A co když je to pravda? (2005)

V podstatě je to blbost a krom Reese nikdo nezáří, ale je to přesně ten typ filmů, které chcete o Vánocích vidět.

Aféra Thomase Crowna (1999)

Žádná díra do světa to není, vcelku příjemná odpočinkovka ale jo.

Agatha Christie's Poirot - Poslední víkend (2004) (epizoda)

Neoslní, neurazí. Typický přepis Agathy Ch. Slintat filmovým blahem asi nebudete, ale díky autorce a poměrně slušnému film. zpracování si vychutnáte další dobrou anglickou detektivku. A to diváka distatečně naplní spokojeností - co čekal, dostal - a to na dost dobré úrovni.

Agatha Christie's Poirot - Vraždy podle abecedy (1992) (epizoda)

Standardní televizní zpracování, čímž neříkám, že špatný - na TV poměry dobrý. Ale davat filmu 5* jen proto, že předloha je prostě skvělá (jedna z mých nejoblíbenějších Christieovek) mi přijde trochu nadsazené. (Ale možná kdybych neznal knížku a koukal na příběh poprvé, tak bych třeba také hodnotil pod vlivem zajímavého příběhu.)

Aldabra: Byl jednou jeden ostrov (2014)

Nebylo to úplně špatné. Jen mi uniká smysl, proč se to vůbec natáčelo - tohle a lepší jsme viděli už 100x.

Alenka v říši divů (2010)

Dosud jsem Alenku v říši divů nijak zvlášť nezahrnoval mezi látku hodnou četby, filmu či pouhého zájmu. Po shlédnutí tohoto filmu vím, že to tak i zůstane. Popravdě - jediné, co se mi líbilo, bylo to vypíchnuté oko (docela funny), jinak mě všichni (musím říc, že i Johny Depp) příšerně iritovali. A Bílá královna nejvíc. Ta byla snad zhulená nebo co...