claudel

okres Praha
Velký filmový nadšenec

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 37 49
    • 17.9.2018  21:51

Po dvou hodně nepovedených letošních komediích přišlo velmi příjemné a osvěžující překvapení. Ovládal mě předsudek, že se tato komedie zařadí do hodně dlouhého zástupu propadáků, avšak od začátku do konce jsem se bavil. Trojice Plesl, Polívková a E. Geislerová jsou dohromady neokoukaná trojice, když se k nim přidá osvědčená dvojice Holubová-Klepl, vše do sebe pěkně zapadne. Jednu nechutnou scénu a předvídatelný konec prominu.

• 17.9.2018  21:46

Pár lekaček, velmi slušně vybudovaná atmosféra a dva výteční herci zázrak nesvedou. Zbude průměrný horor, který má jen těch pár plusů uvedených v první větě.

• 17.9.2018  21:43

SPOILER! Velmi slušný příklad kvalitního zpracování tématu, kdy "cesta je cílem". První polovinu až dvě třetiny průměrná záležitost, více smutná, než veselá (v podstatě jen při návštěvách bývalých milenek v podání našich prvotřídních hereček). Ale moc se mi líbil závěr, hlavní rozuzlení se ztraceným synem a otevřený konec, kdy vlastně není vůbec důležité, jak onen Tomáš vypadá, ale že matka s dcerou si spolu na cestě všechno vysvětlily a ujasnily a na divákovi rovněž zůstalo, jak to dopadne mezi Terezou a jejím manželem. Za mě palec nahoru, myslím, že kápne nějaká nominace či cena, nejvíce favorizuji Martina Myšičku ve vedlejší roli.

• 15.9.2018  21:41

Příšerná nuda osvěžená sem tam nějakou napínavou scénou. Nejhezčí scéna je paradoxně ta, která do takového žánru zdánlivě nepatří - tanec s písničkou Neila Younga Harvest Moon.

• 9.9.2018  19:30

Lino Ventura se svým jedním výrazem běhá po Montrealu a hledá ztraceného syna. Tohle mě má více než devadesát minut bavit? Větší část stopáže nuda a nuda k uzoufání, konec vlažný.

• 6.9.2018  23:39

Čekal jsem nejhorší i s ohledem na místní hodnocení, ale nakonec to zase taková hrůza nebyla, dokonce jsem se i párkrát zasmál a pousmál. Jako oddechovka splnila účel, Cieslar se ale v minulosti uměl vytáhnout mnohem lépe. Natalia Germani potěšila stejně jako v Single Man.

• 5.9.2018  22:44
    Warsaw Dark (2008)

Polští bratři mě zklamali během jednoho dne, nejdříve pracovně, následně filmově. Probudila se ve mně velká nostalgie po Varšavě, městě, které mám moc rád a je dle mého soudu nespravedlivě opomíjeno. Sáhl jsem do své filmotéky po Warsaw Dark a už po dvaceti minutách jsem byl zděšen. Dokonce jsem se uchýlil k něčemu, co nedělám u filmů vůbec nikdy - posouval jsem jej zrychleně. Nemohl jsem tu nudu a zmatek vydržet. Souhlasím s uživatelem dopitak, že jsme navíc viděli akorát tak nahá ramena Anny Przybylské, na druhou stranu aspoň jedno pozitivum - objevil jsem krásnou a talentovanou polskou herečku, která bohužel skonala v příliš nízkém věku. Snad se mi podaří vidět nějaký lepší film, kde si zahrála.

• 1.9.2018  23:36
    Na zámku (TV film) (2000)

Pěkně natočeno, velmi kvalitně vystižená tíživá a dusná atmosféra zámku a jeho obyvatel potvrzující staré dobré přísloví, že není všechno zlato, co se třpytí. Dnes jsem měl den se svojí nejoblíbenější herečkou Klárou Issovou. Po letošním propadáku Zoufalé ženy dělají zoufalé věci jsem si spravil chuť s tímto starším televizním počinem. Intenzívně jsem prožíval, jak té nevinné Olze-Kláře na zámku téměř všichni pořád ubližují. Věrohodný výkon podala také Nikol Štíbrová, takové zlé a namyšlené princátko by potřebovalo pořadně seřezat. Celkově příjemný zážitek.

