claudel

okres Praha
Velký filmový nadšenec

<< předchozí 1 2 3 4 12 24 35 46
    • 18.10.2017  00:30
    Shameless - Série 3 (série) (2013)

Po třetí sérii jdu definitivně upravit svoji seriálovou topku, protože Shameless je natolik originální a nezařaditelný, že do topky rozhodně patří.

• 18.10.2017  00:26

"I fucking love Berlin". Pod tuhle větu bych se kdykoli a kdekoli podepsal. A Berlín v tomhle filmu hraje jednu ze stěžejních rolí, již dlouho mě fascinuje tragická rozpolcenost německé metropole, která je cítit na každém kroku a stává se tak vděčnou kulisou pro příběhy literární a filmové. Připomínku mám v podstatě jen jednu, leč zásadní - všechny nejlepší a nejzajímavější scény jsou zachyceny či nastíněny v ukázkách, které jsem viděl nesčetněkrát ještě předtím, než jsem snímek zhlédl. Tím ale výčet mých připomínek končí, konečně jsem se po dlouhé době bavil, Charlize ta role sedla jako Keeanovi v Johnu Wickovi, možná byl příběh trochu zbytečně komplikovaný, ale konec mě potěšil. A soundtracku se bavit ani nemusíme, i když osmdesátky podle mě devadesátkám nesahají po kotníky ve filmu fungovaly některé pecky na výbornou.

• 15.10.2017  23:44

Ve filmu je celkem dost nahoty, ale málo sexu, ať už něžného nebo zvrhlého, a nějak se vůbec vytrácí erotično a vášeň. Film působí sterilně a je odvyprávěn téměř nudně, určitě se dal příběh Paula Raymonda odvyprávět poutavěji, možná problém tkví v obsazení hlavní postavy, protože hlavnímu ženskému triu nelze vytknout nic. Nejvíc mě překvapila Tamsin Egerton, již jsem zatím vždy viděl jako křehkou blondýnku, kterou musí mít všichni nutkání ochraňovat, ale nestydatou rajdu rozbíjející bezostyšně manželství jsem nečekal. Potenciál na kvalitní film tu byl, jen to chtělo ještě někde přidat a jinde ubrat.

• 12.10.2017  23:25
    Wind River (2017)

Po celkem dlouhé sérii průměrných a nic moc filmů jsem si říkal, že s Wind River se kormidlo otočí a zase jednou se filmově nabažím - utvrzovalo mě v tom mé okolí a mí oblíbení uživatelé. Nevěděl jsem, do čeho jdu obsahově, ale sázel jsem na oslavné recenze. Ale asi jsem viděl jiný film než ostatní - příběh nudný a ničím originální, všechno už jsem někde viděl nebo četl a apriori nemám rád dramata/krimi v odlehlých pustinách, kde jen sněží a všechny postavy jsou z toho v depresi nebo vyšinuté, ostatně neviděl jsem snad ani jeden povedený film zasazený do takového prostředí. O krimi bych v tomto případě ani nemluvil, než se člověk naděje, všechno se vyřeší a dál je to už jen krátká nuda. Kdyby se v té zasněžené krajině neobjevila Olsenka, ale třeba Jeff Bridges v klobouku a se zubní protézou, možná bych odešel i ze sálu. Nejspíš zklamání roku, příště na skvělé recenze nedám.

• 11.10.2017  01:37
    Děti moje (2011)

Děti moje jsem si poprvé pustil před dvěma lety a už se k nim až do dneška nevrátil. Tehdy mě příběh nechytl, dnes to říci nemohu. Připadá mi, že je to film, který se divákovi buď do nálady trefí nebo ne. A jelikož já jsem velký příznivec hořkosladkých filmů a la život sám o sobě, tak jsem spokojený. Clooney hraje výborně a pro Shailene Woodley mám slabost v čemkoli a jakkoli. Hezký snímek.

• 9.10.2017  22:32
    Mechanik (2004)

Christian Bale se evidentně řadí k hercům, již nemají problém vyhubnout na kost, anebo si nechat narůst pupek. Mně osobně byl pohled na něj v Mechanikovi až odporný, zatímco pupek v Špinavém triku byl komický a úsměvný. Mechanik je celkem slušný psychothriller, jemuž dominuje sám Bale a sekundují mu dvě dámy ve vedlejších rolích. Zklamal mě konec, proto zůstanu u průměrného hodnocení.

