claudel

okres Praha
Velký filmový nadšenec

<< předchozí 1 2 3 4 12 24 35 46
    • 3.12.2017  02:21

Průměrná oddechová komedie s příliš hvězdným obsazením dospělých rolí, zatímco ty dětské jsou nezvládnuté a hrozně přehrávané. Navíc je to scénáristický kopie již známějších a starších děl, nejvíce asi připomínající S tebou mě baví svět. Celkový dojem nikoli nejhorší, přestože trapnosti se Špunti bohužel nevyhnuli.

• 2.12.2017  22:39
    Kvarteto (2017)

Kouzelný film plný humoru na nějž jsme zvyklí z Dejvického divadla. Krobotovi se podařilo natočit vtipný film o smutných věcech - zjevné či skryté osamělosti současného člověka. Ačkoli jsem v Olomouci studoval pět let, nikdy mi to město k srdci nepřirostlo, myslím ale, že se Krobotovi podařilo zachytit jeho atmosféru a udělal Olomouci hezkou reklamu. A Jiří Schmitzer aspiruje na nejlepší vedlejší roli roku.

• 28.11.2017  00:51

Zábavná hororová bajka s jednoduchým motivem časové smyčky, který jsem už v pár filmech viděl, ale snad jen jednou v případě hororu. Úplně se mi zželelo Jessicy a té její pěkné tvářičky, za níž se sice skrývá povrchní a nepříjemná pipina, ale má k tomu své důvody. Rozhodně lepší počin z letošní hororové produkce.

• 21.11.2017  23:58

Nic nového pod sluncem, ale tahle partička je mi sympatická, když k tomu připočtu Amy Adams a Amber Heart, tak celkový dojem velmi dobrý. Prostříhat a vystříhat by neuškodilo, ale čert to vem.

• 19.11.2017  16:11
    Aliance (2016)

Po mém velkém nadšení z prvního dílu a pořád spokojenosti s druhým dílem nastává vystřízlivění u dílu třetího. Díval jsem se asi napětkrát, dvakrát usnul. Opakuje se totéž co u Maze Runner - originální námět, nápad s pointou lépe či hůře zpracovaný, ale pořád je to slušný film. S pokračováními jde už jen o nastavovanou kaši, překombinovanost a zamotanost scénáře a výsledný neúspěch. Nedivím se, že byla trojka špatně přijata, za moc nestála. A nezachrání to ani Shailene Woodley, jež svoji kariéru nemusí nadále ničit účastí v téhle sérii.

• 6.11.2017  22:02

Film, který Vám musí sednout a musíte přistoupit na to, že se budete smát, plakat, dojímat i rozčilovat, ale stejně budete mít příjemný pocit, že jste viděli výborný film. Souhlasím s názorem, že herecké osazenstvo je nesmírně sympatické a hlavní záporák von Bulow přesvědčivý. Anna Maria Snaživá má neskutečně modré oči, kdyby je Saliya mohl vidět, zbláznil by se do ní ještě víc.

• 30.10.2017  21:50
    Uteč (2017)

Výborné, výborné, výborné, jedno z nejpříjemnějších překvapení tohoto roku. Možná bych to žánrově označil za pořádný psychothriller, ale to je pouze detail. Atmosféra skvěle vygradovaná, pointa lahůdková a konec více než uspokojivý. Pořádný palec nahoru.

• 29.10.2017  10:56

Francouzi se opět zaskvěli a takhle natočit dojemný i zábavný film umí natočit pouze oni. Dokážu si představit, co by s tímhle námětem a scénářem provedla americká produkce. Omar Sy si ve Francii zajistil díky Nedotknutelným přednostní místo ve filmech podobného ražení, všichni ostatní jej dobře doplňují a křehká a éterická Clémence Poésy se pro jednou pěkně vybarvila. Po delší době opět kvalitní film, v případě francouzské produkce je to z valné většiny sázka na jistotu.