• 1.9.2018  23:29

Jedna hvězdička za Kláru Issovou, protože kdyby tam nehrála, tak bych asi více než dvacet minut nevydržel. Přitom se domnívám, že potenciál pro dobrou komedii určitě byl, ale výsledek je mix vrchovaté trapnosti a slepence nepovedených scén. Škoda ambiciózního režiséra a mojí nejoblíbenější herečky...

• 18.8.2018  20:02

Naivní, hloupoučké, lehce, možná více podprůměrné, nicméně na sobotní či nedělní odpoledne snesitelné. Často bývá tento film zmiňován coby nejslavnější role Nataši Gollové, myslím, že předvedla mnohem lepší a zábavnější výkony. Postava Zdeňka otravná a nesnesitelná...

• 12.8.2018  22:47

Evropskými i Hollywoodskými hvězdami posetá bajka o tom, jak se z nabubřelého lékaře stal pokorný kouzelník. A nemohu říct, že by mě ta bajka nějak zvláště oslovila a bavila, jelikož toho mnoho nenabídla. Pomohla mi však zase o něco více pochopit Avengers: Infinity war a za to jsem vděčný. A Rachel a Madse vidím rád kdykoli a v jakémkoli snímku.

• 12.8.2018  00:02
    The Neighbor (2016)

Tohle byl můj omyl - proč jsem si tento film pořídil, proč jsem se na něj díval, co mě k tomu vedlo. Kroutím hlavou a nechápu. Vůbec nevím, oč šlo, považuji to zbytečný, úchylný a divný film s jednou velmi hezkou herečkou narozenou v Saúdské Arábií. To završuje veškerou bizarnost.

• 11.8.2018  23:56

Filmový víkend ČSFD 2018, Boskovice. Především velký dík Martinovi a Adamovi za organizaci další úžasné filmové akce pro filmové fanoušky a nadšence. Já jsem se mohl konečně podívat na jeden z letošních hitů, který mi v Praze unikal. Všichni hrdinové proti jednomu superzáporákovi, který je možná opravdu nejpovedenějším vůbec a ještě má předobraz a hlas propůjčený Joshem Brolinem. Nenašel jsem hluché místo, od začátku až do konce se jede do plných a jako vždy mé nadšení ze Strážců galaxie, to jsou mí miláčci, zvláště Rocket, jeho hlášky a styl boje. Moc se mi líbila Elizabeth Olsen a Benedict Cumberbatch. Mám ale velký vlastní nedostatek - musím dohnat některé samostatné příběhy, abych zpětně pochopil některé souvislosti, mám tak motivaci vrhnout se na ně co nejdříve.

• 9.8.2018  23:09
    V jeho rukou (2005)

Někdy přemýšlím, že se budu dívat už jen na francouzské filmy. Názorná ukázka, jak lze uchopit psychologický thriller po francouzsku. Je to něco úplně jiného, než čemu jsme vystaveni u amerických thrillerů. Navíc Isabelle Carré, to je múza, to je herečka par excellence, hors pair. A když si pustíte Annu M. a následně Entre ses mains, vidíte tu univerzálnost, mnohovrstevnatost a široký záběr. Valérie Donzelli ve vedlejší roli rovněž splnila své a belgický komik Benoit zase dokázal, že vážné role mu také celkem dobře svědčí. Anne Fontaine nezklamala.

• 8.8.2018  23:51

Filmová výzva 2018 - TOP 10 států. Život Adèle obsahuje vše to, co se mi na Francii a francouzských filmech líbí. Neskutečně nádherný, procítěný, barevný a vzrušující film. Obsahuje řadu dlouhých, nezapomenutelných scén, které mi na dlouho utkví v paměti - zejména rodinná večeře s ústřicemi, hádka, scéna v baru, oslava narozenin. A Lykke Li a její Follow the rivers je doslova hymnou k tomuto snímku, lepší ústřední písnička neexistuje. Adèle Exarchopoulos je vskutku mignonne, jak ve filmu zazní a hlavně předvádí famózní herecký výkon, to je objev jako Marina Vacth. A Léa i Hollywoodem protřelá herečka nemůže zklamat ani s krátkými modrými vlasy. Já bych u tohoto příběhu vydržel klidně i šest hodin a to dlouhé snímky zrovna nevyhledávám. Cannes pour toujours!

