Pugo

Architekt

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 11.8.2016  14:29
    Jason Bourne (2016)

Zoberte to najlepšie z predošlých filmov - Bourne, prenasledovanie v rušnej časti so sniperom, nejaká ta bitka, to čo fungovalo v predošlých filmoch - hudbný motív, riaditeľ a.k.a hlavný nemesis, rozstrasená kamera (tá ma už fakt s*ala), upgradujte automobilovú naháňačku - rozumej predĺžte ju a vyhoďte do vzduchu viac áut.... a voalá, máte štvrtého (piateho?) Bourna a.k.a. reboot povodnej trilógie.

• 11.8.2016  13:56

Tragédia leta 2016 pokračuje a hoci Suicide Squad nie je zlý film, očakávania dvihnuté nádherným marketingom nesplnil. Ayerov typický rukopis z predošlých filmov (ktorý zbožňujem) je štúdiom osekaný na blockbusterový priemer. Strašne sa to tvári byť cool, čomu má dopomoct aj výrazný soundtrack, ktorý ale v prvých 15 minútach každú chvíľu skáče z pesničky na pesničku, o ktorých kvalitách určite nepochybujem, ale dokopy vytváraju priam otravný guláš. Zvyšok je už žiaľbohu klišé, hoci zábavné, casting fajn a Smith konečne po dlhej dobe v super forme. O záporákoch sa nemá zmysle baviť, akcia bez zapamataniahodnej scény, Joker nevýrazný. Vychádza mi z toho teda čistý priemer, ktorý si už zrejme nikdy nepustím. Rovnako ako 95 % filmov tejto letnej sezóny.

• 11.8.2016  13:42
    Mělčiny (2016)

Napatie a jeho stupňovanie režisérovi ide skvele, čo potvrdil aj pri predošlých filmoch. Zo scenára vyťažil maximum a ako oddychová jednohubka na letný večer pri mori so všetkým čo k tomu patrí (blondýnka v plavkách, buddy-čajka, megashark) to funguje skvele. Pozor ale! Niekomu možno hrozia facepalmy.

• 17.2.2016  10:27
    Deadpool (2016)

Áno, Deadpool je iný, a to je jeho najväčšia výhoda a prednosť. Slabý príbeh a nízky rozpočet, prvky, ktoré sú sympaticky skryté šikovným scenárom a vlastne ktoré donútili režiséra a spol. byť kreatívni a vynaliezaví. K všetkému samozrejme prispela dokonalá kampaň. Mnoho vtipov ostane pred priemerným návštevníkom kina skrytých (narážky na Green Lanterna, X-Menov, Deadpoola vo Wolverinovi...), čo je škoda, pretože sú trefné. Inak je ale fajn vidieť nový prístup ku comicsovej látke a za túto odvahu si ten úspech tvorcovia zaslúžia. Škoda slabšej hudby od Junkie XL, po Mad Maxovi som sa tešil na jeho prácu. Zrejme jeho energia šla na ambicióznejšieho Batmana. Som zvedavý.

• 17.2.2016  10:18
    Apokalypsa: 2. světová válka (TV seriál) (2009)

Celkom stručná a prehľadná história doplnená o naozaj nové a prekvapujúce poznatky. Dúfam, že to odporúčajú učitelia na stredných školách, určite jednoduchšie sledovanie ako klasické memorovanie.

• 1.2.2016  14:38
    Vlna (2015)

Hollywoodska zábava na nórsky spôsob. Hoci hlavná premisa o tsunami vo fjorde môže znieť blbo a nerealizovateľne na stopáž celovečerného kinofilmu, opak je pravdou. Všetky klišé (celý film je jedno veľké) sú ale tak sympaticky spracované a predané, že mi vôbec nevadili a absolútne nekazia zážitok z filmu. Veľké plus za prvú polovičku a pomaly budované tempo ktoré vrcholí neskutočne napínavou naháňačkou s vlnou na ceste (bez irónie) a vlnou v budove (s iróniou), za dve netypické scény (autobus, panika), nádhernú scenériu a celkovo technické prevedenie na vysokej úrovni. Myslím, že pánovi režisérovi už prišli nejaké pozvánky do Los Angeles (zistil som, že to vyšlo teda na reboot Tomb Raidera; cool). P.S: Na Bolgen a tematicky blízkom San Andreas vidno, aký digitálny trend žijeme a že nie vždy viac CGI znamená automaticky hneď aj lepší filmový zážitok...

