adams89

Student VŠ (historik)

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 1.4.2012  13:14
    Thunderball (1965)

Kvalitativně trochu sešup. Tvůrci jako by až příliš sázeli na nové inovace v podobě podmořského světa. Plán tajemného Blofelda vypadá zajímavě, ale trochu ho sráží poněkud nevýrazná postava záporáka Larga. Hlavním mínusem je ale hlavně režijně nezvládnutý závěr s podmořskou bitvou s harpunami, který je ale zase dobře nasnímán kamerou. Zrychlené záběry z Blofeldova unikajícího člunu na konci dnes spíše vyvolají úsměv.

• 1.4.2012  13:10
    Goldfinger (1964)

Patrně nejlepší bondovka vůbec. Klasika špionážních filmů. Už jen úvodní píseň od Shierley Bassey je skvostná. V porovnání s jinými díly, kde chce kde kdo ovládnout svět, mi Goldfingerův plán přišel, že měl hlavu a patu. Scéna s přepadením banky ve Fort Knox je nezapomenutelná. Conneryho výkon byl opět na jedničku. V době uvedení to musel být neskutečný hit. Z dalších dvaceti Bondů ještě Goldfinger asi překonaný nebyl.

• 1.4.2012  13:01

Druhá bondovka jen potvrzuje, že 60. léta byla pro takový žánr jako dělaná. Zde musím vyzdvihnout velké množství charismatických a dobře zahraných postav. Nemluvným záporákem Grantem a jeho sovětskou velitelkou začínaje, sympatickým Kerimem Beyem konče. A především je tu Daniela Bianchi, moje nejoblíbenější bondgirl vůbec. Oproti minule přibyla značně i akce, jejímž vrcholem je závěrečná scéna se závodními čluny. Následující ničím nerušenou plavbu Bonda s agentkou Romanovovou bych si také nechal líbit.

• 1.4.2012  12:57
    Dr. No (1962)

První díl z filmů o agentu 007, dnes už klasika. Z dosavadních šesti představitelů Bonda je Sean Connery pro mě tím nejpřijatelnějším. Vtipný, šarmantní, v akci uvěřitelný. Prostředí Karibiku exotické a krásy a popularity Ursuly Andress dosáhla jen málokterá další bondgirl. Malou výtku bych snad jen měl k malému využití potenciálu tajemného záporáka.

• 6.2.2012  02:21
    Góóól! (2005)

Je to spíš taková pohádka pro naivní mladé fotbalisty, jejichž snem je stát se profesionálním hráčem. Mužská obdoba Blafuj jako Beckham. Že by ale měl špičkový evropský klub tolik trpělivosti s umouněncem támhle odněkud z Tramtárie, to vážně pochybuju. Fotbalové tréninky a samotné zápasy jsou ale natočené solidně. Místy mě film docela i bavil. Potěší i účast nějakých těch světových jmen, včetně našeho Baroše a Šmicera. Nic víc než oddychovka to ale není. Lepší zážitek z fotbalového prostředí najdede třeba v Prokletém klubu režiséra Toma Hoopera.

• 6.2.2012  01:56

Pro Finchera je to látka jako dělaná. Jeho rukopis je znatelný po celou dobu filmu. Jen to však nezaručuje, že by měl překonat originální evropskou verzi. Snadná odhadnutelnost děje, menší dávka napětí, méně syrovější atmosféra. Upřímně, čekal jsem to spíše naopak. Chybělo mi zde i jen nepatrné naznačení Lisbethiny minulosti, jako tomu bylo u evropské verze. Mezi pozitiva bych naopak zařadil Craiga s Plummerem a naprosto dokonalou hudbu se střihem. Celkově mám trochu smíšené pocity. Severští filmaři ale nasadili laťku hodně vysoko.

• 6.2.2012  01:40

Nesmírně mrazivá detektivka, která patří kvalitou i podobou někam mezi snímky Sedm a 8 MM. Tedy ne zrovna film pro každého. Hustou atmosféru a protemnělý děj doprovází dokonale gradované napětí a i při svých dvou a půl hodinách film prakticky nemá slabá místa. Postupné řešení záhady zmizelé dívky a odhalení činů rodiny Vangerů bylo nesmírně poutavé. Působivé byly i ty obyčejné fotografie, se kterými pracovali oba hlavní hrdinové. Duo Michael Nyqvist a Noomi Rapace bylo navíc obrovsky charismatické. Pro mě jednoduše skvostný film, vedle něhož je o dva roky novější remake Davida Finchera jen pouhým stínem.