• 7.8.2018  22:12
    Noční hra (2018)

Se zavřenýma očima slabší tři hvězdičky především za Rachel McAdams a scény se sousedem-policajtem. Nápad skvělý, ale provedení mohlo být mnohem, mnohem lepší. Škoda, když se nabízel takový potenciál.

• 5.8.2018  23:56
    Dheepan (2015)

Filmová výzva 2018 - Francie. Tak jsem se dopracoval do finále své letošní první výzvy a jako poslední nemohl být žádný jiný stát než pro mě filmově kouzelná a nepřekonatelná Francie. Tentokrát jsem ale v těžké konkurenci nezvolil ten nejsprávnější snímek, přestože bodoval v Cannes. Dheepan je dozajista výtečný film, pod nímž je podepsán zkušený režisér, nicméně není to u mě na pět hvězd. V dnešní rozjitřené době by mnozí radikálněji smýšlející mohli Dheepana označit za film po "sluníčkáře a vítače", pro mě osobně byl především poučením o Srí Lance, o níž toho mnoho nevím. Za největší slabinu považuji scénář, film mi připadá málo dramatický a příběhu chybí správný náboj a jasné směřování. Na druhou stranu jsem celkem rád, jak film skončil. Zmítají mnou takové zvláštní, protichůdné pocity, viděl jsem výborný film, ale jak jsem u Francie namlsaný, čekal jsem asi mnohem více.

• 22.7.2018  19:21
    Špindl (2017)

Nenáročná a pohodová zimní oddechovka, nečekal jsem nic víc než jednoduchou zábavu na cestu vlakem, a proto nejsem vůbec zklamaný. Kdybych měl hnidopišskou náladu, dokázal bych najít desítky věcí, které se mi nemusely líbit, nicméně pro mě Špindl splnil svůj účel.

• 21.7.2018  19:11

Velmi zvláštně natočený snímek, u nějž jsem rád, že jsem si nepřečetl obsah, byť i plakát stačil k tomu, abych si domyslel, kam se bude děj ubírat. Sebastián Lelio se evidentně rád věnuje problematice menšin a jejich ukotvení/neukotvení ve společnosti. V jakékoli ortodoxní komunitě to musí mít menšiny složité, přestože se nacházíme v roce 2018 a některé jednání vůči Ronit či Esti vypadá optikou dnešního liberální společnosti nepochopitelně. Rachel McAdams a Rachel Weisz předvedly nádhernou hereckou souhru a uvěřitelnou zakázanou vášeň. Troufám si tvrdit, že nadchly všechny své mužské fanoušky, kteří by se určitě nezlobili, pokud by si podobné role spolu střihly ještě víckrát.

• 20.7.2018  22:27
    Tři srdce (2014)

Pěkný francouzský film o síle osudu, jak dokáže zamíchat city dospělých lidí. Takhle to umí natočit jen Francouzi, přestože se domnívám, že umějí také ještě víc přitlačit na pilu a vyždímat ještě více emocí. Tři srdce jsou možná příliš jednoduché a přímočaré, ale pořád pěkné. Kongeniální je scéna, kdy Marc se Sylvií u stolu hrají pouze očima.

• 20.7.2018  18:34
    Cizinec a krásná paní (TV film) (2011)

Vůbec nerozumím, co chtěl tímto dílem jeden z našich předních spisovatelů sdělit, protože to je základ, od nějž se pak odvíjí televizní film. Prvních třicet minut jsem se přemáhal, abych pokračoval ve sledování, Jana Kolesárová lehce rozvířila stojaté vody, a pak jsem již vydržel. Nejsem nejspíš cílová skupina, s tvůrci jsme se nepotkali.

• 18.7.2018  23:43
    V domě (2016)

Pořád jeden a ten samý příběh, jedna a tatáž šablona, ale také se dá pěkně pokazit a diváka unudit, anebo se to po x-té povede a divák se dobře pobaví a vyleká, jako se to stalo v mém případě u Within. Pomalý rozjezd, gradace napětí a finále trochu příliš rychlé, ale i tak výborné.