• 29.5.2015  09:35
    Kung Fury (2015)

Mega prepálené retro, ktoré má určite chyby, ale na strane druhej, niektoré momenty sú geniálne, štylizácia je dokonalá, príbeh a postavy cool a predsa len - fanúšikovský projekt, ktorý to dotiahol na Cannes. Rovnako ako pred 2 rokmi som po zhliadnutí traileru chcel film, po zhladnutí short movie chcem plnohodnotný blockbuster. Snáď o ďalšie 2 roky.

• 4.1.2015  12:16
    The Missing (TV seriál) (2014)

Pre mňa o chlp lepší seriál ako True Detective. Tam kde TD bol vykreslovaný ako noir z amerického predmestia s filozofujúcim McCounagheym, ktorému som občas ani nerozumel, je The Missing priamočiarejší, jednoduchší a osobitejší. Postavy sú výborne zahrané, prostredie príťažlivé, stret rôznych národností exotické, dialógy a dej skvelo napísané. Mnoho twistov a prelínanie časových rovín len dopomáhajú skvelej atmosfére a dosahuje kvalít môjho obľúbeného The Killing.

• 4.1.2015  11:58

Technicky a vizuálne dokonalé, čo je u Scotta viacmenej stávka na istotu. Príbeh sme už mohli viackrát vidieť a hoci námet je zaujímavý a ponúka viac možností na originálnu víziu a interpretáciu režisérom (Noah), scenár vsádza na istotu a vyberá si tú jednoduchšiu (?) cestu a to relistické zobrazenie Mojžišovho života. A práve táto snaha spolu s kombináciou urýchleného deja a malým priestorom pre vedľajšie postavy podráža snímku nohy a vôbec nefunguje. A nudilo ma to. Tento rok v rámci biblických príbehov jednoznačne víťazí osobitnejší Aronofskeho Noah so Scottovým gladiátorom.

• 4.1.2015  11:34

Za moje vysoké hodnotenie určite a žiaľbohu môžu nižšie očakávania aké by som mal mať pri Jacksonových filmoch. Technicky je to dokonalé, hoci a opäť predigitalizované, dejovo prázdne (čakal ale niekto poriadny príbeh?) na druhú stranu film/vojna ubieha rýchlo a záver skutočne dojemný, posledná scéna krásne nostalgická. Vedľajšiu dejovú linku s Gandalfom hodnotím ale pozitívne a ako príjemné spestrenie, prepojenie s pôvodnou trilógiou mohlo byť výraznejšie (napr. Balin a Moria). No a neviem čo sa stalo Shore-ovi, ale mám pocit ako keby sa k hudbe len podpísal - veľmi priemerné a nevýrazné soundtracky s dvoma-troma zapametateľnými motívmi. Na záver ale musím dodať, že ako fanúšik LotRa a Tolkiena som rád, že sa napriek všetkým komplikáciam Hobbita podarilo zrealizovať (hoci mohli ostať pri dvoch častiach) a v budúcnosti si nie jeden krát pustím celú (rozšírenú) hexalógiu.

• 10.12.2014  14:54

Hoci za jedničkou to trochu zaostáva, kvantita a hustota vtipov (vydarených i tých slabších) a rýchly spád nedávajú priestor na slabšie úseky a tým pádom to rýchlo odsýpa. Charlie Day už toľko nevrieska ako prvýkrát, zato Jason Bateman tu má úplne nevďačnú rolu a správa sa ako totálny dick. A hoci mnoho vtipov je založených na mumlaní Daya a Sudekisa, keď si k tomu prirátam niekoľko genálnych fórov (sprcha, názov firmy, Speed, video, pohovory...) vychádza mi z toho výborná zábava. Hoci možno oproti jedničke funguje len na jedenkrát.