• 5.2.2012  01:42
    O život (2007)

Těžko říct, jaké divácké skupině měla být určena tato takzvaná komedie. Všechno je takové chaotické a trapné, až to bolí. Pořádně jsem se nezasmál snad ani jednou, takže je asi něco špatně. Jak někdo mohl začít natáčet s tak špatným scénářem, to mi hlava nebere. Celou blamáž podtrhuje koktající a absolutně nesympatická Dorota Nvotová.

• 5.2.2012  00:19
    18 je jen začátek (TV pořad) (2012)

Je to až neuvěřitelné, jak tato šaráda otravovala člověku život. Někomu očividně schází soudnost. Standartní výplod naší milované televize Nova.

• 31.1.2012  08:32
    Děti moje (2011)

Trochu přeceňovaný film, řekl bych. Nebýt zde Clooneyho, tak by o něj nikdo nejpíš ani nezakopl. To on dělá z Descandensts něco navíc. On a jeho starší dcera v podání Shailene Woodley. A nezmiňuju ji jenom proto, že vypadá dobře v plavkách, líbilo se mi i jak svoji postavu zahrála. První polovina byla určitě koukatelnější než druhá. Konec se mi zdál dost natahovaný. Havajské prostředí ale nádherné, hned bych se tam jel podívat. Děti moje jsou průměrným dramatem o rodinné krizi, kterých se natočila spousta.

• 31.1.2012  05:16

Pokračování na sebe dlouho čekat nenechalo a není se čemu divit, když jednička v kinech vydělala takový ranec peněz. Přesunem do Asie tvůrci neprohloupili, exotika a ústřední herecké trio se k sobě docela hodí. Philova hláška na začátku, "Už je to tu zase", exkluzivní. Už to ale celkově nemá ten správný říz a moment překvapení jako tomu bylo před dvěma lety. Nicméně zábava je to pořád solidní a na další pokračování se už teď upřímně těším.

• 31.1.2012  05:02

Probudit se po rozlučce se svobodou v hotelovém pokoji po boku slepice a s živým tygrem ve vedlejší místnosti, a nic si nepamatovat, to je vážně něco. Bavil jsem se neskutečně. Phillips vytvořil slušnou značku, která se dost možná stane kultovní záležitostí. Skvělá kombinace drzosti, sprostoty a vtipnosti. Pařba ve Vegas je jízda se vším všudy. Konečně pořádná komedie pro chlapy.

• 27.1.2012  22:13
    Pán Domu (2005)

Tommy Lee Jones v komedii o partě roztleskávaček coby korunních svědkyní, to nemohlo dobře dopadnout. Navíc s režisérem, který nikdy nic kloudného ještě nenatočil. Je to záhada, proč se tak kvalitní herec propůjčí něčemu tak mizernému. Za celý film dva, možná tři úsměvné momenty, nic víc. Tedy ale ne že bych Jonesovi natáčení nezáviděl. Děvčata vypadají v sukýnkách vesele a hravě...

• 27.1.2012  03:22

Po technické stránce opravdu špičkový film. Příchod mimozemšťanů na scénu byl místy dechberoucí. Těch nelogičností bych ale u Spielberga tolik nečekal, ještě bych je ale byl schopný odpustit. Co ale neodpustím, je ten konec. Co to proboha mělo znamenat? Ta totální destrukce světa si happyend nezasloužila (ještě že alespoň ta miliarda mrtvých). Cruise sympatický, Dakota Fanning příliš uřvaná, Robbins zbytečný. Ambiciózní film, který plave ve vodách průměru, to je přesně Válka světů.

• 25.1.2012  00:05

Ocelová pěst je vlastně takovou pohádkou pro malé kluky jednadvacátého století. Zábavný mix čtvrtého Rockyho a Do útoku, u kterého jsem se nenudil ani chvíli. Délka 127 minut? Vůbec mi to tak nepřipadalo. Pro Jackmana role jak vyšitá, komediální talent on rozhodně v sobě má. Boxerské finále robotů jsem si vážně užíval. Já těm dnešním capartům tohle závidim. Vzniknout takový film před 15 lety, tak se na něj v tu dobu dívám od rána do večera. Opravdu milé překvapení. Jen toho hip hopu tam mohlo být méně, ale čert to vem.

