Xardascz

Xardascz

To neřeknu

okres Brno
mizerný student :)


22 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 7.8.2018  22:30
  Wind River (2017)
  *****

  Mrazivý triller, kde protagonisté pátrají nejen po vrahovi, ale i po kořenech vnitřní bolesti. Velmi atmosférické, sugestivní a hlavně skvěle napsané.

  • 2.11.2015  10:33
  Interview s upírem (1994)
  odpad!

  Až se mi nechce věřit, jak moc jdu se svým hodnocením proti proudu, ale pro mě je Interview s upírem nesmírně tupý a nedotažený film. Výtek bych měl mnoho, napíšu zde ale jenom dvě nejzávažnější. Tou první je psychologie postav, která tu je propracována podobně jako v brazilských telenovelách. Člověk nedokáže ani na okamžik uvěřit, že postavy na plátně mají vůbec nějaké reálné emoce, a že kromě teatrálního křiku nebo ublížených pohledů zvládnou i nějaký jiný projev. Ani bych za to nesvaloval vinu na herce, ti se snaží, seč mohou, spíše bych vinil scénáristy, kteří se asi inspirovali seriály Tak jde čas nebo Dallas. Zejména upír Lestat se mi jeví jako nejsměšnější figurou celé podívané, byť se Cruise opravdu snaží. Co se druhé výtky týče, ta směřuje také ke scénáři. Celkově příběh působí hodně nekoncepčně a obsahuje mnoho hluchých míst, zejména u dekadentní Paříže ve druhé půli jsem si říkal, že sem byla zařazena jenom kvůli Banderasovi a jeho neuvěřitelnému účesu. Tvůrci tehdy evidentně místo na scénář vsadili na hvězdné obsazení, a podle toho taky film dopadl. Za mě jednoznačně palec dolů. Už dlouho jsem nebyl z nějakého filmu tak zklamaný.

  • 19.1.2015  21:41
  Leviatan (2014)
  *****

  Je vidět, že téma ztracených a bohem opuštěných lidí má v ruské umělecké tvorbě opravdu dlouholetou tradici. Leviatan je depresivní, mrazivý ale zároveň realistický, zobrazuje ruský venkov se svými krásami i těžkostmi. Drsný život těchto lidí si asi nikdo nedokáže pořádně představit - všudypřítomná korupce, dřina od rána do večera, utápění smutku v alkoholu, odcizení vlastní rodiny... To vše v kulisách nádherné přírody, kterou protagonisté kvůli svým problémům nedokáží ocenit. Boj s leviatanem nikdy není jednoduchý.

  • 25.7.2014  11:44
  Total Recall (2012)
  ***

  Já si nemyslím, že nový Total Recall je špatný, chyba je jednoduše v tom, že to prostě není Total Recall - ten už jednou natočen byl, a to tak, že neopakovatelně. Vlastně ani nemůžu říci, že jsem se nebavil, minimálně první polovině filmu nechybí spád a akce má grády, hudba je výborná a sci-fi prvky se mi líbily opravdu hodně. Jenomže človek se proste neubrání neustálému srovávání s Verhoevenovým filmem (Dickovu povídku jsem nečetl, s ní tedy srovnávat nemohu), ze kterého nový Total Recall nemuže odejít jako vítez - prestože po technické stránce je téměř dokonalý. Starší bratříček je prostě natolik kultovní záležitost, že natočení remaku hraničí se svatokrádeží. Kdyby šlo o bežné sci-fi, jednu hvezdicku bych přidal, ale bohužel.