claudel

okres Praha
Velký filmový nadšenec

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45
    • 18.8.2017  20:46

Ztřeštěná a poměrně roztomilá komedie o smutné době, u níž jsem se párkrát od srdce zasmál. Můj oblíbený Hádek mě opět nezklamal a protekčního hajzlíka zase zahrál naprosto skvěle, Budař ve vtipné vedlejší roli taktéž perlí. Česko-finským koprodukcím se docela daří, vedle Klaunů jde o další výsledek úspěšné spolupráce, nebránil bych se dalším společným počinům.

• 18.8.2017  20:29

Mám pocit, jako by hrál Jack Nicholson sám sebe, tudíž pro něj nemuselo být tak těžké předvést tak senzační výkon, jakého jsme svědky. Nechci tím ale vůbec jeho herecké umění snižovat, protože především ve výstupech s Ann Margret mrazí a bolí na duši každého trochu jen citlivějšího člověka. Miku Nicholsovi se podařilo natočit velmi zdařilé drama o věčném hledání ideálu lásky, krásy, vnitřního štěstí a harmonie ve vztahu. Existuje ale něco takového nebo jde o "modrého ptáka" ?...

• 18.8.2017  00:21
    Vohnice a Kiliján (TV film) (2001)

Ta pohádka by vůbec nebyla špatná, kdyby si ji vzal do parády nějaký schopný scénárista a z šedesáti minut vydoloval nějakou slušnou a ne na první pohled předvídatelnou zápletku s naivními dialogy. Monika Hilmerová je správná volba, naopak Jitka Molavcová jako Stříbrná Háta je krok vedle. Nepovedené a nedotažené.

• 16.8.2017  22:32
    Život (2017)

SPOILER. Takové celkem dobré, místy napínavé sci-fi o malém vetřelci, který vypadá jako kombinace chobotnice a masožravé rostliny, která si postupně podává jednoho astronauta po druhém. Prvních a závěrečných patnáct minut mě lehce nudilo, na druhou stranu alespoň závěrečná pointa se povedla, takové lehce lepší tři hvězdičky. No a Ryan Reynolds ani nemusel být na plakátě, vetřelcovi podlehl poměrně rychle.

• 13.8.2017  01:12

S notnou dávkou nostalgie jsem zavzpomínal na devadesátá léta a kultovní filmy, které v té době vznikly. Nemohl jsem opomenout druhý díl Terminátora a uvědomil jsem si, že jsem vlastně neviděl další pokračování s opěvovanou Kristannou Loken. Tak jsem se na třetí díl hned vrhl a dostal jsem přesně to, co jsem očekával. Akční zábava, úsměvné Arnoldovy hlášky, nějaké to překvapení a celkově se dívá dobře na film, když hlavního padoucha hraje norská modelka. Čtvrtý díl jsem viděl a jednou stačilo, takže skočím na pětku, která ale moc slavně nedopadla. Nechám se překvapit.

• 5.8.2017  15:56
    Shameless - Série 2 (série) (2012)

Neskutečná, šílená a děsně ujetá jízda pokračuje! Shameless se pro mě po druhé sérii stává horkým kandidátem do absolutní TOP 10. Nemám slov, nesmírně těžce se mi tento seriál komentuje, nedokážu jej žánrově zařadit, nejsem si jistý, zda anglický výraz dramedy přesně vystihuje Shameless. Každopádně byly okamžiky, kdy jsem se chechtal nahlas a v následující minutě jsem zmlknul a tupě zíral do obrazovky. A Emily Rossum alias Fiona je jedinečná, škoda že to jméno má kvůli Eurotripu a Shrekovi tak negativní asociace. Jedeme dál, jsem zvědavý na třetí sérii...

• 25.7.2017  23:03
    Kmen (2014)

Pozoruhodný filmový zážitek a vůbec mě nepřekvapuje, že zabodoval právě v Cannes. Kmen je pro festivalové a francouzské publikum jako stvořený. Žádný podobný snímek jsem dosud neviděl a pro mě bylo zábavné pár delších scén pustit v mírně zrychleném režimu, celkové vyznění mi přišlo zcela beze změny. Ukrajina je složitý stát, kterému asi nebudu nikdy nerozumět a nevím, zda do něj vůbec někdy zavítám. Scéna v koupelně nevlídnost a drsnost jen podtrhuje, musel jsem odvracet zrak a to snesu ve filmu opravdu hodně.