• 29.10.2017  10:48
    Bába z ledu (2017)

Další velmi pěkný film Bohdana Slámy o obyčejných lidech a jejich strastech. Hlavní role nemohl pan režisér zvolit lépe a ve vedlejších rolích doslova excelují Neužil, Daniel a Vilhelmová. Možná je k zamyšlení, zda byla nutná jedna odvážná scéna lidí v pokročilejším věku, ale celkový dojem to nijak nesnižuje. Slušný zástupce letošní české kinematografie a aspirant na některé, zejména herecké ceny.

• 22.10.2017  22:50
    Kruhy (2017)

Kruh s Naomie Watts pro mě představuje nezapomenutelný zážitek, protože jsem asi týden po shlédnutí klidně nespal. Dvojka byla už zapomenutelná. V roce 2017 mě ovládla zvědavost, zda se dá nějak na původní příběh a megaúspěch navázat. V dnešní době je filmový svět, zvláště ten americký chudý na nové a originální příběhy, proto se musí neustále recyklovat jednou osvědčené. V tomto případě se to příliš nepovedlo, až těch posledních cca třicet minut včetně závěru stálo za to.

• 22.10.2017  16:10

Další z řady podprůměrných českých komedií, na něž divák zapomene dříve, než řekne "Denisa Nesvačilová". Je to film na nějaké pošmourné nedělní odpoledne, kdy není nic na práci anebo se člověku nechce dělat vůbec nic. Povedených vtipů se moc nedočkáme, to už více nahých žen, postava Taťány Medvecké mě vyloženě iritovala. Václav Jílek většinu filmu zmateně běhá po městě, ale aspoň je sympatické, že si dvě hlavní postavy vykají téměř celou stopáž. Aspoň, že se během natáčení narodilo pět dětí, to je pozitivní...

• 21.10.2017  00:41

Jednička byla napínavá, tajemná a v podstatě zábavná, dvojka je naprosto zbytečná, je to hloupý, prázdný, nudný, stupidní a nekonečně dlouhý film. Budu se muset hodně přemlouvat, abych se podíval na trojku - jediná motivace je Kaya Scodelario.

• 18.10.2017  00:30
    Shameless - Série 3 (série) (2013)

Po třetí sérii jdu definitivně upravit svoji seriálovou topku, protože Shameless je natolik originální a nezařaditelný, že do topky rozhodně patří.

• 18.10.2017  00:26

"I fucking love Berlin". Pod tuhle větu bych se kdykoli a kdekoli podepsal. A Berlín v tomhle filmu hraje jednu ze stěžejních rolí, již dlouho mě fascinuje tragická rozpolcenost německé metropole, která je cítit na každém kroku a stává se tak vděčnou kulisou pro příběhy literární a filmové. Připomínku mám v podstatě jen jednu, leč zásadní - všechny nejlepší a nejzajímavější scény jsou zachyceny či nastíněny v ukázkách, které jsem viděl nesčetněkrát ještě předtím, než jsem snímek zhlédl. Tím ale výčet mých připomínek končí, konečně jsem se po dlouhé době bavil, Charlize ta role sedla jako Keeanovi v Johnu Wickovi, možná byl příběh trochu zbytečně komplikovaný, ale konec mě potěšil. A soundtracku se bavit ani nemusíme, i když osmdesátky podle mě devadesátkám nesahají po kotníky ve filmu fungovaly některé pecky na výbornou.

• 15.10.2017  23:44

Ve filmu je celkem dost nahoty, ale málo sexu, ať už něžného nebo zvrhlého, a nějak se vůbec vytrácí erotično a vášeň. Film působí sterilně a je odvyprávěn téměř nudně, určitě se dal příběh Paula Raymonda odvyprávět poutavěji, možná problém tkví v obsazení hlavní postavy, protože hlavnímu ženskému triu nelze vytknout nic. Nejvíc mě překvapila Tamsin Egerton, již jsem zatím vždy viděl jako křehkou blondýnku, kterou musí mít všichni nutkání ochraňovat, ale nestydatou rajdu rozbíjející bezostyšně manželství jsem nečekal. Potenciál na kvalitní film tu byl, jen to chtělo ještě někde přidat a jinde ubrat.

