claudel

okres Praha
Velký filmový nadšenec

<< předchozí 1 2 3 4 13 26 38 50
    • 20.1.2019  10:19

O těle a duši nosím v paměti jako oscarového soupeře Nemilovaných, ačkoli ani jeden neuspěl. Zajímalo mě, zda šlo o alespoň částečně rovnocenné soupeře. Úvodní nastínění příběhu více než rozpačité - nenápadně krásná neurotička nastupuje do nové práce, kde potká postiženého samotáře, do toho nechutné záběry jatek a v současnosti populárního jelena a laně. Naštěstí se příběh rozvinul pomalým, ale citlivým způsobem s kapkou humoru. Nebýt těch zbytečných záběrů jatek možná bych šel s hodnocením i výše. A mám radost, že si Slovensko díky hlavní představitelce také může připsat zásluhu na celosvětovém úspěchu tohoto snímku.

• 13.1.2019  23:07

Gabriela Marcinková je na pět čistých hvězd, poté, co jsem musel snášet, jak ji v Tajných životech týrá Peter Kočiš, bych se na její thrillerové eskapády s ultramoderním domem dokázal dívat klidně několik hodin. Na česko-slovenské poměry z mého pohledu velmi slušný thriller, nelíbila se mi asi jen závěrečná dvacetiminutovka, dokázal bych si představit nějaké sofistikovanější vyústění s nějakým pěkným dějovým zvratem.

• 13.1.2019  23:01

Zpočátku jsem měl pocit, že se dívám na nějakou zvláštní a možná ujetou tragikomedii, ale pak se film rozjel v pořádně dobrý psychothriller, který byl vystavěn na kvalitním scénáři a přesvědčivých hercích, což u Colina a Nicole není nejmenších pochyb, ale překvapila především mládež - pro mladé herce není daná látka úplně jednoduchá. Zajímavý nápad, slušné provedení, konec přijatelný. Celkově velmi dobrý dojem. A když jsem si zjistil, že režie se zhostil tentýž Řek, který mě neoslnil svým humřím úletem, tak hlásím, že s jelením psychem mu to vyšlo mnohem lépe.

• 7.1.2019  00:19

Do prvního společného koncertu mě chemie mezi Jackem a Allym nevzala za srdce, pak už jsem jen souhlasně přikyvoval a užíval si některé moc hezké písničky. Příběh je vesměs profláknutý a o scénář ani tak nejde, jde o to, co z toho filmu a vztahu mezi těma dvěma lidmi skrze jejich hudbu vyzařuje. A v tom spočívá ta největší síla a devíza celého snímku. Nemyslím si, že by měla být Zrodila se hvězda ověnčena Oscary, na druhou stranu mě to ani neurazí a sympaťáku Cooperovi by už nějakou sošku dát alespoň za zásluhy mohli, když už ji dali kdekomu.

• 6.1.2019  01:42
    Pirko (2016)

Kladu si otázku, proč té roztomilé a sympatické Dominice Zeleníkové musí ve filmech pořád ubližovat. Už podruhé jsem svědkem toho, jak je vystavena krutému a brutálnímu násilí. A to přitom za kamerou nestojí muži, ale ženy. Zvláštní. Každopádně nesmírně syrový, naturalistický a umělecky velmi dobře zvládnutý snímek o nepříjemné realitě a bludném kruhu, z nějž se lze dostat opravdu jen zázrakem.

• 5.1.2019  22:54
    Potvora (2017)

Velmi zajímavá vztahovka z Dánska, která asi úplně nenechá většinu diváků a divaček chladnými. Mně celou dobu vrtalo hlavou jaký bude mužský a ženský pohled na tento film. Aniž bych chtěl stranit jedné nebo druhé straně, přišlo mi to až moc nevyvážené, protože málokdo mohl fandit Marii. Nicméně uvědomil jsem si, že tady nešlo o to nahlížet na vztah dvou lidí, který si projde klasickými stádii od krásných počátků po kritické fáze, ale o to, jak paní dominantní potká pana submisivního. Možná by bylo přínosné sledovat paralelně jiný vztah, kde by se role prohodily. Ale i tak jsem spokojený, určitě jde o film, který může vyvolat podnětnou diskusi mezi filmovými fanoušky.