• 25.7.2017  22:59

Rozhodně uchopitelnější, divácky přijatelnější a vstřícnější než Pestrobarvec petrklíčový. Dramatický příběh umocňuje divoká příroda a rumunský podtext. Dobře zahrané, dobře napsané, spokojenost.

• 23.7.2017  23:57

V zásadě mám Almodóvarovy filmy rád, ale tady jsem se španělským mágem neprotnul. Příběh mi nesednul, nepochopil jsem, co tím chtěl autor říct a proč se některé postavy chovaly tak, jak se chovaly, navíc některé z nich byly tuze protivné. Jediným paprskem byla tradičně Penélope Cruz a její postava dokázala chytit za srdce.

• 22.7.2017  00:11

Klasická francouzská příjemná záležitost, o to příjemnější, že v ní hraje Mélanie Laurent a vždy skvělý Michel Blanc. Většinu času hořkosladká komedie, vážné momenty se objeví taktéž. Pohodovka na vypnutí a relax.

• 15.7.2017  23:51
    Polednice (2016)

První, co mě napadne nyní a nejspíš i třeba za pět let, bude výborný výkon Daniely Kolářové ve vedlejší roli. Dále nyní napíši, že cením snahu o trochu nový a neotřelý vítr v českých filmových vodách a poměrně slušně vybudovanou atmosféru s pěknou kamerou. Ale celkový dojem je rozpačitý, myslím, že to chtělo trochu více invence, nápaditosti a pořádné dřiny při psaní scénáře. Za pět let tohle všechno nejspíš zapomenu a zůstane jen ta Kolářová a samozřejmě, že tam hrála Aňa, která umí zahrát cokoli.

• 14.7.2017  01:02
    Wonder Woman (2017)

Gal Gadot je tak rozkošná, že se na ni dá dívat minimálně 140 minut, takže je super, že v podstatě neslezla z plátna. Navíc ta dobrácká naivita její postavy jí přidávala ještě víc na přitažlivosti. Po depresivní Špíně mi taková oddechovka naprosto sedla do nálady, přičemž se nedá říct, že by byl scénář nějak stupidně jednoduchý, pokoušel se dokonce o nějaké sdělení. Příjemný zážitek nejen z estetického hlediska.

• 14.7.2017  00:56
    Špína (2017)

Když je Dominice teplo, tak je vždy teplo nám všem, jenže Špína není ani náhodou letní videoklip nebo vánoční pohádka. Je to drsné a hodně depresivní drama. Nejvíc jsem byl v šoku v přístupu ošetřující lékařky na psychiatrii - ta byla na vyfackování. Kde jsme se to ocitli, ve středověku? Na režijní debut nesmírně silné a povedené, k debutům přistupuji vždy velmi kladně. Dominika hraje jako o život, zaslouží si nějakou cenu.

• 12.7.2017  00:50

Pěkně blbě je film, u kterého jsem se cítil velmi spokojeně, vychutnával si povedené komediální i dramatické scény a u nějž nemohu nadávat, že je to americká slátanina, protože se ten příběh opravdu stal. Nejlepší vtipy - vykonání potřeby v noci a 11. září.

• 2.7.2017  17:52
    Hřbitov pro cizince (TV film) (1991)

Další silný scénář pana Hubače a herecké mistrovství Jiřího Bartošky a Josefa Dvořáka. Asi v málokterém divákovi nekypí hněv a vztek nad tím, jaké nespravedlnosti jsme se dopustili na lidech, kteří bojovali za naši svobodu. Nepochopitelné, o to víc je tento film důležitý pro další a další generace.

• 2.7.2017  17:45

Kultovní seriál se nám po letech vrátil a snažil se, abychom zapomněli na zpackanou a překombinovanou čtvrtou sérii. Jede se tedy zase od nuly, vrací se část staré party, dokonce někteří i z druhé série a naopak chybí výrazná postava Mahone. Scénáristé si dali celkem záležet, aby fanouškům osvětlili návrat zesnulé postavy a současně, aby správně zahráli na nostalgickou notu, kdy jsme první sérii sjížděli do ranních hodin. Musím říct, že se jim celkem povedlo zapomenout na nepovedenou čtvrtou sérii a nabídli docela slušnou akční a napínavou zábavu. Mně jen vadí až příliš se nabízející základní zvrat a občas až příliš nereálné situace. Ale klidně se podívám na šestou sérii, ale prosím, ať se vrátí Mahone...