• 12.10.2017  23:25
    Wind River (2017)

Po celkem dlouhé sérii průměrných a nic moc filmů jsem si říkal, že s Wind River se kormidlo otočí a zase jednou se filmově nabažím - utvrzovalo mě v tom mé okolí a mí oblíbení uživatelé. Nevěděl jsem, do čeho jdu obsahově, ale sázel jsem na oslavné recenze. Ale asi jsem viděl jiný film než ostatní - příběh nudný a ničím originální, všechno už jsem někde viděl nebo četl a apriori nemám rád dramata/krimi v odlehlých pustinách, kde jen sněží a všechny postavy jsou z toho v depresi nebo vyšinuté, ostatně neviděl jsem snad ani jeden povedený film zasazený do takového prostředí. O krimi bych v tomto případě ani nemluvil, než se člověk naděje, všechno se vyřeší a dál je to už jen krátká nuda. Kdyby se v té zasněžené krajině neobjevila Olsenka, ale třeba Jeff Bridges v klobouku a se zubní protézou, možná bych odešel i ze sálu. Nejspíš zklamání roku, příště na skvělé recenze nedám.

• 11.10.2017  01:37
    Děti moje (2011)

Děti moje jsem si poprvé pustil před dvěma lety a už se k nim až do dneška nevrátil. Tehdy mě příběh nechytl, dnes to říci nemohu. Připadá mi, že je to film, který se divákovi buď do nálady trefí nebo ne. A jelikož já jsem velký příznivec hořkosladkých filmů a la život sám o sobě, tak jsem spokojený. Clooney hraje výborně a pro Shailene Woodley mám slabost v čemkoli a jakkoli. Hezký snímek.

• 9.10.2017  22:32
    Mechanik (2004)

Christian Bale se evidentně řadí k hercům, již nemají problém vyhubnout na kost, anebo si nechat narůst pupek. Mně osobně byl pohled na něj v Mechanikovi až odporný, zatímco pupek v Špinavém triku byl komický a úsměvný. Mechanik je celkem slušný psychothriller, jemuž dominuje sám Bale a sekundují mu dvě dámy ve vedlejších rolích. Zklamal mě konec, proto zůstanu u průměrného hodnocení.

• 2.10.2017  23:18

Po dvou strhujících sériích přichází třetí a v ní se až na pár výjimek nic neděje, ale opravdu nic. Zvláštní je, že mě ta série bavila, nenudil jsem se, ale zažíval pocit, že se dívám na seriál, u něhož nejsem přikovaný a který ani v jednom případě na konci každého dílu nevyvolal nutkání rychle se podívat na další. To je u současných seriálů hodně netypické. Na druhou stranu jsem si oblíbil víc Carrie a za nejlepší postavu považuji definitivně Saula. Možná jsem divný, ale nedovedu si dost dobře představit, o co půjde ještě v dalších čtyřech sériích. A právě jsem šokovaně zjistil, že odpudivého senátora Lockharta hraje můj oblíbený dramatik, to jsou šoky.

• 25.9.2017  21:46
    Mrtvý bod - Série 2 (série) (2016)

Seriál jsem si oblíbil, přestože mě jak v první, tak v druhé sérii štvala častá monotónnost - některé díly byly ve stylu - dramatický úvod, řešíme jedno z Janiných tetování, jedeme do akce, akce dopadne úspěšně/neúspěšně/napůl, krátký oddech vycpávkovou scénou, dramatický závěr/zvrat/napínavá scéna/navnadění na další díl. Naštěstí se vývojem v ději podařilo monotónnost odstranit nebo zavést inovaci. Za pozitivní považuji větší prostor pro postavu Romana, naopak za zcela zbytečnou považuji dějovou linku s agentem Readem. Zpočátku mi neseděla ani Nas, ale časem jsem si na ni a její pěknou angličtinu zvyknul. Posledních pět druhé série bylo podle mě dotočeno podle oznámení, že se bude pokračovat třetí sérií. A těch tetování má Jane od hlavy k patě, takže se dá natočit ještě několik sérií :-)

• 24.9.2017  20:27
    King Kong (2005)

Peter Jackson rád vypráví hodně dlouhé příběhy a dává si u nich hodně záležet na vizuální stránce. Jsem si vědom toho, že by moje hodnocení šlo nahoru, kdybych film viděl v kině a ne v televizi. Na rozdíl od letošní novinky je Jakcsonův příběh ten tradiční, klasický, který si pamatuji ještě z dětských let. Díval jsem se na vícekrát, což tomu také moc nepřidalo, na druhou stranu v kině bych byl omámen vizuálem, ale první hodinku bych možná zíval. Suma sumárum pěkné tři hvězdičky.

