AlfrédHič

AlfrédHič

<< předchozí 1 2
    • 29.11.2007  18:02
    Amadeus (1984)

Stephen King říká, že umění spisovatele je ve schopnosti škrtat. Já myslím, že tomu tak je i u filmařů a proto byla kratší verze filmu působivá a okouzlující, ale ta druhá, jejímž cílem byla především komerce, už stála za psí štěk.

• 17.1.2008  19:30

Druhý batmanovský film vyniká především nečernobílým zpracováním padouchů. Catwoman je veskrze ani ne tak záporná, jako spíše lehce psychicky narušená žena, s geniálním de Vitem zobrazujícím Tučňáka jako frustrovaného mrzáka stíhaného osudem skoro až soucítíte a tak je jedinou zápornou postavou Walken jakožto chladný a vypočítavý kapitalista. Vše s nádhernou a ponurou goticko-barokní atmosférou.

• 15.5.2008  12:03

Bezruč by se divil.

• 8.7.2007  15:24
    Chlapci a chlapi (TV seriál) (1988)

Můj otec se na to dívá u vaření a chechtá se převelice. Dnes, když se člověk může podívat na kvalitnější českou produkci, třeba... ehm... Rodinná pouta nebo Ordinaci, je tohle leda tak vzpomínka na komunismus a nebo něco pro upřímné zasmání.

• 7.7.2007  17:25
    Dobytí severního pólu (divadelní záznam) (2006)

Nejsou to nejlepší Cimrmani ovšem jsou naprosto klasičtí a když to srovnám s výletem na Kokořín... a jen tak mimochodem: kolegové, nebrečte, na DVD už to je.

• 24.9.2007  16:46
    Drž hubu! (2003)

"Není to cvok, je to jen neuvěřitelný blbec. Měli by dělat útulky i pro blbce, ale uvědomujete si, jak by musely být ty budovy velké???" Ti dva umí!

• 29.8.2007  18:49

Proč si to nepřiznat, Fantomas je SLÁTANINA. A to tak dobrá a srandovní slátanina, že si to zaslouží obdiv. Prostředí Skotska poslednímu dílu série určitě prospělo, snad by se i dalo tvrdit, že tohle je nejlepší Fantomas. Moravec dabuje Fantomase suše a nudně, překvapivě on, dnešní česká dabérská špička. Jenže tehdy mu bylo sedmadvacet, což ho omlouvá, navíc u takové tajemné postavy strohý dabing není na škodu. Marais je slušný (všimli jste si, jak je strašně podobný Rogeru Moorovi?), ale exceluje hlavně Funés a jeho český dabér Filipovský: když jsem viděl Lakomce a to jak Funése odchrochtává Krampol a odpudivě zoufale se snaží Filipovského vykrádat, docela jsem se lekl.

• 21.7.2007  16:22

Je léto 2007 a na ČT1 běží každý čtvrtek večer komedie s Louisem de Funésem, obrovská trefa do černého té nové programové ředitelky - a "Le Grand restaurant" patří k těm nejlepším. Slušná zápletka (i když druhá polovina filmu s detektivními a akčními vložkami přeci jen trochu nudí...) ale hlavně Funésovy gagy, xichty a vtípky. "Bylo mi šestnáct, když jsem poprvé vkročil do kuchyně..."

• 31.8.2007  12:39

Ze začátku vás to šokuje nesmírně, pak tomu přijde na chuť, pár dílů je zábavných... a pak to člověka přestane bavit, dyť je to furt dokola.

• 29.8.2007  18:22
    Hibernatus (1969)

Podobně jako Piti Piti Pa je Hibernatus hodnocen velice rozporuplně, ale já se přikláním opět na pozitivní stranu. Převleky jsou skvělé, mistrův výkon je jeden z vrcholných, dialogy se povedly a přestože po létech film na originalitě trošku ztrácí, jak už tady bylo řečeno, téma hibernace zpracoval vhodně pro komedii, nikoliv sci-fi film. při sledování na mě tak trošku dýchla (bůhvíproč, ty filmy nemají skoro nic společného) atmosféra Macourkova Ráno vstanu a opařím se čajem. Dobrý film.

• 19.12.2008  20:37

Oceňuji to, co je na dokumentu důležité - atraktivní téma a poutavé záběry se stylisticky neúplně dokonalým, ale výstižným a dobře podbarvujícím komentářem.

• 8.6.2007  14:04
    Iluzionista (2006)

Ačkoliv alespoň ten Norton má na lepší výkon, Iluzionista je zajímavý a napínavý film, který nijak neurazí. Dobře zvládnutá je přinejmenším kamera a má to velmi příjemnou c.k. atmosféru. Kdo uvidí, neomdlí, ale ani se nepoblije.

• 3.5.2008  19:48
    Inspektor Taggart (TV seriál) (1983)

Dobrá střízlivá anglická detektivka.

• 10.4.2008  11:25
    Jiná žena (1954)

Dle mého mnohem zajímavější film, než třeba Žena bližního tvého, daleko dotaženější a napínavější, ačkoliv se mi poměrně líbila celá americká tvorba tohoto výjimečného československého filmaře. Navíc zde přidali zajímavé doporučení pro filmaře a bylo to krásně depresivní a hitchcockovské...