• 5.12.2014  11:30

Je to vlastne klasický Ayer. Realistické vykreslenie atmosféry, prostredia, postáv a ich charakterov mu ide na 120%. Celé je to špinavé, brutálne, krvavé - také, ako asi 2. svetová naozaj vyzerala. Casting je opäť výborný, chémia v tanku funguje. Klasický Ayer ale aj v tom, že film viacmenej nemá žiadny príbeh resp. úplne jednoduchý a teda obsah je podriadený forme. Preto to nie je za päť.

• 4.12.2014  14:45
    Hercules (2014)

Pred zhliadnutím Hercula som mal zmiešané pocity. Na jednej strane ma námet, hlavná postava i ďalší antický príbeh na veľkom plátne lákal (po Pompeii je čo žehliť), na strane druhej Brett Ratner a i hoci vždy sympaťak Rock, tu pre mňa asi castingový prešľap roka vzbudzovali vo mne pochyby. Žiaľbohu prekvapenie sa nekonalo a po titulkoch som bol asi viac naštvaný ako po už spomenutej Andersonovke. Primitívny, nie sto ale tisíckrát obohraný príbeh, akože hláškujúca partička kamarátov a snehovobiele zuby Hercula, ktorý "chce byť len dobrým otcom a manželom" (what?!). Ľutujem hercov (hlavne Rocka, ktorý údajne stával o 5 do posilky), lebo je vidno že sa snažia, ale scenár a dialógy im v tom vôbec nepomáhajú. A hoci ako ukážkový konzument letnej blockbusterovej americkej kinematografie som ochotný na úkor zábavy odpustiť tieto "maličkosti", spraviť to nemôžem. A to kvôli trom dôvodom. Za prvé, film vôbec nebaví, strašne ma nudil a absolútne mi na nikom nezáležalo. Za druhé, pokus o realistický svet (kentaurovia) je úplne smiešne. A za tretie, akcia. Tej je až podozrivo málo, tá "najlepšia" je v polke filmu (aj to sa nevyhneme porazeniu armády vojnovým kočom) a to finále považujem za podraz, ktorý nemá obdobu. Vygradovať film pár vystrelenými šípmi a zhodenou jednou sochou, na to treba gule. Ratner je manták a dúfam že už nikdy nič nenatočí, ani videoklip pre Mariah Carey alebo Jessicu Simpson. Jediné pozitívne hodnotím Velázquezovu hudbu s krásnym motívom.

• 4.12.2014  14:18

Film mi viac pripomenul Kiss the Girls ako tu často zmieňovaný Se7en. Námet, atmosféra, prostredie a aj zápletka sú fajn. Aj všetky tie prvky thrilleru (pesnička v rádiu, dážď, červená farba) sú okej a v rámci žánru, druhá polovica čo do napätia je výborná, hlavne naháňačka a scéna pred tunelom. Žiaľbohu ale, keďže snímok je juhokorejský, niektoré veci mi veľmi nesadli (násilná činnosť policajtov, samozrejme všetci sa bijú ako Jackie Chan), dlhšie mi trvalo kým som pochopil vzťahy a motiváciu hlavných postáv no a v neposlednom rade záver, ktorý môže fungovať, v tomto prípade ma ale dostatočne neuspokojil a preto som upustil jednu hviezdičku.

• 30.11.2014  22:08

Dracula Untold má celkom v pohode námet a hoci je myšlienka spoločného univerza s Frakentsteinovým monštrom, múmiou atď kus uletená, vôbec sa jej nebránim. Žiaľbohu to by malo štúdio mať nejakú ucelenú predstavu, zaujímavejší scenár, ktorý by ťažil z tejto idey a v neposlednom rade o niečo rozmanitejší dej. Pretože niektoré nápady sú fajn (vampír v jaskyni, osmanská nadvláda, premena na kŕdeľ netopierov), nie sú vyťažená ani z polovice a ďalšie scény sú úplne žalostné (bitka v lese, vzbura proti Draculovi) a dodávajú snímku punc chabého béčka. Film sa žiaľ tejto nálepky nezbaví a nepomôže mu ani záver, kde som teda čakal skôr odkaz na spoločné univerzum s ostatnými príšerami. Škoda nevyužitého potenciálu. Ale ako jednorázová popcornová a jednoduchá zábava určite fajn. Priznám sa, že som čakal niečo horšie.