• 2.10.2017  23:18

Po dvou strhujících sériích přichází třetí a v ní se až na pár výjimek nic neděje, ale opravdu nic. Zvláštní je, že mě ta série bavila, nenudil jsem se, ale zažíval pocit, že se dívám na seriál, u něhož nejsem přikovaný a který ani v jednom případě na konci každého dílu nevyvolal nutkání rychle se podívat na další. To je u současných seriálů hodně netypické. Na druhou stranu jsem si oblíbil víc Carrie a za nejlepší postavu považuji definitivně Saula. Možná jsem divný, ale nedovedu si dost dobře představit, o co půjde ještě v dalších čtyřech sériích. A právě jsem šokovaně zjistil, že odpudivého senátora Lockharta hraje můj oblíbený dramatik, to jsou šoky.

• 25.9.2017  21:46
    Mrtvý bod - Série 2 (série) (2016)

Seriál jsem si oblíbil, přestože mě jak v první, tak v druhé sérii štvala častá monotónnost - některé díly byly ve stylu - dramatický úvod, řešíme jedno z Janiných tetování, jedeme do akce, akce dopadne úspěšně/neúspěšně/napůl, krátký oddech vycpávkovou scénou, dramatický závěr/zvrat/napínavá scéna/navnadění na další díl. Naštěstí se vývojem v ději podařilo monotónnost odstranit nebo zavést inovaci. Za pozitivní považuji větší prostor pro postavu Romana, naopak za zcela zbytečnou považuji dějovou linku s agentem Readem. Zpočátku mi neseděla ani Nas, ale časem jsem si na ni a její pěknou angličtinu zvyknul. Posledních pět druhé série bylo podle mě dotočeno podle oznámení, že se bude pokračovat třetí sérií. A těch tetování má Jane od hlavy k patě, takže se dá natočit ještě několik sérií :-)

• 24.9.2017  20:27
    King Kong (2005)

Peter Jackson rád vypráví hodně dlouhé příběhy a dává si u nich hodně záležet na vizuální stránce. Jsem si vědom toho, že by moje hodnocení šlo nahoru, kdybych film viděl v kině a ne v televizi. Na rozdíl od letošní novinky je Jakcsonův příběh ten tradiční, klasický, který si pamatuji ještě z dětských let. Díval jsem se na vícekrát, což tomu také moc nepřidalo, na druhou stranu v kině bych byl omámen vizuálem, ale první hodinku bych možná zíval. Suma sumárum pěkné tři hvězdičky.

• 23.9.2017  22:59

Snímek má nepochybně atmosféru, něco z něj vyzařuje, ostatně pro francouzské filmy je tato přednost ve většině případů typická. Bohužel atmosféra, silná herecká sestava a nádherná hudba nezaručují automaticky úspěch. Je možné, že jsem se na film správně nenaladil a nesedl mi aktuálně. Každopádně je radost vidět tolik francouzských hvězd pohromadě.

• 23.9.2017  17:48

Sledovat tento film rovná se být pod vlivem halucinogenních drog. Ptal jsem se sám sebe, jestli mi někdo nehodil dnes do jídla, když jsem zíral na některé výjevy. Koprodukce Britů a Lucemburčanů se vůbec nepovedla, přestože si dokázala poskládat velmi slušnou hereckou sestavu, Madeleine Stowe je stále půvabná i jako matka adolescentní dcery s andělskou tvářičkou Mischy Barton, Jonathan Rhys Meyers se svým uhrančivým pohledem si už pár magorů zahrál a Bijou Phillips je dost dobře možná perverzní a hloupá mrcha i v reálu, tak se herecky moc snažit nemusí. Místo sledování vyšinutého příběhu jsem se tak zabýval pouze hereckým obsazením a vzpomínal na studentská léta a sledování O.C. anebo Pomsty.

• 23.9.2017  00:03

Ztřeštěná a ujetá komedie se spoustou úžasných figurek a ztracených existencí, jimž vévodí Sípák. Bohužel se bratří Coenové nevyhnuli americkým klišé, na něž jsem už vysloveně alergický, když musím některé scény s potleskem vestoje vidět po tisícípadesátédruhé. Chemie Clooney-Zeta-Jones ale funguje náramně, Paul Adelstein karikuje sám sebe, Rush a Thornton ve vedlejších rolích potěší.

• 18.9.2017  20:29

Zkompletoval jsem konečně terminátorovskou sérii a moc se nedivím, pokud se do ní zase vrátí Cameron a nastaví zcela novou linii, protože Genisys se nějak moc vychylil, scénař je překombinovaný, složitý a zmatený, s tím mixem minulého a budoucího už to tvůrci fakt přehnali. Účast Emilie Clarke a Jaie Courtneyho v kladné roli patří spíše mezi pozitiva, Arnold je s touto rolí srostlý a v nějaké podobě musí být v každém dílu, ať už řidí nebo neřídí Kalifornii.