• 29.3.2008  10:35
    Jistě, pane ministře (TV seriál) (1980)

Člověk má pocit, že se ta britská politická scéna 80. let příliš neliší od současné české...

• 7.7.2007  17:38

Určitě jako film nic moc, o tom žádná, ovšem jako jeden z mála (spíš jediný) film vystihuje tuto osobnost jako to, čím skutečně byla - ne jako sličnou hrdinku, ale jako vyšinutou náboženskou fanatičku. Maličká záplata, ale vylepšuje dojem.

• 18.1.2008  17:05

Miluju Dahla, miluju Burtona a tak tenhle film nemohl zklamat.

• 23.3.2007  08:31
    King Kong (2005)

Není to ani v nejmenším nejlepší Jacksoův film ani nejlepší film o Kongovi, ale je z něj cítit úcta k originálu, bezvadná atmosféra "golden years" a Andy Serkis je asi jeden z mála herců na světě, kteří dovedou zahrát tak bezvadně opici.

• 2.3.2008  08:44
    King Kong (1933)

Nepřekonané, megalomanské, děsivé, dojemné, úžasné.

• 8.7.2007  14:47
    Kojak (TV seriál) (1973)

Znáte nějaký jiný americký krimiseriál, ve kterém je denně hlavní výhrou skvělý Telly Savalas jako charizmatický plešoun? Jistě, na dnešní poměry je seriál trochu pomalý, člověk není "lidově baven" akčníma žblemtama, ale má to své kouzlo a kouká se na to výborně.

• 29.8.2007  18:39
    Lakomec (1980)

Moliére hraný a režírovaný Funésem, to je, co? Plné zajímavých nápadů, Uderzovy kresby, text hry na stěnách, to všechno jo, ale něco tady vázne. Funésova interpretace Moliéra totiž staví na úplně jiném humoru než původní hra, Funésovy zbývaly v té době dva roky života a už nebyl tak energický jako dřív, českou verzi daboval Krampol a ten Filipovskému nesahá ani po ponožky, i když se ho snaží (zdůrazňuji SNAŽÍ) napodobit. Čekal jsem víc, otázka je, jestli se něco VÍC udělat dalo. Myslím že ne. Tvůrci dělali co mohli, ale Funés a Moliére není (jak Harpagon ve filmu říkal, když organizoval svatby) "dobrá partie"...

• 3.11.2007  20:09
    M*A*S*H (TV seriál) (1972)

Tento seriál proslavil mnoho herců a hlavně proslavil Korejskou válku. V české verzi díky bohu bez přídavného smíchu. Seriál, který baví dlouhé generace a v mnohém inspiroval jiné a neméně slavné seriály, natočené dlouho po něm. Model neoblíbeného a byrokratického prudiče, Franka Burnse, najdeme i u Rimmera z Červeného trpaslíka a jistá podobnost by se našla třeba i mezi Hawkey Piercem a dr. Housem. A po scéně, v níž Radar oznámí sestřelení Henryho letadla nad mořem, jsem hleděl dvě minuty rozostřeným zrakem do země, nevěříc tomu, že tohle si nějaký bezcitný scénárista dovolil napsat.

• 31.8.2007  12:28

Sonda do života námořníků za napoleonských válek, působivé bitvy a mariňácké slasti i strasti ne v seriálu, ale ve dvouhodinovém filmu? No, proč ne...

• 8.6.2007  14:11

60% je k takovému filmu málo. Jakkoliv může občas vyznít trochu mdle, je v něm ryzí Sklepácký humor a obsazení, vtípky a atmosféra pohltí ve filmové verzi i toho, kdo má divadelní hru sjetou už šedesátkrát.

• 31.8.2007  12:25

Kdo neviděl, není Čech!

• 9.4.2008  10:49
    Osvícení (1980)

Nevím, co napsat. Naprosto kongeniální s předlohou a jedna z mála adaptací, o kterých je to možné s klidným svědomím říci.

• 4.4.2008  11:17

Co to je za Perryho Masona, když tady není Raymond Burr ani žádný Perry Mason??? Tohle je neodpustitelné! Ale přesto byl závěr překvapivý a docela jsem se bavil...

• 29.8.2007  18:05
    Piti Piti Pa (1970)

Neortodoxní Funés, ale skvělý. Výtky některých nechápu: je tu Funésův obvyklý humor, scénář rozhodně není "děravý" jak kdosi napsal (jen jednoduchý, ale knížky s primitivní zápletkou píše i King, když jsou dobře napsané, proč ne? ), hudební složka je strhující a celkově patří tento film mezi takové, jako Le Grand Restaurant nebo Pošetilost mocných.

• 4.6.2007  11:39
    Samuraj (2003)

Velmi silný zážitek. Herecké výkony, akční scény, kterým může Kill Bill olízat boty, prostředí, režie, a pokud to je málo, tak ta hudba vás dostane určitě!

• 13.8.2007  09:17
    Skřítek (2005)

Veselá groteska s výbornou hudbou MIG21, ačkoliv ke konci už trochu rozvláčná. Vynikající herci, zvláště Holubová jako matka, zajímavé triky a až na některé zbytečné scény bezva film.

<< předchozí 1 2