• 30.11.2014  21:34

Fajn animák, ktorý mi podobne ako pred pár rokmi Hulk Vs. predstavil vtedy pre mna neznámeho Thora a Asgard, tentokrát ma oboznámil so Suicide Squad. Jednoduchý príbeh s fajn akciou, sympatickými anti-hrdinami a Batmanom. Samozrejme opäť, ako pri väčšine DC snímkoch, oceňujem na animovaný film nekompromisne vykreslené prvky brutality a tentokrát aj dokonca erotiky.

• 3.10.2014  20:13

Trápenie na plnej čiare a vedomosť, že scenáristi, režisér a štúdio sa spoliehali na osvedčenú gamerskú značku, na ktorej sa zvezú a zarobia obrovské milíony. Žiaľbohu sa im to podarilo. Absolútna nuda s najpriemernejšou dejovou linkou, ktorú tak očakávam akurát tak od Seagala a nie od hollywoodskeho blockbusteru. Casting je nemastný neslaný, Aaron Paul dokazuje, že bez pevnej režisérskej ruky hrať nevie (čo verím zmení v Scottovom Exodusovi) a zjavne nemá na hlavnú rolu. Hudba je vážne otrasná, absolútne zle umiestnená, prekrýva sa so zvukovými efektami a je nevýrazná. Fajn sú závody, na ktorých ale ocením len to, že sa použilo minimum CGI. Viacmenej toto dokáže aj Cobra 11. No a samozrejme odkazy na hru - kamera v aute a krajina ako keby skopírovaná z hry. Ak pokračovanie, tak radšej rovno reboot.

• 3.10.2014  19:25

S odstupom času a teda po 9/11 naberá tento thriller úplne iné dimenzie. Hlavná premisa filmu je zaujímavá a ukazuje, ako ďaleko sú krajiny, resp. tí, ktorí ich riadia, ochotné zájsť v záujme ochrany svojich občanov/ideálov/potrieb. Samozrejme ukazuje klasické protipóly, ktoré pri takýchto situácií vzniknú a dostávajú sa do konfliktu. Možno preto aj škoda toho záveru, ktorý vyznieva celkom čiernobielo. Finále s nejednoznačnejším koncom by možno patril do topky žánru. Ale rozumiem tomu, že tá látka je (aj vtedy bola, hlavne po Oklahoma City bombing, podľa ktorého sa Zwick zrejme aj inšpiroval) veľmi citlivá. Washington super sympatický, pre mňa viac ako momentálne.A Willis má vlasy! Staré dobré deväťdesiate roky.

• 14.9.2014  21:18
    Moje povstanie.sk (TV film) (2014)

Forma víťazí nad obsahom. To nie je výtka ale fakt. Poviedky sú určite zaujímavé, žiaľbohu krátke. Funkciu akejsi šírenia osvety o osudoch obyčajných ľudí v SNP ale plnia dokonale. Páči sa mi štýl filmárov, po technickej stránke je Moje povstanie slovenská filmová špička. Výber hercov/celebrít treba zrejme len ticho rešpektovať. Pritiahnuť cieľovku k takejto látke ide asi len týmto smerom. Hanbu si ale naše hviezdy určite neurobili. Chválim projekt, slovenské dejiny obsahujú mnoho námetov na sfilmovanie, snáď podobných formátov bude len pribúdať a snáď sa niekedy dočkáme aj celovečerných filmov na minimálne rovnakej úrovni.

• 14.9.2014  19:39
    Angel Heart (1987)

Super noir snímok s výbornou atmosférou a skvelými hercami. De Niro ťaží z minima maximum, sexi Lisa Bonet dáva zabudnúť na Bill Cosby Show a Rourke je extrémne sympatický. Zrejme tomu prihráva fakt, že tu ešte vyzerá a rozpráva ako človek. Škoda, že sa tak doriadil... Dej sa postupne stupňuje, všetko to pekne odsýpava a graduje, tajomno funguje a záver šokuje. Super.