• 24.1.2012  23:48

Atmosféra Studené války, doby věčného strachu a podezírání, na mě přímo dýchala. Přesto mě toto hvězdně obsazené špionážní drama zdaleka neoslovilo tolik, jak jsem očekával. Stylizace do 70. let téměř dokonalá, dvouhodinová pavučina dialogů mě však neskonale nudila. Hodně náročný film. Dlouho jsem si tolik u filmu nenamáhal mozkové závity. Co se týče Garyho Oldmana, zde vytvořil jednu ze svých nejpozoruhodnějších rolí. Myslím si, že taková věc je asi potřeba vidět víckrát. U mě prozatím průměrná záležitost.

• 21.1.2012  12:50

Bezkonkurenčně nejhorší Spielbergův film. Dvě a půl hodiny plné patosu a klišé, až jsem se chvílemi smál. Superkůň Joey přes noc zorá kamenité pole, při zteči proti německým kulometům nemá ani škrábanec, nepojde ani několikaletým taháním vojenské techniky. Ba co víc, nedělá mu ani problémy proběhnout skrz ostnatý drát. Prostě komedie. Hudba je přehnaně pompézní, až je to místy legrační. Výplach mozku graduje na konci, kdy jsem si už vážně připadal jako v románu od Danielle Steel. Spielberg se asi zbláznil, jinak si to nedokážu vysvětlit.

• 20.1.2012  18:49
    Moneyball (2011)

Příběh o podceňovaném týmu, který to dotáhl daleko, se mi zamlouvá. Jisté podobnosti vidím s anglickým Prokletým klubem, tedy až na ty hrátky se statistikami. Je zajímavé sledovat sportovní dění z pozice sportovního manažera a skautů. Brad Pitt to zahrál dobře a i díky němu to je místy zábavný film. Určitě jedna z jeho nejlepších rolí. Škoda jen posledních patnácti minut. Přišlo mi, že filmu docházel dech a trochu se to celé zbytečně natahovalo. Rozhodně jsem však Moneyball neviděl naposledy.

• 19.1.2012  03:34

Tak tohle byl jednoznačně jeden z trapasů roku. Slušné digitální triky, tradičně sympatický Ryan Reynolds, ale to je bohužel vše. Tak dementnímu scénáři přiklepnout 200 milionů dolarů, tomu říkám odvaha. A ty peníze jsem mimochodem ve filmu vůbec neviděl. Mou pozornost si udržely jen scény z vesmíru, kterých bylo bohužel málo. Zbytek byl neskutečný paskvil. Po nadupaných trailerech na mě samotný film působí spíše jako nepovedený žert.

• 19.1.2012  03:11

Konspirační epizodka z druhé světové války o plánu unesení Winstona Churchilla do Německa. Přiznám se, že jsem náckům i fandil. Ale to jen díky sympatické postavě plukovníka Steinera v podání Michaela Cainea. Byl by to průměrný válečný film, jakých byla natočena celá řada, ale početná enkláva kvalitních herců dělá svoje. Navíc Donald Pleasence coby Heinrich Himmler mě rozhodně pobavil.

• 19.1.2012  02:51
    Cesta (2009)

Filmy s postapokalyptickou tématikou jsem už viděl asi všechny, ale žádný z nich mi nepřišel tolik syrový jako právě Cesta. Ta depresivní atmosféra se mi doslova zaryla pod kůži a jen tak ji nic nepřekoná. Zničený svět bez fungujícího řádu, hlad, zima a špína, kanibalismus, zoufalství a beznaděj... Člověka to nutí k zamyšlení, čeho se jednou můžeme dočkat. Viggo Mortensen byl skvělý, strach a zmar jsem mu věřil z každého záběru. McPhee v roli malého kluka určitě překvapil a na škodu nebyly ani camea Theron, Duvalla a Pearce. Pochopení závěru filmu diváky rozdělilo na dva tábory. Ve mně vyvolal pocit naděje.

• 16.1.2012  18:10
    Bounty (1984)

V duelu se Vzpourou na Bounty je pro mě verze z roku 1984 nepatrným vítězem. Hopkins a Gibson to mají ve srovnání s kolegy Howardem a Brandem nesmírně těžké, nicméně Hopkins se do role poručíka Blighe vžil opravdu dobře. Výprava se sice nedá srovnávat se starším velkofilmem, ovšem téměř dokonalá podobnost s historickými fakty a především Vangelisova hudba dělají z filmu něco navíc. Právě skvělá hudba dodávají Bounty jakousi mysterióznost a exotičnost pro nás Evropany tehdy málo prozkoumaného Tichého oceánu. I díky hudbě je depresivní závěr tak výborným momentem. Bounty je pro mě jeden ze symbolů dobrodružného žánru a zárověň neprávem podceňovaný film.