• 18.9.2017  19:44

SPOILER. Je to příliš pomalé, což by nevadilo, ale nesmí to být nudné. Možná jsem byl příliš unavený při sledování, ale připadalo mi, že Carter první půlku filmu obchází lidi, kteří by mohli o smrti jeho bratra něco vědět, nebo do ní být zapletení a v druhé půlce filmu zjistíme, že jsou do ní zapletení de facto všichni, takže se jim postupně mstí hlava-nehlava, žena nežena, až se uspokojeně zbaví posledního hříšníka, koupí kulku. Naivní, bez nápadu, akční není akční, oplzlé není oplzlé, dramatické není dramatické. Ze studijních důvodů si pustím nepovedený remake se Stallonem, třeba se překvapivě budu bavit lépe. Na závěr trochu pozitivně - párkrát jsem se zasmál u scén, které mi připadly ad absurdum.

• 9.9.2017  09:54

Podobně jako film s Clivem Owenem i tento Král Artuš měl se známou a mnou velmi oblíbenou legendou pramálo společného - jméno, Excalibur, Percival, náznak kulatého stolu.... Pro mě jsou všechny anebo téměř všechny filmy Guye Ritchieho tříhvězdičkové a nebude tomu jinak ani v tomto případě. Jeho styl mi příliš nesedí, občas se blýskne nějakým efektním záběrem, kreativním nápadem nebo vtipnou hláškou, ale tímto to končí. Hlavní nedostatek vždy tkví v chaotickém, zmateném a absolutně nedotaženém scénáři. U Artuše to plat dvojnásob, zejména druhá půlka mě už začínala nudit a přál jsem si, ať to hlavně rychle skončí. Chybělo tomu mnohé, v artušovské legendě se o Merlinovi nemůže jen kecat, ale musí být výrazně zapojen do děje, chybí tu femme fatale Morgana nebo Morgawsa - Ritchie se mohl inspirovat u seriálu a oslovit Evu Green, ta by ději dala patřičné grády, ve vší úctě k Astrid, nestačí, aby byla jedinou ženskou postavu ve filmu. A že nám chybí Lancelot a místo ostatních známých rytířů či postav sledujeme známé fotbalisty, to je pitomý mišmaš, který nefunguje. Kéž by se této bohaté látky chytnul nějaký top režisér, nevymýšlel žádné novoty, řídil se hlavní legendou, do níž by sem tam vložil nějaký svůj nápad či invenci a hlavně obsadil vhodnými herci, Artuš, Merlin, Guinevera, Lancelot, Morgana, Morgawsa a Percival musí diváka chytnout za srdce či jiný orgán a nebýt mu lhostejní anebo tam nebýt vůbec.

• 7.9.2017  02:31

Další vzpomínka na devadesátá léta - každou sobotu na základce jsem začínal Kačeřími příběhy, následoval Skippy, Tarzan a Pobřežní hlídka. Nebyl jsem nijak zvlášť velkým fanouškem seriálu, ale nebylo možné jej nevidět anebo o něm aspoň neslyšet. O Pamele nemá cenu se ani zmiňovat. Sázka na nostalgii fanoušků se úplně nepovedla, co jsem alespoň vyčetl, jde o komerční propadák a kritici si smlsli. Já jsem neočekával žádné zázraky a jsem poměrně spokojený, dá se říct, že jsem se dobře bavil, jakmile se film začal brát trochu víc vážně, bavil jsem se už méně. Dwayne je podle mě vhodná volba pro Mitche, Kelly je až přesladká, u Alexandry jsem asi pět minut přemýšlel, kde jsem ji to jen viděl, až jsem si vybavil scénu z Temného případu, hm :-)

• 4.9.2017  21:59

Pretty Little Liars jsou moje největší "guilty pleasure", strávil jsem několik let se všemi sériemi, ačkoli asi věkově ani pohlavím nepatřím do cílové skupiny. Zpočátku se mi líbila kombinace žánrů a hlavně v prvních sériích jsem byl fakt napjatý jako struna a místy jsem měl i hororové chvění. Ale domnívám se, že měl konec nastat v páté sérii, šestá série byla ještě snesitelná, ale co autoři předvedli v sedmé a zvláště v závěru, tak to je přesně ono tápání a bezradnost, jak důstojně zakončit něco dlouhého. Nabízí se mi paralela se čtvrtou sérií Prison Break, absolutní překombinovanost a pachuť - nedivím se, že poslední díl je zahalen do šedivé barvy, což na ČSFD značí podprůměrnou kvalitu. Ale i tak díky za minimálně čtyři skvělé série.