• 3.1.2019  23:14
    Bumblebee (2018)

Klasický americký film ukazující stokrát viděné a zažité, který ale na druhou stranu neurazí. Hlavní hrdinka je sympatická stejně jako Bumblebee. Dobrá oddechovka, pokud bych dokázal svoji pozornost udržet celou dobu. Čisté tři hvězdičky, v jiném rozpoložení bych možná šel i lehce nahoru.

• 1.1.2019  14:09
    Já truchlivý bůh (TV film) (1967)

Z mého pohledu se nepodařilo přenést kouzlo literární do televizního prostředí. Kopeckého výkon je ovšem tradičně vynikající.

• 31.12.2018  23:03
    Loving (2016)

Velmi nenápadný snímek, stejně jako byla nenápadná i oscarová nominace Ruth Neggy. O to větší pozornost by si Loving zasloužila. Zdá se až neuvěřitelné v dnešní liberální společnosti, že ještě v nedávné historii byli lidé na západní polokouli trestáni pouze za to, že se zamilovali. Joela Edgertona jsem téměř nepoznal, ale spolu s Ruth Negga velmi přesvědčivě ztvárnili pár obyčejných lidí, kteří nikomu neublížili a přesto bylo dlouho ubližováno jim samotným. Mám jedinou výtku - ačkoli mi to obecně nevadí, snímek byl až příliš natažený a rozvleklý, určitě by mu neuškodilo menší prostříhání.

• 29.12.2018  22:49

Thriller se vším všudy, bohužel všechna překvapení a zvraty už jsme nesčetněkrát viděli někde jinde, takže zkušeného diváka neohromí. Přesto především díky výbornému tandemu Kendrick-Lively jde o zábavnou podívanou, která rozhodně nenudí. Všichni a všechny ostatní jsou pouze do počtu, tyhle dvě mladé herečky ovládly celou stopáž.

• 28.12.2018  23:19

Kombinace Polska a Francie to je něco pro mě, vždy, za všech okolností a ve všech souvislostech. A Studená válka je jedním slovem nádhera. Dějově minimalistické, obrazově bohaté, herecky přesné, režijně bravurní. Závěrečnou minutu bych mohl sledovat hodiny. Láska v Polsku, láska v Paříži v dusivé době, kdy pro něco minimálního musíte udělat maximum. Dechberoucí a srdcervoucí zároveň, Joanna Kulig umí zahrát děvku i femme fatale a vlastně obojí současně. V Cannes umí vždy ocenit mimořádně kvalitní evropský film. Pawlikowski opět na Oscara!

• 25.12.2018  22:49
    Pepa (2018)

Nečekal jsem vůbec nic a dostalo se mi mimořádně příjemného překvapení. Naprosto obyčejný film o obyčejném českém Pepovi, kterému se v životě zase tak úplně nedaří a orgastických zážitků aby u něj člověk pohledal. Výborný Michal Suchánek a svěže napsané komediální drama. Nerozumím, proč tak slabé hodnocení na ČSFD.

• 25.12.2018  17:01

Neviděl jsem zatím všechno, ale pro mě prozatím jednoznačně nejlepší český film roku 2018. Sice jsem nikdy s chlastem problémy neměl a nedokážu posoudit autentičnost, ale v ní spatřuji největší klad celého filmu - působí zatraceně autenticky, uvěřitelně a realisticky. Skvěle napsané (údajně velmi dobře zvládnutá knižní adaptace), skvěle natočené a mimořádně zahrané - Švehlík je adept na Lva a ve vedlejší roli podle mě exceluje Ondřej Malý, trochu mě mrzí, že ačkoli je Plesl na plakátu, ve filmu se nám moc neukáže. Francouzský host Franěk potěší taktéž. Duškova postava je složitá jako je možná složitý on sám, k tomu nemám jednoznačný názor. Tisicerý dík za to, že v ČR takový film vznikl.

• 25.12.2018  12:16

Není to takový sešup kvality jako v případě Táta je doma, ale sešup to je. Humoru je poskrovnu - díky alespoň za osvědčenou scénu s nakupováním, i když jde o recyklaci prvního dílu. Zapojení matek-babiček funguje pouze u Mily Kunis, ostatní dvě linky jsou nudné a trapné. Pokud by měla vzniknout trojka, musí se vrátit ke kořenům a rozbalit pořádnou jízdu naštvaných matek a ne se pitvat ve sladkobolných, ufňukaných vztazích mezi matkami a dcerami, kde jedna křivda přebíjí druhou.

