claudel

Velký filmový nadšenec

<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54
    • 23.5.2020  22:50
    Big Eyes (2014)

Filmová výzva v karanténě - oblíbené herečky, Amy Adams. Je neuvěřitelné, že v rozmezí jednoho roku hrála v tomto filmu stejná herečka jako v American Hustle tu luxusní sexy dračici. O to víc mi trhalo srdce celou stopáž sledovat, jak s tichou, neprůbojnou, introvertní šedou myškou a přitom nadanou malířkou umně manipuluje protřelý podvodník. Nesnáším nespravedlnost a tady jsem musel očima posouvat čas, abych byl konečně svědkem satisfakce. Rozhodně vítám, že hlavní role dopadly tak jak dopadly, lepší dvojku než Waltz a Adams by Burton nenašel. A překvapilo mě to i od Burtona. Kdybych to nevěděl předem, asi bych jméno režiséra neuhodnul ani z ničeho neodvodil - navíc bez dvorních herců. Na konci jsem byl dojatý, ve své výzvě dávám podruhé nejvyšší hodnocení.

• 21.5.2020  07:59

Filmová výzva v karanténě - oblíbené herečky, Alicia Vikander. Z Alicie Vikander vyzařuje pronikavá krása, přitom kdo by v ní hledal Švédku?! Troufnu si tvrdit, že devadesát procent lidí si pod sexy Švédkou představí moodrookou blondýnku, nikoli hubenou hnědookou tmavovlásku. A má v sobě taky jistý druh temnoty, jenž z ní v kombinaci s jejím sexy hlasem činí vzrušující, až vyšinutou a nebezpečnou femme fatale, čehož využili už tvůrci milované. V případě tohoto snímku na mě celou dobu čišela zvláštní, jedinečná a tragicky laděná atmosféra, která člověka rdousí a ubírá mu postupně kyslík, tolik typická pro japonské romány či filmy. Byl jsem v konstantním napětí a specifickém rozpoložení, kdy jsem nevěděl, zda se mi ten film vlastně líbí anebo ne. Co vím však jistě, Alicia se mi líbila opět strašně moc, fyzicky, výrazem, hlasem, hereckým pojetím, je úžasná.

• 19.5.2020  22:55

Filmová výzva v karanténě - oblíbené herečky, Kate Beckinsale. Na kontroverzní kriminální případ si velmi dobře pamatuji. Už navždy bude obestřen tajemstvím a asi se nikdy nedozvíme, co se oné tragické noci přihodilo. Námět pro zajímavý film rozhodně excelentní. Bohužel v tomto případě mám dojem, že námět nešlo uchopit nudněji a nezáživněji. A pro Kate Beckinsale jsem si nevybral vůbec vhodný film, její postava je rovněž děsně nudná a nezáživná, včetně rádoby erotických scén. Kdyby se ve filmu neobjevila, nic by se nestalo. Takže mi zbývá hledat pozitiva alespoň pro dvě hvězdičky - až skončí pandemie - Sienu chci rozhodně navštívit! Daniel Bruhl je skvělý ve všech filmech i těch špatných. A tím končím...

• 16.5.2020  23:08

Po příšerném třetím dílu prudký vzestup nahoru, zajímavá zápletka, výrazně temnější a možná i vtipnější. Téměř se mi chce zvolat nejlepší díl... Hláška roku - "Dělej, zařvi!" :-D

• 16.5.2020  22:58
    Vášeň (2012)

Filmová výzva v karanténě - oblíbené herečky, Rachel McAdams. Rachel má tvář jako andílek, umí být roztomilá a k nakousnutí, ale současně se chovat jako ta nejsprostější a nejnestydatější coura. Druhá kategorie je u ní méně častá, o to je více sexy a tento film je sexy a možná i více než jeho francouzská předloha. Bohužel si už po tolika letech nepamatuji děj francouzského originálu, ale co si pamatuji přesně, že věkový rozdíl mezi hlavními dvěma představitelkami byl dvacet let a nikoli jeden rok. Proto je tahle verze více sexy. Na druhou stranu si vybavuji, že původní scénář byl jasný a přímočarý, v tomto případě jsem se ke konci trochu ztratil a úplně nevím, co si mám myslet. Celkový dojem tak mám poněkud rozpačitý. Kdybych měl ale hodnotit pouze Rachel, tak ta dostane pět hvězdiček...