• 29.8.2017  23:28
    Mumie (2017)

Když člověk hledá oddechovku a nabízí se mu film s dvěma herci z jeho topky, proč po něm nesáhnout. Netušil jsem, že se dočkám takového zklamání. Tom a Russel jsou skvělí vždycky, ale už párkrát šlápli také vedle a udělali malé kaňky na svých nezapomenutelných oscarových výkonech. Hlavní problém Mumie tkví ve scénaři, je zoufale neoriginální, nezajímavý, nepřináší vůbec nic nového proti téměř dvacet let staršímu předchůdci. Mužské publikum se asi podívá raději na Sofii než Arnolda, ale stejně ani její postava není propracovaná a nenaskýtá žádné zajímavé scény. A osobně se mi vůbec nelíbí propojování s Jekyllem a Hydem, i když Russel je pro takovou postavu jako stvořený.

• 28.8.2017  00:36

Dlouho jsem neviděl nějaký thriller a u Unforgettable mě zaujalo obsazení, které, jak se následně ukázalo, je největší devizou celého snímku. Zvláště Katherine Heigl předvádí slušný výkon. Věřím, že roli Tessy tuze uvítala, neboť pro ni představuje příležitost vymanit se ze škatulky sladkých romantických blondýnek, případně opory Chirurgů. Rosario Dawson hraje neméně dobře, takže mužské postavy jsou tak nějak navíc, prkenné anebo zcela či téměř virtuální. Docela dobrý film, relax, pokud se díváte bez přehnaných očekávání, budete spokojeni.

• 26.8.2017  00:45
    Hra o trůny - Série 1 (série) (2011)

SPOILER. Přesně do sedmého dílu jsem si říkal, ano, seriál je výborný, baví mě, angličtina jak z učebnice, herecky přesvědčivé, ale proč je kolem něj takový povyk a stal se z něj kult? Od konce sedmého dílu až do závěrů celé série moje nadšení výrazně rostlo a pochopil jsem. S blízkými přáteli a kolegy si někdy říkáme - současný svět je kolbištěm, kde se setkává dvacet procent slušných a čestných s osmdesáti procenty darebáků, intrikánů, podrazáků a zlodějů, někdy, když jsme v chmurnější náladě, se ta procenta snižují téměř o polovinu. A první série Her o trůny toto naše vidění světa jednoznačně potvrzuje - slušní a čestní dostali pěkně na prdel a intrikáni, darebáci a podrazáci se dostali k moci, resp. se u moci udrželi. Naštěstí ani náš svět není černobílý, takže mě těší, že i v seriálu se najdou postavy, které míchají dobré i zlé a nejsou příliš jednoznačné. Přestože respektuji pojetí první série, stejně se nemohu udržet a neříct, že smrt lorda Starka mě vysloveně naštvala. Seana Beana mám zafixovaného jako povětšinou záporáka a padoucha, škoda, že jsem si nemohl užít jeho ryze kladnou postavu déle.

• 20.8.2017  12:22
    Oui, šéfe! (2012)

Vaření a filmy, to je pro mě úžasná kombinace, která mě vždy potěší. Filmy s tematikou vaření a honění hvězdiček mají sice všechny stejnou šablonu, velmi podobný scénář a řadu klišé, ale mě přese vše baví. A v tomto případě jsem se bavil srdečně, smál jsem se i plakal a jsem tak nějak naměkko. Výborná zábava, ústřední dvojici to klape, Julien Boisselier je dokonale slizký a krásné Francouzky ve vedlejších rolí tomu dodávají ten správný francouzský esprit. Kde jinde by měly vznikat filmy o vaření než ve Francii nebo Španělsku. Příště San Sebastian prosím!

• 18.8.2017  20:46

Ztřeštěná a poměrně roztomilá komedie o smutné době, u níž jsem se párkrát od srdce zasmál. Můj oblíbený Hádek mě opět nezklamal a protekčního hajzlíka zase zahrál naprosto skvěle, Budař ve vtipné vedlejší roli taktéž perlí. Česko-finským koprodukcím se docela daří, vedle Klaunů jde o další výsledek úspěšné spolupráce, nebránil bych se dalším společným počinům.