• 25.12.2018  12:02

Jedna hvězdička za Vítězslava Jandáka, který je tak trochu parodií sebe samého. Čekal jsem úplně něco jiného a ne zběsilou dětskou honbou za přáním ve stylizovaném a překombinovaném bezčasí. Hodně nepovedené s minimálními pozitivními střípky. A neměl jsem nějak výrazně pocit, že by se jednalo o vánoční příběh.

• 24.12.2018  00:05
    Miss Hanoi (2018)

Milé překvapení, slušná krimi v čele s pohlednou Vietnamkou a hulvátským a rozevlátým Davidem Novotným. Příběh se mi líbil, rozuzlení pro mě nečekané, od Zdeňka Viktory se mi líbil už jeho pařížský literární počin, takže mě nezklamal ani tentokrát, když se pustil do filmové látky a vůbec ne jednoduché. Za mě pozitivní dojmy, přestože by se dalo najít ledacos, co skřípe nebo nefunguje stoprocentně.

• 24.12.2018  00:01

Dnes jsem viděl tři filmy a všechny byly na tři a půl hvězdičky, ale všem jsem z různých důvodů zvedl hodnocení směrem nahoru. Chata na prodej mě oslovila nápadem-námětem-myšlenkou, přestože ji lze označit za prazvláštní snímek. Ačkoli mám moc rád Bárdos i Voříškovou, jejich postavy mě iritovaly, Chýlková s Vávrou se ztráceli a prostor si tak zabrala nejstarší generace - Synková jako typická "prudící" babička a nejlepší role Kačer, který si vystačil s cca třemi větami. Film, který vybočuje, a proto je fajn, že vznikl.

• 9.12.2018  22:59

Zábavná a netypická komedie, která není úplně komedií, ale jak je správně uvedeno v profilu, vykazuje vážné prvky. Úvodní zápletka je vtipná, a pak je rozvíjena freudovsky a ubírá se tam, kam se ubírat má. Bavil jsem se dobře a zavzpomínal na své období ve školce, ačkoli jsem měl své vychovatelky moc rád, vychovatelku v podobě Karoliny Gruszky bych si přál zažít, i když se nedivím, že to pak může mít na muže podobné následky jako na hlavního protagonistu. Hodně potěší naprosto skvělí Krystyna Janda a Marian Dziedziel ve vedlejších rolích.

• 9.12.2018  22:53

Film tohoto typu jsem hrozně dlouho neviděl a sedl mi do nálady-nenálady. Je to asi na tři a půl hvězdičky, jenže Gosling a Crowe jsou moji oblíbení herci, navíc jsem se od srdce několikrát zasmál a celkově na mě film zapůsobil pozitivně, tak proč nezvednout hodnocení směrem nahoru...

• 5.12.2018  21:32
    Gamer (2009)

Zběsilý film se všemi výklady, které v sobě tohle adjektivum nabízí. Jen je škoda, že poslední třetina už je nesmírně nudná a americká. Zapomenutelný film s Dexterem, který si určitě s chutí zahrál někoho jiného než Dextera.

• 23.10.2018  23:38

Další emocionální nálož z Rumunska, které mě filmařsky nepřestává překvapovat. Film zdobí především vybroušené dialogy, které ač hodně dlouhé, vůbec nenudí. Přetěžký případ a kdo z nás dokáže být spravedlivým soudcem... Mistrně vybudované rodinné drama a náznak toho, jak to v Rumunsku chodí.

• 19.10.2018  22:01
    Shameless - Série 4 (série) (2014)

4. série, u níž hodně převážily smutné prvky, potvrzuje, že Shameless patří k nejúžasnějším a nejlepším seriálům vůbec. Tvrdá realita, neskutečně autentická a pravdivá, mnohdy odlehčená vtipem ad absurdum. To dohromady vytváří divoký, fascinující a dechberoucí koktejl. Emmy Rossum forever!