• 17.7.2018  22:42

Zvláštní a zajímavý akčně-psychologicko-dramatický thriller s netradiční ústřední postavou, čímž film otevírá samovolně velké téma a s ním další související, aniž by k tomu tvůrci měli jakékoli ambice, o čemž jsem téměř jistě přesvědčen. Já jsem Bena Afflecka měl vždy rád, takže i tahle netradiční role mě potěšila, všichni ostatní jsou rovněž výborní a John Lithgow nezklame nikdy.

• 17.7.2018  10:06

Jako drama i thriller výrazný podprůměr, je smutné vidět Jessicu Biel po dechberoucím a vynikajícím SInner v takovém (video) béčku. Zapomenutelný film na výplň rozmezí 23.00-1.00, pokud nemáte žádný jiný film či knihu po ruce.

• 16.7.2018  22:36

Nebývale dlouho jsem míjel další z výtečných filmů nezapomenutelných devadesátých let. Tradičně přesvědčivý a suverénní Dustin Hoffman, půvabná Geena Davis a sympatický Andy Garcia ve vtipném zamyšlení na téma hrdinství - kdo je správným hrdinou a kdo ne, kdo umí zapůsobit na davy a kdo naopak raději zůstává ve stínu. Hezký filmový zážitek.

• 16.7.2018  20:02
    Země jahod (2016)

Film, u nějž oceňuji vyváženost - pokrytectví a nabubřelost Švédů a vyčuranost a nevděčnost Poláků. Další variace na zakázanou lásku dobře zahraná a dobře napsaná. Příjemný, nenápadný snímek spíše pro klubového diváka.

• 16.7.2018  19:19
    matka! (2017)

Byl jsem na netradiční horor hodně zvědavý, když jej předcházela taková rozporuplná pověst a zavinil rozpad partnerského vztahu mezi režisérem a hlavní herečkou. První půlhodina ve mně udržovala nejasné napětí a předtuchu něčeho děsivého a oplývala poměrně slušnou atmosférou. V druhé polovině filmu děj zamířil do totálních bažin a závěr se mi vysloveně zhnusil. Myslím, že každý zvláště čerstvý otec či matka závěrem musí být zhnuseni. Nemám nic proti jakýmkoli filmovým prostředkům ,sebevíce šokujícím či kontroverzním, ale zde mám vážné pochybnosti o trapné účelovosti.

• 12.7.2018  12:35
    Čertoviny (2017)

Je to takový mix více českých pohádek v jednom s lepšími a slabšími pasážemi. Čertoviny neaspirují na pohádku roku, ale dětského diváka by mohly pobavit a potěšit a dospělého neurazit. S čerty nejsou žerty zůstanou nejspíš dlouho nepřekonány jako nejlepší čertovská pohádka. Dvě a půl hvězdičky, v dnešním rozpoložení zvyšuji směrem nahoru.

• 10.6.2018  01:15

Příliš málo typický Woody Allen, na něhož jsem zvyklý, na nějž se vždy těším a jakákoli menší změna mě vychýlí z rovnováhy. A tady nastala změna veliká. Poměrně nudný a tuctový příběh, jejž osvěžila snad jen typická hudební složka, malý pyroman a věrně vykreslená atmosféra lunaparku.

• 10.6.2018  01:03
    Volyň (2016)

Filmová výzva 2018 - Polsko. Prvních dvacet minut jsem nadával, že pokud bych se chtěl dívat na nějaké polsko-ukrajinské lidové zvyklosti a tradice, pustím si nudný dokument a ne dvouhodinový celovečerní film. Celou dobu jsem nadával na příšerný, divný a doslova debilní střih. Ale tím svůj výčet výtek končím a pak už jen pěji chválu. Nejprogresivnější polský režisér současnosti opět nezklamal s velkou mírou naturalismu a silným příběhem. A navíc objevil další polskou Michalínu, která sbírá a ještě bude sbírat ceny. Druhá půle filmu mě znechutila, něco tak odporného jsem snad ještě nikdy neviděl a v životě by mě nenapadlo, že se člověk k jinému člověku může tak brutálně chovat, zvláště k ženám a dětem. Některé scény byly nesmírně drastické. Něco takového se už nikde nikdy nesmí opakovat.

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 37 49