Lolita

Lolita


22 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Dokonalý trik (2006)

  Fascinující, strhující, plné zvratů, a až do konce titulek jsem seděla s otevřenou pusou. Sympatie ke dvěma hlavním hrdinům se přesýpají od jednoho ke druhému jako písek v hodinách, oba jsou výborní herci. Hugha Jackmana mám v oblibě už delší dobu, ale do centra mé pozornosti se dostává především Christian Bale. Zbaštila bych mu úúplně všechno.

 • poster

  Hvězdný prach (2007)

 • poster

  Pán prstenů: Návrat krále (2003)

  .. k úžasném, dechberoucímu, a tak dál, a tak dál.. vždyť ty slova znáte... finiši. Já se tak ráda opakuju - jeden film bez druhého nejsou nic, a je to Návrat krále, který tvoří pomyslnou zlatou korunu na LotRovské hlavě. Mé srdíčko plesalo blahem už u úvodní scény se Sméagolem, a má dušička se tetelila radostí nad scénou rozsvěcení majáků a pak samozřejmě nad rozpracováním jednotlivých postav. A armáda nemrtvých.. A ta závěrečná bitva.. bože, snad nikdy jsem neviděla nic lepšího... a když se před hobitkama poklonilo celé nádvoří.. a.. a prostě je to úžasné a já ten film miluju, celou trilogii, komplexně, moc a navždy. Tam je tolik úžasných scén, že když to poskládáte do celku, kterým je Návrat Krále, a to do většího celku, kterým je pak celá trilogie, tak já prostě neznám vyváženější a úchvatnější dílo. A btw - skalní fandové povinně prodloužené verze!

 • poster

  Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

  Já jsem člověk dotčený předlohou. A jsem nechutný hnidopich, co se týče srovnávání předloh s jejich filmovým zpracováním obecně. A jsem strašně přísná a samozřejmě bych to vždycky udělala líp. A taky to vždycky nepatřičně komentuju. Ale ne v tomto případě. Já jsem čtenář vcelku vášnivý, a když mě nějaká ta bichle nadchne, jsem schopná nespat a přelouskat jí přes noc. Tolkienovky jsem četla všechny. Ale také jsem četla všechny Pottery.. Čokoládu.. a tak dál. Nadávala jsem, že se to od knižní předlohy liší. Že mi zprznili moje oblíbené scény, protože moje chorá hlava si je představovala prostě jinak. Tady se to stalo taky.. ale jinak - poprvé někdo předčil moje představy a očekávání. Bylo to jinak, chybělo tam toho dost, ALE - já jsem byla poprvé nadšená filmovým zpracováním nějaké své oblíbené knihy, bylo to lepší než výplody mé ubohoučké fantazie. A když říkám nadšená, tak fakt myslím nadšená, zamilovala jsem do filmu, do všech postav, do Pídžeje, do kameramanů, do Fran i Howieho, do maskérů, kostymérů, i do nosiče svačin, do všech, kteří se na tomhle nějak podíleli. Popravdě nemohu koukat na jeden díl samostatně, musím si vždycky pustit všechny tři naráz, to je prostě dílo, který se musí chápat jako celek, tak nějak. A tímto se taky P.J. omlouvám - když jsem se dozvěděla, kdo bude točit tenhle skvost, chtěla jsem skočit pod vlak a nechápala jsem, proč to svěřili tomuhle tlustýmu magorovi, co točí ty "úžasně nechutné" filmy? Sorry a kdybych nosila klobouk Péťo, dolu s ním. Stvořil si mou lásku, nepochybuju, že do konce života ;-) a protože beru tři jako jeden, pak i můj komentář bude pokračovat.. hádejte kde...

 • poster

  Pán prstenů: Dvě věže (2002)

  ..no přece tady. A možná že jsou Dvě věže jenom spojovací můstek mezi Společenstvem a Návratem. Ale já po tomhle můstku chodím ráda. Opakuju to už postý, ale já na to nahlížím jako na celek. Proto mají všichni Lotři pět hvězdiček. A když se od toho teda odprostím, jako odpověď všem rejpalům, tak i Dvě Věže pro mě mají tolik úžasných scén, že nemohu stejně bodovat jinak, než *****. Ale prostě - Společenstvo je velkolepý začátek, a Návrat je dokonalým finišem, tohle prostě logicky bude tak trochu prostřední bratříček-díl kterému bude chybět něco z jedničky a něco z trojky. A to je zde vše drazí přátelé, a přesuňme se proto k ...

 • poster

  Avengers (2012)

  Kapitán Amerika by mi tam vůbec nechyběl, Chrise Evanse vidím pořád jako blbečka z Bulshitu s nastříkanýma šlehačkovýma kozama a připadá mi, že se v obou filmech tváří stejně. Jeho samostatný příběh mě jako u jediného z hrdinů neláká. Celé to táhne hláškující Iron Man Tony Stark s charismem které doslova teče z filmového plátna, svalouš Thor a Bruce Banner/Hulk. Raději než na Scarlett jsem se dívala na Cobie Smulders v přiléhavém oblečku. Více zde . P.S.: viděno znovu s titulkama - doporučuju ;-)

 • poster

  Velmi nebezpečné známosti (1999)

 • poster

  Ďábel nosí Pradu (2006)

  Můj oblíbený "holčičí" film. Meryl mě naprosto uchvátila, je tak ďábelsky odporná a ďábelsky jí to sluší! Další body pro Emily - neurotická, ponořená do svého světa, který obsahuje pouze (nebo vše?) to z módního světa, či spíše jen z jeho části, tedy časopisu Runway - a Nigela, of course. A.. Anne je.. prostě nemastná neslaná.. Chanel zlatíčko. Zoufale ho potřebuješ.

 • poster

  Matrix (1999)

  Film, u kterého se mi tají dech, koušu si nehty, hryžu se do rtu a naskakuje mi husí kůže, i když už ho vidím po několikáté, je výborný film.

 • poster

  Hotel Transylvánie (2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace