Stranger Things - Season 3 (2019) (série)

Série super, výtky na sovětskou armádu nechápu, páč k k těm letům prostě patří, děj logický, chápatelný (když jsem jej pochopil i já)muzika mi evokuje má mladá léta a v závěrečném dílu jsem řval jak stará kurva při "Neverending Story", prostě 100%

Jak svět přichází o básníky (1982)

Hudba našeho mládí, hrdinové stárnou s námi, a někdy by je člověk obejmul a někdy jim dal přes držku - stejně jako sobě, poněvadž nelze být zvýšeně kritický k sobě, nemohu zásadně kritizovat toto dílo, nyní oznámkuji všechny části jako jeden celek - 4*

A tou nocí nevidím ani jedinou hvězdu (2005)

Teda film o tom, jak se němka Barbora Panklová skrzevá rakovinu dokrámuje k smrti, to stálo za to natočit, dobré bylo, že byl natočen v jazyku, jímž se zde běžně mluvilo a dnes díky právě takovýmto obrozeneckým pomatencům nemluví (díky!), tedy v němčině, jinak - škoda dobrých výkonů dobrých herců. Dávám za němčinu **

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Právě jsem skoukl ve 3D a musím říct, jako pamětník premiéry původního Dne Nezávislosti, mě toto dílo nezklamalo, a když se oprostíme od typicky amerických klišé, jako, že Američané jsou nejlepší na světě, a že ostatní národy skočí, jak oni písknou, tento film mě téměř dojal, ne proto, že by v něm byly obsaženy kulervoucí scény, nýbrž proto, že duch díla se neodchýlil od dílu 1, prostě, myslím si, že komu se líbila jednička, dvojku vezme bez problému, protože (a to se mi nerado říká), tvůrci jeli ve stejném duchu dál a dál, bez ohledu, že jsme starší o 20 let, což mě mile překvapilo, zapojili další generaci bez jakéhokoli problému (vyjma Willa Smitha, který z vlastní blbosti - ve filmu- zemřel - neměli prachy ne zaplacení pár štěků, jež by se vrátily 20x?) Prostě americké dílo, s nímž jsem po x letech neměl nejmenší problém a mohu vřele doporučit. Jen ty komplikace kolem té královny ke konci se mohly kapku zkrátit, poněvadž každému bylo jasné, kam děj spěje. Ale jinak...*****

My Chemical Romance - Teenagers (2006) (hudební videoklip)

Teď jsem na tento klip koukal na MTV Live HD a zjistil jsem, že slovo SHIT je tam utlumeno, tomu říkám svoboda slova, ve zprávách klidně dají text "Vy Evropané, uřízneme vám hlavy ve jménu Alláha", ale Shit je zřejmě víc urážející.

Flash Gordon (1980)

Já se nejprve dostal k soundtracku, takže jsem si ten příběh ve své fantazii představoval asi 5 let, než jsem ten film viděl. A superzklamání. Čekal jsem něco úplně jiného a byl jsem doslova nasrán, co z té hudby vyrobili. Ale po asi třetím shlédnutí jsem si uvědomil, že hudba byla tvořena až k již "hotovému", a tudíž jsem se s příběhem smířil, a po asi 10. repríze se nyní již vždy dívám s chutí a dávám 5***** Škoda, že zde není vůbec jakýkoli odkaz na film "FLASH GORDON 2", což je ukrutná sranda.

Comeback (2008) (seriál)

Nevím, pohybuji-li se v intelektuálně pochybném prostředí, neboť pracuji v nemocnici a stýkám se pouze s lékaři, radiologickými asistenty, saniťáky, pacienty, mezi nimiž je spousta PHDr, JUDr, PhDr, PaeDr, RSDr, ap., sestrami, a všem se Comeback líbí (mně samozřejmě také). Mnozí (zřejmě, aby nebyli označeni za primitivy, což mně je jedno), říkají, že na to koukají, že se občas zasmějí, ale naprostá většina včetně mě, je nadšena a na rovinu říká, že to sledují, protože je to prostě prdel a užívají si to. Proto 5*****

Slunce, seno a pár facek (1989)

Pro mě komedie století, nezažil jsem nikdy film, na nějž jsme museli jít do kina 3x, abychom konečně pochopili, o čem se tam mluví, protože přes smíchový řev většině mluveného slova nebylo rozumět, takže pro mě jednoznačně nejlepší česká komedie všech dob (zatím...?)

Manuela (1991) (seriál)

Já se na to musím podívat úplně jinak: Byl to první seriál tohoto typu, jenž jsem viděl, a od prvního dílu jsem ho sledoval s otevřenou hubou. Do té doby jsem opravdu nic takového neviděl. Neřešily se tam plány, pozice v podniku, řešení situace měst, problémy při udržování hladiny přehrady, přesuny materiálu ze skladu do skladu, ale jen a jen mezilidské vztahy, z tohoto hlediska, nezlobte se, mi tehdá tento seriál přišel jedinečný a objevný tak, že jsem jej shlédl až do konce a nebyl jsem zklamám. Proto dávám 5***** i přesto, že střih byl docela amatérský a herecké výkony odpovídající jihoamerické Americe, ale přesto, na tehdejší dobu - SUPR, prosím o reprízu!!!!

Kriminálka Anděl (2008) (seriál)

Překvapení! Po dlouhé době se Nova "vycajchnovala" a vyprodukovala seriál, jenž předčil mnohé z amerických kriminálních seriálů. Postavy, které mají vývoj, pod kterými si můžeme představit skutečně žijící osoby, hlášky občas jako ze života a příběhy, kterým lze uvěřit, inu, veliké překvapení, čekám, jestli to Nova zase zařízne v nejlepším, jako například Comeback.Byla by to škoda!Taky!