• 18.6.2017  23:12
    The Killing - Série 2 (série) (2012)

Dvě třetiny druhé série jsem si říkal, že je to slabší než první série a že se to zbytečně natahuje, ale poslední třetina mě dostala do varu a slupnul jsem několik dílů za sebou. Všechny díly skládačky do sebe pěkně zapadly a jako divák jsem spokojený. O to víc jsem netrpělivý a přestože zítra brzy ráno vstávám, jdu si pustit první díl třetí série, abych se dozvěděl, kudy se bude ubírat, protože nemám nejmenší tušení. Konec první série nám jasně otevřel vrátka do druhé, ale konec druhé se tvářil jako, že je vše hotovo a vyřešeno. Vzhůru do toho.

• 4.6.2017  11:31

Ačkoli ten výraz nemám rád, tak jej v tomto případě musím použít - Strážci Galaxie jsou zkrátka cool a pořádně. Druhý díl je o pár chlupů slabší než jednička, zvláště příběh o něco víc drhne kvůli vycpávkovým a zbytečným scénám, nicméně zůstávají stejné pocity jako u jedničky, především dobrá nálada díky všudypřítomného humoru a roztomilosti Rocketa zesílené o dětského Groota. A je to ještě větší pocta osmdesátkám než jsme měli možnost vidět v jedničce, takže doufám, že ve trojce dostane nějakou větší roli Hasselfoff :-)

• 28.5.2017  16:30
    The 100 - Série 4 (série) (2017)

Poté, co jsem u prvních tří sérií napětím ani nedýchal a musel je rychle sjet, tak čtvrtá mě ničím příliš neohromila, nenadchla ani nezaujala. Je to bohužel nastavovaná kaše se dvěma nebo třemi napínavými díly, ale jinak pokles kvality výrazně dolů. O to víc mě překvapuje, že byla ohlášená i pátá série. Scénáristé by si s ní měli proto dát sakra záležet.

• 26.5.2017  23:09

Je to extrémně sprosté, naprosto nekorektní, částečně nechutné a navíc naprosto předvídatelné, ale stejně mi to tak náramně sedlo, že jsem dobře pobavil a nasmál. Měl jsem pocit, že si to Robert De Niro celkem hodně užívá a stejně tak mu skvěle dělá parťáka Zac Efron, jenž se dostává do kůže "Sousedů" :-) A když do toho zapojíme Zoey Deutch, není co řešit. Oddechovka par excellence.

• 25.5.2017  23:06

Pěkné zpracování, vynikající Martin Huba, možná snad i jeden z jeho nejlepších výkonů a některé zapamatovatelné a obdivuhodné myšlenky. První díl výborný.

• 20.5.2017  18:32

Neviděl jsem snad zatím jediný film s Patrickem Dewaerem, jenž by nebyl bizarní, a v němž by nehrál bizarní/vyšinutou postavu. Černá řada jde místy až do úplného extrému a někdy jsem nevěděl, zda se mám opravdu smát a zda to tak tvůrci chtěli, aby vše odlehčili, anebo to byla neúmyslná tragikomická vložka. Za vše hovoří, že hlavní rolí se zhostili dva herci, již oba vedli poměrně neuspořádaný život s nezadržitelným tragickým koncem. Mám opravdu zvláštní pocit a tři hvězdičky jsou asi nejvýstižnějším hodnocením, nedokážu se přiklonit ani směrem nahoru ani směrem dolů.

• 18.5.2017  00:27
    Shameless - Série 1 (série) (2011)

Fiona, oh Fiona. Začínám Emmou, protože pokud v ČR může hrát Panenku Marii pouze Klára Issová, tak ve zbytku světa Emmy Rossum. Ta neskutečná kukadla omamují a nechají zapomenout na veškerou bídu spojenou s rodinou Gallagherových a jejich okolím. Shameless je neobyčejný seriál, který ani nenalézá srovnání, o to víc mě překvapuje, že je to americký remake - nedovedu si představit, jak skvělý musí být originál, protože americké remake povětšinou nesnáším a považuji je za totální odpad. Tenhle se ale dozajista povedl. Hořko-sladké okamžiky, u některých jsem slzel pobavením, jindy zase dojetím. Těším se na další sérii a věřím, že jich bude ještě hooodně.