• 16.1.2012  17:27

Příběh o nejslavnější námořní vzpouře jsem si zamiloval už v dětství. Nabízí se srovnání této velkolepě natočené verze s o dvacet let mladším filmem s Hopkinsem a Gibsonem. Velkofilm z roku 1962 je opravdu bohatý na kvalitní výpravu, hudbu a silné herecké tváře. Marlon Brando a Trevor Howard vytvořili opravdu věrohodné protipóly a že se během natáčení nesnášeli, to je ve filmu skoro patrné. Ovšem co se týče historických faktů, Vzpoura na Bounty není nic víc než dobrodružná pohádka. O celou událost jsem se zabýval a jako historik prostě být spokojený nemůžu. Závěr je navíc typickou ukázkou hollywoodské idealizace z 60. let. I s pár výhradami je to však bravurně natočený dobrodružný film.

• 16.1.2012  11:22

Tak zoufale nudný thriller jsem tedy dlouho neviděl. Od úplného propadáku film dělí snad jen solidní Kirsten Dunst, té je tady vážně škoda. Gosling ani Langella žádnými přínosy překvapivě nejsou. Pointa mě na konci také asi nějak minula. A pro snímek "podle skutečné události" je navíc scénář až příliš plný fantazie a konspirací. V lepší společnosti je jednoduše ztráta času.

• 12.1.2012  05:37
    Salt (2010)

Ideální film na vypnutí a odreagování. Nedostatky ve scénáři a v (ne)uvěřitelnosti akčních scén sice přehlédnout nelze, ale podívaná je to vskutku svižná. Angelina je dobrá, s kvérem jí to sluší, a líbil se mi i Liev Schreiber. Málokterý film mi utekl tak rychle jako Salt. Škoda těch posledních 15 minut, které už začínaly hraničit se žánrem sci-fi. Tak dobře vycvičenou agentku bych chtěl tedy vážně vidět.

• 12.1.2012  04:22

70. léta v Americe - nablýskané káry, opálené kočky v bikinách, rock’n’roll. 70. léta v Československu - spartakiády, fronty na banány, prvomájové průvody. Ano, přišli jsme opravdu o hodně. Právě Vanishing Point je skvělou sondou této doby. Prakticky hodinu a půl dlouhá honička automobilového závodníka Kowalskiho v Dodge Challengeru 1970 napříč nevadskou pouští. Bezstatostnost, vzpoura vůči autoritám, cesta za svobodou. Těžko hledat lepší film s rychlými koly v hlavní roli.

• 11.1.2012  04:17
    Den zrady (2011)

Slušné politické drama mapující pozadí prezidentských voleb. Solidní tečka Ryana Goslinga za skvělým rokem 2011. Obdivuhodné, jak vylétl nahoru. Budu se těšit na každý jeho nový film. Clooney vypadá rovněž dobře. Tomu prostě sedne každá "kravaťácká" role. Nemluvě o tom, že z něj dozrává také kvalitní režisér. Přesně nějak takhle si představuju špinavé zákulisí politických bojů.

• 11.1.2012  02:12
    Faster (2010)

Nablýskané béčko a zároveň jeden z nejzbytečnějších filmů za poslední roky. Takový je přesně Faster. Přitom ze začátku to bylo celkem nadějné. Ale bohužel jen ze začátku. Rockovi jsem nevěřil nic, na to mě až příliš nudil. Billyho Boba Thorntona jsem ještě vyčpělejšího snad neviděl. Závěrečná pointa je výsměch. Úplný průšvih to není, ale už se na to nikdy nepodívám.

• 11.1.2012  01:54
    Lidice (2011)

Nerad to přiznávám, ale Lidice trochu kýčovité opravdu jsou. A je to škoda, protože emotivnější příběh budete v našich dějinách hledat jen těžko. Čekal jsem rozhodně více od scénáře Zdeňka Mahlera, kterého jinak uznávám. Pro mě je to film bez emocí, s několika historickými nepřesnostmi, na naše poměry však ještě pořád slušný snímek. Nabízí se srovnání s Herzovým Habrmannovým mlýnem, který je o třídu lepším filmem než tolik dopředu opěvované Lidice.

• 10.1.2012  02:24

Mám rád konspirační teorie a nebráním se ani tématice UFO, ale tahle slátanina byla i na mě příliš. Hodnota informací naprosto nulová...

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11