• 14.9.2014  17:43

Prv treba napísať, že aj predošlé diely tejto série postrádali v mnohých smeroch kvalitu a vsádzali na nostalgiu, vyhasnuté akčné hviezdy a nereálnu "zinéhodesaťročia" prepálenú akciu. Po tretikrát ma to ale už vyložene štve, akú mienku má Stallone a spol. o svojich divákoch, ktorým ponúka to isté béčkové digitálne peklo doplnené o stále lacné dialógy, nefungujúce vtipy a otrepané hlášky. No a samozrejme monotónnu neoriginálnu akciu a nezaujímavé nové postavy (až na Banderasa a Gibsona). A to sú dve veci, na ktorých su tieto snímky postavené. Už nestačí pridať ďalších dôchodcov. Chce to poriadny príbeh, vyriediť "postradateľných" (však sa tak sakra aj volajú), s tým sa dostavia emócie a menej strhávania pozornosti na Stalloneho. Je to predsa len teamovka. Inak dopadne štvorka rovnako ako niektorí herci zo série - v novinových stánkoch. A prosím žiadne Expendabelles a Young Expendables - nikoho to nezaujíma.

• 14.9.2014  17:14
    Želvy Ninja (2014)

Po zhladnutí trailerov som si povedal, že to bude sračka, na ktorú ale do kina určite pôjdem. Nakoniec sa z toho vykľula zábavna, klišoidná sračka, v druhej polovici so super akciou. Prvá polhodinka je síce pomalá a nezáživná s hroznými úvodnými titulkami, Megan sa naozaj sympaticky snaží utiahnuť film sama, ale žiaľbohu na to nestačí a hlavným rolám by sa mala vyhýbať. Po nástupe korytnačiek sa dej zrýchli, všetky vtipy fungujú skvele a akcia je nápaditá a hlavne tá na zasneženom svahu vyniká aj v rámci celého leta. Postavy a charakter hlavných hrdinov je napísaný presne tak ako si ich pamätám. Teším sa na dvojku, chce to ale lepší scenár a menej ťarbavý Schrederov look.

• 1.9.2014  19:48
    Ona (2013)

Nakoniec nie Skynet, nie opice, nie sentinely ani mašiny z Matrixu ovládnu svet. Budú do stodvadsaťpercentní hipsteri... Klasická romantika s originálnym scenárom (zaslúžený Oscar), nemyslim si ale, že z blízkej budúcnosti. Sorry, ale neverím v takýto druh lásky. Tým pádom sa na film dá pozerať aj z iného uhla ako čisto romantického. A teda ako na príbeh úchyla, tentokrát už z blízkej budúcnosti, ktorý po nociach skúša sex cez telefóns cudzími ľudmi a randí a súloží! s virtuálnou realitou. A prekliato vysoko nohavice po dedkovi. Ale to je len moja interpretácia.

• 23.8.2014  19:02

ASM2 ma vtiahol do deja od prvej minúty a nepustil až do tej poslednej. A napriek možno slabšiemu scenáru, ako správny spidermanofil som ochotný ho tolerovať, film šlape vďaka určitým zmenám, ktorým sa líši od prvého dielu. Kým jednotka bola čistokrvný reboot, ktorého dej sme už pred desiatimi rokmi videli, dvojka prichádza už s novým príbehom s novými antagonistami. Akcia doznala obrovského progresu a je umne vyvážená s dramatickými prvkami. Originálna Zimmerova hudba s prvkami dubstepu dodáva akcii gule a spolu vytvárajú jednu z najlepších akčných scén leta - Electro na Manhattane. Spiderman konečne hláškuje ako v comicse, čo bola asi jediná vec, ktorú som v pôvodnej trilógii postrádal. Som si vedomý, že to nie je dokonalý blockbuster a kvality Raimiho dvojky to nedosahuje, mne to ale k spokojnosti stačilo. Možno by som sa ale zmene režiséra nebránil, čo je po slabom komerčnom úspechu a posunom premiéry trojky asi viac než isté.

• 23.8.2014  15:01

Najväčším pozitívom pokračovania rebootu je, že je to v prvom rade film o opiciach. Dokonca i absencia hovorového slova, ktoré je mnohokrát nahradené posunkovou rečou, dodáva príbehu na uveriteľnosti a výborne vtiahne divákov to postapokalyptického sveta. Druhým plusom je výborná hudba od Giacchinna, ktorý je opäť verný svojmu rukopisu a strieda pomalé klávesové a pompézne dychové lajtmotívy podtrhnuté pre neho typickými sláčikmi. Tretím pozitívom je dychberúce CGI, ktoré si momentálne určite zaslúži Oscara. K čomu mám menšiu výhradu je scenár, ktorý nie je síce zlý, ale ani veľmi originálny a je to viacmenej variácia na dej, ktorý sme už viackrát videli, tentokrát s opicami. Chýbali mi tam momenty ako napr. Ceasarove No! z prvého dielu a v závere som určite čakal väčšie vygradovanie deja. Každopádne silné štyri, po budúcom druhom zhliadnutí možno aj plných päť hviezdičiek.