• 14.5.2017  01:52

Další tradiční polská kvalitka odehrávající se v osmdesátých letech. Nemohl jsem si vybral lépe s ohledem na moji pracovní návštěvu Gdaňsku, kde na vás historie osmdesátých let, Solidarita a Walesa dýchají na každém kroku. Matně si vybavuji Růžička, která se odehrávala v trochu jiné době, ale příběh byl dle mého soudu celkem podobný. Každopádně solidní filmový zážitek.

• 14.5.2017  01:49
    Velký případ (TV film) (1999)

Až Durrenmattovské rozjímání o pravdě a lži, vině a nevině a věčné spravedlnosti. Mistrně napsané, mistrně zahrané v čele s Bartoškou a Somrem. Sháním si už další inscenace, k nimž napsal scénář pan Hubač.

• 7.5.2017  23:55

Příliš dlouhé a příliš málo prostoru pro Emmy Rossum, navíc subjektivně - v podstatě celou dobu se mi honilo hlavou, že je to vlastně skoro tentýž příběh, který nám loni vyprávěl Troška ve Strašidlech. Je to zbytečně dlouhé a překombinované, stačilo si trochu pohrát se scénářem, ještě víc nechat vyřádit Jeremyho Ironse a Emmu Thompson a pravděpodobně přeobsadit ústřední duo, jež působilo příliš mdle.

• 7.5.2017  23:52

Po Kruté nevěře opět povedený díl, v němž exceluje Jan Budař, zase obohatil svoji škálu tentokráte záporných postav. A celkově bych po shlédnutí dokázal danou inscenaci označit jako kriminální thriller.

• 6.5.2017  17:28

Pro upíry mám slabost od malička, takže v jakékoli podobě se na ně rád podívám a ten nejotřepanější a nejznámější příběh se dá vyprávět v různých obměnách donekonečna. Příjemná jednohubka na páteční noc-sobotní líné odpoledne. Luke Evans a Sarah Gadon k sobě ladí, ale dvojice Gary Oldman a Winona Ryder je nejspíš už nepřekonatelná...

• 1.5.2017  23:30

Spojení Vorel-Kohák je pro mě natolik odstrašující, že jsem překvapil sám sebe, když jsem tenhle snímek pustil v přehrávači. Vorel mě naštval Gymplem, i když si to spravil s Vejškou a Kohák mě štve tím, že když zapnu TV, ať přepnu na jakýkoli kanál, zírá na mě Kohák v zábavném pořadu, reklamě, seriálu, čemkoli, dokonce jsem ho potkal i na jedné mezinárodní akci, která se jej absolutně nemohla týkat. Nicméně mě oba pánové potěšili, protože se Instalatér z Tuchlovic náramně povedl. Kohákovi ta role přesně sedla. Je to příběh o zcela obyčejném muži s dobrým srdcem, šikovnýma rukama a věčně prudící matkou (skvělá Holubová). Ke konci to trochu sice sklouzávalo do tragikomické grotesky, ale to je už zkrátka Vorel. Chápu, že ten film úplně neboural žebříčky a neokouzluje davy, mně ale hodně padl do noty.

• 1.5.2017  15:55

Tematicky by se film hodil spíše až na příští víkend, ale měl jsem chuť se zase po čase podívat na balkánskou kinematografii, navíc s českou stopou. Velmi pěkný film o základních a nadčasových hodnotách, který neútočí na city a nenabízí tolik bolestných scén, ačkoli se na ně divák předem připravuje. Líbila se mi i vícejazyčnost, místy jsem se ztrácel v tom, který jazyk vlastně poslouchám. A nemohu si odpustit vysmeknout poklonu Katarině Ivanovske - kdyby všechny modelky z Victoria´s secret předváděly takové herecké výkony, hemžilo by se nám to ve filmech jen krásnými obličeji a výstavními těly.

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45