• 14.5.2020  22:16
    Amigos... (2011)

Filmová výzva číslo dvě v karanténě - průzkum světové kinematografie, Španělsko. Musel jsem do výzvy zakomponovat i nějakou tu komedii, abych se nedíval jen na srdcervoucí dramata. Od Amigos... jsem čekal hodně a dost si sliboval, ale v důsledku jsem celkem zklamaný. To tak bohužel většinou bývá, když se moc těšíte, nemusí to dopadnout dle očekávání. Zdálo se mi to málo vtipné a nějakým vzdáleným způsobem mi to připomínalo Máš ji!, nepovedenou americkou komedii. Aspoň, že se tam poměrně často mihla nějaká pěkná španělská kočička.

• 5.5.2020  19:25
    Mladý Ahmed (2019)

Filmová výzva číslo dvě v karanténě - průzkum světové kinematografie, Belgie. Bratři Dardenneové si jdou svojí cestou a poskytují patřičnou kvalitu již řadu let. A (nejen) v Cannes je bezmezně milují. U Mladého Ahmeda se ovšem pustili na velmi tenký led v podobě náboženského tématu. Je to stále více aktuální a citlivá otázka nejen v Evropě. Slušný film, dobrý scénář, nicméně občas nuda a k jejich předchozím majstrštykům má tento počin daleko.

• 2.5.2020  22:30

Filmová výzva v karanténě - oblíbené herečky, Rose Byrne. Roztomilá blbůstka na deštivé sobotní odpoledne. Roztomilí králící, roztomilá Rose Byrne a všechna zvířátka kolem. Nenáročná zábava, na slabší tři hvězdičky, ale pořád tři hvězdičky.

• 1.5.2020  22:43

Filmová výzva v karanténě - oblíbené herečky, Táňa Pauhofová. Mně se ten film moc líbil. Táňa Pauhofová je půvabná a inteligentní herečka, jež se na některé role hodí lépe, na některé méně. Asi se všichni shodneme, že jako paní Burešová byla dokonalá a nepřekonatelná. Lída Baarová byla trochu jiný šálek kávy, i když si maskéři dali hodně záležet a snažili se, rozumím tomu, že řadě diváků a fanoušků vadí nepodobnost s naší slavnou herečkou z třicátých a čtyřicátých let. Ale i tak ji zahrála skvěle. Výborný je rovněž Goebbels neboli Karl Markovics a samozřejmě duo Stašová-Huba. Pavel Kříž v roli Adolfa Hitlera mi připadal lehce komický. Co si budeme povídat, jedná se o smutný a tragický příběh potvrzující, že krásné ženy to v životě zdaleka nemají vždy jednodušší a nemají na růžích ustláno.

• 1.5.2020  01:20
    Shameless - Season 6 (série) (2016)

Emocionální horská dráha, nejlepší seriál posledních let, fantastické výkony a překrásná Emmy Rossum. Asi se u komentářů k tomuto seriálu opakuji, ale nemohu jinak. Shameless je pro mě výjimečném úkazem a zážitky s ním těžko nějaký seriál v následujících týdnech, měsících a letech překoná. Jsem rád, že mám před sebou ještě několik sérií.

• 30.4.2020  23:27

Velký propad směrem dolů. V druhé sérii jsem ještě parodické prvky toleroval, ale v tomto případě mě vysloveně urážely vtipy na úkor artušovské legendy, Artuš, Camelot, Merlin, to je moje srdcovka, na kterou si nenechám sahat a nemíním se dívat na senilního Merlina anebo trapného Lancelota. Vždy se má vědět, kdy přestat a tvůrci to tentokrát nenaplnili. Čtvrtý díl si pustím asi někdy později.

• 30.4.2020  23:24
    Shrek 2 (2004)

Pro velký úspěch jedeme hned dále s dvojkou, ale u mě už opadlo nadšení z prvního dílu. Je to už více zábava pro dospělé, parodie a přehánění, ale stále ne za únosnou míru, proto dávám pěkné tři hvězdičky.

• 28.4.2020  23:01
    Too Hot to Handle (TV pořad) (2020)