• 23.8.2014  14:31

Celkom obstojný kompromis medzi typickou českou drámou a thrillerom z podsvetia, podtrhutý poznámkou "dle skutečných událostí" určite ale prispôsobený potrebám filmu. Herci hrajú úplne v pohode na čele s hlavným duom. Scenár je obohatený presne o všetky tie prvky, ktoré nájdeme v každej, hoci len priemernej a nielen americkej gangsterke. Krátka stopáž nedovoľuje snímku skĺznuť do nudya ubehne celkom rýchlo. Jeden z tých lepších česko alebo slovenských filmov, ktoré sa radia mimo typického domáceho žánru - existenčná dráma zo ČSSR.

• 23.8.2014  14:09

Priemerný thriller s atmosférou New Yorku z 90-tych rokov, kde detektívy nosili dlhé plášte, ktorým šéfoval tvrdohlavý a ambiciózny šéf, internet a domáce počítače boli v plienkach a kde filmový štáb mohol voľne natáčať v uliciach veľkomesta. Celkovo je príbeh štandardný a hlavného záporáka odhalíte v polke filmu vylučovacou metódou hoci jeho motiváciu vám musí odhaliť sám. Jolie je celkom sympatická a Washington ešte neskĺzaval k svojim v súčasnosti trom typickým výrazom tvare a to úsmev, smútok a poker face občas spojený s hnevom.

• 19.8.2014  11:10
    Ponorka (1981)

Z toho mála filmov o ponorkách z 2. sv. vojny určite nalepší, so skvelou atmosférou, hercami, hudbou a výpravou. Napätie pri "bombardovaní" a dlhotrvajúci pocit neistoty, čo sa deje za konštrukciu ponorky resp. či tá vydrží podvodným tlakom bolo vykreslené fantasticky. Dojemný nielen záver (napr. aj potopenie spojeneckej lode) odkazujúci na nezmyselnosť a absurditu vojny len podtrhne výborný a najlepší Petersenov snímok.

• 19.8.2014  09:23

Keďže sme sa o tornádách a lietajúcich kravách dozvedeli všetko podstatné už takmer pred 20 rokmi, je ťažké nakrútiť originálny film s týmto fenoménom. Quale ale ťaží maximum zo skromného rozpočtu a priemerného scenára s postavami ako z castingovej šablóny z 90-tych rokov. Herci sú celkovo nevýrazní, že vám je jedno kto sa dočká záverečných titulkov. Tornádá trhajúce budovy sú pekné a efektné, ale kamera sa vo väčšine prípadoch až príliš skoro odvráti, strih rovnako rýchlo zakamufluje nedostatok peňazí na efekty a klasické moneyshoty sú tu asi 3. Záver je celkom cool, Wayne Callies už nie je až taká otravná ako v PB a WD (jej typické "ahm" zaznie len trikrát!), Tylerova hudba opäť na rozdiel od soundtracku nevýrazná vo filme. Odkaz na Twister potešil (len pre pozorných divákov).

• 14.8.2014  12:38
    Očista (2013)

Veľmi zaujímavý námet, s ktorým by sa dal natočiť super thriller. Žiaľbohu, využitý je minimálne a ustupuje v prospech nezaujímavého deju a klišovitým výjavom z kamier... Fakt, že 3 ľudia sa nevedia nájsť vo svojom vlastnom dome len podčiarkuje slabý scenár. A keď vo finále si film môže polepšiť o nejaké to percento, nenájde gule a nenechá vo vás žiadny šok. DeMonaco by si mal pozrieť Hanekeho Funny People US (žeby podobnosť antagonistov z oboch filmov náhodná?). A Ethana Hawka chcem vidieť v akčnom filme alá Taken.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7