• 8.10.2018  22:45

Miluju detektivky, od malička jsem hltal obzvláště ty s Poirotem, nesmírně uznávám Kennetha Branagha a mám rád umně vykreslenou atmosféru, jež se může opřít o pěknou hudbu a vizuál. A nyní konkrétně - nebaví mě detektivky, u nichž předem vím, jak to dopadne. Vražda v Orient expresu, Vražda Rogera Ackroyda a Deset malých černoušků jsou svojí pointou nezapomenutelné, a proto i po dvaceti letech vím, jak končí. Takže mi nezbývalo než se zaměřit na zpracování a herecké výkony extraligového ansámblu. Výsledek je více než rozpačitý - Kenneth Branagh může být úžasným Jagem, famózním Heydrichem nebo charismatickým Wallanderem, ale nikdy nebude cupitajícím Poirotem s vejčitou hlavou. A Poirot v akčnějších scénách? Nikdy, bohužel příliš americké. Celá stopáž je dost sterilní a nudná, takže zbývá jen ta pěkná atmosféra, hudba, vizuál a pohled na některé oblíbené herce a herečky. Za mě tři hvězdičky, ale hodně, hodně slabé.

• 8.10.2018  22:38

Začátek naprosto skvělý, neotřepaný námět, divákovo napětí, kam se tahle prekérní situace bude ubírat, herecky více než solidní. Pak nastupuje až příliš dlouhá střední část filmu, která i liberálního heterosexuála úplně nenadchne a nedojme, až nastupuje opět slušná závěrečná půlhodinka s evropským, respektive francouzským rozuzlením. Spíše komorní snímek, který nadchne po umělecké stránce, u fanoušků s radikálnějším pohledem na svět stoupne tep na maximum, ale myslím, že i u liberálů musí dojít na přetřes neskutečná drzost imigrantů.

• 29.9.2018  23:58

Názorná ukázka totálně zpackaného pokračování povedené komedie. Ze začátku snesitelné, ale postupem času už vysloveně nesnesitelné. Někdy se ptám, jestli to ti Američané opravdu myslí vážně - fakt potřebují mít scénář protkaný trapnostmi, tleskáním, hecováním a přeslazeným hlásáním o rodině? Poslední třetinu jsem už nemohl vydržet a přál jsem si, ať už to skončí. Doufám, že neplánují trojku.

• 17.9.2018  21:51

Po dvou hodně nepovedených letošních komediích přišlo velmi příjemné a osvěžující překvapení. Ovládal mě předsudek, že se tato komedie zařadí do hodně dlouhého zástupu propadáků, avšak od začátku do konce jsem se bavil. Trojice Plesl, Polívková a E. Geislerová jsou dohromady neokoukaná trojice, když se k nim přidá osvědčená dvojice Holubová-Klepl, vše do sebe pěkně zapadne. Jednu nechutnou scénu a předvídatelný konec prominu.

• 17.9.2018  21:46

Pár lekaček, velmi slušně vybudovaná atmosféra a dva výteční herci zázrak nesvedou. Zbude průměrný horor, který má jen těch pár plusů uvedených v první větě.

• 17.9.2018  21:43

SPOILER! Velmi slušný příklad kvalitního zpracování tématu, kdy "cesta je cílem". První polovinu až dvě třetiny průměrná záležitost, více smutná, než veselá (v podstatě jen při návštěvách bývalých milenek v podání našich prvotřídních hereček). Ale moc se mi líbil závěr, hlavní rozuzlení se ztraceným synem a otevřený konec, kdy vlastně není vůbec důležité, jak onen Tomáš vypadá, ale že matka s dcerou si spolu na cestě všechno vysvětlily a ujasnily a na divákovi rovněž zůstalo, jak to dopadne mezi Terezou a jejím manželem. Za mě palec nahoru, myslím, že kápne nějaká nominace či cena, nejvíce favorizuji Martina Myšičku ve vedlejší roli.

• 15.9.2018  21:41

Příšerná nuda osvěžená sem tam nějakou napínavou scénou. Nejhezčí scéna je paradoxně ta, která do takového žánru zdánlivě nepatří - tanec s písničkou Neila Younga Harvest Moon.

• 9.9.2018  19:30

Lino Ventura se svým jedním výrazem běhá po Montrealu a hledá ztraceného syna. Tohle mě má více než devadesát minut bavit? Větší část stopáže nuda a nuda k uzoufání, konec vlažný.

<< předchozí 1 2 3 4 13 26 38 50