SPOILER. Po úvodních patnácti minutách musí každý normální, průměrně inteligentní, o prudce inteligentních a vzdělaných intelektuálech nemluvě, úpět nad koncentrací lidské hlouposti, omezenosti a tuposti. Diváka má ovšem nalákat přehlídka namakaných mužských svalů, umělých rtů, naducaných plavek a rajcovních zadečků, nikoli jejich inteligence. Fajn, mě zaujal námět, protože považuji za hotová muka seskupit nadržené jedince a nedovolit jim ani francouzáka, natož pořádnou kuřbu nebo sex. Je to výplach mozku se vším všudy, ale když potřebujete úplně vypnout a zasmát se nad lidskou blbostí, je to slušná zábava. Chápu a souhlasím s eliminací těch nejhloupějších, nejnudnějších anebo nejzákeřnějších soutěžících, ale připadá mi nespravedlivé konečné rozdělení sumy rovným dílem. Ale jde pouze o úhel pohledu. Za mě je nejautentičtější Francesca, kterou spousta lidí nenávidí, nicméně ji jako jedinou považuji za skutečně nadrženou, která naplnila svá slova činy. Ostatní žvanili jak nevydrží ani jeden den bez sexu nebo masturbace a díky duševnímu prozření a vidině peněz to rovnou zvládli třicet dnů? Nevěřím. A pak nesmím opomenout Ježíše - nenašel, co hledal, místo aby se 30 dnů trápil, tak to zabalil. Příště prosím Latinos nebo frankofonní páry - ti skončí na nule po deseti dnech. P.S. Nemohu se zbavit pocitu, že se neodečetly tři tisíce dolarů za polibek Chloe a Bryce...

• 25.4.2020  23:05
    Shrek (2001)

Odmazal jsem si další filmový dluh a jsem tomu víc než rád. Naprostá pohodovka a konečně jsem viděl příběh princezny Fiony. Tohle jméno jsem měl v záloze pro jméno mé dcery, ale všichni v okolí mě odrazovali právě kvůli Shrekovi Myslím si, že to zase taková hrůza není. Těším se, že projedu celou sérii.

• 25.4.2020  23:01
    Akvabely (2007)

Je to pomalý a zvláštní film, ale velmi citlivě natočený. Ženský rukopis je viditelný, jedná se o zdařilý debut zaměřující se na křehkost duše dospívajících dívek. Adele Haenel je tady také ještě velmi mladá a de facto můžeme hovořit také o jejím debutu. Je pronikavě krásná tím správně prokovativním stylem a z celého ústředního tria značně vyčnívá, také jsem slyšel pouze o ní, ostatní dvě herečky jsou mi dodnes neznámy. Když pominu Davida Novotného v Manželi na hodinu, tak jsem tematiku akvabel ještě v žádném filmu asi neviděl, proto jsem i za svůj debut rád, přestože nepatřím do cílové skupiny tohoto snímku. A musím přiznat, že jsem měl tu a tam potíže s hovorovou francouzštinou.

• 19.4.2020  23:58
    Spása (2014)

Filmová výzva v karanténě - oblíbené herečky, Eva Green. Zrovna nedávno jsem se bavil s jedním kamarádem o tom, že žánr westernu je v posledních letech jedním z nejopomíjenějších, ne-li nejopomíjenější vůbec aneb kina nejsou tímto žánrem zaplavena na rozdíl například od sci-fi, fantasy nebo sladkobolných romancí. O to více jsem si vychutnal tuhle dánskou lahůdku. Ostatně, který jiný stát, by se do toho mohl pustit než Dánsko, které dokáže vyprodukovat kvalitní film jakéhokoli žánru, i když samozřejmě nesmím zapomenout na to, že jde o koprodukční snímek, takže to není čistě dánská záležitost. No a moje oblíbená herečka? Sice se děj netočí kolem ní a její postavy, v centru dění je Mads Mikkelsen, potažmo Jeffrey Dean Morgan (vynikající!), ale která jiná herečka by měla zahrát postavu Princezny v takovém kontextu? Jedině Eva! Aspoň jsem měl tu čest vidět ji také někdy nesvlečenou a nemluvnou. A přesto dokázala udělat maximum a krásně hrát očima - kdysi mi někdo říkal, že mám u herců a hereček sledovat oči, při tom, co s nimi svedou, se poznají profíci od amatérů. A Eva hraje vždycky první ligu. Pořád platí, že pro mě jako jedna z mála či jediná naplňuje pojem perverzní krása...

• 18.4.2020  00:17
    Dabing Street (TV seriál) (2018)

Dejvické divadlo nemůže téměř nikdy zklamat. Viděl jsem divadelní hru, ale všechny podrobnosti si nepamatuji, něco jsem si vybavil, ale v podstatě jde o divadelní hru rozvedenou v seriál. Za mě naprosto nejlepší díl Vulgarismy s Viktorem Preissem - jak někteří píší, také jsem chcal smíchy. Vidět Viktora Preisse, jak má dabovat debatu o felaci, je k popukání. A netušil jsem kolik synonym se dá vymyslet - jen nevím, když řeknete svojí holce, jestli nechce vypít dědka, jestli pochopí :-D No a další díl, kdy jsem se nejvíc smál, jednoznačně Ceny Františka Filipovského. Paráda Díky za skvělou zábavu. Dejvice navždy!