• 18.8.2017  20:29

Mám pocit, jako by hrál Jack Nicholson sám sebe, tudíž pro něj nemuselo být tak těžké předvést tak senzační výkon, jakého jsme svědky. Nechci tím ale vůbec jeho herecké umění snižovat, protože především ve výstupech s Ann Margret mrazí a bolí na duši každého trochu jen citlivějšího člověka. Miku Nicholsovi se podařilo natočit velmi zdařilé drama o věčném hledání ideálu lásky, krásy, vnitřního štěstí a harmonie ve vztahu. Existuje ale něco takového nebo jde o "modrého ptáka" ?...

• 18.8.2017  00:21
    Vohnice a Kiliján (TV film) (2001)

Ta pohádka by vůbec nebyla špatná, kdyby si ji vzal do parády nějaký schopný scénárista a z šedesáti minut vydoloval nějakou slušnou a ne na první pohled předvídatelnou zápletku s naivními dialogy. Monika Hilmerová je správná volba, naopak Jitka Molavcová jako Stříbrná Háta je krok vedle. Nepovedené a nedotažené.

• 16.8.2017  22:32
    Život (2017)

SPOILER. Takové celkem dobré, místy napínavé sci-fi o malém vetřelci, který vypadá jako kombinace chobotnice a masožravé rostliny, která si postupně podává jednoho astronauta po druhém. Prvních a závěrečných patnáct minut mě lehce nudilo, na druhou stranu alespoň závěrečná pointa se povedla, takové lehce lepší tři hvězdičky. No a Ryan Reynolds ani nemusel být na plakátě, vetřelcovi podlehl poměrně rychle.

• 13.8.2017  01:12

S notnou dávkou nostalgie jsem zavzpomínal na devadesátá léta a kultovní filmy, které v té době vznikly. Nemohl jsem opomenout druhý díl Terminátora a uvědomil jsem si, že jsem vlastně neviděl další pokračování s opěvovanou Kristannou Loken. Tak jsem se na třetí díl hned vrhl a dostal jsem přesně to, co jsem očekával. Akční zábava, úsměvné Arnoldovy hlášky, nějaké to překvapení a celkově se dívá dobře na film, když hlavního padoucha hraje norská modelka. Čtvrtý díl jsem viděl a jednou stačilo, takže skočím na pětku, která ale moc slavně nedopadla. Nechám se překvapit.

• 5.8.2017  15:56
    Shameless - Série 2 (série) (2012)

Neskutečná, šílená a děsně ujetá jízda pokračuje! Shameless se pro mě po druhé sérii stává horkým kandidátem do absolutní TOP 10. Nemám slov, nesmírně těžce se mi tento seriál komentuje, nedokážu jej žánrově zařadit, nejsem si jistý, zda anglický výraz dramedy přesně vystihuje Shameless. Každopádně byly okamžiky, kdy jsem se chechtal nahlas a v následující minutě jsem zmlknul a tupě zíral do obrazovky. A Emily Rossum alias Fiona je jedinečná, škoda že to jméno má kvůli Eurotripu a Shrekovi tak negativní asociace. Jedeme dál, jsem zvědavý na třetí sérii...

• 25.7.2017  23:03
    Kmen (2014)

Pozoruhodný filmový zážitek a vůbec mě nepřekvapuje, že zabodoval právě v Cannes. Kmen je pro festivalové a francouzské publikum jako stvořený. Žádný podobný snímek jsem dosud neviděl a pro mě bylo zábavné pár delších scén pustit v mírně zrychleném režimu, celkové vyznění mi přišlo zcela beze změny. Ukrajina je složitý stát, kterému asi nebudu nikdy nerozumět a nevím, zda do něj vůbec někdy zavítám. Scéna v koupelně nevlídnost a drsnost jen podtrhuje, musel jsem odvracet zrak a to snesu ve filmu opravdu hodně.

• 25.7.2017  22:59

Rozhodně uchopitelnější, divácky přijatelnější a vstřícnější než Pestrobarvec petrklíčový. Dramatický příběh umocňuje divoká příroda a rumunský podtext. Dobře zahrané, dobře napsané, spokojenost.

• 23.7.2017  23:57

V zásadě mám Almodóvarovy filmy rád, ale tady jsem se španělským mágem neprotnul. Příběh mi nesednul, nepochopil jsem, co tím chtěl autor říct a proč se některé postavy chovaly tak, jak se chovaly, navíc některé z nich byly tuze protivné. Jediným paprskem byla tradičně Penélope Cruz a její postava dokázala chytit za srdce.

<< předchozí 1 2 3 4 12 24 35 46