konce jen díky "kočce" Gabriele, na kterou se dá dívat.

• 9.9.2019  11:45
    Vězeň (1989)

Kterak nezvykle důvěřivý zkušený seržant do průšvihu přišel a téměř sám vše nakonec napravil... Taková typicky zamotaná, težko uvěřitelná konspiračka, ale líbí se mi, jak se Hackman dokáže stále tvářit, že jde o vážnou věc.

• 12.4.2019  23:43
    Aquaman (2018)

Trochu nechápu to hodnocení. Výběr týpka, jako je Jason Momoa byl do hlavní role perfektní (co na tom,že neumí hrát, umí za to pěkně pózovat), ale jinak to bylo asi nejkýčovitější obludárium, co jsem kdy viděl... Tím ovšem nesnižuji pěkně odvedené řemeslo speciálních a vizuálních efektů, pyrotechniků a tak.

• 16.2.2019  22:55

Vezměte sáček podrceného Merlina a misku strouhaného Excaliburu, špetku Artuše, dvě sklenky odvaru z Johanky z Arku, přeceďte přes spařený salát Pána prstenů, přidejte bujón ze Sněhurky, špetku Legendy, zamíchejte, po mírném zahřátí nechte ustát a máte výsledek - sladce napínavou kýčovitou, zato velmi výpravnou rádoby pohádku pro zhulené pubescenty. Nicméně věřím, že si to svého diváka v dnešní době najde.

• 3.1.2019  08:46

Silné a "vděčné" téma rozpadlé do mozaiky jednotlivých mini-epizod bez děje a smyslu. Bavili mne herci, bavila mne kamera, hudba, ale moc mne nebavil film. Nevím jak to jinak vyjádřit.

• 3.1.2019  08:34

Film má i silné chvilky, ale jen chvilky, jinak je to pouze slušně odvedená práce v tom smyslu, že už nic víc. Když se u filmu občas kouknu na hodinky, kdy to skončí, znamená to, že to není ono. Musím taky zmínit trhliny ve scénáři - občas se děj odehrává, či postavy chovají nelogicky, nebo absentuje přirozená návaznost... Připadá mi to jako dobrá předloha, ale filmové zpracování je ukvapené až odbyté, takříkajíc "ušito horkou jehlou". Závěr je sice dojemný v tom nejlepším slova smyslu, ale to na plný počet nestačí - takže, za mne, lepší průměr.

• 4.12.2018  14:54

uf, katastrofa, z ubohého scénáře a utahané režie zbyly jen naprosto nepřirozené reakce postav a nelogičnosti ve vývoji děje - jedna hvězda pouze pyrotechnikům, jinak ztráta času

• 4.12.2018  14:51
    Lynč - Špína (E06) (epizoda) (2018)

vyvíjí se to do velmi nepovedené záležitosti - scénář se úplně rozpadá

• 4.12.2018  14:50

Už jsem předchozí díly přestal komentovat, neb vývoj byl pouze v přidávání dějových komplikací, jinak nic, nyní se začínají objevovat dějové nelogičnosti a scénář se nám nějak sype... dávám dvě, ale je to sotva 1a1/2 hvězdičky, a to jen za herecký výkon kříže, coby skvěle ztvárněného "vzdělaného slizouna"

• 4.12.2018  14:47
    Lynč - Neúcta (E02) (epizoda) (2018)

Proti prvnímu dílu se nic zásadního neděje, postavy jsou unyle nepřirozené a jen se přidávají nové dějové zápletky, mnohdy poněkud předvídatelné, jinak nuda v Buchnově

• 4.12.2018  14:44

Říkal jsem si - nové pojetí, pomalé, ale uvidíme, co se z toho vyvine, nicméně, již tak upozaděný hlavní hrdina nemastný - neslaný...

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11