Snídaně na Plutu (2005)

Tenhle film mi vůbec nesednul. Cilian Murphy má nejspíš zálibu v mužskoženských postavách, stačilo mi to s ním už v Městečku Peacock, které mě zaujalo víc. Uznávám, že je dobrý herec, avšak mně není sympatický a něčím nedefinovatelným mě dráždí. Liam Neeson má opravdu hodně vedlejší úlohu a Gleeson s Reou se v příběhu doslova jen mihnou. Jméno Neil Jordan pro mě navždy zůstane zapsáno zlatým písmem díky Interview s upírem, na Snídani na Plutu chci co nejdřív zapomenout.

Růžička (2010)

Silný příběh z drsné doby, jejíž atmosféra je ve filmu mistrně vykreslena. Ústřední herecké trio předvádí velmi solidní výkony. Pěkná hudba i kamera.

Big Love (2012)

Jeden z největších filmových zážitků posledních týdnů, možná měsíců. Mistrně propracovaný příběh velké, všepožírající lásky se vší krásou a tragičností. Debutující režisérka si na sebe upletla bič, protože příběhů o lásce na všechny možné způsoby bylo napsáno a natočeno nesčetně, nicméně její pojetí vykreslení příběhu ve dvou časových rovinách, navíc s kriminální zápletkou, jež diváka udržuje v napětí do strhujícího finále, mě doslova posadilo na zadek a rovněž díky ústřední písničce pro mě Big Love představuje nezapomenutelné filmové dílko, které k mému velkému překvapení v Polsku zase tak velký úspěch nesklidilo. Závěrem bych ještě rád ocenil znamenitý výkon obou hlavních představitelů. Viděno na můj svátek s přítelkyní v hotelu Polonia ve Varšavě, čímž sledování tohoto filmu pro mě rovněž znamenalo pěkný dárek.

Až vyjde měsíc (2012)

Svérazné pojetí skautského tábora a docela dobře už chápu, proč se všude píše, že filmy Wese Andersona jsou žánrově nezařaditelné. Výborný výkon ústřední dětské dvojice, mého oblíbence Nortona a Willise v nezvyklé poloze. Možná se někdy dokopu k Životě pod vodou, jejž jsem kdysi po deseti minutách příšerného nudění vypnul.

Ochranné zbarvení (1976)

Mé první seznámení s tvorbou K. Zanussiho díky ČT 2 a velká spokojenost. Hlavní téma sváru mezi naivním idealistou a zkušeným chameleonem mi je celkem blízké a zajímá mne. Vyzdvihnul bych herecké výkony v hlavních i vedlejších rolích. V závěru to trošku sklouzávalo až k absurdní grotesce, která ale náramně pobavila.

Falešné vztahy (2001)

Rozhodně koukatelné, jisté dějové linky a klišé už jsme měli možnost vidět v evropské i americké kinematografii, nicméně si myslím, že režisér látku pojal citlivě a ani náročného diváka film neurazí.

Total Recall (2012)

Je to dost akční, jsou tu nějaká pro, nějaká proti, ale nějak mi to celé nesedlo. Na původní film si za nic na světě nevzpomínám, snad si nevybavím ani jednu scénu, takže srovnávat nebudu. Souhlasím s těmi komentáři, které vyzdvihují výkon Kate Beckinsale. Byla ze všech zúčastněných naprosto nejlepší, spolupráce s jejím manželem jí zkrátka svědčí.

Národ snílků (2010)

Velmi zvláštní snímek se specifickou atmosférou a podivně ubíhajícím dějem. Je to taková všehochuť "z každého rožku trošku", příjemné osvěžení z Kanady.

Jak nežít svůj život (2007) (seriál)

Výborná anglická taškařice, jsem vděčný svému kolegovi za doporučení, neboť bych na tenhle seriál musel narazit nejspíš pouze náhodou. Dan Clark je ve své roli odporně nesympatický, ale v určitých chvílích roztomile zábavný a dojemný. Všechna čest, že se podílí i na scénáři a režii.

Czech Made Man (2011)

Zvláštní film s naprosto rušivým vyprávěním Jana Budaře dementní formou, těžko se mi to i hodnotí, oceňuji výskyt mnoha svérazných postaviček, cestování a všelijaké životní zákruty, ale celý film je zkrátka natočen nějak divně. Nejlepší výkon podává Milan Šteindler.