• 23.9.2017  22:59

Snímek má nepochybně atmosféru, něco z něj vyzařuje, ostatně pro francouzské filmy je tato přednost ve většině případů typická. Bohužel atmosféra, silná herecká sestava a nádherná hudba nezaručují automaticky úspěch. Je možné, že jsem se na film správně nenaladil a nesedl mi aktuálně. Každopádně je radost vidět tolik francouzských hvězd pohromadě.

• 23.9.2017  17:48

Sledovat tento film rovná se být pod vlivem halucinogenních drog. Ptal jsem se sám sebe, jestli mi někdo nehodil dnes do jídla, když jsem zíral na některé výjevy. Koprodukce Britů a Lucemburčanů se vůbec nepovedla, přestože si dokázala poskládat velmi slušnou hereckou sestavu, Madeleine Stowe je stále půvabná i jako matka adolescentní dcery s andělskou tvářičkou Mischy Barton, Jonathan Rhys Meyers se svým uhrančivým pohledem si už pár magorů zahrál a Bijou Phillips je dost dobře možná perverzní a hloupá mrcha i v reálu, tak se herecky moc snažit nemusí. Místo sledování vyšinutého příběhu jsem se tak zabýval pouze hereckým obsazením a vzpomínal na studentská léta a sledování O.C. anebo Pomsty.

• 23.9.2017  00:03

Ztřeštěná a ujetá komedie se spoustou úžasných figurek a ztracených existencí, jimž vévodí Sípák. Bohužel se bratří Coenové nevyhnuli americkým klišé, na něž jsem už vysloveně alergický, když musím některé scény s potleskem vestoje vidět po tisícípadesátédruhé. Chemie Clooney-Zeta-Jones ale funguje náramně, Paul Adelstein karikuje sám sebe, Rush a Thornton ve vedlejších rolích potěší.

• 18.9.2017  20:29

Zkompletoval jsem konečně terminátorovskou sérii a moc se nedivím, pokud se do ní zase vrátí Cameron a nastaví zcela novou linii, protože Genisys se nějak moc vychylil, scénař je překombinovaný, složitý a zmatený, s tím mixem minulého a budoucího už to tvůrci fakt přehnali. Účast Emilie Clarke a Jaie Courtneyho v kladné roli patří spíše mezi pozitiva, Arnold je s touto rolí srostlý a v nějaké podobě musí být v každém dílu, ať už řidí nebo neřídí Kalifornii.

• 18.9.2017  19:44

SPOILER. Je to příliš pomalé, což by nevadilo, ale nesmí to být nudné. Možná jsem byl příliš unavený při sledování, ale připadalo mi, že Carter první půlku filmu obchází lidi, kteří by mohli o smrti jeho bratra něco vědět, nebo do ní být zapletení a v druhé půlce filmu zjistíme, že jsou do ní zapletení de facto všichni, takže se jim postupně mstí hlava-nehlava, žena nežena, až se uspokojeně zbaví posledního hříšníka, koupí kulku. Naivní, bez nápadu, akční není akční, oplzlé není oplzlé, dramatické není dramatické. Ze studijních důvodů si pustím nepovedený remake se Stallonem, třeba se překvapivě budu bavit lépe. Na závěr trochu pozitivně - párkrát jsem se zasmál u scén, které mi připadly ad absurdum.

