claudel

claudel

Michal Fridrich

okres Praha
Velký filmový nadšenec


48 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  24 hodin (TV seriál) (2001)

  Nejdokonalejší a nejlepší seriál na světě. Přestože Nově nefandím, tak heslo, které zvolila při mediální upoutávce před nasazením první série, bylo pravdivé. Nejlepší seriál všech dob. Kiefer Sutherland chytil druhý dech ve své kariéře a Jack Bauer se stal nesmrtelnou postavou, superagenta. A velký klad tohoto seriálu spočívá v tom, že čím vyšší číslo série, tím lepší a napínavější. Tvůrci jsou si vědomi, že aby udrželi vysokou sledovanost, musejí vymýšlet čím dál lepší zápletky plné napětí a zvratů. Jen je škoda, že umírá hodně hlavních postav. Nepopírám, že místy je děj až přehnaný, ale je to přece jen seriál a jak nám na úvod vždy zdůrazňují, divák si má zachovat odstup :) Nemohu se dočkat 7.série, jejíž start byl zabržděn stávkou scénaristů.

 • poster

  Shameless (TV seriál) (2011)

 • poster

  Sanitka (TV seriál) (1984)

  Všichni velcí mudrlanti a odpůrci "socialistického" seriálu Sanitka, ať se jdou vycpat. Pro mě je to jeden z nejlepších českých seriálů z mnoha důvodů - někdo se zkrátka zajímal o nevděčnou roli těchto doktorů a saniťáků, zbožňuju vynikající výkony Hanzlíka, Vinkláře, Bartošky, Řehoře, Kostky, díl s leteckým neštěstím, sháněním kaštanů a Bartoškovým skonem jsou majstrštyky. A ústřední písnička v sobě zahrnuje tolik bolesti, smutku a melancholie, že s každou citlivou osobou musí zakývat.

 • poster

  Bylo nás pět (TV seriál) (1994)

  Nejúžasnější převedení knihy na televizní obrazovku. To, co se podařilo Karlu Smyczkovi, je až neskutečné, nebývale vydařené a okouzlující. Pro mě představuje Bylo nás pět nesmrtelný seriál, který mohu zhlédnout desetkrát, dvacetkrát a stále bude mé srdce plesat radostí. Karel Smyczek si zaslouží nesmírný obdiv.

 • poster

  Skins (TV seriál) (2007)

  Melancholie. Ztísněnost. Neblahý pocit. Tyto emoce mě ovládly téměř při každém dílu tohoto skvostného britského seriálu. Zapomeňte na Beverly Hills, O.C. nebo Melrose place. Skins je jedinečný díky tomu, že se divákovi nepodbízí přehlídkou krásných, bohatých, úspěšných studentů žijících v luxusních vilách a ubíjejících nudu intrikařením nebo promiskuitním chováním. Všechny postavy jsou uvěřitelné a potýkají se s problémy, jež jsou běžnému divákovi blízké. Řeší se tu samozřejmě milostné vztahy, ale rovněž vyrovnání se s vlastní sexualitou, láska, zklamání, bezútěšné rodinné zázemí, problémy ve škole, hledání sebe samotného. Velké plus představuje naprosto ojedinělý přístup producentů, každá generace postav má prostor pouze na dvě série, následuje kompletní výměna osazenstva, což je v dnešní době, kdy producenti hodně kladou důraz na oblíbenost postav u diváků, zcela jedinečné. Spousta lidí hodnotí pozitivně pouze první generaci, tudíž první dvě série, já jsem opačného názoru. Mně se líbily všechny tři generace, každá z nich měla něco do sebe, byť parta kolem Tonyho, Sida nebo Michelle byla asi opravdu nezapomenutelná. Mě osobně nejvíc asi zaujaly postavy z druhé generace, konkrétně Cook a Effie. Cook je postava, kterou musí divák buď milovat nebo nenávidět, případně obojí, ale rozhodně mu nezůstane lhostejná. Effie má v sobě spoustu půvabu, šarmu, ale současně bolesti a smutku. V třetí generaci jsem si oblíbil Ala, jelikož ten do tohoto spíše smutného seriálu vnesl i špetku humoru. Není mi jasné, co tvůrci seriálu zamýšlejí dále, neboť sedmá série byla pojata zcela odlišně návratem Effie, Cooka a Cassie a líčí jejich další osudy již ve světě dospělých. Pokud tím tvůrci chtěli seriál uzavřít, chápu, proč zvolili zrovna Effie a Cooka, nerozumím volbě Cassie. Osobně bych si přál, aby měl seriál ještě dvě další série a vrátily se další postavy, i ze třetí generace.