• 17.4.2020  14:57

Filmová výzva v karanténě - oblíbené herečky, Keira Knightley. Keira vypadala nějak mdle, zuboženě a nepřitažlivě, o to více autenticky působila. Zahrála svoji postavu velmi přesně s britským akcentem, který je milionkrát lepší a hezčí než uhulákaná americká angličtina. Příběh je v zásadě jednoduchý, ale i tak mě dokázal strhnout, a fandil jsem Keiře až do úplného konce. V rámci mé výzvy se Keira posouvá do čela průběžného pořadí.

• 14.4.2020  11:16

Filmová výzva v karanténě - oblíbené herečky, Margot Robbie. Pro roli šílené a tragikomické antihrdinky Harley Quinn se Magot Robbie narodila. Líbila se mi už v Sebevražedném oddíle a jsem rád, že dostala prostor pro vlastní film. Nicméně mi v něm zásadně chybí Joker, nemusel by být další hlavní postavou, ale oni dva jsou tak dokonale toxický pár, jakých je v reálném i fiktivním filmovém i nefilmovém světě tuze málo. Nestačí o něm jen mluvit a odkazovat se na něj, on k Harley Quinn neodmyslitelně patří. Dobrodružství a eskapády Harley Quinn patří k tomu zdánilivě veselejšímu ve vesmíru DC, proto i k tomuto filmu musí divák přistupovat s velkou nadsázkou a přistoupit na kdejakou šílenost. Způsob vyprávění je vlastně šílený, ale to k Harley Quinn patří. Naopak se mi vůbec nelíbil hlavní padouch v podání Ewana McGregora. A všechny Birds of Prey to měly dát dohromady mnohem dříve čímž se dostává k samotnému scénaři - chaotické vyprávění nevadí, ale samotný obsah vázne. No, čekal jsem zkrátka více, není to špatné, ale ani jsem se z toho neposadil na zadek. Vzhledem k špatným finančním výsledkům snad dostane Harley Quinn ještě jednu šanci...

• 10.4.2020  21:25
    Riverdale - Série 2 (série) (2017)

Moje guilty pleasure, která po výborné první sérii vygradovala v ještě větší temnotu plnou vražd, záhad, tajemství a kostlivců ve skříni. Předposlední díl série divákovi nenechá ani na minutu vydechnout jak je našlapaný. A pro mě jednoznačně nejlepší postava Betty Cooper aneb andělské obličeje s temnotou v duši miluju :-D Těším se na třetí sérii.

• 10.4.2020  21:20

Asi svoji přítelkyni hodně miluju, když se již podruhé vydám na dvouhodinovou útrpnou cestu do světa plných brontosaurů, tyranosaurů, raptorů a dalších obdobných tvorů, což není vůbec ale vůbec můj šálek kávy. Přece jen nuda a útrpnost byla oproti prvnímu dílu otupena přemírou akce a sem tam nějakého napětí. Příjemným bonusem pro mě byla přítomnost mého oblíbence Vince Vaughna. A ta závěrečná půlhodina, není to tak trochu vykrádačka King Konga?! Je to tak na dvě a půl hvězdičky, ale když jsem byl v posledních dnech hodný i na jiné snímky, tak budu i tentokrát a posunu směrem nahoru.

• 10.4.2020  09:02

Filmová výzva v karanténě - oblíbené herečky, Eliška Křenková. Elišku jsem si všiml a oblíbil už v Rafťácích a jejích následných menších rolích, takže mě nepřekvapuje její vzestupná tendence v herecké kariéře.... Rodinný film, Pustina, Všechno bude a nyní Tiché dotyky. Potvrdila, že utáhne film v hlavní roli. Film je to prazvláštní o prazvláštních lidech. Vždy si říkám, že už mě nic nepřekvapí. takové děsivé chování ve výchově dětí bohužel ale bude smutnou realitou. O to víc si cením, že takový film vůbec vznikl. Komorní, šedivý, s dusnou atmosférou. Navíc v tomto případě se můžeme hrdě bavit o evropském filmu, ten se v zahraničí určitě neztratí.

• 9.4.2020  21:52
    Krásná a zvrácená (TV film) (2015)

Filmová výzva v karanténě - oblíbené herečky, Paz Vega. Nejsem si jistý, zda jsem začal krásně, ale zvráceně rozhodně ano. Díky vlastním zkušenostem jsem choval k ústřední dvojici sympatie, byť objektivně se to může jevit sebebláznivější. Paz Vega je rozhodně krásná a její postava naplňovala i tu zvrácenost až do obludných rozměrů. Roba Lowe jsem už dlouho v ničem neviděl, myslím si, že si bláznivého Batmanova fanouška zahral s chutí. Jsou to lepší tři hvězdičky, to že jde o televizní film a jednodušší provedení je očividné.

• 5.4.2020  23:26

Není mi příjemné se dívat na tento typ filmů, nevěděl jsem do čeho jdu. Zapomněl jsem na něj a na obsah, jediné, co mi bylo známo, že tam hraje Emmanuelle Béart, která mě nikdy v ničem nezklamala. A platí to i o tomto snímku. Je to komplexní herečka a navždy zůstane mojí francouzskou jedničkou. Velké překvapení pro mě představuje Hafsia Herzi, měl jsem o ní povědomí, ale netušil, jaký talent se v ní skrývá. Doplňuje Emmanuelle a svoji nelehkou roli zvládá naprosto přesvědčivě. Je hodně znát, že film natočila žena - řada scén je pojata nesmírně citlivě.

• 5.4.2020  00:46

Tady jsme se s tvůrci hodně nepotkali... Myslím si, že by Američané, Australané, Novozelanďané a další měli přestat s točením rádoby satir na druhou světovou válku. Nemáme v roce 2019, resp. 2020 jiné náměty na satiru? Celý film považuji od začátku do konce za otřesný a jedinou hvězdičku dávám za vynikajícího Sama Rockwella a neméně přesnou Scarlett Johansson. Česká stopa je fajn, ale tím to pro mě končí.

• 4.4.2020  15:18
    Podfukářky (2019)

Mám štěstí v posledních pár dnech na celkem povedené komedie. V tomto případě jsem velmi spokojen - Anne Hathaway a Rebel Wilson přesně splňují výklad pojmu protiklad - nemohou být dvě odlišnější ženy než tyhle dvě a jejich postavy a obě to naplňují do posledního puntíku. Zábavné, chytré, vtipné a příjemné

• 3.4.2020  22:39
    Láska je slepá (TV pořad) (2020)

Měl jsem jisté pochybnosti, po posledním dílu se ještě navýšily, že jde o hru, kterou s námi tvůrci a produkce sehráli. Těžko říct. A pokud nastalo to, co píše OG Swifty, že dva páry byly zcela odstřiženy, tak to je velký podraz - že by ty nejméně atraktivní pro kameru?! Mně asi nejvíc vadilo, že chlapi byli vesměs submisivní ufňukánci anebo maminčini mazánci. Nebudu lhát, jako u řady zdejších uživatelů, i v mém případě tenhle počin vybírala moje milovaná partnerka, takže jsem se s ní díval a stejně jako ostatní jsem byl nesmírně zvědavý, jak to dopadne, i když mě spousta věcí neskutečně srala - především všechno typicky americké a Jessica, která se asi přihlásila do špatné soutěže anebo jí bylo dobře zaplaceno, aby sehrála takovou nesympatickou mrchu.

• 3.4.2020  19:04

Zábavná akčně komediální oddechovka, bavil jsem se dobře i přes poměrně dlouhou stopáž. Ačkoli mám moc rád Milu Kunis a je to pořádně sexy herečka, tak je třeba uznat, že tento film si pro sebe ukradla Kate McKinnon. Září od začátku do konce. Líbilo se mi klasické pendlování po evropských metropolích, mezi nimiž nechyběla Praha. A dost jsem se pobavil nad vlaky směřujícími z Vídně do Prahy a nad českými SPZ. Je to na tři a půl hvězdičky, mám dobrou náladu, zvedám směrem nahoru.

• 2.4.2020  00:46

Příjemná komedie možná dokonce bajka, v níž vynikají oba hlavní představitelé. Anna Faris je na takový typ komedie jako dělaná a Eugenia Derbeze sice neznám, ale myslím si, že mu role zhýralého boháče, na nějž čeká krutý trest, také náramně sedla. Závěr byl neklišovitý a netrapný, místy dojemný a bláznivý. Je to na tři a půl hvězdičky, ale ve složité době zvedám nahoru.

• 1.4.2020  08:52
    Bloodshot (2020)

Hloupé, nezáživné, zoufale nudné, s minimem (zajímavých/nápaditých) akčních scén. Vin Diesel by se měl věnovat osvědčeným projektům a rozjetým sériím a neztrácet čas u takových slátanin a v podstatě zbytečných filmů. Nezachrání to ani obligátní kočička v upnutém oblečku tentokrát v podání E. González.

<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54