• 9.9.2017  09:54

Podobně jako film s Clivem Owenem i tento Král Artuš měl se známou a mnou velmi oblíbenou legendou pramálo společného - jméno, Excalibur, Percival, náznak kulatého stolu.... Pro mě jsou všechny anebo téměř všechny filmy Guye Ritchieho tříhvězdičkové a nebude tomu jinak ani v tomto případě. Jeho styl mi příliš nesedí, občas se blýskne nějakým efektním záběrem, kreativním nápadem nebo vtipnou hláškou, ale tímto to končí. Hlavní nedostatek vždy tkví v chaotickém, zmateném a absolutně nedotaženém scénáři. U Artuše to plat dvojnásob, zejména druhá půlka mě už začínala nudit a přál jsem si, ať to hlavně rychle skončí. Chybělo tomu mnohé, v artušovské legendě se o Merlinovi nemůže jen kecat, ale musí být výrazně zapojen do děje, chybí tu femme fatale Morgana nebo Morgawsa - Ritchie se mohl inspirovat u seriálu a oslovit Evu Green, ta by ději dala patřičné grády, ve vší úctě k Astrid, nestačí, aby byla jedinou ženskou postavu ve filmu. A že nám chybí Lancelot a místo ostatních známých rytířů či postav sledujeme známé fotbalisty, to je pitomý mišmaš, který nefunguje. Kéž by se této bohaté látky chytnul nějaký top režisér, nevymýšlel žádné novoty, řídil se hlavní legendou, do níž by sem tam vložil nějaký svůj nápad či invenci a hlavně obsadil vhodnými herci, Artuš, Merlin, Guinevera, Lancelot, Morgana, Morgawsa a Percival musí diváka chytnout za srdce či jiný orgán a nebýt mu lhostejní anebo tam nebýt vůbec.

• 7.9.2017  02:31

Další vzpomínka na devadesátá léta - každou sobotu na základce jsem začínal Kačeřími příběhy, následoval Skippy, Tarzan a Pobřežní hlídka. Nebyl jsem nijak zvlášť velkým fanouškem seriálu, ale nebylo možné jej nevidět anebo o něm aspoň neslyšet. O Pamele nemá cenu se ani zmiňovat. Sázka na nostalgii fanoušků se úplně nepovedla, co jsem alespoň vyčetl, jde o komerční propadák a kritici si smlsli. Já jsem neočekával žádné zázraky a jsem poměrně spokojený, dá se říct, že jsem se dobře bavil, jakmile se film začal brát trochu víc vážně, bavil jsem se už méně. Dwayne je podle mě vhodná volba pro Mitche, Kelly je až přesladká, u Alexandry jsem asi pět minut přemýšlel, kde jsem ji to jen viděl, až jsem si vybavil scénu z Temného případu, hm :-)

• 4.9.2017  21:59

Pretty Little Liars jsou moje největší "guilty pleasure", strávil jsem několik let se všemi sériemi, ačkoli asi věkově ani pohlavím nepatřím do cílové skupiny. Zpočátku se mi líbila kombinace žánrů a hlavně v prvních sériích jsem byl fakt napjatý jako struna a místy jsem měl i hororové chvění. Ale domnívám se, že měl konec nastat v páté sérii, šestá série byla ještě snesitelná, ale co autoři předvedli v sedmé a zvláště v závěru, tak to je přesně ono tápání a bezradnost, jak důstojně zakončit něco dlouhého. Nabízí se mi paralela se čtvrtou sérií Prison Break, absolutní překombinovanost a pachuť - nedivím se, že poslední díl je zahalen do šedivé barvy, což na ČSFD značí podprůměrnou kvalitu. Ale i tak díky za minimálně čtyři skvělé série.

• 29.8.2017  23:28
    Mumie (2017)

Když člověk hledá oddechovku a nabízí se mu film s dvěma herci z jeho topky, proč po něm nesáhnout. Netušil jsem, že se dočkám takového zklamání. Tom a Russel jsou skvělí vždycky, ale už párkrát šlápli také vedle a udělali malé kaňky na svých nezapomenutelných oscarových výkonech. Hlavní problém Mumie tkví ve scénaři, je zoufale neoriginální, nezajímavý, nepřináší vůbec nic nového proti téměř dvacet let staršímu předchůdci. Mužské publikum se asi podívá raději na Sofii než Arnolda, ale stejně ani její postava není propracovaná a nenaskýtá žádné zajímavé scény. A osobně se mi vůbec nelíbí propojování s Jekyllem a Hydem, i když Russel je pro takovou postavu jako stvořený.

<< předchozí 1 2 3 4 12 24 35 46