 • poster

  Zoufalé manželky (TV seriál) (2004)

  Nejdokonalejší spojení krimi a komedie v seriálu, jaké znám. Tento seriál si mě získal od prvních dílů první série a zájem o něj mě neopustil ani v osmé sérii. Všechny Zoufalky i jejich partnery jsem si oblíbil, vyjma jediné. Lynette Scavo je postava, která mi pije krev a je mi děsně nesympatická. Ostatní jsou všichni na jedničku s hvězdičkou, včetně vypravěčky "Mary Alice". Pobavil mě článek o tom, že když ve Velké Británii běží v TV Zoufalky, tak je na ulici prázdno. A zaslouženě!

 • poster

  Vincentův svět (TV seriál) (2004)

  ARI GOLD !!!!!!

 • poster

  Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)

  Zpočátku mě asi logicky napadlo, že jde o nějakou zvláštní kombinaci Heroes a Skins. Již během druhého dílu jsem pochopil, že Misfits se nedávají srovnávat vůbec s ničím, jsou samostatným počinem, naprosto originálním a scénaristicky propracovaným. Hlasitě tleskám nápadu stvořit příběh pěti mladistvých delikventů, zasadit jej do nějaké hnusné čtvrti a dokázat udržet diváka v napětí a ještě u něj vzbudit dojem, že té pětce fandí. Zatím jsem viděl pouze 1. sérii, proto si zatím nechávám ještě rezervu pro zvednutí na nejvyšší hodnocení. Druhá a třetí série mě přiměla jednoznačně hodnocení zvýšit. Svoje oslavné ódy ještě zesiluji, je to jednoznačně nejoriginálnější seriál vůbec. Zvláště třetí série byla plná překvapení a vyvolávala ve mně zvědavost, s čím ještě scénaristé vyrukují. Nacisti, zombíci, změny schopností, oživlý komiks. Jeden skvělý nápad střídá další a další. I když jsem se už doslechl, že došlo ve čtvrté a páté sérii k obměně osazenstva, nehroutím se z toho. Fanoušci Skins jsou u britských seriálů zvyklí na změnu sestavy a přináší to čerstvý vítr. Po zhlédnutí čtvrté a páté série zůstávám u nejvyššího hodnocení, nebudu srovnávat jednotlivé hlavní postavy, bylo to s nimi zkrátka jiné, ale kvalitních nápadů a překvapení neubylo, možná právě naopak. Poslední dva díly páté série byly špičkové a všechno pěkně uzavřely, i když případná vrátka na nějaké pokračování zůstalá lehce pootevřena.

 • poster

  Patty Hewes - nebezpečná advokátka (TV seriál) (2007)

  Konečně pořádný seriál z právnického prostředí!!! Jsem naprosto unešen důmyslným scénařem a špičkovými hereckými výkony - Glenn Close jako advokátka Patty Hewes je naprosto přesvědčivá, Rose Byrne jako Ellen Parsons pro mě představuje jednu z nejsympatičtějších seriálových postav vůbec a dva ostřílení seriáloví herci - sympatický otec Marissy z O.C. Tate Donovan a protihráč Jacka Bauera z první série 24 hodin, Zejlko Ivanek skvěle hlavní ženské duo doplňují. Právě postavu Raye Fiska v podání Ivaneka považuji snad za nejtragičtější z celého seriálu. Další velký klad spočívá v realistickém vylíčení postav - žádná z nich není prezentována jako vyloženě kladná nebo vyloženě záporná. I andělská Ellen má své stinné stránky, stejně jako "zlý" Arthur Frobisher se umí zachovat velkoryse či lidsky. Tím, že se seriál odehrává v dvou a více časových rovinách, vyžaduje od diváka zbystřenou pozornost a nesmí mu utéci žádný díl. Velmi se mi také líbí úvodní znělka a hudba, která ji podbarvuje. Nenapadá mě nic, co bych tomuto seriálu mohl vytknout, takže závěrem - už ať je tu druhá série!

 • poster

  Útěk z vězení (TV seriál) (2005)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace