Ranč (2016) (seriál)

Ideálne na večery po práci. :)

David Attenborough: Život na naší planetě (2020)

Neviem si predstaviť človeka, ktorý by toto pre ľudstvo extrémne dôležité svedectvo podal lepšie a vierohodnejšie ako David Attenborough. This is not about saving our planet, it’s about saving ourselves. Nastal čas si to konečne uvedomiť. 100%

Díra (2019)

SILA. Fakt sila. Myšlienka sa mi páčila veľmi, nechutnosť jej spracovania zas až tak nie... Čo je vlastne tento film? Bezfarebná 90 minútová nechutná, ale bohužiaľ autentická metafora na fungovanie tohto sveta alebo šedivé a rozbité zrkadlo ukazujúce pravú tvár našej (ne)ľudskej rasy? Možných interpretácií by bolo naozaj mnoho, hlavne čo sa týka záveru. Každopádne ojedinelý filmový počin, ktorý určite nedostanem z hlavy tak skoro.

Černobyl - Open Wide, O Earth (2019) (epizoda)

Neskutočne autenticky stvárnené... jednoznačne seriál, ktorý nie je možné len tak vyhnať z hlavy a som rada, že niečo takéto vzniklo a že sa odokrývajú zabudnuté mená ľudí, ktorí sa (ne)dobrovoľne obetovali, aby zachránili budúcnosť. Klobúk dole aj pred maskérmi, po dlhej dobe som videla niečo (scény s umierajúcimi) na čo som mala problém sa pozerať.

John Wick 3 (2019)

Tell them, tell them all.. whoever comes, whoever it is. I’ll kill them. I’ll kill them all. A tak aj bolo. Tretia kapitola asasinskej rozprávky o Babe Jage so sebou prináša 3x toľko akcie, trojnásobné množstvo skatovaných obetí a tiež vizuálnu slasť v podobe záberov Saharskej púšte, Casablancy a Halle Berry, ktorá je približne rovnako nezničiteľná ako samotný John Wick. 5* už len za úplne prvú mass murder scénu, v ktorej nože pod Johnovou dirigenciou priam až tancovali vo vzduchu a zabíjali samé od seba, skvele natočené!! Koniec "mierne" pritiahnutý za vlasy ale nech...it's John FUCKING Wick!

Hra o trůny - Dlouhá noc (2019) (epizoda)

SPOILER!!!!! Nerada to priznávam, ale za mňa trochu sklamanie. Od celého konceptu White Walkerov som čakala omnoho viac, zvlášť v tejto veľavýznamnej bitke, okolo ktorej bolo toľko celosvetového "hajpu".. Akokoľvek skvelá a napínavá tá bitka bola, nič sa vlastne nestalo.. ujo Night King prišiel, trošku si užil draka a umrel akoby nič, that's all. Uvidíme čo bude ďalej, ale za najlepšiu sériu toto zatiaľ rozhodne nepovažujem.

Mělčiny (2016)

No nebyť tam tej terminatorky Blake Lively tak by to ani ten intergalaktický žralok asi nezachránil.. :D

Trhlina (2019)

S jednodňovým odstupom a po opätovnom nahliadnutí do knihy dávam slabšie 4*. Kniha je kniha a inak tomu samozrejme nebolo ani v tomto prípade, avšak i tak môžeme Trhlinu považovať na slovenské pomery za kvalitný filmový počin... slušná práca s kamerou a obrazom celkovo, no musím sa priznať, že som pri pozeraní filmu nepociťovala taký ten príjemný druh strachu a napätia ako pri čítaní knihy. V podstate vo filme je celé napätie budované najmä psycho hudbou, čo síce môže fungovať, avšak konečný emočný efekt nebol (minimálne u mňa) taký vyhrotený, ako pri detailných knižných opisoch. Taktiež som na základe správania filmového hlavného hrdinu nemala potrebu s ním sympatizovať, kým v knihe tomu bolo naopak. Miestami som prekvapivo dokonca viac fandila Maštalírovi a jeho bezodnému skepticizmu. Výraznou odchýlkou od knihy bol však skvelý záver, takže aj preto si filmová Trhlina zaslúži tie 4*.